Elonex breidt het aanbod van extreem draagbare pc's verder uit. De One moet eind februari voor ongeveer 130 euro verkrijgbaar zijn, maar de specificaties van de Linux-notebook zijn vrij mager vergeleken met concurrenten als de Eee PC.
Times Online heeft een Brits-Chinees alternatief voor de Eee PC die luistert naar de naam 'One' uitgeprobeerd. De subnotebook zou slechts 99 pond, zo'n 133 euro, gaan kosten en eind februari verkrijgbaar zijn. De One is in feite de A-View van het Taiwanese-Chinese bedrijf Fontastic; distributeur Elonex verkoopt de laptop simpelweg onder zijn eigen merk. Het Britse bedrijf richt de One op jongeren en hoopt voor de zomer tweehonderdduizend stuks aan schooljeugd versleten te hebben. Een twintig pond duurdere versie verdubbelt het geheugen naar 2GB en voegt bluetooth aan het notebook toe.
De One is voorzien van een beeldscherm met een diagonaal van zeven inch die 800x480 pixels weer kan geven. Een 300MHz-processor van Aday vormt samen met 128 of 256MB ram- en 4MB rom-geheugen het kloppend hart van de minilaptop. Voor opslag kan de interne 1 of 2GB flashdrive worden gebruikt, maar het is ook mogelijk polsbandjes met extra geheugen te kopen; vanaf tien pond voor 1GB. Ook beschikken de notebooks over ondersteuning voor een draadloos b- en g-netwerk. De accu van de 950 gram wegende laptop zou zo'n drie uur mee moeten gaan. Oorspronkelijk zou de One, getuige het afneembare toetsenbord, worden uitgerust met een touchscreen, maar de tabletfunctionaliteit moest worden geschrapt wegens de hoge prijs.
