John McAfee, oprichter van McAfee, heeft aangeboden om de iPhone die gevonden werd bij de schietpartij in San Bernardino te ontsleutelen. Hiermee wil hij voorkomen dat Apple backdoors hoeft te maken voor zijn software en spreekt zijn steun uit net als Facebook en Twitter doen.
McAfee spreekt zich op Business Insider sterk uit tegen de FBI. Volgens McAfee kan hij samen met een groep hackers binnen drie weken de encryptie van de telefoon omzeilen. Hij gebruikt zijn artikel op Business Insider verder als platform om kritiek te leveren op de werkwijze en onkunde van de FBI zelf. Mocht het hem niet lukken, dan belooft hij zijn schoen op te eten. McAfee doet momenteel mee als presidentskandidaat in de Verenigde Staten voor de libertarische partij. McAfee heeft zelf geen hand meer in de beveiligingssoftware van dezelfde naam.
McAfee is een sterk voorstander van het behoud van encryptie en claimt dat hij het aanbod doet om te voorkomen dat de installatie van backdoors in smartphones een realiteit wordt. Hiermee sluit hij zich aan bij andere partijen die zich achter Apple scharen in de discussie rond de iPhone die vermoedelijk gebruikt is door een van de schutters. Apple weigert de auto-erase-functie uit te schakelen en het mogelijk te maken om via de externe poort passcodes naar de iPhone te sturen zonder aanvullende vertraging.
Nadat Google eerder al zijn steun uitsprak voor Apples standpunt hebben nu ook de topmannen van WhatsApp, Twitter en Facebook zich achter Apple geschaard. Ceo en medeoprichter van WhatsApp Jan Koum heeft op Facebook bekendgemaakt het eens te zijn met alles wat Tim Cook zegt in de open brief. Twitter-ceo en medeoprichter Jack Dorsey laat het zelfde weten op Twitter. Facebook zelf liet aan verschillende media weten te strijden tegen de eisen dat encryptie wordt verzwakt. Ook Microsoft heeft gezegd dat het zich afzet tegen het idee om achterdeurtjes te installeren, maar spreekt geen specifieke steun uit voor Apple in een bericht via Reform Government Surveillance, een groep waar Microsoft onderdeel van is.