Problemen met de productie dwingen Asus de 8GB-versie van de Eee PC tot het tweede kwartaal 2008 uit te stellen. Volgens de Taiwanese hardwarefabrikant zijn er problemen met het flashgeheugen.
Asus heeft zijn verwachting in het eerste kwartaal van 2008 een miljoen Eee PC's te leveren naar beneden moeten bijstellen. Het aantal bestellingen voor dit kwartaal is de miljoen al gepasseerd, maar door problemen met de 8GB-versie van de kleine notebook heeft Asus zijn schattingen aan moeten passen naar 700.000 verscheepte laptops voor het eerste kwartaal 2008.
Volgens de Chinese krant Economic Daily News zou een hardwareprobleem de oorzaak van de vertraging zijn. Wat het exacte pijnpunt is, werd niet bekend gemaakt. Wel is bekend dat het om een klein probleem met het flashgeheugen gaat. Op de officiële site van de Eee PC wordt geen melding van de vertraging gemaakt, en Asus meldt evenmin problemen op zijn algemene site. Een rondje langs webwinkels lijkt het leverprobleem te bevestigen: niemand lijkt de 8GB-versie op voorraad te hebben.