Google-topman Sergey Brin verwacht dat automobilisten binnen enkele jaren aan de slag kunnen met auto's die grotendeels door een boordcomputer bestuurd worden. In Amerika zijn momenteel twee staten waar dit wettelijk toegestaan is.
Brin deed zijn uitspraken bij een evenement op het Google-hoofdkantoor waar de Californische gouverneur Jerry Brown een nieuwe wet ondertekende die het gebruik van autonome auto's op de openbare weg toestaat. De wet specificeert veiligheidsvoorschriften en andere richtlijnen waar een autonome auto aan moet voldoen. Zo zal in een autonome auto nog altijd een persoon met rijbewijs achter het stuur moeten zitten die, indien nodig, kan ingrijpen. Begin 2015 moeten alle veiligheidsvoorschriften en richtlijnen compleet uitgewerkt zijn.
Volgens Brin zal het niet lang meer duren voordat mensen het rijden met een autonome auto kunnen ervaren: "Ik wil niet te veel beloven, en onze doelen zijn erg ambitieus. Maar ik geloof dat het aantal jaren dat het nog duurt voor mensen dit kunnen ervaren op één hand te tellen is". Volgens de Google-topman hebben de autonome auto's de potentie een stuk veiliger te zijn dan reguliere auto's.
Google is van plan om de auto's binnen een jaar te laten testen door zijn eigen medewerkers. Het bedrijf gebruikt momenteel twee modellen voor zijn tests: de Prius van Toyota en de RX450H-hybride van Lexus. Beide wagens zijn uitgerust met een scala aan sensoren en camera's die gebruikt worden om veilig door het verkeer te navigeren. Alhoewel de auto's met succes al meer dan 300.000 testmijlen afgelegd hebben zouden er nog wel enkele problemen zijn. Zo kan het autonome systeem bijvoorbeeld nog niet goed overweg met besneeuwde wegen en tijdelijke verkeersborden bij wegwerkzaamheden.
Momenteel zijn er in Amerika twee staten die wetgeving kennen voor autonome auto's; Californië en Nevada. Daarnaast zouden de staten Arizona, Hawaii, Florida en Oklahoma momenteel bezig zijn met wetgeving omtrent autonome auto's.

[Reactie gewijzigd door vstrien op vrijdag 28 september 2012 10:03]
Wat. Rechtuit rijden en je aan de snelheid houden. Op wat voor manier is dat moeilijker dan door de McDrive? Ik rij wekelijks door tunnels, maar ik heb nog nooit losse spiegels in die tunnels zien liggen, terwijl er toch regelmatig nieuwe kleuren verf op de betonnen bumpers om de McDrive zitten.ik wil ze nog wel een goed door een tunnel zien navigeren
Ik woon in Zuid Duitsland, en rij dus regelmatig door dat soort tunnels. Exacter: ik rij precies door dat soort tunnels als ik naar ons kantoor in Zwitsrland rij of op bezoek ga bij een bekende tegen de grens Bayern-Oostenrijk.hehe de mooie nederland met alleen maar rechte tunnelsga maar een keertje in Zwitserland rijden bijv
Een eindje hier boven geefft Boy de volgende link: http://www.youtube.com/watch?v=cdgQpa1pUUEEr moet niet voor niets nog iemand met een rijbewijs in de auto zitten.
[Reactie gewijzigd door Bosmonster op woensdag 26 september 2012 11:07]
Dat is leuk voor de promotie, maar zal in de praktijk net toegestaan worden. Als je blind bent krijg je (terecht) geen rijbewijs. Als je slecht ziet zijn er een aantal factoren die bepalen of je een rijbewijs krijgt of niet.Jij misschien niet, begrijpelijk hoorMaar in het filmpje van hierboven zie je volgens mij een blinde (of slechtziende) man in de auto zitten, stel je voor dat mensen met een beperking zichzelf toch kunnen vervoeren!
Nee, het komt in de VS de openbare weg op. De VS, het land waar je na 2 rijlessen je rijbewijs krijgt. Het land waar je op je 16de met een pistool rond mag lopen maar niet met je vriendin mag vrijen tot ze 18 is, en je eerste biertje officieel zelfs tot je 21ste moet wachten. Het land waar je als producent van ovens aan wordt geklaagd als iemand z'n fikken brandt na gebruik en mensen hun kat in de magnetron proppen als het arme beest nat is.De huidige techniek is al dusdanig goed dat het de openbare weg op komt
Nee, dat is het probleem helemaal niet. Natuurlijk vind iedereen zichzelf geweldig, maar dat is ten opzichte van andere mensen. Niet ten opzichte van een machine. Die kun je niet vergelijken.Het probleem zit 'm echter in het volgende: mensen zijn bijzonder overtuigd van hun eigen kunnen, de gemiddelde bestuurder ziet zichzelf als 'bovengemiddeld' en een ongeluk is doorgaans de schuld van een ander.
Ik weet zeker dat autonome auto's ongelukken gaan veroorzaken. Of in ieder geval ander verkeer hinderen. Een computer volgt een vast programma, terwijl het verkeer veel te dynamisch is om altijd te laten beoordelen door een "if X then Y" systeem. Het verkeer bestaat niet overal uit stoplichten, rijstroken en zebrapaden.Met de komst van de autonome auto hebben we een collectieve zondebok, de eerste ongelukken / schade met autonome auto's zullen breed in de media uitgemeten worden.
[Reactie gewijzigd door digifan op donderdag 27 september 2012 10:32]
Is dat echt? 2 dagen voor 1 april, en alle 1 april grappen van google in de rechterlijst, vind ik wel erg toevallig.als je hier checkt: http://www.youtube.com/watch?v=cdgQpa1pUUE
zie je dat de auto gewoon ook in woonwijken en door de McDrive kan, dus het is niet alleen op snelwegen...
Ik ben er zelf enorm van onder de indruk en geloof wel dat over een jaar of 5 het 'goed genoeg' is om het toe te laten op de openbare weg...
Wellicht dus dat het in de toekomst kan, maar op dit moment is het dus volgens mij nog niet zo dat de auto uit zichzelf de ingang van een mcDrive op zo'n parkeerterrein kan vinden bijvoorbeeld, of weet wanneer hij moet stoppen bij het raampje om het eten aan te pakken.Here's Steve, who joined us for a special drive on a carefully programmed route to experience being behind the wheel in a whole new way. We organized this test as a technical experiment, but we think it's also a promising look at what autonomous technology may one day deliver if rigorous technology and safety standards can be met.
Eh... heb je je ingelezen voor je dit postte? De auto's rijden nu al in normaal verkeer rond, en reageren sneller op gestuntel van andere voertuigen dan mensen kunnen. Dus júíst het argument dat alle andere weggebruikers rijdende rampenscenario's zijn is een pré voor deze autonome auto's. Hoe lomper de medeweggebruiker, hoe meer voordeel je hebt.Een normale bestuurder echter zal daar niet in mee kunnen doen, zou onverwachte moves kunnen maken en veel sneller voor problemen kunnen zorgen.
Vliegtuigen, liften, de trein... allemaal plekken die al grotendeels of helemaal geautomatiseerd zijn en daar hoor ik ook niemand over.Je legt toch je leven in handen van een nog redelijk nieuwe technologie.
Nee, die waren wildenthousiast over de nieuwe, moderne, betere, schonere en efficiëntere techniek. Daarom wilde iedereen die dingen bouwen en gebruiken en daarom kwamen die dingen in een schokkend tempo óveral uit de grond en kwamen ze in van alles en nog wat terecht, van karren zonder paard tot boten en van grondverzetmachines tot generatoren. De verbrandingsmotor was voor kleinschalige machines wat staal voor architectuur was: de grootste stap vooruit die de mens ooit gezien had.Je bent nu een super doorontwikkelde doch ouderwetse techniek aan het vergelijken met een techniek die nog behoorlijk in de kinderschoenen staat.
Denk je dat mensen in de tijd van stoommachines naar verbrandingsmotoren niet dezelfde vergelijking maakten.
Leef jij nog 10 jaar geleden of zo? Dit soort auto's zijn er al een tijdje hoor!Een auto zonder verbrandingsmotor als hoofd aandrijving zal niet komen binenn 5 jaar! Daarvoor zijn de nadelen van de alternatieven nu nog te groot!
[Reactie gewijzigd door ZesPak op woensdag 26 september 2012 09:12]
Dat kan nu ook al, noemt men ook wel "Openbaar vervoer".Ik vind rijden ook leuk, heb verschillende auto's en motors, maar soms denk ik wel: als ik nu in mijn wagen zou kunnen stappen en zeggen "rij naar brussel", vervolgens mijn laptop open kan doen en wat werken/filmpjes kijken, dat zou toch prachtig zijn?
[Reactie gewijzigd door jan van akkere op woensdag 26 september 2012 08:46]
[Reactie gewijzigd door piderman op woensdag 26 september 2012 11:49]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op woensdag 26 september 2012 09:30]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True