Hoofdcategorieën

Ballmer: 'XP grootste hindernis voor acceptatie Vista'

Door Harm Hilvers, vrijdag 27 oktober 2006 09:27
Bron: MercuryNews.com, views: 36.876

In een interview met MercuryNews.com heeft Microsoft-CEO Steve Ballmer verklaard dat Windows XP, al dan niet in combinatie met service pack 1 of 2, de voornaamste hindernis zal zijn voor de acceptatie van Windows Vista. Het overgrote deel van de gebruikers van Windows XP is, aldus Ballmer, tevreden met de mogelijkheden die het besturingssysteem te bieden heeft. Om hen dan toch zover te krijgen om naar de winkel te gaan en een nieuwe computer met Windows Vista of een retailversie van het nieuwe besturingssysteem te kopen, zal een grote opgave zijn. Niet alleen Windows XP is een concurrent voor Windows Vista, ook Mac OS X en Linux zijn dat, zo vertelde de Microsoft-topman.

Windows Vista bubble logo (klein)Desalniettemin is Ballmer optimistisch over het effect dat Windows Vista onder meer vanwege de nieuwe user interface en bijpassende nieuwe programmatuur zal hebben op het wereldwijde pc-landschap: 'you put that all altogether and get a surge and pop of both energy by business buyers as well as consumers.' Het feit dat de consumentenversie van Windows Vista enkele weken na de feestelijke decembermaand beschikbaar zal komen, doet ook niets aan zijn enthousisme af. Ballmer verwacht namelijk dat de upgradebonnen die uitgegeven gaan worden ervoor zullen zorgen dat consumenten niet wachten met de aanschaf van hun pc.

Volgende 09:36
Vorige 01:35

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Als ze Vista nou voor een prikkie verkopen aan mensen met al een legale XP versie, wedden dat iedereen het zo heeft.

Als ze Vista nou voor een prikkie verkopen aan mensen met al een legale XP versie, wedden dat iedereen het zo heeft.
Don't remind me aan de upgrade windows versies....Brrr

ik weet niet maar volgens mij waren de upgrade versies niet veel anders, behalve dat ze een check uitvoerde.

Je kon dus ook een upgrade zo instaleren, moest je alleen de cd of diskette van de oude windows er bij houden, windows vroeg vanzelf om oude windows..

dan kon je hem zo clean installeren..

snap dus het probleem niet

@dondervogel:

Zal het je nog sterker vertellen, de upgrade CD'tjes waren zelfs precies hetzelfde. De check werd uitgevoerd adhv de ingetoetste serial.

Zeker?

Ik heb laatst een volledige nieuwe pc die ik in elkaar heb gestoken kunnen installeren met een XP home upgrade cd, wonder bij wonder werd er zelfs niet gevraagd om een voorganger van windows even in de cd-rom te steken (dat deed hij vroeger wel) ... ook van serial van vorige versie werd mij niets gevraagd ... en ja, het was wel degelijk een upgrade cd ... ééntje van voor SP1 nog die is gekocht in de eerste maand van de lancering van windows XP.

Bovendien wat nog vreemder was, was dat de activatie geen problemen gaf (terwijl we vroeger steeds moesten bellen omdat hij niet meer wou activeren)

@KimG:

Het kan zijn dat er al een OS op je HDD stond die ook 'upgradeable' was. Dan vraagt de windows setup er inderdaad niet om.

@michielonline

Het kan ook op een volledig cleane pc, dus ook met nieuwe harddisk. In de installatiehandleiding staat ook niets vermeld over het bij de hand houden van een oude cd of serial. Alleen in de licentievoorwaarden staat dat je in het bezit moet zijn van een geldige oudere versie van het OS.
Ook bij mij ging het absoluut om een upgradeversie van XP, incl SP, maar je kunt deze dus zonder problemen installeren op een PC zonder een oude Windows-versie te bezitten, afgezien van het feit natuurlijk dat dit niet legaal is, maar om daar achter te komen zouden ze dan toch echt langs moeten komen.

Alles wat onder de
1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
en
1 GB of system memory
met een
A graphics processor that is DirectX 9 capable
zit is eigenlijk niet
Windows Vista Capable
. Ervaring leert dat het niet slim is om pc's uit te rusten met een OS welke draait met minder dan de system requirements (requirements, what's in the name? ;)).
XP zal nog lang doorleven...

helaas, dat zit er waarschijnlijk niet in :P

@Megamind:

Denk je dat het doel van een bedrijf is een product zoveel mogelijk te verkopen?

Het doel van ieder bedrijf is om zoveel mogelijk winst te maken, en zo dus ook Micorsoft.

Ze hebben zeker wel een uitgebreide doorlopende analyse om de verschillende prijzen voor de verschillende versies van Vista in de verschillende landen te bepalen.
Daarmee kunnen ze precies zien bij welke prijs ze de maximale winst kunnen behalen.

Er wordt door Ballmer ook niet gezegd dat hij bang is dat Vista niet goed zal verkopen, hij zegt alleen dat de grootste concurrent van Windows Vista, Windows XP is (en waarschijnlijk heeft hij daarin gelijk).

Het is dus gewoon een belediging aan het front van Apple en de verschillende Linux distro's

Ik denk toch dat Microsoft er heel veel aan gelegen is om zo snel mogelijk zo veel mogelijk Vista's aan de man te brengen. Zelfs MS is er achter dat XP de grootste concurrent is van Vista en dat Vista voor de meesten dan ook een veel minder grote stap vooruit is, dan het was om van 98, ME of Win2000 over te stappen naar XP.

Kortom, voor de meesten heeft Vista geen meerwaarde. Dus als Vista duurder is dan XP, zullen er duidelijk minder Vista's verkocht worden, zelfs als het in combinatie is met een compleet nieuwe PC. Nog even afgezien van de pittige machinespecs die er nodig zijn, om Vista in volle glorie te mogen aanschouwen.

Ik denk toch dat Microsoft er heel veel aan gelegen is om zo snel mogelijk zo veel mogelijk Vista's aan de man te brengen.
Want...?

Want...?
Geld verdienen natuurlijk |:(
(in reactie op BurningSheep)

dat Vista voor de meesten dan ook een veel minder grote stap vooruit is, dan het was om van 98, ME of Win2000 over te stappen naar XP.
Nou, die stap van win2000 naar XP is niet bepaald groot. Ik draai op m'n hoofdsysteem thuis Linux en win2000, en op m'n laptop XP en Linux. Nadat ik XP op classic view ingesteld heb, de startknop zich normaal laat gedragen en die vreselijke personalized menus uitgezet heb zit er niet veel verschil meer in. Ik zie er in elk geval het nut niet voor in om op m'n PC te upgraden naar XP.

en system restore + windows sercurity center????

ben er ook geen fan van daarom vraag ik altijd netjes aan nLite deze voor me uit te schakelen, maar DAN heb je inderdaad echt bizonder weinig verschil meer.

Het grootste verschil tussen 2000 en XP is dat je wel gewoon normaal kan gamen (het is een consumenten OS) en niet alleen maar stabiel kan werken (zoals in 2000 de bedoeling is).
Vroeger had je windows 98 voor games en 2000 als stabiel werk systeem. Met XP hebben ze een stabiel werk + game systeem gemaakt.
Als je nooit games speelt kan ik begrijpen dat je vrijwel geen verschil merkt tussen XP en 2000.

2000 heeft ook gewoon DirectX en OpenGL. En gamed eigelijk net zo goed }:O

@ NeOTheMaTriXM

Nee, ik heb lang op win2000 gedraait, maar ben toch overgegaan op xp omdat deze beter met games om kon gaan. ook al heeft win2000 direct X. veel games deden moeilijk over 2000 of speelde niet optimaal waar ze dat in xp wel deden.

* whizzy81 is pas in 2004 overgegaan naar xp

Bij MS is zoveel mogelijk verkopen = zoveel mogelijk winst, de kosten zijn al gemaakt. Iedereen die vista overslaagt voor de volgende windows release is een verloren klant en verloren geld.

Ik heb nog MS-DOS 5.1, zou ik vanaf daar kunnen upgraden?

Misschien dat de systeemeisen wel wat aan de lage kant zijn trouwens: 386SX 40 MHz (passief gekoeld, lekker stil) en 4 MB EDO-RAM en een no-name videokaart met 256 kB cache.

Aero zal ik niet kunnen draaien, maar zonder toch wel?

Ja hoor, probleemloos!

Minimale systeemvereisten zijn Commodore 64

Volgens mij wil Redmond vooral geld verdienen met Vista. ;) Dat lukt niet als je ze voor een prikkie weggeeft.

Dat verhaal met die upgrade bonnen lijkt me niet zo handig. Een echte OS upgrade doen is iets wat de gemiddelde gebruiker toch 'eng' gaat vinden, lijkt me. Op het moment dat dat mis gaat zit zo'n gebruiker met een groot probleem en met een OEM licentie krijg je, dacht ik, geen directe ondersteuning van MS.

Als ze Vista nou voor een prikkie verkopen aan mensen met al een legale XP versie, wedden dat iedereen het zo heeft.
Ja, maar die jaren aan werk wat Microsoft heeft gehad aan Vista , moet toch op de 1 of andere manier terugverdient worden. Bovendien, Vista is al vrij populair. Bij ons in de zaak vraagt iedereen ernaar, dus dat komt wel goed.

Wat mij opvalt is dat het 'Genuine' programma van windows voor de introductie van Vista agresiever wordt.

Het voelt een beetje als 'een geleende versie is niet erg op het moment dat we wereld marktleider willen blijven, maar nu de opvolger voor de deur staat mag je toch nog even betalen'.

Vervolgens introduceer je een nieuw systeem, terwijl je nog net een gros van je gebruikers aan het betalen hebt gekregen... Ik vind het dan niet vreemd dat de acceptatie van Vista langer op zich laat wachten.

Daarbij is zit een consumenten markt ander in elkaar dan een zakelijke markt. Ik zie de gemiddelde organisatie niet snel migreren.

Er naar vragen en het echt willen is nogal een verschil. Ik wilde het ook wel draaien, maar na één week ben ik tot de conclusie gekomen dat ik toch wel minstens een 2 keer zo'n snelle pc nodig heb om het net zo snappy aan te laten voelen als XP.

Ik denk dat die populariteit snel verdwenen is als consumenten zich gaan realizeren hoe ontzettend veel beperkende technologie zich in Vista bevind:

MS Bepaald welke Media/ muziek je mag afspelen op de hoogtste kwaliteit
MS kan bovenstaande rechten online aanpassen
MS kan je gekraakte software op afstand uitschakelen
MS kan functionaliteit op afstand uitschakelen en een rekening sturen om het weer aan te zetten
MS kan software van derden de toegang tot het systeem beperken door alleen "Certified Software / Drivers" te eisen. De Certifier is MS zelf.
In Vista kan je eigen geschreven software niet meer aan de kernel komen dus leuke en nuttige tools zijn niet meer aan de praat te krijgen.

Voor mij is Vista een grote stap terug en daar kan de eyecandy niet tegen op. Zeker niet omdat de batterij van mijn laptop dan nog sneller leeg is.

Bijna alle punten die je noemt hebben betrekking op het draaien van een illegale kopie van Vista. En ja, dan vind ik dat Microsoft het volste recht heeft om jou het leven (wat OS betreft) zuur te maken.

Het probleerm is dan Microsoft bepaalt wat het wel en niet legaal vindt en niet de Nederlandse wet of Nederlandse rechter.

Gezien een gezond bedrijf als MS niet vies is voor het bevoordelen van partijen die hun betalen (RIA, Muziek industrie e.d) en hier totaal geen controle op is kan je wachten tot het weer mis gaat.

Ik ben tegen illegale software maar dan wel illegaal volgens de Nederlandse wet en niet volgens Brein of de RIA

@ Kickbill

Roccos heeft al inhoudelijk gereageerd, maar je hebt je blijkbaar echt niet ingelezen.

Onder Vista gaat je Accu duur spectaculair omhoog. Ik draai zelf RC2, en haal minimaal 30% extra tijd uit 1 accu. De nieuwe power tools zijn veel krachtiger en slimmer dan in XP.

dus als je laptop al fatsoenlijke power management tools (zoals Toshiba laptops standaard hebben) heeft heb je er geen voordeel bij?

Ik snap niet dat kickbill's post als "Interessant" gemod wordt? :?

De argumenten hebben betrekking op illegale versies van Vista en op juist hele goede punten van het OS!

@kickbill
MS kan software van derden de toegang tot het systeem beperken door alleen "Certified Software / Drivers" te eisen. De Certifier is MS zelf.
WHQL certified drivers gebruik ik veel liever dan homebrew / gemodde zooi. Elke keer dat jij schreeuwt over Microsoft nadat je XP machine is gecrasht is het waarschijnlijk door een slecht geschreven app of driver!

Deze bescherming is hoe dan ook altijd nog met een paar clicks omheen te gaan als jij je customized spullen toch wil installeren. (Net als bij XP.)
In Vista kan je eigen geschreven software niet meer aan de kernel komen dus leuke en nuttige tools zijn niet meer aan de praat te krijgen.
Op deze manier zijn virussen ook niet zo makkelijk meer aan de praat te krijgen. En tegen de kernel geschreven drivers en apps zorgen alleen voor OS crashes. Men roept al jaren dat de kernel pot-dicht moet, nu gebeurd het eindelijk, wees blij. Je moet gewoon API's gebruiken, daar zijn ze voor.

Het klopt wel wat ie zegt. Waarom zou ik in godsnaam over willen stappen van XP naar Vista? Alleen om de nieuwe user interface en wat nieuwe progjes? Daaaag. Ik draai nu op XP een OSX user interface en dat ziet er zeker zo gelikt uit als vista's UI. En volledig gratis :*)
En als ik nieuwe functionaliteit wil dan download ik wel wat externe software, heb ik geen nieuw OS voor nodig. Of ik installeer Linux. Kost ook niks. En daar zitten tenminste niet van die vage beperkingen op dat je het maar 10x mag installeren oid :r De laatste 5 jaar heb ik XP denk ik wel wat meer dan 10x opnieuw geinstalleerd..

Zeker mee eens, maar als je als tweaker iets verder kijkt dan vista's ui zie (ik in ieder geval) je al snel veel voordelen.

Games die 40% sneller gaan omdat MS nu eindelijk snapte dat de hele gui niet nodig is als er gegamed word en veel andere processen (die normaal alleen nodig zijn als je op de desktop enviroment losloopt) die gesloten worden. Ik heb die snelheids winst al meegemaakt in Beta 1 (officiele versie) en het schijnt in beta 2 nog beter te worden!

We zitten al bij RC-2 en TAP zit op build 5840. :z

Games die 40% sneller gaan
Hoe denk je dat???
Het opstarten van games gaat sneller ja, maar onder RC-2 haal je nog niet het aantal fps als onder XP.

Behalve de nieuwe interface, zitten er onder de motorkop van Vista ook een heleboel nieuwe functionaliteit, zoals een prioriteits systeem op de (harddisk) I/O, de nieuwe security mogelijkheden, afgeschermde kernel, etc etc.

En dat soort functionaliteit kun je NIET via externe software in het OS inbouwen.

might be, maar 99% van de gebruikers ziet enkel en alleen de nieuwe GUI, en van de rest hebben ze geen kaas gegeten.

En daarom is het goed dat van MS uit al de beveiliging is ingebouwd. Een doorsnede gebruiker wil gewoon veilig werken.

Een reden om binnenkort te upgraden is ivm DirectX zal alleen uitkomen voor Vista. De nieuwste spellen op dit moment zullen nog backwards compatible zijn maar op een gegeven moment niet meer en dan zul je wel moeten. Verder zullen gelijkwaardige grappen waarschijnlijk gaan gebeuren met 'beschermings' software en gewone software bv Office versie 2017.

Ik denk dat MS DirectX10 ook naar XP zal porten onder druk van de Games in GPU industrie. Anders wordt het gewoon niet goed gesupport (Op de doos staat dan DirectX10 en er zullen dan een paar details gebruik van maken maar het voegt niets toe aan de game en graphics)

De kans is ook groot dat OpenGL een boost krijgt als MS vast blijft houden aan DirectX10 Vista Only. De markt voor XP is nu eenmaal zo veel groter dan Vista op dit moment.

En wie weet komt het WINE team wel met DX10 support voor Vista. Dan is de afgang van MS compleet

De grote verkoopargumenten voor Vista zijn:

- DirectX10 = zodra de eerste DirectX10-Only spelletjes op de markt komen, wat snel kan gebeuren nu zowel Intel, ATi als nVidia de videokaarten/chipsets in de verkoop hebben, dan wordt je bijna verplicht om Vista te kopen. Microsoft zal daarom ook wel expres geen tijd steken in het geschikt maken voor XP, is natuurlijk een perfect verkoopargument, zeker voor een groep die toch al top-of-the-line hardware in hun bezit heeft.

- Beveiliging = er zal vast wel weer een fout worden gevonden in XP/IE/etc, en als dan blijkt dan Vista niet vatbaar is, dan zal dat een grote groep non-tweakers tot overstap brengen. Die hebben vaak geen ervaring met DropMyRights, FireFox, etc.

- Sneller/zuiniger = met de juiste hardware, Santa-Rosa/etc, is Vista vele malen sneller/zuiniger/etc, wat vooral voor notebook gebruikers handig is.

- Nieuwe hardware = elke nieuwe computer wordt natuurlijk geweldig gepusht met Vista, en al is er dan eventueel wat vertraging, het feit dat rond Feb. meestal de prijzen omlaag gaan, zal dat extra verkoop volume genereren, buiten de groep die voor de omruilbon ging.

En zo zijn er nog een berg veranderingen, voor de tweaker is er een hoop onder de kap verbetert, en voor de non-tweaker is er de leuke interface |:(

Als echter het volle geweld van de Microsoft marketing op gang komt, dan zullen de licenties als warme broodjes over de toonbank heen gaan. De reden dat er nu weinig reclame wordt gemaakt (behalve natuurlijk op technische websites), is omdat Dell/HP/etc dat expres gevraagd hebben bij Microsoft i.v.m. de aankomende Kerstverkoop. De kleine groep die al wel wat van Vista weet, doormiddel van een computerblad/vriend/website, die wordt dan gerustgesteld met het omruilbonnentje, maar de 80% resterende markt wordt liever slapend gehouden, todat Vista-Home daadwerkelijk in de winkel ligt.

@Tha Lord, Vista 64-bit wil alleen met gesigneerde drivers werken, Vista 32-bit kan je gewoon XP drivers op forceren (je krijgt echter wel wat extra waarschuwingen). Het wordt ook wel eens tijd dat we van dat gezeur af zijn dat mensen klagen over de stabiliteit van Windows, en dat het inderdaad hun ¤15 Sweex :r webcammetje blijkt te zijn met bagger drivers. WHQL en het Windows Logo driver programma hebben al veel toegedragen aan de stabilitiet van XP, dus ik ben er persoonlijk blij mee dat het weer een stapje verder gaat.

Ik denk dat het juist moeilijk zal gaan op gebied van hardware. Vista wil alleen met gesigneerde drivers werken. Hoe vaak komt het nu nog voor dat hardware onder XP geen gesigneerde drivers heeft? Juist heel vaak. De goedkopere hardware zal onder Vista dus gewoon simpelweg niet werken omdat de fabrikant daar van geen geld had om zijn drivers te laten signeren. Die Sweex webcam van 15 euro die erg veel mensen hebben kan dus bijvoorbeeld niet meer gebruikt worden, laat staan dat je Vista op de gemiddelde Aldi PC kunt installeren.

Gesigneerde drivers is alleen verplicht op de 64 bit versie van Vista.

Ik verwacht het eerste jaar geen Dx10 only spellen (behalve misschien van ms zelf). Game fabrikanten willen toch zo veel mogelijk verkopen? Waarom het grootste deel van de markt uitsluiten?
Hooguit een extra CD/DVD met een DX10 geoptimaliseerde versie voor de vista gebruikers.


Met 'nieuwe interface' wordt natuurlijk Aqu^H^Hero bedoeld.

Windows met een OSX interface? Ik heb dat op het werk ook eens geprobeert. Lacheu ik had nog nooit met zo'n buggy Mac gewerkt :)

Echt man dan kan je beter OSX installeren

oh je doelt op die zuurstok interface van Apple?
Ja die is inderdaad nogal tijdgebonden en sterk afhankelijk van de huidige designtrend en daar loop je met je PC al snel achter. Nu zitten er bij de apple kopers nogal wat te veel verdienende yups dus die kunnen bij elke betaalde update van OSx weer een nieuw kleurtje aanschaffen met het idee dat ze een nieuw OS hebben.. zoiets ja...

Het dillemma van elk product: zodra het enige vorm van 'perfectie' heeft, zie de consument dan maar zover te krijgen dat het vervangen wordt. Want wat is er immers beter dan perfect (en waarom?). Voilà het eeuwige gloeilamp-syndroom van bijv. Philips.

Nu moet MS eigenlijk toegeven dat XP zo goed niet is om Vista aan de man te brengen... Zie alle wasmiddelreclames: nu nóg schoner. Tja. De was wás al het schoonst :?

}>

Precies. Ik zie Vista eigenlijk hetzelfde als de nieuwe Senseo van Philips; hetzelfde als de oude Senseo, maar met allerlei (nutteloze) toeters en bellen extra waar je ook nog voor betaalt, maar het resultaat wat er uit komt is exact hetzelfde..

M.a.w. in het begin even geinig, maar na een paar dagen heb je het ook wel gezien en kom je tot de conclusie dat je een hoop geld kwijt bent en er eigenlijk geen profijt aan hebt gehad.. :Z

Exact hetzelfde? Er zit toch wel een verschil in uitkomst, vooral als je DirectX 10 meeweegt.
'you put that all altogether and get a surge and pop of both energy by business buyers as well as consumers.'
Maar wie heeft gezegd dat ik gevraagd heb om een verbeterde user interface? Wie zegt dat ik een verandert besturingsysteem nodig heb?

Aan de andere kant:
Verandering van spijs doet eten.


Ik denk dat de meeste mensen niet verder komen dan het beoordelen van de UI :z

En verder ben ik me er wel degelijk bewust van dat er een hoop onderhuids is veranderd/verbeterd. Maar zo slecht werkt XP toch ook weer niet dat iedereen dan maar meteen over zou moeten stappen? Ik ga er geen sloot geld aan uitgeven omdat Photoshop dan misschien 5 seconden sneller opstart, of omdat het kopieren van een groot bestand een paar tellen tijdwinst oplevert.

Verder vind ik het zogezien erg smerig dat ze DX10 niet voor XP ontwikkelen terwijl ze dat best zouden kunnen, ze dwingen je simpelweg tot overstappen :(

De gui is wat mensen zien.
Wat mensen zien is waar mensen op oordelen.
Niemand koopt een auto die er afgrijselijk uitziet, maar een fantastische moter heeft.

DirectX 10 is alleen boeiend voor de gamer.
Het grooste gedeelte van de windows gebruikers zijn niet de gamers, maar dat zijn de zakelijke gebruikers.

Tuurlijk zijn er wat beveiligings dingetjes toegevoegd.

Maar ik denk dat er niet zo heel erg veel bedrijven zijn die gelijk de overstap doen naar Vista. Zeker waneer het voor de niet gamende gebruiker alleen om de gui zal gaan.
Ik ben zelf systeembeheerder, en om eerlijk te zijn moet ik er even niet aan denken dat we hier over zouden stappen naar vista. Denk aan de domain controllers... Is dat nog compatible? Denk aan de specifieke software die we installeren, met al die beveiligings zaken, werkt dat dan nog goed? Denk aan de mee geinstalleerde software zoals webbrowser en mailclient. Werkt IE zus en zoveel nog met deze AJAX app?

Zover ik het kan zien, is vista niets anders dan XP in een nieuw jasje en een beetje performance winst bij gamen. Lekker boeiend.

-R-

Niemand koopt een auto die er afgrijselijk uitziet, maar een fantastische moter heeft.
Nou, ik zie dagelijks mensen die dat dus wel doen (Multipla of de BT cruiser om maar een voorbeeld te noemen).

:+

Maar ja net zoals waspoeder: Als je het oudere waspoeder niet meer gaat verkopen en als de wasmachines het niet meer aanvaarden dan zit je wel met uwe voorraad. Uiteindelijk overstappen naar de nieuwe WitWas is meer een moet, terwijl je er niet echt het nut van in ziet.

Ik heb nu al mensen in de winkel af en toe die vragen moet ik niet wachten tot Windows Vista en zodra mensen het mij vragen dan weet ik ook zeker dat er mensen thuis zitten en die erop wachten.
Voor de rest zal Vista in januari in de rekken liggen ik heb op televisie geloof ik nog geen goede reclame capagne gezien van microsoft om Vista in het licht te zetten voor de consumenten. Ongeveer een jaar terug hadden ze wel zo'n reclame capagne voor Windows XP zoiets zouden ze nu moeten doe nvoor de lancering van Vista.

Mijn vraag is dan, wat zeg jij tegen die mensen die zeggen moet ik niet beter wachten tot Windhoos Vista er is!?

Ik zeg tegen mijn klanten dat ik die keuze niet kan maken. Dat er straks ongetwijfeld een upgrade beschikbaar komt naar windows vista maar wat die gaat kosten durf ik de klant nog niet te vertellen. Dus laat ik de keuze bij de klant liggen.

Wauw, Windhoos! Die is grappig.

Er zijn altijd mensen die altijd het nieuwste van het nieuwste moeten hebben. Waarschijnlijk geld teveel en willen iets compenseren? Verstand en kennis hebben ze in ieder geval een tekort aan want windows2000 was pas vanaf servicepack 2 goed bruikbaar en XP vanaf SP1, mocht ik ooit aan de Vista gaan, dan wacht ik minimaal het eerste service pack af.

Ja, maar die jaren aan werk wat Microsoft heeft gehad aan Vista , moet toch op de 1 of andere manier terugverdient worden. Bovendien, Vista is al vrij populair. Bij ons in de zaak vraagt iedereen ernaar, dus dat komt wel goed.
Volgens mij heeft windows XP een winstmarge van 80%!

zie ook:
ZDNET.

- De prijs van XP is sinds de release al danig gezakt. Je kan toch niet verwachten dat een commercieel bedrijf zijn producten gratis gaat weggeven?
- De XP van de release is niet dezelfde als XP met SP2. Het is niet alsof MS XP op de markt gegooid heeft en dan achterover is gaan zitten - het ontwikkelen van patches is ook niet gratis.
- Je betaalt niet alleen voor een kartonnen doosje met een CD, je betaalt voor een besturingssysteem waarmee je al die mooie hardware aan de praat krijgt. Dat heeft ook een objectieve waarde.
- Zonder de winstmarge op Windows zou MS pakweg de XBOX niet kunnen ontwikkelen.

Het verhaal van de winstmarge heeft wat mij betreft meer dan één kant, net zoals het feit dat Microsoft vroeger altijd het kopiëren van zijn OS heeft toegestaan en nu niet meer (wat ik persoonlijk ook zo 'n onzinreden vind om illegale kopies te gebruiken).

Disclaimer: ik draai ook Linux :)

ja lekker argument

idd zonder de winst op winxp, kunnen ze andere dure spielerei niet financieren.
wat ze doen: ene product uitmelken om met de vette winst in andere sector bedrijven uit de markt te drukken (dus onder de marktprijs te werken om zo aan marktaandeel te winnen)

wat is er mis met een illegale kopie, ik vind 200+ euro echt gestoord voor een besturingssysteem

Als je 200,- te veel vindt ga je toch lekker Linux draaien ipv een gekraakte Windows, met een gekraakte Office en gekraakte spellen. Maar dat doet ook vrijwel niemand.....

@jornt:
200EUR teveel voor een OS?

Ik gebruik Windows XP nu al 5 jaar.

Een snel rekensommetje:

5 x 365 = 1825 dagen
200 / 1825 = 0.11 Eurocent per dag.

Als jij te *vul zelf in* bent om 11 cent per dag, of 3 EUR per maand te betalen voor je OS waar je elke dag mee werkt, zou ik overstappen naar een Mac. Daar zit het inbegrepen in de aankoopsprijs. Of steel je die liever ook??

En XP is niet end-of-life, dus ik kan het makkelijk nog 2 of 3 jaar draaien, dan kost het dus nog veel minder..
Een roker die 1 pakje per week rookt geeft 7 keer zoveel uit aan z'n verslaving...

Ik wil geen xbox, ik wil een goed OS tegen een goede prijs.
Ik wil een windows kopen, geen kruistocht naar sony's PS3 financieren.

Ook weer zo'n ik-ik-ik persoon.
Wij als consument hebben niks te kiezen wat dit betreft. Als MS de XBox wil financieren dan doen ze dat lekker, want er zijn miljoenen die een XBox willen.
Jij zou eens een basisboek logisch nadenken moeten lezen!

*** Mod dit maar als flame... interesseert me nl. niks. ***

Wij als consument hebben alles te kiezen!

Als wij consumenten geen Xbox willen en wel te horen krijgen dat we er wel voor betalen hebben we alle keuze om Vista lekker te laten liggen in de winkel!

Je zou eens een basisboek ruimer denker moeten lezen!

"Ballmer verwacht namelijk dat de upgradebonnen die uitgegeven gaan worden ervoor zullen zorgen dat consumenten niet wachten met de aanschaf van hun pc.". In mijn geval zal hij er naast, heb net een nieuwe PC samengesteld. Ook denk ik dat het MS een stuk zal helpen als ze de prijzen iets omlaag gooien. De Home Basic versie is nog wel te betalen, maar dan heb je weer net niets. Wie een beetje functionaliteit wil hebben komt al snel uit bij de Ultimate versie, maar die is daan weer onbetaalbaar. Ik denk zelf dat ik nog een tijdje de kat uit de boom kijk, en met XP verder werk.

Aan mij zal Balmer ook voorlopig geen geld verdienen want ik heb ook net een nieuwe computer met gewoon weer XP gekocht. }>

Het grappige is dat ik, toen XP op de markt kwam, de mening had dat ze veel te snel met een opvolger van w2k kwamen en dat we daarvan nog lang niet alles hadden benut. Nu Vista uitkomt is het exact hetzelfde verhaal maar nu nog wat extremer. Ik ben nu eindelijk overtuigd geraakt van de kwaliteiten van XP en gebruik het met plezier, en nu zou ik alweer moeten upgraden? Een OS zal een bepaalde levensduur hebben, maar ik heb het gevoel dat XP nu eigenlijk pas net volwassen geworden is. Beetje zonde dan om nu al de luiers (=bugs) van de nieuwe baby (=Vista) te moeten gaan stijken (=patchen). :)

Die redenatie van Balmer *lijkt* heel logisch. Maar logica heeft meestal maar weinig met de realiteit te maken.

Er zit nauwelijks een verschil tussen XP en Windows2000. Maar Win2000 trok alleen NT4 gebruikers over de streep, terwijl XP nodig was om de bulk van de Win9x gebruikers te laten overstappen...

Ik kan me heel goed voorstellen dat niemand overstapt omdat XP zo goed is... Maar het zou me ook niets verbazen als die nieuwe GUI al meer dan reden genoeg is voor de gewone gebruiker om over te stappen. Mensen zijn niet logisch op dit soort zaken.

Dat kwam meer doordat ze Windows 2000 als NT vervanger hadden en Windows ME in de verkoop ging voor thuisgebruikers (your worst nightmare ever..).

In de tijd van windows 2000 waren er wel games die niet zo van dat besturings systeem hielden, en deze draaide wel onder ME . Dit was in de tijd van XP al aardig opgelost (in het begin ook niet helemaal)

XP heeft op dat punt vrijwel niets opgelost. Het was puur een kwestie van tijd. Toen XP uitkwam waren alle games gewoon netjes Win2000/XP compatible. De games die ik niet in Win2000 kon draaien, deden het ook onder XP niet.

The usual story..

Wie wilde er nou overstappen van NT4 naar Win2k.. of van Win2K naar WinXP? Alles werkt toch prima?

Vroeger of later ga je toch.. je krijgt het bij een nieuwe PC, een programma dat je koopt werkt alleen nog maar op Vista, de extra features van een stuk hardware werken alleen onder Vista, de support voor XP wordt ingestampt.. etcetera etcetera.. (tuurlijk zijn er nu ook nog mensen die krampachtig vasthouden aan Win9x, NT4 en Win2K)

Bij de initiele lancering van Vista zal de "tevredenheid" over XP wel een hindernis zijn maar geen reden tot afblazen of anderzins wijziging van de strategie.

En er zijn altijd hele volksstammen die meteen het nieuwste van het nieuwste willen hebben.. dezelfde groep mensen *hoest* die altijd de laatste drivers (ongetest) installeren, altijd de nieuwste hardware willen (terwijl ze niet veel verder komen dan word en freecell) enzovoort..

Ik maak me over het "succes" en de acceptatie van Vista weinig zorgen. Ik denk dat Microsoft er net zo over denkt.

Mwah, niet helemaal mee eens. De overstap van NT4 naar Win2k en de overstap van Win98/WinME naar Win XP waren behoorlijke sprongen vooruit. Win2K naar WinXP is inderdaad klein, maar was ook niet als vervangingsstap bedoeld.

Natuurlijk zul je op een gegeven moment over moeten stappen omdat de boel niet meer ondersteund wordt. Echter is dit een gedwongen overstap, en niet omdat de volgende versies zo enorm veel extra voordelen biedt boven de vorige versie.

Achteraf bezien waren het inderdaad sprongen vooruit. Ten tijde van de releases waren er, zeker in de zakelijke markt, heel wat bedenken over de nieuwe technieken.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:36
Vorige 01:35
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: