Europese onderzoekers concluderen in een grootschalig onderzoek naar downloaders van muziek dat piraterij geen grote negatieve invloed heeft op de muziekindustrie-inkomsten. Distributie via bijvoorbeeld streamingdiensten zou juist een positief effect hebben.
De aankopen van muziek worden slechts in geringe mate beïnvloed door het downloaden uit illegale bron. Bij een verhoging van 10 procent van de clicks op een downloadlink voor een bepaalde artiest zou de verkoop van dezelfde artiest of band met slechts 0,2 procent stijgen. Dat concludeert de Information Society Unit, die een onderzoek deed onder zestienduizend internetgebruikers in Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Daarbij werd gebruikgemaakt van clickstream-data, ofwel het meten van de links waarop internetgebruikers klikken in hun browser.
De twee onderzoekers stellen dat hoewel veel muziek online wordt uitgewisseld via vooral p2p-diensten, dit over het geheel genomen geen duidelijk aanwijsbare, negatieve effecten heeft op de behaalde omzetten in de muziekindustrie. Daarbij tekenen ze wel aan dat dit beeld anders is als zuiver wordt gekeken naar de verkoop van fysieke media. Deze ooit uiterst lucratieve bron van inkomsten voor de muziekindustrie droogt langzaam op en dat zou wel deels te wijten kunnen zijn aan piraterij. Legale muziekdownloads en streamingmuziekdiensten zouden dit beeld echter corrigeren.
Bij het onderzoek werd ook gekeken in welke landen de meeste 'illegale' muziekbestanden worden binnengehaald. Zo zouden Spaanse internetters 2,3 keer zo vaak op downloadlinks van illegale sites klikken als Duitsers. Ook Italië scoort hoog met 1,3 keer zo veel clicks per internetter als Duitsland. Volgens de onderzoekers spelen verschillende factoren, waaronder culturele en economische, daarbij een rol. Zo zou de beschikbaarheid van legale diensten een belangrijk verschil maken.
Het onderzoek, dat in opdracht van de Europese Commissie is uitgevoerd, spreekt onderzoeken tegen waarin wordt gesteld dat piraterij en p2p-netwerken de muziek- en filmindustrie ernstig benadelen. De researchers wijzen er echter op dat de muziekindustrie na jaren van dalende omzetten in het afgelopen jaar voor het eerst weer een bescheiden groei kende.
"De researchers wijzen er echter op dat de muziekindustrie na jaren van dalende omzetten in het afgelopen jaar voor het eerst weer een bescheiden groei kende."Niet zo gek, deze "onderzoeken" werden dan ook door Brein of iemand anders uit de entertainmentindustrie uitgevoerd.
[Reactie gewijzigd door airell op dinsdag 19 maart 2013 14:22]
[Reactie gewijzigd door Darkstriker op dinsdag 19 maart 2013 14:49]
Omzet heeft niks met kosten te maken.Nee, dat is niet het punt van de zin met dalende omzetten. De muziek-industrie heeft te maken met dalende omzetten omdat de prijzen maar ook de kosten (dankzij digitale verkoop) in de afgelopen 10 jaar sterk zijn gezonken.
Maar kosten wel met omzet, en dat is wat Darkstriker probeert te zeggen. Omdat de kosten per CD / nummer / album sterk zijn gedaald, daalt ook je omzet omdat je (in de meeste gevallen) minder kosten doorberekend aan je klant.Omzet heeft niks met kosten te maken.
Niet direct. Als je goedkoper gaat produceren hoeft die klant het natuurlijk niet te weten. Dan gaat gewoon je winstmarge omhoog en verdwijnt het geld in je eigen zak.[...]
Maar kosten wel met omzet, en dat is wat Darkstriker probeert te zeggen. Omdat de kosten per CD / nummer / album sterk zijn gedaald, daalt ook je omzet omdat je (in de meeste gevallen) minder kosten doorberekend aan je klant.
Dat gaat echter in dit scenario bijna niet: iedereen gaat er van uit dat het aanbieden van een download stukken minder kost dan het persen van een CD. Vooral in de game industrie zijn er veel klachten over de prijs van digital delivery games en software: men betaalt nog steeds net zo veel als voorheen, maar krijgt in plaats van een fysiek product slechts een executable en met een beetje mazzel een handleiding in de vorm van PDF.[...]
Niet direct. Als je goedkoper gaat produceren hoeft die klant het natuurlijk niet te weten. Dan gaat gewoon je winstmarge omhoog en verdwijnt het geld in je eigen zak.
[Reactie gewijzigd door zeduude op dinsdag 19 maart 2013 15:05]
Ik heb laatst nog geprobeerd zo'n schijfje in mijn iPod te frotten, maar dat pakte helaas verkeerd uit.Daarbij tekenen ze wel aan dat dit beeld anders is als zuiver wordt gekeken naar de verkoop van fysieke media. Deze ooit uiterst lucratieve bron van inkomsten voor de muziekindustrie droogt langzaam op en dat zou wel deels te wijten kunnen zijn aan piraterij.
Ja man. Normale verhoudingen....2-3 euro per stuk kosten versus 20 euro prijs = woekerwinst. Deze woekerwinsten zijn gelukkig naar normale verhoudingen teruggegaan met de digitalisering.
Misschien is het ook interessant om dat te relateren aan 'handhaving' zoals hogere boetes, voorlichtings-spotjes, blokkeren van websites en rechtszaken.Dat heeft meer te maken met de mindset van de bevolking. In Duitsland zijn ze vrij netjes. De consensus is over het algemeen dat als iets niet mag volgens de wet dan doe je dat ook echt niet. Dat ligt in de middellandsezeelanden toch echt anders.
[Reactie gewijzigd door HAJEen op woensdag 20 maart 2013 15:42]
De wortel van het probleem. Illegaal downloaden was niet alleen goedkoper, het was ook véél gemakkelijker om aan de games te geraken.Volgens de onderzoekers spelen verschillende factoren, waaronder culturele en economische, daarbij een rol. Zo zou de beschikbaarheid van legale diensten een belangrijk verschil maken.
[Reactie gewijzigd door Phuncz op dinsdag 19 maart 2013 14:23]
[Reactie gewijzigd door analog_ op dinsdag 19 maart 2013 14:41]
[Reactie gewijzigd door sebastienbo op dinsdag 19 maart 2013 14:30]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 19 maart 2013 21:28]
Met zulke personen hoef je zeker geen medelijden te hebben, maar normale bedragen zijn het evenmin. De suggestie is dat acteurs met elkaar een aantal absurde afspraken hebben gemaakt over wat ze zouden moeten verdienen en dat hun salaris vervolgens uit de lucht komt vallen. Zo werkt het natuurlijk niet. Als een acteur voor elke aflevering een miljoen dollar opstrijkt, dan komt dat geld bij iemand vandaan die blijkbaar met zulke betalingen akkoord is gegaan.Daarbij; in een wereld waar mensen als Jeremy Clarkson £ 78,000,000 per jaar verdienen, de cast van The Big Bang Theory per persoon $ 300,000 (per aflevering van 20 minuten) binnen harken en Charly Sheen er met $ 10,000,000 per aflevering van 2 1/2 men vandoor gaat, hoef ik me helemaal niet schuldig te voelen als ik dergelijke series gewoon reclamevrij van een torrentsite af pluk. De betreffende acteurs krijgen sowieso betaald en weten van gekkigheid niet wat ze met het geld moeten doen terwijl de halve planeet in een crisis verkeerd.
Ik vraag me sowieso af wie ooit heeft bepaald dat dergelijke bedragen normaal zijn. Wat mij betreft is de film- en muziekindustrie helemaal doorgeschoten wat consumentenprijzen aan gaat en betaalt acteurs bedragen waar je gewoon misselijk van wordt en die (naar mijn mening) niet in verhouding staan met de gedane werkzaamheden.
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 19 maart 2013 21:01]
[Reactie gewijzigd door audiogek11 op dinsdag 19 maart 2013 19:38]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 19 maart 2013 21:20]
[Reactie gewijzigd door Killer op dinsdag 19 maart 2013 15:38]
[Reactie gewijzigd door D-rez op dinsdag 19 maart 2013 14:23]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 19 maart 2013 18:44]
[Reactie gewijzigd door donut op dinsdag 19 maart 2013 15:01]
[Reactie gewijzigd door Alpha Bootis op dinsdag 19 maart 2013 22:32]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 19 maart 2013 21:26]
Paypal vertrouw ik juist meer als iDeal. Heb je iets betaald met iDeal en de verkoper levert niet, dan kun je alleen bij hem verhaal halen. Er kan bij de verwerking iets mis gaan zodat het wel bij jou is afgeschreven maar de webshop geen goedkeuring ontvangt van de webserver waar het op draait. Dan ben je afhankelijk van de medewerking van de mensen van de webshop (en als die veel betalingen verwerkt moeten ze lang zoeken) om te kijken of zij het ontvangen hebben. Zoniet moet je eerst bij je eigen bank navragen en daarna bij hun bank, maar ik ben ook al webshops tegen gekomen die op hun website glashard opvoerden dat ze mislukte betalingen niet konden traceren. (Moet je dus nooit iets bij kopen.)maar zoals ik al aangaf heb ik geen creditcard en vertrouw ik Paypal niet met mijn bankgegevens. Ik wil best muziek kopen, maar dan wel via iDeal.
[Reactie gewijzigd door pjottum op dinsdag 19 maart 2013 14:27]
[Reactie gewijzigd door moreasy op dinsdag 19 maart 2013 14:53]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True