Hoofdcategorieën
Device Settings

Ziggo lijkt alsnog analoge tv-kabel open te willen stellen

Door Wilbert de Vries, woensdag 25 augustus 2010 10:13, views: 20.170

Terwijl UPC de deur voor Tele2 keihard heeft dichtgegooid, lijkt Ziggo serieus van plan er in onderling overleg uit te komen. De kabelaar voert intensieve gesprekken met Tele2, wat mogelijk duidt op een op handen zijnde deal tussen de twee partijen.

Eerder deze maand haalde het College van Beroep voor het bedrijfsleven een streep door de zogeheten omroepbesluiten van telecomwaakhond OPTA. Deze besluiten verplichtten UPC en Ziggo om concurrenten op hun analoge kabel toe te laten. Tele2 maakte als eerste nieuwkomer gebruik van deze afgedwongen openstelling, maar werd door het besluit van de rechter buitenspel gezet.

Eerder al bevestigde UPC tegenover Tweakers.net dat het hiermee over en uit is voor Tele2 en ook Ziggo vond het niet vanzelfsprekend dat Tele2 op de analoge tv-markt actief zou worden. De nieuwkomer zocht daarom toenadering om met UPC en Ziggo te kunnen overleggen. "Er moet hoe dan ook een oplossing voor deze klanten komen. Dat is nu het allerbelangrijkste", aldus Günther Vogelpoel, directeur consumentenmarkt bij Tele2, eerder deze maand.

In een woensdag uitgegeven verklaring bevestigt UPC niet met Tele2 over de ontstane situatie te willen overleggen. "De uitspraak van de rechter betekent dat UPC de analoge kabeltelevisiedienst niet meer aan derden, zoals Tele2, zal leveren en dat klanten niet meer over kunnen stappen naar Tele2", aldus UPC.

Terwijl UPC de deur dichtgooit, blijkt Ziggo wel in te zijn gegaan op de uitnodiging van Tele2 om in gesprek te gaan. Ziggo-woordvoerder Gradus Vos bevestigt tegenover Tweakers.net dat er 'serieuze gesprekken' worden gevoerd en dat de twee partijen afgelopen dinsdag nog om tafel hebben gezeten. Ook voor donderdag staat er weer een overleg op de agenda.

Vos wil niet ingaan op de inhoud van de gesprekken, maar stelt wel dat 'als Ziggo echt had gewild, dan hadden we op basis van de uitspraak de stekker eruit kunnen trekken'. Hieruit kan worden geconcludeerd dat Ziggo bereid is om zijn analoge kabel zonder juridische verplichting alsnog voor nieuwkomers open te stellen en dat op korte termijn een overeenkomst met Tele2 kan worden bereikt.

In totaal hadden zich bij Ziggo zo'n 1800 klanten gemeld die hun analoge tv-signaal via Tele2 wilden ontvangen. Bij UPC waren dit er 1300. De bewuste UPC-klanten moeten, als zij hun analoge UPC-signaal willen blijven gebruiken, noodgedwongen klant blijven. Het is nog niet bekend wat er gebeurt met de Ziggo-klanten die naar Tele2 wilden overstappen. Mogelijk kunnen zij straks alsnog worden aangesloten.

Volgende 10:37 ARM geeft chips extensies voor virtualisatie
Vorige 09:52 Ook .info-zone krijgt veilig dnssec-protocol
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Ik hoop dat ze het toch open gooien voor tele2
zo blijft er tenminste markt voor.

Ja dat zou wel netjes zijn van Ziggo, maar dan is het alleen een open markt onder ziggo's voorwaarden natuurlijk en in het ziggo gebied, zit je in het UPC gebied; heb je er dus niet echt iets aan ;).

Alleen jammer dat UPC niet door heel Nederland zit

Gelukkig zit UPC niet door heel Nederland.


Dus je kiest er zelf voor om aan UPC vast te zitten eigenlijk.

Precies! Dus heel verstandig van Ziggo!

Inplaats van dat de rechter nu (of in de toekomst) afdwingt hoe de kabelaars hun netwerk open stellen voor andere aanbieders, kan Ziggo daar nu met Tele2 over onderhandelen. Ze laten concurrenten onder betere voorwaarden toe. UPC loopt nu een nog groter risico om in de toekomst als monopolist te worden gezien, terwijl Ziggo meewerkt en dus een streepje voor heeft...

En ach - het gaat om het analoge signaal... Weliswaar met veel kijkers nog steeds, maar de speerpunten van de kabelaars liggen bij digitale TV en alle diensten die daar bij komen kijken (video on demand, interactieve TV, HD TV, extra zenders, etc).

de speerpunten van de kabelaars liggen bij digitale TV
Als je dus naar streeft op den duur het analoge aanbod tot ned1,2,3 en de regionale omroep te reduceren is het bepaald niet gunstig dat er iemand je analoge pakket gaat wederverkopen. Die wil dat voor een serieuze periode kunnen doen, in die periode zit jij als Ziggo dus muurvast met je bandbreedte verslindende analoge aanbod.

Dat zal wel meevallen. Ook Ziggo heeft de intentie om analoog eruit te doen. Ze bouwen het wel af. Wellicht zit er in de deal dat Tele2 ook Digitale TV (wellicht een beperkte aanbod zenders) via Ziggo kan gaan aanbieden. Dat is niet zo moeilijk, een andere smartcard met minder aantal zenders die ge-activeerd zijn...

Ziggo bouwt het analoge pakket niet af, dat doet de programmaraad. ;)

Niet dat ik je niet geloof hoor, maar heb je daar onderbouwing voor? Ik heb namelijk gemerkt dat Ziggo nogal graag de programmaraden de schuld geeft, zoals onlangs het geval was toen Studio Brussel van de kabel werd geknikkerd in Limburg en vervangen door Efteling Radio :-(

Gelukkig zijn ze op die beslissing teruggekomen. Zie

http://www.programmaraadlimburg.nl/?news/own/message/11

Edit: copy & paste van bovenstaande bron:

Ziggo haalt de zender CNN (TV) en Studio Brussel (Radio) in Limburg van de kabel. Ten onrechte wordt dit door Ziggo toegeschreven aan programmaraden.

CNN verwijderen is een keuze van Ziggo zelf. Programmaraden geven slechts advies over 15 tv-zenders. De overige zenders uit het pakket worden door Ziggo bepaald. In dit geval had Ziggo er ook voor kunnen kiezen een andere zender te schrappen of zelfs om een zender erbij te plaatsen in het pakket. Ziggo gaf immers tot vorig jaar nog 36 analoge TV-zenders door.

De programmaraad Limburg heeft in haar definitief advies aan Ziggo CNN en Studio Brussel geadviseerd. Dit was geen verplicht advies en Ziggo heeft het dan ook niet opgevolgd. Het definitieve advies van de Programmaraad Limburg aan Ziggo kunt u bekijken op onze internetsite www.programmaraadlimburg.nl

Programmaraden zijn woedend over correspondentie van Ziggo aan de klanten. Ten onrechte wordt daarin gesteld dat het de wens van de programmaraad is om CNN uit het aanbod te verwijderen. Dat is niet het geval...

[Reactie gewijzigd door dvlierop op woensdag 25 augustus 2010 20:33]


Iets is tenminste beter dan iets, blijkbaar is Ziggo toch al bereid tot zo'n deal onder hun voorwaarden. Dat is al meer dan UPC op dit moment zover mij bekent.

Ik denk dat Ziggo bang is dat ze over een paar maanden / jaren alsnog het netwerk open moeten gooien en op deze manier vast beginnen...

bang is het verkeerde woord denk ik, maar ze anticiperen wel.
Als ze op dit moment afspraken kunnen maken gaat dit meer op hun voorwaarden en als het later gebeurd, dan kan dit alsnog verplicht worden, waarbij ze dus geen ofwel minder inspraak hebben.

Op zich is het dus niet onverstandig om de mogelijkheden te verkennen.

Het kan natuurlijk ook een rookgordijn zijn. Door nu gesprekken aan te gaan, kan men altijd achteraf stellen, dat ze welwillend waren, maar dat het Tele2 was, die het onderste uit de kan wilde. Dat zou bij een volgend onderzoek van de OPTA, de NMA of een hoger beroep misschien in hun voordeel werken.

Het opent ook de optie voor diensten van ziggo via andere routes misschien, ziggo diensten via tele2 aansluitingen (buiten ziggo's verzorgingsgebied) bijvoorbeeld.

Vergeet niet dat als dit door was gegaan het ruime jurisprudentie had geschapen, er zou dan op concurrende markten kunnen worden afgedwongen dat een netwerk zou worden opgengesteld, kpn had dan bijvoorbeeld digitenne moeten openstellen voor alle andere aanbieders, idem voor glasvezelprojecten die niet meer slechts 1 aanbieder zou kunnen forceren, dit zou je zelfs kunnen doortrekken naar telefoonproviders/umts aansluitingen (dan zouden de kartelafspraken mbt het extra betalen voor dataverkeer zoals deze nu bij vodafone en kpn worden gemaakt ook voorkomen kunnen worden).

De rechter heeft echter gelijk: de redenatie welke de opta als basis voor haar besluit hanteerde was onjuist.

Zit jij nu stiekem te denken dat Ziggo een contract kan aanhouden ook als iemand is verhuisd naar een buiten haar dekking gebied?

...het is dat ze een maand opzegtermijn hebben, maar het idee is wel briljant.

Tele2 staks bij Ziggo mogelijk tegen het zelfde tarief zoals nu ook reeds bij Ziggo wordt betaald. Concurrentie is dus mogelijk, politiek hoeft zich niet meer over het onderwerp te buigen, Opta staat buiten spel.

Tele2 staks bij Ziggo mogelijk tegen het zelfde tarief zoals nu ook reeds bij Ziggo wordt betaald. Concurrentie is dus mogelijk (..)
Hoe is dat concurrentie ? Het hele 'opengooien' van de analoge kabel is een illusie, tele2 heeft geen enkele invloed over het zenderpakket, het is puur een administratieve aanpassing. In plaats van rechtstreeks aan Ziggo te betalen loop de rekening via Tele2, ik zie niet in wat je hier als consument aan hebt ? Het maakt het alleen maar lastiger voor Ziggo om straks het analoge signaal van de kabel te schoppen als ze verplichtingen hebben aan een 3e partij.

Als ze nu *echt* de kabel open zouden gooien, dus andere partijen volledige controle over de kabel geven zodat deze ook digitaal en internet kunnen aanbieden, dan had je er wat aan als consument.

En dat gaat technisch dus heel moeilijk. Het interne netwerk van Ziggo zit veel meer verweven dan het KPN netwerk toentertijd dat dat opengesteld werd. Heeft ook te maken met de achterliggende techniek van 'kabel' en 'telefoon'.

Je hebt maar een 'beperkt' aantal frequenties die gebruikt kunnen worden in het VHF/UHF spectrum welke nu al bijna allemaal gebruikt worden door Ziggo zelf, als daar nog een partij bij zou komen met eigen frequenties, wordt dat erg moeilijk met het verdelen en houd je nog minder per provider over.

Ik vind het prima als Tele2 hetzelfde analoge pakket kunnen aanbieden, voor de mensen die bijvoorbeeld al Internet en bellen via Tele2 hebben, kunnen ze nu dan eindelijk ook TV met alles in 1 hebben, zondat IP-TV wat Tele2 nu aanbied.

Al kijk ik zelf al 5jaar geen analoog meer. Zelfs op een CRT scherm vind ik het niet om aan te zien. Maar het ziet er nog wel beter uit dan Digitenne troep, vanwege de te lage bitrates die zij gebruiken, wat ook direct te maken heeft met hoeveel frequenties ze gebruiken. 3 hele frequenties voor 30+ zenders...

[Reactie gewijzigd door BiG-GuY op woensdag 25 augustus 2010 11:45]


De enige echte concurrentie zou ontstaan als Tele2 toestemming zou krijgen om zelf de infrastructuur te maken en te onderhouden, net als de bestaande bedrijven dat nu doen. Maar de politiek wil niet dat er nog een bedrijf komt dat kabels gaat leggen, en Opta durft het niet eens naar voren te brengen.

Er zijn nauwelijk private partijen die zoiets zouden kunnen financieren. Glasvezel aanleggen in heel Nederland kost vele miljarden euro's! Met een omzet van 150 miljoen euro voor tele2 (omzet != winst) kost het tientallen jaren om terug te verdienen. Niemand die daar over peinst. De huidige kabelnetwerken zijn tientallen jaren geleden niet voor niets aangelegd van onze belastingcenten!

Ik snap alleen niet waarom voor Analoog. Analoog is volgens mij aflopende zaak.

Maar Ziggo is er dan ook niet enkel voor jou, ze hebben meer klanten!

Er zijn nog zát mensen die enkel analoge TV hebben, en ik vermoed dat dat voorlopig nog wel even zo zal blijven.

Niet iedereen heeft behoefte aan digitale TV, voor veel mensen is analoge TV nog meer dan genoeg. Bijvoorbeeld omdat ze gewoon weinig eisen stellen, of nauwelijks TV kijken.

Ik kijk ook bijna nooit tv, ik heb geen flatscreen, maar analoge tv is volkomen nutteloos voor mij aangezien ik niet ben geintresseerd in de zenders op de analoge kabel. Ze worden echter wel aangeboden in het digitale pakket.

Hoewel wij hier 2 flatscreens hebben staan houden we het gewoon bij analoog.
Analoog is hier echt uitstekend, en het verschil met digitaal zul je amper zien.
Compleet zonde van het geld dus.

ontopic:
+1 voor Ziggo!
Laten ze zien dat ze wel willen alsnog

Jij moet wel erg bijzondere analoge tv hebben wil je het verschil tussen digitale HDtv en analoog niet zien :P. Ben uberhaupt nog nooit analoge tv tegengekomen welke in de buurt kwam van de kwaliteit van digitale tv.

Het ligt waarschijnlijk meer aan de grootte van het scherm wat je hebt staan. Op 40" ziet analoge Tv er serieus slecht uit :o

Ik heb 37" in de woonkamer staan en merk amper verschil tussen digitaal en analoog.. enige verschl dat je soms kan ontdekken is dat digitaal het geluid niet synchroon loopt met beeld.

(dan heb ik het over de zenders 1, 2 en 3 niet over commerciele zenders sbs net5.. awnt die zijn wel beduidend slechter)

1,2 en 3 zijn digitaal, ook als je alleen analoog hebt.

Wordt dan stiekem de ingebouwde decoder geactiveerd, die in alle TV's verborgen zit? :)

Analoog is analoog hoor.

Nee, de zenders komen digitaal aan bij de kabelmaatschappij waarna het omgezet wordt naar analoog en zo aankomt in je woning. Ik denk dat Big_Noid dat bedoeld.

Alleen 1 bij Ziggo is free to air :)

Je hebt gelijk, maar zolang ik voor de digitale nog steeds voor mijn analoog pakket moet betalen en ik niet genoeg TV kijken dat ik een extra 20 euro extra moet betalen doe ik het ook niet.

Vandaar dat ik graag concurrentie en innovatie op geleverde kabeldiensten willen zien, en niet vastgebonden zijn aan een pakket en betalingswijzer die UPC bepaald.

Digitale TV en HDtv zijn weer hele andere dingen.

Zekers bij de enkele zenders die Ziggo in HD aanbied.

Als jij een goed signaal binnenkrijgt en een Goede huisinstallatie hebt is digitaal overbodig. Dan is het alleen maar lastig, weer een AB erbij.

Hier heb ik zowel analoog als digitaal op een lcd scherm, waarbij mijn digitale decoder bijna nooit wprdt gebruikt.

Als ziggo nauw eens meer HD zenders gaat aanbieden wordt het misschien intressant, moet er wel weer een decoder gekocht worden van 200,- euro's.

Maar dan kun je wel alle reclames mooi in HD zien.... TV kijken is zo ouderwets, gewoon downloaden en kijken wat je zelf wilt zonder reclame en wanneer jij dat wilt. :)

Bijvoorbeeld omdat ze gewoon weinig eisen stellen, of nauwelijks TV kijken.
het vervelende alleen wel weer is dat mensen die wel graag tv kijken, en dan met name premium/HD zenders, benadeeld wordt door die steeds kleiner wordende groep die niet wil. Er zijn natuurlijk grenzen in hoe verre je dat kunt toelaten. Met name omdat je op de plek van 1 analoge zender tot wel 16 digitale zenders, en 4 HD zenders kwijt kunt.

Dat ze enige tijd rekening houden met Analoge klanten is lief, maar er moet natuurlijk een keer een einde aan komen.

Waarom moet er een einde aan analoog komen? Gaat toch prima samen? Je gaat dat echt niet door mijn strot duwen hoor. Alleen als het qua kostprijs gelijk is, maar je kan mensen niet dwingen om digitaal te gaan.

Er is allang vastgesteld dat het analoge in 2018 definitief dichtgaat.
Tot die tijd kan Ziggo best een graantje meepikken van Tele2's expansiedrang...

Zelf ben ik geen abonnee meer vd tv/Ziggo etc. maar volgens mij was digitaal gewoon gratis naast analoog, dus de kostprijs blijft voor jou als consument dan toch hetzelfde?

Wat ik mij afvraag: Tele2 bood alleen de kabel voor 5 euro aan i.c.m. internet/telefonie, gaat dit dan ook via de kabel, of moet je hier alsnog een pots-lijn voor gebruiken?

Als Ziggo ook het breedband internet gedeelte moet afwikkelen, dan kan het nog weleens heel druk worden op de kabel... :) En gaat Tele2 daar dan eigen verdelers etc. voor neerzetten, of krijg je dan ook gewoon Ziggo internet (wat wel goed is, daar niet van) met een Tele2-prijsje?

Wat ik mij afvraag: Tele2 bood alleen de kabel voor 5 euro aan i.c.m. internet/telefonie, gaat dit dan ook via de kabel, of moet je hier alsnog een pots-lijn voor gebruiken?
Internetten en bellen via VOIP verloopt bij Tele2 nog via ADSL over POTS of ISDN. Dus niet over de kabel.

Er moet een einde aan analoog komen omdat het een behoorlijke hap van de kabelcapaciteit gebruikt. Ziggo heeft al 2x analoge zenders verplaatst om, ik meen, een grotere bandbreedte voor de internetverbindingen te creëren.

[Reactie gewijzigd door veldmuis op woensdag 25 augustus 2010 14:22]


Ik denk dat de meeste mensen niet bewust kiezen voor HD-tv omdat ze niet bereid zijn extra geld neer te leggen voor (op enkele extra zenders na dan) nagenoeg hetzelfde pakket, maar alleen hogere beeldkwaliteit. Beelkwaliteit is naar mijn mening nog altijd ondergeschikt op hetgeen dat wordt uitgezonden. Ook uit de poll die op tweakers staat blijkt dat men niet bereid is om meer te betalen maar juist wacht tot het standaard in het pakket zit.

Tuurlijk zijn er nog mensen die alleen analoog willen maar volgens mij is het nog een paar jaar en dan zijn ze niet meer verplicht om analoog aan te bieden. Ik ben ergens een keer het jaartal 2011 tegen gekomen wat als laatste jaar zou zijn waarin Analoog aanbieden een verplichting is.

Het is niet verplicht om analoog aan te bieden, neem Caiway bijvoorbeeld. Deze stopt per 10 oktober met het aan bieden van analoog.

Er is voor digitaal/HD tv veel meer bandbreedte nodig en daarom wordt analoog dus van de kabel geschopt. En terecht, want als je je diensten wilt uitbreiden/vernieuwen moet je dit soort acties dus uitvoeren!

[Reactie gewijzigd door Niels L op woensdag 25 augustus 2010 10:51]


Mits je net zoals Caiway wel een mogelijkheid om nog in de slaapkamer/zolder te kunnen blijven kijken via haar eigen DVB-T met ofwel ingebouwde DVB-T ontvanger maar in veel gevallen van oudere tv's zal er wel een aparte aansluiting/kastje a 20 euro aangeschaft moeten worden per tv.

Die €20 is wel een eenmalige uitgave. Je betaalt verder niets meer dan je voor analoog betaalt.

Het is ook niet vreemd dat Caiway dit doet. Analoog ondersteunen wordt erg kostbaar aangezien alle zenders al digitaal zijn. Deze moeten dus eerst weer geconverteerd worden naar analoog om zo gedistributeerd te worden. Dit maakt analoge tv effectief duurder dan digitale. Maar mensen die toch analoog willen zijn vast niet bereid om daar de daadwerkelijk prijs voor te betalen.

Dat iets wel of niet verplicht is wel nog niet zeggen dat er geen markt voor is ...

Sterker nog ik stel wel eisen aan TV kijken en 1 daarvan is dat het signaal op tijd binnenkomt. Digitaal is gewoon "nog" te langzaam zoals de WK weer heeft aangetoond. Buren zitten al te juigen als bij mij (digitaal van Tele2) de vrije trap nog moet worden genomen. Heb daarom bij het nieuwe huis weer gewoon een analoog signaal aangevraagd.

Heb je niet een te gehorig huis gekocht?

Ik keek in HD naar het WK voetbal. Vrienden die hier 1x een wedstrijd hadden gezien, wilden niet meer anders. Ze waren erg onder de indruk van de scherpte. Dan maar iets vertraging. Je kunt ook gewoon de TV iets harder zetten, zodat je de buren niet hoort.

Misschien was het wel in een mooi jaargetijde met ramen en deuren open ?

Heeft ook met buffering te maken. DVB-C is wel iets trager dan analoog, en dat merk je ook wel bij het zappen, maar zo traag als over ADSL zal het nooit worden.
Overigens vind ik traag zappen niet eens een groot nadeel... als ik de zapsnelheid van mijn Humax iHDR-5050c vergelijk met de zapsnelheid van mijn Sony Bravia KDL-40EX500, dan verliest die bravia het met zowel ingebouwde DVB-C tuner als met de analoge tuner.
Overigens wel gemerkt bij het afgelopen WK. Ik zat in de binnenstad, had WK op een kleine TV met digitenne, in de stad had elke kroeg het WK op een groot scherm. Je hoorde gewoon een echo door de hele stad.

Er zijn nog aardig wat mensen die voor het goedkoopste kiezen. Als deze mensen uiteindelijk overstappen naar digitaal zijn ze al klant bij je wat de kans op retentie hoger maakt. Zeker wanneer je al als prijsvechter in de markt staat.

Digitaal ook; je ziet wel eens wat in sd kwaliteit en dan denk je "hmm, interesant, maar het ziet er niet uit dus laat maar" en je zapt door.
Tijd voor Full-HD dus. Dat is toch echt het minimum, Je maakt toch ook geen foto's meer met een 2 MP camera?

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op woensdag 25 augustus 2010 10:32]


Bij Televisieuitzendingen gaat het mij toch echt om de inhoud.
als het om Films gaat wil ik wel de hoogste kwaliteit.
het is volgens mij dus ook bij normale uitzendingen (praatprogramma's spelshows etc) van ondergeschikt belang dat het beeld super is. het gaat dan meer om de inhoud van het programma.

Digitaal ook; je ziet wel eens wat in sd kwaliteit en dan denk je "hmm, interesant, maar het ziet er niet uit dus laat maar" en je zapt door.
Het valt mij meestal 2 seconden op, en dan raak ik dusdanig afgeleid door de 'inhoud' dat de brakke kwaliteit mij al lang niet meer opvalt. Het is wel mooier in HD, maar om nou te zeggen dat ik doorzap, neuh.

Nou ja, er zijn altijd mensen die enkel op de buitenkant afgaat en op getalletjes let.

Net als 2 MP, als dat een klein beetje kwaliteit is, dan is dat voor bijna iedereen voldoende.
Want een monitor met 1920*1080 is dat ongeveer 2 MP, ook een afdruk op 10*15 cm is 2 MP voldoende.
Er is dus helemaal geen reden om meer te willen, tenzij je regelmatig groter afdrukken maakt!

Ik heb net digitaal geprobeerd en heb het weer opgezegd. Analoog is prima, goedkoper en handiger in het gebruik. Digitaal heeft een mooiere beeldkwaliteit natuurlijk en je hebt een heleboel extra opties. Maar voor mij weegt dat niet op tegen het simpele gebruiksgemak van analoog.

Analoog mag je een aflopende zaak vinden, een goed analoog signaal doet nauwelijks onder voor digitaal. Over HD hebben we het maar niet, daar wordt nog steeds alleen maar over gesproken en hoegenaamd niet mee gedaan.

Mijn idee. Laat ze analoog langzaam uitfaseren zodat er meer bandbreedte vrij komt voor digitaal!

Analoog blijft een mooie simpele techniek voor de consument. Antennekabel in je TV en het werkt:
  • Je hebt geen extra zap-kastje nodig (dus geen extra AB en extra adapter in het stopcontact).
  • Meedere TV's aansluiten is geen probleem.
  • Ook is het kabelsignaal soms beter dan digitaal (waar je soms toch serieus compressie/decompressie effecten kan zien). Uiteindelijk is bij digitale TV de bandbreedte beperkt en moeten er een hoop zenders ingepropt worden.
Digitale TV is naar mijn idee vooral een Market-push op het moment. En slechts een klein deel van de consumenten heeft een dusdanig grote TV dat HD echt nut heeft.

Helemaal mee eens. Het zou dan ook mooi zijn als er een 30-kanaals tuner zou komen waarmee digitale tv naar analoog omgezet kan worden voor gebruik in huis. Kastje in je meterkast en klaar.

grote voordeel van analoog is het doorlussen van het signaal naar een tweede, derde of vierde tv. anders moet je per tv een ontvanger kopen.

Bij analoog heb je ook per TV een ontvanger nodig - alleen zit die nu standaard ingebouwd. Er komen echter steeds meer TV's met een ingebouwde digitale ontvanger, dus na verloop van tijd vervalt dat argument ook. Moet je alleen extra smartcards hebben en bij Ziggo kun je er - IIRC - vier op één abbo aanvragen. En als jij dan meer als vier TV's in huis hebt - tja, dan heb je inderdaad een (luxe)probleem.

ja maar je moet dan een cam module en smartcard aanschaffen. ik snap wel je punt, alleen ik denk dat voordat de extra tv's van de slaapkamers ook voorzien zijn van een ingebouwde dvb-c tuner je wel een tijdje verder ben. dan praat je denk ik wel over 20 jaar en dan nog moeten alle tv's voorzien zijn van een dbv-c tuner. vaak zijn de tv's op de slaapkamer goedkope extra tv's, dus dan zitten ze er ook nog eens niet altijd in. ik denk dat voor de extra tv's er voor analoog altijd wel een markt blijft. of de kabelaars het analoge signaal ook blijven doorgeven is wel de vraag, want of het ze wel zal blijven opbrengen..

veel tv's krijgen dit dus gewoon ingebouwd... dan hoef je die module dus niet meer aan te schaffen :-)

Dus kan analoog er af tegen de tijd dat de oude televisies zijn uitgestorven. Opgelost.

Dan zien we na 2020 wel weer verder. Wellicht dat er dan ook eindelijk meer kwaliteit geboden wordt, zowel in beeld en geluid als programmatechnisch

Is het niet zo dat zolang Ziggo nog analoge kabel heeft er te weinig ruimte is voor meer HD kanalen?

Yep. Dat zal ook zeker een insteek zijn van Ziggo bij deze gesprekken, ze willen namelijk dolgraag van die analoge vervuiling af.

Echter, er zijn wettelijke restricties op dat vlak, Ziggo mag niet zomaar de analoge kabel stopzetten, daar zijn door de overheid regels aan verbonden. ( als dat niet was gebeurd, hadden we al lang gedwongen achter digitaal gezeten, namelijk )

Dan snap ik niet dat de Caiway het op 10-10 al wel mag dicht zetten.

Dan snap ik niet dat de Caiway het op 10-10 al wel mag dicht zetten.
Te kleine speler geloof ik, OPTA liep ook alleen te schieten op UPC en Ziggo, terwijl er op de kabel nog meer aanbieders zijn.

Bovendien pakte Cai het (dacht ik) anders aan, door iedereen hopsa een digitale decoder te geven ( 'gratis' ). Door dat truukje konden ze onder 'analoog moet, want mensen zonder decoder mag je niet dwingen die te kopen voorlopig ' .

Dat is niet waar. Volgens de afspraken mogen UPC/Ziggo uiteindelijk ook besloten om de analoge kabel te stoppen echter moeten zij dit 2/3 maanden vooraf laten weten aan de wederverkopers. Althans zo stond het in de 'oude' OPTA afspraken die dus nu niet meer aan de orde zijn.

Er mag dus voor zover ik weet gewoon het analoge signaal uitgeschakeld worden.
Er zitten echter alleen nog een paar kabelraden per gemeente/regio die dan ook sowieso buiten spel komen te staan. Die adviseren nu jaarlijks namelijk over zo'n 15 analoge tv zenders (en ook radio) die zij graag door de desbetreffende kabel aanbieder doorgegeven zien worden.

Ik zou groot voorstander zijn als niet een kabelraad maar de consument zelf tussen een groter digitaal zender aanbod keuze gaat krijgen. En dat je ofwel een totaal tv pakket afneemt (zie Royaal pakket UPC) ofwel je kunt kiezen voor een basis digitaal tv aanbod aangevuld met thema paketten (ala Ziggo) a 1,95 of 2,95 extra p/mnd om zo ook bijv. BBC 3,4,ProSieben,Sat1 e.d te kunnen kijken.

Ja, dat klopt. Nu is analoge TV goedkoper te ontvangen dan digitale, dat, terwijl het voor Ziggo feitelijk duurder is omdat een analoog kanaal net zoveel bandbreedte behoeft als 16 digitale kanalen. En juist door die krapte in bandbreedte worden aanvullende diensten als video-on-demand, interactieve TV etc. slechts beperkt aangeboden.

De beste oplossing is gewoon standaard enkel digitaal aan te bieden en tegen meerprijs analoog, het is immers een extra service en daar mag voor betaald worden.

Concurrentie op analoog is voor mij geen concurrentie. Het zou wat anders zijn als er digitaal concurrentei is. En die is er slechts in de vorm van sateliet. Digitene is slechts geschikt voor op de boot of camping en dan nog enkel voor mensen met weinig wensen tav te ontvangen zenders. HD is overigens helemaal niet mogelijk via Digitenne (of het aantalzenders zou nog verder terug moeten)

Des te vreemder dat ze vervolgens wel Tele2 op diezelfde kabel willen toelaten met analoge TV.

Het is gewoon hetzelfde analoge signaal, dus dit maakt voor de bandbreedte niet uit.
Het grote nadeel voor Ziggo/UPC als ze dit toelaten is dat ze analoog veel minder makkelijk kunnen afstoten, iets wat ze waarschijnlijk maar al te graag willen omdat het nu voor hun primaire focus (digitaal, internet, voip, etc.) behoorlijk in de weg zit.

Maar met digitaal is het makkelijker om een concurrent toe te laten:
In de DVB standaard kan je pakketten en aanbieders definieren, vervolgens kan je aangeven welke aanbieder welk pakket levert, en per TV-kanaal kan aangegeven worden onder welke pakketten dat valt.

Dat betekent dus:
1) Aanbieders kunnen hun eigen pakketten samenstellen
2) Er is geen duplicatie van TV kanalen nodig (wat sommigen schijnen te denken)
3) Iedere aanbieder kan zijn eigen 'reclame kanaal' hebben (als je nu als Tele2 klant in Ziggo gebied analoge TV neemt, dan krijg je het Ziggo etalagekanaal)
4) Aangezien aanbieders hun eigen pakketten kunnen definieren, kunnen ze differentieren in aanbod, en is het makkelijker om een TV-kanaal uit te sluiten als je geen overeenkomst hebt met de betreffende zender

Kunnen ze de kabelnet in H.I.Ambacht niet eens openstellen.
We hebben hier de mogelijkheid om Caiway internet te nemen, maar televisie van Caiway wordt door H.I.Ambacht zelf geregeld (ook wel CAIHIA genoemd).

Ben dus bijna verplicht om CAIHIA "digitale" abonnement te nemen om fatsoenlijk tv te kijken. En het aanbod is gewoon meer dan triest, digitaal kunnen we het niet echt noemen en de 3 HD kanalen (NED 1,2 en 3) vallen vaak weg of storen heel erg!

En dan zogenaamd concurrentie noemen? Ik heb geen mogelijkheid om iets anders te kiezen dan CAIHIA. Ja Digitenne of Canal Digitaal, maar goed zo'n 3-1 (totaal) pakket was veel mooier geweest.

Overal in NL kan je maar 1 kabelboer kiezen vziw. Er zijn wel verschillende kabelboeren natuurlijk, maar die zijn niet actief in overlappende gebieden. Van echte concurrentie is geen sprake.

Precies mijn punt. H.I.Ambacht is omsingeld door UPC gebied en wij zijn als enige die volgens mij echt een eigen kabelboer hebben (CAIHIA), dat dus niet van Caiway is, maar van de "gemeente" zelf.

Neem contact op met je gemeenteraad, vertel dat er flink bezuinigd moet worden en stel dan de verkoop van het gemeentelijke kabelbedrijf voor. Vrijwel elke andere stad is jullie al voor gegeaan.

maar goed zo'n 3-1 (totaal) pakket was veel mooier geweest.
mooier? of goedkoper?

verkijk je niet op die 'mooie' prijzen van stunters als Tele2, de kwaliteit ben ik echt niet over te spreken. Maar dat is ook de reden dat ik nog nooit meegedaan heb aan al die tripple-play onzin. Ik bepaal zelf bij welke partijen ik m'n diensten betrek, en kies voor iedere dienst de beste. (qua kwaliteit, prijs is tot op zekere hoogte ondergeschikt aan die kwaliteits eis)

Vrienden van mij hebben tripple pay abonnement van UPC en ben aardig onder de indruk ;-)

tripple pay? :)
Ik vind 1 keer betalen anders wel genoeg :)

Ziggo is ook niet gek. Doen zij dit op vrijwillige basis kunnen ze zelf nog voorwaarden stellen. Als de tweede kamer met een eisenpakket komt zijn hun kansen om zelf voorwaarden te stellen verkeken.

Hoe kan dit nu, terwijl Ziggo en UPC allang hetzelfde bedrijf zijn (niet officieel, maar toch) ?

Ziggo en UPC zijn zeker niet hetzelfde bedrijf, het zijn twee los van elkaar operende bedrijven (waarbij Ziggo een fusie tussen voormalige bedrijven is).

Hoe kan je niet-officieel wel hetzelfde bedrijf zijn? Fusies zijn over het algemeen een officiele aangelegenheid ;)

Neem bijvoorbeeld dat ze regelmatig directieleden uitwisselen, dat ze tezamen op de mobiele telefonie frequenties zijn gaan bieden, dat de eigenaar van UPC (Liberty) per ongeluk al heeft gemeld dat we in Nederland wat overnames op de kabelmarkt kunnen verwachten, enz.

En dan een tijdje terug de TV-reclames: Zowel de UPC als Ziggo reclames op TV 'stotterden' in de eerste seconde, en verder geen enkele reclame van welk ander bedrijf dan ook. Nog een tijdje daarvoor, zag je voor een UPC reclame continu 1 frame met een Ziggo logo, en vice versa.

Toeval? Nee, die twee bedrijven zijn al stukken verder met één grote monopolist worden dan wij denken :)

[Reactie gewijzigd door redah op woensdag 25 augustus 2010 10:41]


En dan een tijdje terug de TV-reclames: Zowel de UPC als Ziggo reclames op TV 'stotterden' in de eerste seconde, en verder geen enkele reclame van welk ander bedrijf dan ook. Nog een tijdje daarvoor, zag je voor een UPC reclame continu 1 frame met een Ziggo logo, en vice versa.
De reclametijd wordt ingekocht door NLKabel. Vervolgens kunnen de kabelbedrijven in hun gebied op op dat moment hun eigen commercial 'inserten'.

Op deze manier wordt maar 1x reclametijd ingekocht en adverteert UPC niet in Ziggo-gebied, en Ziggo niet in UPC-gebied.

Slim toch?

Ware het niet dat de hoeveelheid UPC en Ziggo reclames evenveel is, ondanks dat ik in een Ziggo gebied woon. Er is zelfs een periode een flinke helling geweest naar UPC commercials waarbij Ziggo helemaal niet adverteerde (op die ene frame na).

Daar zal ter zijner tijd dan ook wel digitaal bijkomen neem ik aan?

Wat een besluiteloze draaikonten zeg! eerst gaan ze Tele2 aanklagen (nieuws:UPC en Ziggo klagen Tele2 aan... en vervolgens krabbelen ze terug 'oh misschien is het toch wel een goed idee...'
dikke minpunten voor Ziggo! ;(

edit:URL

[Reactie gewijzigd door increddibelly op woensdag 25 augustus 2010 10:24]


Wel nee, wanneer de OPTA een uitspraak doet welke onrechtmatig is mag je hier toch tegen procederen? Op moment dat je daarna je eigendom opensteld voor anderen maak je een vervolg uitspraak van de OPTA ook lastig omdat je immers concurrentie toe laat?

Het is juist heel slim gespeeld.

Een misleidende reclame is heel wat anders dan wel of niet gebruik mogen maken van de analoge kabel. Ik vind het juist slim van Ziggo, klanten die nu overstappen naar Tele2 hadden het toch al niet zo op het kabelbedrijf, moet je maar denken. En ze kunnen nu zelf eisen stellen, zonder teruggefloten te worden door Opta..

Wat je zegt klopt niet helemaal. Ziggo en UPC hadden Tele2 namelijk aangeklaagt voor de reclame van Analoge TV bij Tele2, welke misleidend was (stond vanaf 5 euro per maand, terwijl dit alleen in combi-pakket zo was). Daarom werd er een rechtzaak aangespannen.

Het hele verhaal hierboven heeft daar niets mee te maken. Dit gaat puur over het openstellen van de kabel voor derden.

Ze hebben Tele2 niet aangeklaagt, ze zijn in beroep gegaan tegen de uitspraak van de OPTA omdat ze het met die uitspraak niet eens waren. Met name omdat ze vonden dat de OPTA optrad waar ze het recht niet hadden. En de rechter heeft ze daar gelijk gegeven.

Echter, waar UPC gewoon doodleuk wegloopt, kan Ziggo nu de deur nog open houden, natuurlijk doen ze dat om er zelf beter van te worden. maar ze pakken het toch slimmer aan dan UPC.

Hieruit kan worden geconcludeerd dat Ziggo bereid is om zijn analoge kabel zonder juridische verplichting alsnog voor nieuwkomers open te stellen en dat op korte termijn een overeenkomst met Tele2 kan worden bereikt.
Nou dat vind ik nog wat vroeg om dat nu al te kunnen concluderen, dat er gesprekken zijn zegt helemaal niets. Het is niet eens een gerucht het zijn alleen maar gesprekken. Veel te prematuur allemaal.

[...]

Nou dat vind ik nog wat vroeg om dat nu al te kunnen concluderen, dat er gesprekken zijn zegt helemaal niets. Het is niet eens een gerucht het zijn alleen maar gesprekken. Veel te prematuur allemaal.
Dat is alsnog meer als wat UPC doet. Die schoppen de deur gewoon dicht, klaar.

Ze hoeven de Tele2 abo's niet meer aan te sluiten dus waarom zouden ze.
Het zijn er maar een paar.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:37 ARM geeft chips extensies voor virtualisatie
Vorige 09:52 Ook .info-zone krijgt veilig dnssec-protocol
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011