Hoofdcategorieën
Device Settings

'Twitteren' door Onze Taal verkozen tot woord van het jaar 2009

Door Pieter Molenaar, zondag 22 november 2009 17:31, views: 16.999

Het genootschap Onze Taal heeft zaterdag het woord 'twitteren' tijdens het Onze Taalcongres in Utrecht uitgeroepen tot woord van het jaar 2009. De naam van de online communitydienst ging onder meer het woord 'vaccinatieangst' voor.

Onze Taal logoNaast vaccinatieangst haalden ook de woorden 'kopvoddentaks', het voorstel van PVV-leider Wilders voor het invoeren van een belasting op hoofddoekjes, en 'vuvuzela', een Zuid-Afrikaanse voetbalhoorn dat het geluid van een boze olifant produceert, het niet bij twitteren.

Ook vorig jaar ging een werkwoord er met de titel vandoor. Toen werd via een internetverkiezing samen met Van Dale en De Pers 'swaffelen' uitgeroepen tot woord van het jaar. Onze Taal wilde dit jaar geen online verkiezing, omdat die eenvoudig te beïnvloeden zou zijn, zoals meerdere malen gedemonstreerd door GeenStijl.

Het Onze Taalcongres stond in het teken van de wisselwerking tussen het Nederlands en andere talen. Onder de sprekers bevond zich ook prinses Laurentien, beschermvrouwe van de grootste taalvereniging van Nederland.

Twitter Onze Taal woord van het jaar 2009

Volgende 08:55 Nederlandse game-ontwikkelaar Streamline Studio's failliet
Vorige 16:14 Verkoop navigatiesystemen piekt in 2012
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Twitter :r
Ik snap niet dat Twitter zo bekend is geworden, wat heeft het voor nut om te weten wat iemand om het uur aan het doen is? Alleen voor korte nieuwtjes en reclamedingen is het handig, maar voor de rest...

[Reactie gewijzigd door MacorgaZ op zondag 22 november 2009 17:35]


Jij mist duidelijk het punt van twitter, zoals de meeste mensen.

Twitter is juist extreem krachtig omdat je binnen enkele seconden duizenden mensen kan bereiken
Zie het meer als micro-blogging..

Het heeft inderdaad geen meerwaarde om te weten wat iemand om het uur aan het doen is, tenzij misschien als het goede vrienden of familie is waarvan jij zoiets wil weten

Ik denk dat je even op internet moet zoeken naar Martijn Aslander, hij kan erg mooi uitleggen waarom Twitter de nobel prijs van de vrede verdient

Ja, handig voor sterren, maar voor de gewone man is het gewoon een megalomane uitvinding voor mensen die denken dat iedereen geïnteresseerd is in wat ze hele dagen doen voor kansloze dingen.

Piep, aan het drinken
Piep, op de wc
Piep, ga slapen.

Ik ga NIET zoeken op Martijn Aslander, maar die (EXTREEM PRETENTIEUZE) statement is natuurlijk doordrenkt van cynisme. De enige reden dat het een nobelprijs voor de vrede zou verdienen is dat iedereen (ook dictators bijvoorbeeld) het te druk heeft met zeggen dat ze iets leuks doen om daadwerkelijk iets leuks te doen (voor een dictator bijvoorbeeld: het volk onderdrukken).

Twitter is één van de grootste verspillingen van tijd die ik ken. Zonder Twitter had ik niet eens mijn tijd hoeven te verspillen aan het schrijven van deze post.. Eigenlijk is het nog erger dan de Privé, want het 'verschijnt' vaker.

EDIT: Zelfs Obama twittert, terwijl hij zich beter bezig kan houden met het redden van de wereld, Twitter maakt meer kapot dan je lief is!

[Reactie gewijzigd door xavierk op zondag 22 november 2009 19:22]


Jij wint dan toch de nobelprijs voor dommigheid. Als je nog steeds niet weet hoe twitter werkt en denkt dat het enkel maar over onzin gaat maakt dat jouw één van de meest pretentieuze ego trippers. Twitter draait niet om een persoon of zijn handelingen, twitter gaat over het op de hoogte zijn van wat er in de wereld gebeurt. Je kan zeggen dat je daar de kranten en de tv want in de middeleeuwen had ook niemand er problemen mee pas het nieuws uit spanje weken na het gebeuren te krijgen meegedeeld.

Aan je laatste zin is echt wel te merken dat je totaal geen besef hebt van wat twitter is, want de wereld kan je redden via twitter. Obama heeft via twitter toegang tot elke burger met een internet verbinding zonder afhankelijk te zijn van pers.

And I should care about the american president why?

Hartstikke leuk wat Twitter in theorie misschien zou kunnen zijn, in de praktijk is het nog steeds een berg onzin. De enkele persoon die uitzondering op die regel is kan daar jammer genoeg nog niet tegen op.

Maar dat is toch meteen het mooie van twitter? Je volgt gewoon de mensen waarvan jij vindt dat ze interessante nieuwtjes en inzichten posten.

Valt me op dat iedereen meteen z'n mening klaar heeft staan over twitter, terwijl ze aanduidbaar geen idee hebben van hoe het werkt.

Dat is aantoonbare bullshit. De meeste twitter berichten zijn van een zeer bedenkelijk niveau. Het is dus niet dat de tegenstanders niet weten hoe het werkt, het is meer dat ze niet in deze hype mee willen gaan.
We hebben de babbelboxen, zendbakkies en SMS gehad, en nu hebben we twitter. Ook twitter zal niet langer dan 5 jaar meegaan, net als alle andere hypes.

Dat het woord twitter is gekozen tot het woord van 2009, verteld meer over 2009 dan over twitter. Er is klaarblijkelijk niets beters geweest dan twitter dit jaar. En alleen al dat feit, is zeer treurig. Tenzij het iets verteld over het genootschap van taal...

Vorig jaar was het swaffelen, nu twitteren. Het past wel in dezelfde lijn. Het is allebei een beetje om aandacht roepen en hopen op de 15 minutes of shame terwijl niemand je serieus neemt.

Geef twitter maar de Nobel prijs voor de vrede. Nadat Obama 'm heeft gekregen maakt het ook allemaal niet meer uit.

Als het al zo gesteld is met de nederlandse taal dat we zulke woorden als woord van het jaar gaan stellen tja dan schaam ik mij diep als nederlander. Dat het opgenomen word in het woordenboek of de van dale is nog tot daaraan toe maar woord van het jaar? kom op zeg. Als je echt een beetje leuke woorden wilt lezen kijk dan eens op www.woordvandedag.nl. Daar zit tenminste wat achter de woorden die gekozen worden.

Zoals gezegd het is een hype en zal zeker nog wel langer bestaan maar over een jaar of wat is het net zo interessant als een hyves pagina.
Sorry voor alle twitteraars maar IMHO staat twitter gelijk aan |:( 8)7 :O

En door de overspoeling van alle zinloze Twitter-accounts zie je door de bomen het bos niet meer. Het mooiste voorbeeld vind ik nog altijd;

http://twitter.com/big_ben_clock

Obama heeft nog nooit getwittert.

In mijn sector (IT / Java) is het een zeer handig middel op up to date te blijven van allerlei ontwikkelingen door de juiste personen te volgen. Ik begrijp niet wat mensen tegen Twitter hebben. Twitter is een medium, net zoals bv: radio, tv, www, irc, msn, enz ...

Dat jij mensen volgt die twitteren dat ze op de WC zitten ligt aan jou, dan moet je maar wat interessantere mensen volgen :-)

"Ik begrijp niet wat mensen tegen Twitter hebben. " -> ontwetendheid. 90% van de mensen die zeggen dat Twitter "tijdverspilling" is hebben niet eens een account (gehad). Ja, dan ga je het nutteloos vinden, net zoals dat iemand anders zijn MSN lijst, Facebook pagina of email inbox nutteloos is, omdat ik die mensen niet ken! Pas als je er zelf mee bezig gaat wordt het waardevol.

Jij hebt nooit een situatie waar je het zelfde aan meerdere personen wilt/moet vertellen/vragen?

Bijvoorbeeld dingen als "Hoezee ik ben geslaagd! :)" of "Weet iemand hoe ik probleem x oplos?" of "Geniaal programma gevonden voor probleem x, dankzij persoon y"

Twitter is een geniale vervanging voor kennismanagement apps
Twitter scheelt mij maandelijks echt meerdere euro's aan smsjes
Twitter scheelt mij soms uuren zoeken

Het mooiste is nog dat je zelf kan besluiten of je iemand wel leuk genoeg is om te volgen, als iemand zoals jij suggereert alleen tweet over dat hij/zij naar de wc gaat of gaat slapen en jij vindt dat niet interessant 'unfollow' je deze persoon gewoon. Als dan uiteindelijk niemand deze persoon volgt dan is er ook niemand die er last van heeft.

Twitter zou de nobel prijs van de vrede verdienen (volgens Martijn Aslander) omdat het grootste deel van de conflicten/problemen onstaan door miscommunicaties, deze kunnen perfect voorkomen worden met Twitter omdat hier vaak gebruik gemaakt wordt van de zo genaamde ReTweets wat effectief een copy/paste is van wat iemand gezegd heeft.

Obama twittert omdat dit belachelijk effectief is, hij kan iets op twitter zetten en binnen enkele seconden duizenden mensen in elke hoek van de wereld bereikt hebben met zijn berichtje. probeer dat maar eens met de inmiddels meer gevestigde media zoals tv, dan moet obama ergens zijn samen met een aantal mensen die zijn verhaaltje opnemen, vervolgens moet dat bewerkt worden, ingeroosterd worden voor uitzending, uitgezonden worden, bekeken worden, dit alles kost toch al snel een paar uur, en dan heb je waarschijnlijk nog niet eens alle landen van de wereld bereikt.

Ook de gelimiteerde tekst is een kracht van twitter, omdat het aantal tekens maximaal 140 tekens is een garantie dat jij snel kan lezen wat iemand te zeggen heeft, dan hoef je niet bang te zijn voor ellelange blogposts die veel te veel details heeft die voor jou niet belangrijk zijn.

Ik ga het er mee eens zijn dat de standaard vraag vanuit Twitter niet de handigste keuze is/was, hierdoor heb ik zelf ook een tijdje over de meerwaarde getwijfeld.

Goed, ik hoop een beetje de meeste berichtjes hier te hebben beantwoord (reactie staat onder carpebios maar was meer bedoeld voor alle reacties richting mij)
Aangezien ik niet vaak op tweakers.net kom, en nog minder bij de reacties, vind ik dat jullie mij wel mogen mailen/twitteren als je nog iets wil weten/vragen/klagen
mailto:mail@NielsGouman.nl / http://twitter.com/nizzlay/

Als er nou één ding is dat Twitter niet bevorderd, dan is het goede communicatie! Met die absurd korte berichtjes kun je geen behoorlijk informatie doorzenden.

En dat is inderdaad precies de reden dat Twitter vervalt tot flauwekul berichtjes. Als je daadwerkelijk iets nuttig te melden hebt, dan vergt dat in 99% van de gevallen meer dan één zinnetje, en dan heb je dus gewoon een blog of website.

En met die limiet van 140 tekens voorkom je dus een hoop disfunctionele redundantie.

Maar inderdaad het ligt er maar weer net aan of je het praktisch nut van Twitter kan inzien/waarderen.
Als je het niet functioneel vindt of er niks mee kan, ja dat ligt dan aan jou als persoon. Maar het komt er uiteindelijk weer op neer dat er minstens 2 groepen mensen zijn ( zij die voor zijn en zij die tegen zijn ) en daarom is deze gehele discussie gedoemd om te mislukken ( mijn opinie ).

Met die korte berichtjes kan je evt ook weer door linken naar een tinyurl waar je uitgebreide blog achter zit voor mensen die er meer over willen weten.. :p

Of werkt dat niet zo bij twitter? Lijkt mij dat dat ook best kan :)

Jij hebt nooit een situatie waar je het zelfde aan meerdere personen wilt/moet vertellen/vragen?

Bijvoorbeeld dingen als "Hoezee ik ben geslaagd! :)" of "Weet iemand hoe ik probleem x oplos?" of "Geniaal programma gevonden voor probleem x, dankzij persoon y"
....
Twitter scheelt mij maandelijks echt meerdere euro's aan smsjes
Ga emailen.... Directer,efficienter en uitgebreider..
Tegenwoordig ook via de meeste telefoons te doen....

Ik heb het Twitter gadhet op mijn desktop staan, en ik volg een aantal nieuwssites (Teleteks, hebben_nrc, Engadget etc) op deze manier. Ik ben nog geen RSS reader tegengekomen waarmee dit zo makkelijk en effcient gedaan kan worden.

Kortom: ook jouw reactie is op vooroordelen gebaseerd, zoals van velen als het om Twitter gaat.

Er komen steeds vreemdere woorden in onze taal erbij. woorden die je niet dagelijks gebruikt,
Jij mist duidelijk het punt van twitter, zoals de meeste mensen.

Twitter is juist extreem krachtig omdat je binnen enkele seconden duizenden mensen kan bereiken
Zie het meer als micro-blogging..

Het heeft inderdaad geen meerwaarde om te weten wat iemand om het uur aan het doen is, tenzij misschien als het goede vrienden of familie is waarvan jij zoiets wil weten
Je stemt eigenlijk toe in wat hij schreef. Die duizenden mensen hoef je niet van je aktiviteiten te voorzien elk uur, ook familie niet.
Maar waarvan en wie dan wel? Wel doel heeft Twitter :?
Ik denk dat je even op internet moet zoeken naar Martijn Aslander, hij kan erg mooi uitleggen waarom Twitter de nobel prijs van de vrede verdient
De nobelprijs vind ik al erg ver gaan. Ik denk dat hij beter eerst 10 redenen zou kunnen geven waarom je eigenlijk zou moeten twitteren.
Maar ik zal die Dude eens opzoeken, ben benieuwd :O

Een simpel en ouderwets blog lijkt me net zo handig :)

[Reactie gewijzigd door Dutchphoto op zondag 22 november 2009 18:35]


Maar waarvan en wie dan wel? Wel doel heeft Twitter
Ik zat onlangs op een grote conferentie waarin verschillende talks in verschillende zalen aan de gang waren. Via twitter kon ik heel snel de headlines te weten komen van wat andere speakers in andere zalen vertelden. Ik ben op dat moment overtuigd geraakt van het doel en de verdienste van twitter.

Wie wat elk uur aan het doen is interesseert me ook niet. Zoals zoveel dingen kan je ook Twitter zwaar misbruiken.

voor zoiets kan ook zonder twitter maar gewoon zelf iets lokaal opzetten door de organisatie.

Met twitter hoef je alleen een hashtag af te spreken en je bent klaar. Lokaal iets opzetten kost iets meer werk en met Twitter ben je als deelnemer ook niet afhankelijk van de organisatie dan.

Inderdaad, het is gewoon een laagdrempelig platform dat klaar staat om gebruikt te worden. Kan ook via een blog/website/nieuwsbrief maar daarvan is het opzetten iets meer werk.

Op zo'n conferentie kan het best handig zijn. Maar blijkbaar vinden veel mensen het ook leuk om al die egocentrische onzin te plaatsen. Misschien zegt dat meer over de mensen dan over Twitter.

Misschien? 100% zeker weten.

Zie het meer als micro-blogging..
Ik zie 't toch echt meer als een soort van web-based chat/IRC in een hip vormgegeven jasje. Op zich misschien best geschikt als communicatie-middel, maar los van het hip vormgegeven jasje technisch bekeken natuurlijk helemaal niet vernieuwend of innovatief. Als je dus met 'micro-blogging' gewoon 'chat' bedoelt, dan ok....daar wil ik in meegaan.
Twitter is juist extreem krachtig omdat je binnen enkele seconden duizenden mensen kan bereiken
Dat zelfde argument ging ook al op voor televisie, teletekst, email, websites, forums, blogs, sms, nieuwsgroepen, en dus inderdaad ook webchat/irc. Daarmee onderscheidt Twitter zich dus niet echt van bestaande communicatie-media.

En laten we heel eerlijk zijn, om het 'megalomane' argument maar even aan te stippen, wie heeft er nu in zijn normale, dagelijkse leven in vredesnaam duizenden mensen die 'ie binnen enkele seconden moet kunnen bereiken?!... 8)7

[Reactie gewijzigd door tofus op zondag 22 november 2009 19:56]


Ik zie 't toch echt meer als een soort van web-based chat/IRC in een hip vormgegeven jasje
Dan begrijp je het dus inderdaad niet....

Dan begrijp je het dus inderdaad niet....
Leg 't me dan ook uit met argumenten die hout snijden! Een losse, inhoudsloze bewering als deze raakt werkelijk kant nog wal, zowel communicatie-technisch, als inhoudelijk qua argumentatie. Dit is gewoon iets zeggen om wat te kunnen zeggen. In feite demonstreer je hier nu zelf dat 'tweeten' heel goed mogelijk is zonder dat je hiervoor Twitter nodig hebt! ;)

[Reactie gewijzigd door tofus op maandag 23 november 2009 12:41]


Nobelprijs voor de vrede? Twitter is precies wat er mis is met deze wereld. Idioten die geen hol te doen hebben die een beetje dom gaan lifeloggen. Verwende volgevreten westerse consumptiehoeren. Er is geen idealisme meer, niets meer om voor te vechten, dus gaat jan lul maar vertellen dat ie gisteren chinees heeft gegeten. En of die jan lul nou madonna is of piet willemsen van om de hoek, dat interesseert me ook geen lor. Ik snap die simpele figuren sowieso niet die tegen iemand opkijken of fan van iemand zijn. Je bent toch zeker voor jezelf de beste mens op aarde?
Mensen die twitteren hebben geen bestaansrecht; weg ermee. Verplicht 3 maanden naar Myanmar sturen, dan gaan ze nooit meer over van die pietluttige triviale dingen schrijven.

Mensen die twitteren hebben geen bestaansrecht; weg ermee. Verplicht 3 maanden naar Myanmar sturen, dan gaan ze nooit meer over van die pietluttige triviale dingen schrijven.
Zegt meneer die reacties op Tweakers schrijft. Immers, jouw reactie is ook pietluttig en triviaal in vergelijking met de dingen die elders in de wereld gebeuren. Zo kan je het nut van alles wel bagatelliseren.

Pot, ketel, enzo.

[...]

Pot, ketel, enzo.
En zwart. ;)

Ik moet wel kwijt dat ik van Bennie's betoog genoten heb. Waar vind je een samenhangend, in goed Nederlands geformuleerd betoog mét een punt? Niet op Twitter in ieder geval:
StarSpangledGrl RT @WuzzaDem #YouMightBeALiberal if u didnt laugh when Hu Jin Tao told Obama "Every time u try 2 save money U spend much more money!" on SNL

sHorDyimtHibesT #thingshaterssay hA cLothes b xtrA tyTee n it dont luk rite on hA...

WickedJulia @katieklepto You are CRAZY!!!! New Moon was amazing! u need to learn to have better taste!

Hotnikny09 lmao...... i love reading all the tweets from the Jets fans.. there are so mad right now. thats how i felt last week.... lmao..
Dit is een random sample (!) door op de homepage een keyword te clicken en dan het eerste bericht te lezen. Wat moeten we hiermee?

Dan ga ik liever random reacties op Tweakers.net lezen, en die waardeer ik doorgaans dan ook een stuk hoger dan het gebrabbel op Twitter.

Inderdaad zijn dit soort random berichtjes grote onzin en de reden dat mensen een aversie krijgen tegen Twitter.

Ik vind het zelf alleen interessant om mensen te volgen die ik ken in real life en onderwerpen waar ik interesse in heb. Daarnaast volg ik ook nog wat invloedrijke mensen in mijn vakgebied.

Dan blijft er nog steeds veel onzin tussen de berichten, maar er zit ook heel veel tussen waar ik echt wat aan heb.

Misschien kunnen we dan concluderen dat twitter voor het overgrote deel weinig meerwaarde biedt, maar in bepaalde gevallen- zoals het volgen van een aantal interessante mensen- een simpele en effectieve manier van communicatie lijkt te zijn?

Zelf heb ik twitter reeds meermaals gewikt en gewogen, en ben nooit overtuigd geraakt over de meerwaarde van het systeem. Waarschijnljik omdat ik op andere community sites mij al stoor aan het feit dat mensen mij met nutteloze informatie bestoken.

Dat is ook blijkbaar een heikel punt, het is niet omdat je de meerwaarde van twitter te laag vindt om de overvloed aan volstrekt onbruikbare informatie te rechtvaardigen, dat je "bevooroordeeld" bent of "twitter niet begrijpt". Ik vraag me af in welke mate twitter wel effectief als "micro-blog" te gebruiken valt, en of dit niet evengoed met praktisch alle andere vormen van communicatie te bereiken valt. Ik herinner me heel goed dat in chatprogramma's in de jaren negentig er tags geplaatst werden na de nickname met eenzelfde korte boodschap. Hetzelfde geldt voor irc. De tags zelf werden dan een soort "handtekening" (e.g. Sjaaksken ||<< vertrekt op vakantie>>|| ). Deze status veranderde meestal enkel om de zoveel dagen en was daarom relevanter dan tientallen korte updates. Het is dus terecht indien sommige mensen de hype van twitter niet inzien, zelfkritiek kan geen kwaad.

[Reactie gewijzigd door Sjaaksken op maandag 23 november 2009 14:27]


Je hoeft ze toch ook niet te followen/lezen? Ik zit juist op twitter omdat ik mensen follow die dingen te zeggen hebben die ik wel wil weten, en daar uiteraard op kan reageren. Ik hoef nou ook niet per se van iedereen die twittert het mobiele nummer te hebben om met diegene te communiceren.

Filmpje is hier te zien: http://www.vimeo.com/5607078

Een goede spreker en legt het inderdaad goed uit. Iedereen die nog denkt dat twitter gaat over je huis tuin en keuken bezigheden, zeker even kijken!

[Reactie gewijzigd door Arietje op dinsdag 24 november 2009 09:51]


En hoe is dit anders dan een blog? En een homepage? Dit waren toch eigenlijk de voorgangers van twitter.

Twitter is alleen nog simpler, nog meer gebaseerd op 'mijn saaie leven moet gedeeld worden'. Maar als je ooit een blog heb gehad, of een homepage, dan ben je precies hetzelfde, alleen van een andere generatie.

Oh, en iedereen die opbelt of sms gebruikt om te laten weten dat ze in de trein zitten, PRECIES hetzelfde.

De victorianen verstuurden meerdere malen per dag post. Waarom? Om we het kletsende aapje zijn. Dat is wat ons mensen maakt, praten.

Tuurlijk niet.

Dat wat Twitter totaal anders maakt dan Blogs en Homepages is:
1) het maximum aantal karakters per twit (120 tekens)
2) het feit dat per direct alle medetwitteraars die je volgen op de hoogte worden gebracht van jouw vers geplaatst twit.

Vooral het eerste puntje maakt het verschil groot. Je kan in een twit geen gedachtengangen of visies op bepaalde onderwerpen uiteenzetten waardoor al snel alle diepgang ontbreekt aan Twitter.

Voor de rest ben ik het met je eens, over het algemeen houden mensen gewoon van communiceren. Niks mis mee, toch?

1) Een karakter limiet maakt het iets anders? Wat een onzin.
2) Hyves, Youtube, Forums, Blogs en nog veel meer media hebben dit ook (vaak met ook met meer mogelijkheden), wat is hier nou zo speciaal aan?

Persoonlijk snap ik het nut van Twitter helemaal niet en ik vind de opzet van de site zo irritant dat ik Twitter dus ook vermijd maar schijnbaar hebben veel mensen er behoeften aan om alles wat ze doen online te zetten en dit van andere te lezen.

In het programma VOC van BNN hadden ze een leuk item waarin ze laten zien wat voor onzin Twitter eigenlijk is.

[Reactie gewijzigd door SECURITEH op zondag 22 november 2009 20:27]


Ik hoor al een poosje van Twitter maar vond 't niet boeiend genoeg om te gaan uitzoeken wat het nou precies is, tot de dag van vandaag en dit filmpje zag..

Lees ook veel reactie's die het juist erg handig vinden, dus al met al, persoon gebonden. voor mij heeft 't geen toegevoegde waarde nog.

'mijn saaie leven moet gedeeld worden'...
En niet alleen dat. Veel mensen, maar ook veel fabrikanten van apparatuur/software snappen niet dat er ook personen zijn, zoals ik, die NIET 24/7 online, connected, verbonden, gedeeld en communicatief bezig wil zijn.

Er zijn genoeg mensen die me een SMS sturen met het bericht erin dat ze me een half uur geleden gemaild hebben. Als dat niet werkt bellen ze wel op de mobiel of de vaste telefoon om te zeggen dat ze me ge-SMS't hebben dat ik mijn mail moet checken.

En meestal is het dan ook niet iets onzinnings ook.

Meestal wil ik gewoon dat iedereen z'n klep op elkaar houdt en me met rust laat. Ik ben op mijn werk al 40 uur per week met andere mensen bezig via mail, messenger en mobiel. In mijn vrije tijd maak ik zelf wel uit met wie, en wanneer, ik me bezig houd via dingen als mail, chat en MSN / SMS.

Het moge duidelijk zijn dat ik geen Facebook, geen Hyves en geen Twitter-accounts heb, en mijn mobiel vaak genoeg gewoon uit staat. De meeste fora en websites bezoek ik wanneer ik er zin in heb. MSN heb ik wel (maar ook lang niet, tussen 2002-2005), al word ik ondertussen alleen nog aangesproken als iemand iets werkelijk nuttigs te zeggen heeft. Het heeft nogal wat tijd gekost om mensen ervan te overtuigen dat ik er geen zin in heb om uren aan een stuk over niks te chatten.

Kort gezegd: velen in deze wereld snappen niet dat er mensen zijn die ook heel goed alleen -kunnen- en -willen- zijn voor langere periodes. Maar ja, als je zo denkt word je al snel gezien als een of andere communicatief gestoorde paria.

[Reactie gewijzigd door Katsunami op zondag 22 november 2009 22:00]


Nee hoor, kan het goed begrijpen als mensen bewust niet meedoen en voor rust kiezen.

Aan de andere kant zijn deze tools wel een hulpmiddel voor mensen die zich anders wel alleen voelen, maar het niet willen zijn.

@geefmijeenkoek

Ik bedoel mensen die om een of andere reden, kan van alles zijn, de mogelijkheiden die je noemt niet hebben.

En inderdaad heb ik me ook wel laten verleiden tot een kroeg afspraak via Twitter. Dus het versterkt ook het real life contact.

[Reactie gewijzigd door MisterBlue op maandag 23 november 2009 10:45]


vroeger ging je dan buiten spelen of ging je met een paar vrienden bij iemand thuis met de blokken spelen.

naarmate je ouder werd veranderde blokken naar iets drinken op en gezellig cafétje om over koetjes en kalfjes te praten.
Naarmate het bier vloeide loste je ook alle wereldproblemen op.

nu heet dit twitter. gezellig samen met je vrienden iets doen...

mij niet gelaten, ik zit liever op café met vrienden die tenminste echt vrienden zijn ipv vrienden van de andere kant van de wereld die ik totaal niet ken

edit: Ik besef me net dat twitter heel handig kan zijn voor: 'Iedereen die mee iets wil gaan drinken, 14.00u aan café X'

[Reactie gewijzigd door geefmijeenkoek op maandag 23 november 2009 10:39]


Het is handig om je botnet commando's te geven! :Y) ;)

Ik denk dat IRC nog steeds het meest effectief is.

Ik vond Twitter anders erg handig toen ik op vakantie was in Noorwegen: ik kon met een simpel smsje de hele achterban op de hoogte houden. Laten weten dat ik nog leefde enzo :P
Misschien zijn er wel andere diensten waar je ook naar kunt smsen, maar die ken ik niet ;) Dus voor mij was twitter toen gewoon de ideale tool en waarschijnlijk is het dat volgend jaar weer :)

Wat is er mis met een mailtje?

Je kan Twitteren via een smsje en op die manier een grote groep mensen met één smsje bereiken. Zonder internet gaat mailen een beetje moeilijk.

Dan heb jij nog nooit twitter gebruikt. Natuurlijk is het niet interessant te weten dat lies een boterham met pindakaas eet. Maar als er iets gebeurd in de wereld dan laat twitter elke nieuwsbron achter zich, zelfs CNN.

Met twitter sta je overal op de eerste rij. Van sportevenement tot nationale ramp, je weet het eerst op twitter.

Beste voorbeeld deze week was de verkiezing van de EU president, wou je weten wie dat zou worden voor het op het nieuws werd aangekondigd dan moest je op twitter zijn. Zo werd dat nieuws voor journalisten pas bekend een paar minuten voor 19u terwijl de twitterstream dit al een half uur vroeger was. Ik ga er dan ook vanuit dat de journalisten dit nieuws zelf via twitter vernamen.

In Iran heeft twitter er tijdens de presidentsverkiezingen zelfs voor gezorgd dat het een tijdje de enige nieuwsbron was tijdens de rellen die uitbraken. Wou je weten wat er in Iran gebeurde moest je op twitter zijn. De enige bron van informatie voor journalisten was toen twitter

Ah, je bedoelt de CIA gesponsorde nep-demonstratie?

Ik snap dat iedereen inmiddels een beetje 'twitter moe' aan het worden is omdat de site zo vaak in het nieuws komt, alleen daarom is de woord van het jaar titel al terecht.

Verder heeft Twitter zijn nut allang bewezen. Bij de opstandelingen in Iran was Twitter bijv. het belangrijkste communicatiemiddel.

Iedereen heeft tegenwoordig een GSM. Het enige wat je nodig hebt is dekking om je blog te kunnen updaten en dat is natuurlijk een geweldige uitvinding. Zo kun je heel snel nieuws doorgeven.

Dat er mensen zijn die dan doorsturen dat ze op de WC zitten doet daar niets aan af. Mensen die niks beters te doen hebben zijn er altijd evenals hoe gek het ook klinkt mensen die zulke dingen willen lezen.

Ikzelf heb Twitter bijv. gebruikt in Las Vegas tijdens een pokertoernooi om de thuisblijvers op de hoogte te houden van mijn progressie, erg handig moet ik zeggen.

Oninteressant voor de meesten, uiteraard maar je hoeft ook niet elke twitteraar te volgen. Twitter is heus niet zonder reden de snelst groeiende en het meest in het nieuws voorkomende website, dus ik vind de kritiek hier meer getuigen van onwetendheid. Ik zie ook weinig goede argumenten waarom Twitter nou zo slecht is.

[Reactie gewijzigd door mkools24 op zondag 22 november 2009 21:46]


Wat heeft het voor nut om je mening te posten onder een nieuwsartikel?

Het is bekend geworden omdat veel mensen er plezier een beleven, net als aan deze site. Waarom wil jij genieten van deze site maar moet je kotsen als het over een andere site gaat? Het probleem is jouw elitisme en niet Twitter.

Twitter :r
... wat heeft het voor nut om te weten wat iemand om het uur aan het doen is?
Of het waardevol is, hangt er vanaf wat je er zelf mee doet. Als je inderdaad de hele dag gaat tweeten dat je een boterham aan het eten bent, dat je je tanden aan het poetsen bent of dat je op de WC zit, ja, dan wordt het snel een zinloze oefening.

Of het onzin is ligt niet aan Twitter, maar aan wat je er zelf mee doet.

Ik was vorige week bij een conferentie waar gratis WiFi was en waar veel mensen met laptops en smartphones rondliepen. Er was ergens een groot scherm waar je kon volgen wat er zoal over de conferentie werd getweet. Ik vond het een goede manier om zelf actief deel te nemen en om te lezen wat anderen vonden van de presentaties.

[Reactie gewijzigd door jj71 op zondag 22 november 2009 22:27]


Wat men hier niet lijkt te snappen is dat iemand die daadwerkelijk post over dat soort dingen een handjevol volgers heeft. Je hoeft namelijk niet te volgen. Net als met een blog - wat ook constant afgezeken wordt (of inmiddels werd) door nitwits - je hoeft het niet te lezen/volgen.

Wat ik maar niet snap is dat mensen die zo haten op blogs/twitter (microblogging) dat hier doen, in het reactiedeel van Tweakers. Als wat een blogger/twitter schrijft nutteloos en tijdverspilling is, wat is reageren op Tweakers dan? Juist.

Kopvoddentaks zou ik meer het woord willen noemen.. Twitter is boring :P

twitter |:(

nooit gedaan, ken niemand die het doet. jammer dat dit soort 'woorden' worden verkozen doordat het veel gebruikt wordt door mensen die zich belangrijk voelen

Ik ook niet en ken inderdaad ook werkelijk niemand die Twittert behalve die paar BNers die met de hype gedwee volgen want 'je MOET mee als je in de picture wilt blijven'...

Om eerlijk te zeggen zou ik ook niet weten wat het toevoegt. Elke minuut laten weten wat je doet, denkt en ziet..? Komop zeg. Ik snap ook niet waar ze die tijd vandaan halen, bijvoorbeeld Maxime Verhagen die toentertijd mevrouw Clinton volgde op d'r Twitter, heeft zo'n man niet iets beters te doen dan het vol leuteren van zijn eigen Twitter en het volgen van andere Twitters..?

Ik ken anders een paar mensen die in de tv/media-wereld werken, en ik vind het helemaal niet zo vervelend om een beetje via Facebook en Twitter te volgen met welke onderwerpen ze bezig zijn en welke boeiende mensen ze spreken.

Eén van hun gebruikt die kanalen om te brainstormen, zo van: Het volgende programma gaat daar en daar over, wie weet een leukje invalshoek? En het werkt ook nog.

Wat ik maar wil zeggen: het ligt er maar net aan wie je volgt of wie in je vriendenlijst hebt, want de meeste updates/tweets zijn inderdaad slaapverwekkend.

gold dat ook voor "swaffelen" dan?

Nog zo'n belachelijk woord dat NIET verkozen had moeten worden. Ik heb die commissie eens aangeschreven en ook zijn hebben het alleen maar verkozen vanwege het aantal stemmmen. Zelf vonden ze het woord ook nix.

hmm miss weer een typisch gevalletje van geenstijl :P

Van GeenStijl word ik kotsmisselijk. Ze hebben ook de Dorito's naamswedstrijd verkracht met (tien?)duizenden inzendingen, waardoor er nu een "Dorito's GeenStijl" bestaat.

GeenStijl was vroeger een website die lompe berichten postte en een wat opruiend imago had; dat is prima en mag best. Tegenwoordig is het (imho) een ziekte die zich heeft vastgevreten in de Nederlandse samenleving (of tenminste, in de mediawereld).

Ik vind het juist andersom; eerder was GeenStijl zielig omdat ze achter mensen aangingen die niet zo bijzonder slechte dingen hadden gedaan en maakten ze mensen kapot zoals jij en ik. Nu kijken ze op met een wat breder perspectief. Hoewel ik het nog steeds niet eens ben met al hun blogs hoor.

Ja, net als mensen die zich Tweaker vinden op Tweaker posten....

Twitter is bekend geworden om dat 2 belangrijke investeringsmaatschappijen sinds januari 2009 belang hebben genomen in Twitter.

Dezelfde groep heef o.a veel aandelen in Google, TimeWarner en een aantal andere grote mediabedrijven. En dan ga je alles aan elkaar koppelen en creeer je een gigantische mediahype. Als Twitter de norm is, dan word het vanzelf een succes.

http://www.alexa.com/siteinfo/twitter.com laat heel mooi zien wat het effect is geweest.

Dezelfde groep investeerders wist een paar jaar geleden een grote hype om secondlife te creeren, maar ze hebben nu van de fouten van secondlife geleerd.


Edit ipv typefouten

[Reactie gewijzigd door Lisadr op zondag 22 november 2009 17:42]


TimeWarner is tevens de eigenaar van CNN.

Daarom is er op CNN ook de hele dag (sluik)reclame voor Twitter.

Wolf Blitzer zegt op CNN USA ook elke dag "lees mijn Twitter" :')

Nu begrijp ik waarom dat is. :P

Dan hebben ze vast ook aandelen in RTL, want op RTL hoorde ik voor het eerst van 'tweet' 'twit' 'twat' 'twitter'. Waarbij ik echt zoiets had van WTF! lol

Ik zit echt heel veel op internet per dag en ik had er nog nooit van gehoord. Zelfs nu hoor ik er nog niemand over. Naja, het volk dan niet. Alleen politicie, mensen van tv en andere mensen die popie joopie willen wezen :')

Twitter, het meest kansloze product van de eeuw in mijn ogen. :')

Ahh, kijk dat is andere taal. Het gaat gewoon om GELD! Tuurlijk. Hoe kon het ook anders :( En dan ook nog een nobelprijs 8)7

Ik ga nu m'n auto door de wasstraat halen, tis maar dat jullie het weten jongens. Ik laat zo wel weer ff weten dat ik onderweg gezien heb.

:+

Mee eens, het is slechts een modewoord en binnen een beperkte groep in de samenleving gebruikt.
Ik had gedacht dat een woord als "islamisering" het zou worden. Beladen, omstreden maar wel een ding van nu. Ik vin' het een stom begrip btw, maar daar gaat het hier verder niet over.

Ik kan erin komen dat bekende mensen twitter gebruiken om hun eigen doen en laten online te gooien. Beter dat dan dan dat ze roddels schrijven over jezelf zeker. Maar dat je buurman twitter heeft snap ik niet. Wie heeft er nu interesse in wat die man dag in dag uit doet? Dat tieners hun idool volgen tot op de WC begrijp ik :p, maar anders?

Een voordeel dat iemand mij heeft gezegd is dat je zeer snel een oplossing kan krijgen op een vraag. Als je met een vraag zit zet je het gewoon op Twitter en binnen de kortste keren heb je een antwoord. Maar dan vraag ik mij eigenlijk af wat het verschil is met een forum, MSN,... Daar moet je tenminste niet doen alsof je een interessant leven hebt.

[Reactie gewijzigd door SMGGM op zondag 22 november 2009 17:43]


Een voordeel dat iemand mij heeft gezegd is dat je zeer snel een oplossing kan krijgen op een vraag. Als je met een vraag zit zet je het gewoon op Twitter en binnen de kortste keren heb je een antwoord.
Tja, ik ben benieuwd hoe snel mensen afhaken als ik 20 twitter berichten gebruik om een vraag te stellen?

Maar dan vraag ik mij eigenlijk af wat het verschil is met een forum, MSN
Op msn moet je dan eerst een persoon uitzoeken die het antwoord zou kunnen weten en dan maar hopen dat die ene persoon het antwoord weet, bij fora moet je eerst nog een geschikt forum uitzoeken, je registreren, en 10 minuten later kan je je vraag stellen, en maar hopen dat het een beetje een druk bezocht forum is.
Bij twitter stel je je vraag in één keer aan de hele wereld, er is vast wel iemand die dan het antwoord weet.
Daar komt nog bij dat twitter veel makkelijker toegangelijk is, met de twitterbar extensie voor firefox bijvoorbeeld kan ik die vraag direct in de adresbalk intypen, en aangezien ik bijna de hele dag firefox open heb staan is er niks dat sneller is dan dat. Maar vanwege de open twitter api zijn er heel veel van dit soort toepassingen, zoals bijvoorbeeld de populaire twitter apps voor mobiele telefoons.

Sinds ik twitter gebruik zit ik een stuk minder op msn, en een stuk minder op forums, dus voor mij is het een hele goede vervanging daarvan. en daar komt nog veel meer bij. via twitter ben ik altijd up-to-date met het laatste nieuws, als ik een interessante website tegenkom kan ik deze met één druk op de knop tweeten zodat mijn vrienden hier ook van kunnen profiteren. En het is verder totaal niet belangrijk om te "doen alsof je een interessant leven hebt." Dat is wat de anti-twitter mensen ervan maken. Juist het feit dat je precies zelf kan weten wat je ermee doet maakt van twitter zo'n krachtig platform.

[Reactie gewijzigd door stefanos1990 op zondag 22 november 2009 20:19]


Een voorbeeld. Ik wilde een nieuwe tool uitproberen, maar had wat problemen met installatie. Ik twitterde erover, omdat ik wist dat een aantal mensen die mij volgen ook met de tool wat gedaan hebben. En ineens kreeg ik hulp van de maker van de tool zelf.

IM'en had niet gewerkt, omdat ik zijn gegevens niet had. Een forum had wel gekunt, maar dan moet je dus eerst een geschikt forum zien te vinden wat niet triviaal is als het om iets exotisch gaat.

Search engine?

programma x installeerd niet

en je krijgt direct uitgebreide info met screenshots en al

maar natuurlijk zijn die 140 karakter berichtjes veel handiger?

(disclaimer: gebruik (nog) geen twitter)

ja want natuurlijk vind je van elk programma resultaten! want iedereen gebruikt dat obscure programmatje dat je toevallig wilt gebruiken voor iets...

dream on

Ik snap dat commentaar nooit van mensen die nog nooit twitter hebben gebruikt. Vooral het gebruik van kotssmileys daarbij is totaal overbodig.
Je kunt twitter om verschillende redenen gebruiken. Je kunt je favoriete artiesten volgen, nieuws volgen, foto's en video's snel delen met je vrienden, zelf je leven online gooien. Het is maar wat je zelf wilt.
Verder is het veel opener dan msn. Iedereen kan jou volgen. Je kunt ze uiteraard wel blocken, of je kunt een gesloten twitter account verkiezen. In dat opzicht is het ook een stuk handiger dan hyves, je hoeft namelijk niet iedereen apart te gaan accepteren. Dit is vooral handig voor bekende personen.
Zie het als een soort open msn groepsgesprek waarbij je media kan delen. Af en toe ontmoet je nieuwe mensen, al naar gelang je daar zelf zin in hebt.
Het belachelijk maken van twitter is net zo zielig als wat dan ook belachelijk proberen te maken zonder dat je het zelf hebt geprobeerd. Puur op vooroordelen af gaan is waardoor zo'n groot deel van Nederland kortzichtig is, niet alleen wat betreft twitter.

Tja, en daar hebben we het dan. De generatie-kloof.

Blijkbaar zie jij het als een goed ding dat je je hele leven deelt over het internet.

Dat is jouw generatie/cultuur. Mijn generatie/cultuur vindt dit nu juist zo verschrikkelijk.

Maar je hebt het verkeerd als je denkt dat we niet weten waar we het over hebben. Denk je nu werkelijk dat hyves enzo nieuw zijn? Zoals ik ergens hierboven al heb gezegd, dit is natuurlijk gewoon een nieuwe versie van blog, en dat was weer de opvolger van de homepage en lang daarvoor had je BBS. En daarvoor had je de nieuwsbrief en ga zo maar door.

Twitter is voor mij het huidige toppunt van een generatie die het woord privacy niet snapt.

Ik zeg niet dat ik mijn hele leven deel op internet. Ik zeg alleen dat 99% van de mensen die commentaar leveren geen idee hebben wat het nou eigenlijk is (en zelf wel vaak hyves, facebook etc hebben). Dat is gewoon dom hypocriet gedrag. Als jij het wel snapt en het niets vindt is dat natuurlijk ook prima.
Privacy is echter iets anders. Je bepaalt zelf wat je online zet, het hoeft niet. Wat wel zo is is dat veel (vooral erg jonge) mensen het gevaar niet snappen. Zie ook bijvoorbeeld de functie waarmee je iemand op de voet kan volgen. Dat is wel een punt.

Mooi, dan mag ik toch wel zeggen dat Twitter niets is, aangezien ik sites zoals Hyves, Facebook, etc ook allemaal onzin vind. ;)

Of een andere betekenis heeft voor het woord "privacy".

Overdrijven is ook een vak. Ik gebruik(te) twitter om berichten achter te laten voor de voortgang van projecten. Gewoon kleine opmerkingen.

Vervelende echter van twitter vind ik dat de berichten te klein zijn. (140 tekens)

Dus nu heb ik een tweakblog.

Dat is jouw generatie/cultuur. Mijn generatie/cultuur vindt dit nu juist zo verschrikkelijk.
Spreek voor jezelf svp, Als dat jaartal in je nick je geboortejaar is schelen we een jaar, en ik kan het nut van Twitter wel degelijk inzien, en met mij veel andere generatie genoten. Daarentegen ken ik genoeg mensen van de jongere generatie die het gewoon niet snappen.
Er is dus zeker geen sprake van een generatie kloof mbt. twitter.
Twitter is voor mij het huidige toppunt van een generatie die het woord privacy niet snapt.
Twitter heeft geen op geen enkele manier met privacy te maken, wat je prive wil houden zet je er niet op...

Ik denk dat niet iedereen dat laatste beseft. Het is heel makkelijk om je helemaal over te geven. Want je weet niet altijd wie de ander echt is. En prive houden van wat je niet wilt vertellen ligt toch even wat genuanceerder. Stel dat je alleen maar vrienden op je twitterpage verwacht... en er komt een vreemde bezoeker met de verkeerde bedoelingen... dan kun je m wel blocken als ik andere reacties lees. Maar je informatie staat dan toch online.

Inderdaad. Pas was nog in het nieuws dat Twitter vooral populair is bij hoogopgeleide dertigers uit de Media, Nieuws en Techniek sectoren.

Zie het als een soort open msn groepsgesprek waarbij je media kan delen. Af en toe ontmoet je nieuwe mensen, al naar gelang je daar zelf zin in hebt.
Je bedoelt zoiets als irc?

Maarja van een hyves zie ik ook de lol niet in.
Oude schoolbank was leuk
Linkedin is nuttig
En voor de rest is het wmb gewoon een overgehypt zooitje

Niet echt, want irc is vooral textchat. Het gaat ook om het delen van media, je kan artiesten vragen stellen, etc. Ook ken ik niemand die irc op zijn mobiel gebruikt.

@icewind1991
Natuurlijk, maar irc is daar niet voor bedoeld. Zie het verschil in moeite die je moet doen om een foto van je telefoon te delen tussen irc en twitter. Ook is het publiek van irc daar waarschijnlijk om een andere reden dan dat mensen je volgen op twitter.

[Reactie gewijzigd door Ilya op zondag 22 november 2009 19:37]


je kan via irc ook media delen woor, gewoon net als bij twitter een linkje posten en je kan delen wat je wilt.

Ik snap dat commentaar nooit van mensen die nog nooit twitter hebben gebruikt. Vooral het gebruik van kotssmileys daarbij is totaal overbodig.
Ik vind het gewoon 3x nix dat getwitter. Vind je het erg :? En dat het als een woord wordt verkozen vind ik helemaal idioot.
Je kunt twitter om verschillende redenen gebruiken. Je kunt je favoriete artiesten volgen,
De meeste van mij favoriete artisten zijn al dood. Die volg ik liever ff niet ;)
Anderen volg ik via hun muziek.
nieuws volgen, foto's en video's snel delen met je vrienden, zelf je leven online gooien.
NOS, Picasa, aMSN, blogs en forums daar(mee) kan dat ook allemaal :Y)
Het is maar wat je zelf wilt.
Niet twitteren dus :9 Ik wil NIET iedereen elke half uur deelgenoot maken van wat ik doe.
Het belachelijk maken van twitter is net zo zielig als wat dan ook belachelijk proberen te maken zonder dat je het zelf hebt geprobeerd. Puur op vooroordelen af gaan is waardoor zo'n groot deel van Nederland kortzichtig is, niet alleen wat betreft twitter.
Och, omdat niet iedereen twittert zijn we kortzichtig en niet HIP 8)7 Wat een flauwekul.

ps ik heb extra smileys gebruikt 8-)

[Reactie gewijzigd door Dutchphoto op zondag 22 november 2009 18:49]


Lees eerst wat ik zeg. Ik zeg nergens dat je twitter niet niets mag vinden, we leven nog altijd in een (soort van) democratie.
Als je niemand wil volgen hoeft dat van mij ook niet, ik zeg alleen dat het kan mits je dat wel wilt. Zo is er niet alleen eenzijdige communicatie via muziek.
Die voorbeelden die je verder noemt zijn allemaal anders. Het gaat hier om één medium, waar je al die functies kunt gebruiken. Dat zoiets nog niet bestond in een meer geslotener vorm misschien (voor bv vriendengroepen) is überhaupt vreemd. Je ziet dit soort communicatie wel in steeds meer dingen terug komen, bijvoorbeeld Google Wave.
Dat jij niet wil twitteren is jouw keuze, en waarom zou ik die niet respecteren.
Je laatste conclusie slaat echter nergens op. Het heeft niets met hip te maken, je doet net alsof ik de oudere generatie belachelijk wil maken. Dat is dus wél flauwekul.
Mijn punt was dat mensen steeds meer commentaar lijken te hebben zonder dat ze weten waar ze nou over praten. Vooral veel GeenStijl en Fok leden zijn daar erg goed in. Als je geen onderzoek doet moet je ook niet denken dat er iemand op je kritiek zit te wachten.

ps. Stoer man. Tevens ben je de laatste waar ik commentaar op ga leveren, lijkt me wel aardig duidelijk zo. Ook het punt van kortzichtigheid blijkt maar weer.

onzin dus
ik kan niet snappen waarom mensen willen dat de rest van nederland mee kan lezen:S

[Reactie gewijzigd door bergsegek op zondag 22 november 2009 18:12]


Puur op vooroordelen af gaan is waardoor zo'n groot deel van Nederland kortzichtig is, niet alleen wat betreft twitter.
Is kortzichtig dan gelijk aan nuchter? Ok. kotssmileys zijn overdreven. Maar ik vind het persoonlijk ook niet meer dan een versimpelde manier om anderen te laten weten wat je aan het doen bent... En is dat dan nuttig? Voor de een wel en voor de ander niet. Ik vind dat zelf ook van niet, en met mij vele anderen. Juist omdat het niet voor/door iedereen nuttig is/wordt gevonden, is "kortzichtig" ook een heel kortzichtig antwoord. Maar het gaat niet om kortzichtigheid. Over een ding zijn we het dan ook wel eens: Het is maar wat je zelf wilt.

[Reactie gewijzigd door Grrmbl op zondag 22 november 2009 18:23]


Twitter is niet alleen delen waarmee je bezig bent. Ik doe dat zelf bijvoorbeeld nauwelijks. Ik ken eigenlijk bijna niemand die dat echt actief doet, dat zou ik zelf ook niet boeiend vinden.
Nuchter is volgens vandale.nl: verstandig en kalm, koel-zakelijk. Het tegenovergestelde zou ik zeggen.

Verstandig, precies. Heeft men echt Twitter nodig om bepaalde dingen kwijt te kunnen/delen?

Het is makkelijk om mensen te bereiken die veel online zijn. Maar als je mensen wilt bereiken die je in je nabijheid kent, dan ga ik bij voorkeur voor oogcontact in levende lijve. Het is onpersoonlijk (vind ik) om mensen uit de nabijheid via Twitter of Hyves e.d. iets mee te delen. Dat zie ik wel 'veel' gebeuren, naast het oogcontact.

En de rest van de wereld die je iets wilt laten weten dan? Ja, dat is wel heel toegankelijk. Zeker weten dat je dan contacten legt en kunt onderhouden. Maar je moet het maar kunnen op zo'n manier. Het is heel menselijk als je dat niet zou willen of kunnen.

De discussie op zich vind ik trouwens leuk, maar ik weet niet zeker of we elkaars mening helemaal begrijpen. Ik heb inderdaad wel het vooroordeel dat Twitter niets voor mij is, maar dan om de bovengenoemde reden.

Heeft men echt Twitter nodig om bepaalde dingen kwijt te kunnen/delen?
Nee, maar betekent dat dan dat het er niet zou moeten zijn / dat het onverstandig is / dat je het niet moet doen?

Dat wil ik niet kort door de bocht zo stellen. Twitter heeft -in mindere mate- zeker wel zijn nut voor sommige mensen. Ik wil wel zeggen dat het niet bevordelijk is voor de sociale ontwikkelingen van jonge mensen. Die moeten nog leren omgaan met hoe een medemens op vele verschillende manieren kan reageren als het om face-to-face contact gaat. Een mens leert in zeker opzicht door gelaatsuitdrukkingen en lichaamsbewegingen te zien van de ander. Dan vind ik het onverstandig om de jeugd veel tijd met Twitter door te laten brengen, en dat ouderen Twitter als communicatiemiddel gebruiken naar o.a. de jeugd.

En zie maar hoeveel jeugd er op Hyves zit, en wat voor rare dingen er gezegd worden tegen een ander. Dat zal ook vast wel gebeuren op Twitter. Niet dat het de schuld van Twitter (of Hyves etc.) is, maar Twitter maakt het wel toegankelijker om bijv. te pesten. En het is bijna oncontroleerbaar wie jouw kind pest, laat staan wat je er aan kan doen. Dat bedoel ik met het achterstellen van de sociale ontwikkeling.

De afkeer ten aanzien van twitter is begrijpelijk. Veel te veel mensen gebruiken het op een hyves manier, door allerlei onzin te twitteren. Ook de zogenaamde BN'ers doen hier vrolijk aan mee, waardoor er weer pseudonieuws ontstaat omdat Pietje weer een of andere niet goed doordachte mening heeft getwittert, zoals deze onzin.

Er zullen vast bergen voordelen aan twitter zitten, maar ik vind het zoals de meeste mensen gewoon irritant.

Slightly offtopic:

Ik heb hier een abo op NRC next via zo'n studentenkortingsregeling. Op de tweede pagina had je vroeger altijd een leuke anekdote genaamd ik-at-nrc.nl. Nu is dit vervangen door een oerdomme twittervariant met een zogenaamd coole one-liner. Voor mij (en misschien niet voor jou ;)) een reden om het hele twitter te gehyped te vinden...

[Reactie gewijzigd door ride277 op zondag 22 november 2009 18:27]


Dat gehype is ook iets heel anders, dat begrijp ik ook niet. Er zijn wel meer kranten en bladen die zo'n twitter column hebben. Dat gaat ook een beetje tegen het realtime principe van twitter in.

Ik begrijp niet wat je er dan zo irritant aan vindt. Je kiest toch zelf welke mensen je volgt op Twitter? Dan kies je toch alleen mensen die jij interessant vindt? Je wordt echt niet verplicht naar allerlei onzin te kijken als je Twitter gebruikt - je bepaalt het helemaal zelf.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:55 Nederlandse game-ontwikkelaar Streamline Studio's failliet
Vorige 16:14 Verkoop navigatiesystemen piekt in 2012
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011