Met een winstmarge van 83% op XP is het IMHO M$.
En die marktpositie hebben ze mede te danken aan hun supergoede beveiliging. 3.11 en 95 apps die je met een simpele 1234567 als serial in te vullen al aan het werken kreeg. En pas bij XP kwamen ze met die aan hardware gelinkte registratie methodes die bijzonder kinderachtig zijn.
En neem als voorbeeld Thailand waar ze ineens wat aan de prijzen gingen sleutelen omdat 90% of meer een niet legale windows had. Omdat de overheid dreigde om voor OSS te gaan.
En die jarenlange R&D valt ook wel mee als je bedenkt dat er sinds NT4 wat ze ook nog eens 'geleend' hebben van IBM/VAX er bijzonder weinig geinnoveerd is in het OS zelf. Alleen de randprogramma's zijn significant verbeterd. En XP is niet meer dan een geskinde NT5 en optimalisaties qua multimedia. En het hele .Net gebeuren hebben ze ook nog eens 'geleend' van Java. Je zou bijna het R&D gaan opsplitsen in reverse engineering en bloatware.
En winst maken is niet ondenkbaar voor een amerikaans bedrijf. Maar diverse rechtzaken over de hele wereld hebben al aangetoond dat M$ op oneerlijke manier concurrentie een hak heeft gezet.
Dat neemt niet weg dat veel mensen er goed mee kunnen werken. Maar als ik M$ gebruik probeer ik ook aan te geven dat een bedrijf zoals MS door veel meer R&D in haar producten te steken een technisch veel beter produkt had kunnen leveren. Maar dat hebben ze bewust niet gedaan omdat aan zo'n produkt veel minder te verdienen valt.
En dat dhr Gates nu pas over piraterij begint is wel heeeel erg laat opgemerkt. En IMHO heeft dit weinig met de anti-OSS stelling te maken maar meer de pro DRM en andere draconisch opgelegde veiligheidsmaatregelen om hun verkoopcijfers op een constant peil te houden.
En als hij zelf niet door heeft dat M$ mbv gekraakte versies zo groot is geworden dan mist hij toch cruciale informatie. Of zou hij zelf in z'n eigen reclame zijn gaan geloven?
En aangezien ik zelf netjes braaf legale windows gebruik en certificaten heb hoeft nog niet te zeggen dat ik een minder positieve kijk op M$ heb. En mensen mogen een hekel aan het geM$ hebben maar het is een mening en daar hoef je het niet mee eens te zijn. Maar het stelselmatig downmodden van mensen die M$ gebruiken is niet veel anders dan het nivo van mensen die M$ gebruiken.
Dus leer aub de waarde van het gebruik van M$ op haar waarde in te schatten. Daar zit nl een mening achter.