LG gaat in 2011 een plasma-tv met een beeldverhouding van 21:9 uitbrengen. Het Koreaanse bedrijf maakte dit aan Tweakers.net bekend tijdens het LG Blogger Forum 2010-event. Het is niet bekend welk beeldformaat de 21:9-plasma-tv krijgt.
Op de vraag van Tweakers.net of LG van plan is om een 21:9-plasma-tv uit te brengen, antwoordde de baas van de plasma-tv-divisie van LG bevestigend. De brede plasma-tv zou volgend jaar moeten verschijnen, maar LG wilde niet kwijt in welke maand dat is. Naar verluidt zou LG ook werken aan een 21:9-lcd-tv, maar dat kon niet bevestigd worden.
Het verschijnen van een 21:9-plasma-tv van LG betekent concurrentie voor Philips in deze nichemarkt voor schermen met een cinematische beeldverhouding. Het Nederlandse bedrijf heeft al een 21:9-tv uitgebracht met ccfl-backlight en heeft op de IFA 2010 officieel de opvolger aangekondigd, de Cinema 21:9 Platinum Series. Die laatste is net als de 9705H-series uitgerust met een full led-backlight met local dimming.
Het 21:9-formaat is vooral aantrekkelijk voor het bekijken van films vanwege het feit dat de originele 21:9-beeldratio van de rolprent behouden blijft en dat er bij filmcontent geen zwarte balken boven en onder verschijnen.