zuch.... hoe lang gaat dat fabeltje nog zijn lelijke kop op steken. dit geld al 2 jaar niet meer! en de enige reden dat het ooit wel gold was omdat de dollar toen precies even veel goedkoper was als onze BTW.
ga eens naar new-egg, pak een willenkeurige product van een bekende fabricant en vergelijk de prijs met de prijs op pricewatch voor je dit soort onzin neerzet.
als je de dollar koerst pakt, die omrekend naar euro's en er de BTW bij doet komen de prijzen meestal aardig overeen.
dit geld ook voor Holoris trouwens.
edit @ holoris : o god.... kies iet wat hier wel een redelijke afzet markt heeft en niet iets wat alleen interestant is voor rabied apple fans.
apple producten zijn vaak ook net consoles trouwens, gezet in een prijs-klasse die niks te maken heeft met wat het kost om te maken, maar gezet voor een bepaalde markt (voordeel van geen directe concurrentie).
CPU's videokaarten hardeschijven laptops hebben echter wel een normale marktwerking en daar zie je de euro-dollar koers wel terug in de producten.
alle dollar prijzen zonder BTW alle euro's prijzen met BTW, gewoon direct van prijswatch en newegg.
q6600 $249.99 --> 184 euro
athlon x2 b2-2350 $89,99 --> 56,42 euro
8800gt 512mb $199,99 --> 162,- euro.
edit : zucht @ rabied-apple-fans
die hebben echt een te hoog percentage in de tweakers-modders.... als iets ook maar half negatief is richting apple kan je zeker van zijn dat je een -1 krijgt. dus waar is mijn kots smilie naar toe.
[Reactie gewijzigd door Countess op maandag 31 maart 2008 14:41]
"als je de dollar koerst pakt, die omrekend naar euro's en er de BTW bij doet komen de prijzen meestal aardig overeen."
Onzin.
Ok. APPLE TV.
US Store: $ 229 ex BTW (ex sales-tax van gemiddeld 5%)
NL Store: E. 249 ex BTW (299 incl BTW van 19%%)
(zie je al 1 dollar -> 1 euro? ja dus)
Dus US 229 EX BTW en NL 249 EX BTW. Gaan we rekenen:
229 U.S. dollars = 145 Euros, maar toch wordt ie verkocht voor 249 ex BTW.
(dus de regel 1 dollar = 1 euro geldt wel! Want verkoopprijs 229 US, NL 249. Maar in werkelijkheid omgerekend betalen we gewoon 100 euro te veel, want verkoopprijs 229 US naar Euro is 145 euro)
Oftewel: In Nederland betalen we 100 euro meer voor hetzelfde product sec.
[Reactie gewijzigd door Only.Holoris op maandag 31 maart 2008 11:37]
Die meer prijs wordt vaak berekend door invoerrechten, vervoerskosten etc.. Ik heb binnen Europa nog geen voordeel mogen zien van de lage dollarkoers. In de US iets direct bestellen heeft wel het financiële voordeel, maar voor online-winkels hebben andere voorwaarden voor Europese consumenten.
In de US hebben ze OOK te maken met invoerrechten, vervoerskosten etc. Bovendien wordt het meeste spul in China gemaakt en rechtstreeks naar US en EU gestuurd, en niet eerst China -> US -> EU. Ik snap dat sommige tarieven hoger in de EU kunnen liggen. Maar 100 euro e.d. PER PRODUCT is wel een erg groot verschil. Dat is niet alleen te verklaren vanwege invoerrechten e.d.. Bovendien doen sommige bedrijven het wel goed en is de prijs gewoon eerlijk, bijvoorbeeld de Xbox360 Arcade. Die kost in de US 279 dollar (ex) en in de EU 199 euro (incl) (dus geen 1-op-1). Dus het kan wel. En vergeet niet dat in de US ook nog eens de salarissen vaak hoger liggen (in midden/hogere functies) dan hier en dus een grotere koopkracht hebben.
@Holoris: hoger salaris != grotere koopkracht.
Niet alleen zal de IRS (Amerikaanse belastingdienst) een groter gedeelte van je salaris opeisen maar het verschil in salarissen tussen USA en NL komt vooral omdat je in USA veel meer zaken moet bekostigen van dat salaris dan in NL. Denk hierbij vooral aan posten zoals ziektekosten, sociaal vangnet (wat ze daar niet kennen bij ontslag en arbeidsongeschiktheid) en dergelijke.
Per saldo kan het dus best zo zijn dat de koopkracht per eenheid valuta van het bruto maandsalaris in NL hoger ligt dan in USA voor functie X.
[Reactie gewijzigd door MAX3400 op maandag 31 maart 2008 13:34]
In Amerika staat er nergens in de wet dat je loonbelasting hoeft te belaten aan de IRS, dus dat eisen kunnen ze wel proberen, maar wettelijk gezien hoef je het niet!

Je kiest precies het verkeerde voorbeeld. De AppleTV is sinds kort in de USA zoveel goedkoper omdat ze daar uitgaan van een ander business model. In Europa hebben we nog niet de movie rental beschikbaar waarmee Apple in Amerika de lagere aanschafprijs terugverdient. In de zomer komt de movie rental ook naar Europa en zal de Apple TV ook hier wel goedkoper gaan worden.