Door Jurian Ubachs

Redacteur

Call of Duty Modern Warfare II Preview

Nieuwe modi en Amsterdam in open bètatest

23-09-2022 • 13:00

136

Multipage-opmaak

Nieuwe manier van wapenprogressie

Titel Call of Duty Modern Warfare II Modern Warfare II
Platform Windows, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5
Ontwikkelaar Infinity Ward
Uitgever Activision
Releasedatum 28 oktober 2022

Call of Duty Modern Warfare II is voor veel shooterliefhebbers de beste game in de langlopende serie van Activision. Het is dan ook niet gek dat veel fans aanvankelijk positief waren toen Activision bekendmaakte de Modern Warfare-games een reboot te geven. In 2019 verscheen Call of Duty Modern Warfare en dat was zeker niet zonder succes. We waren erg te spreken over het harde, rauwe randje van de campagne en konden diverse vernieuwingen in de multiplayermodus, zoals Gunsmith om wapens aan te passen en de Gunfight-spelmodus, ook zeker waarderen. De game veroverde in algemene zin niet dezelfde status als de originele Modern Warfare, maar een goede poging was het zeker.

Over net iets meer dan een maand verschijnt in Modern Warfare II dus de opvolger van dat spel. Het verhaal speelt zich dan ook een aantal jaar af na de gebeurtenissen in het eerste deel en ook in dit verhaal zullen bekende Modern Warfare-namen als Price, Soap en Ghost weer hoofdrollen spelen. Over dat verhaal weten wij nog weinig, maar over de multiplayer al een stuk meer. Afgelopen weekend konden PlayStation-gamers namelijk al aan de slag met de open bètatest die Activision en Infinity Ward hebben georganiseerd en ook aankomend weekend nog zullen organiseren. Komend weekend zullen echter niet alleen PlayStation-gamers, maar ook gamers op Xbox of pc aan de slag kunnen met de nieuwe Call of Duty. Alles wat je in deze preview leest, kun je de komende dagen, en wellicht zelfs op dit moment al, uitproberen.

De bètatest omvat verschillende spelmodi, drie maps en natuurlijk de mogelijkheid om te experimenteren met nieuwe wapens en de load-outs die je daarmee kunt samenstellen. Daarbij is er ook aandacht voor killstreak rewards, zoals je dat gewend bent van Call of Duty. Voor ons lag daarin wel een valkuil: we merkten al snel dat het samenstellen van een load-out, het kiezen van killstreaks en daarna ook de flow van het spel, erg herkenbaar waren. Dat is niet vreemd: Call of Duty is Call of Duty. Het zou raar zijn als Infinity Ward het nu ineens over een totaal andere boeg zou gooien. Het is meer dat ik persoonlijk geen moment het gevoel heb gehad een totaal nieuwe game te spelen. Dat is uiteraard overdreven, want er is genoeg nieuws te beleven in Modern Warfare II. Maar de flow van de gameplay voelt enorm vertrouwd en daar zit een positief en een negatief randje aan. Het is lekker om een game op te pakken en binnen een mum van tijd goed mee te kunnen doen, maar het is tegelijk jammer dat die game ook aanvoelt als veel andere games die je al eerder hebt gespeeld.

Dat gezegd hebbende: Modern Warfare II verdient een eerlijke kans om te laten zien of het inderdaad in de voetsporen van zijn illustere naamgenoot kan treden. Het is dus tijd om een operator te kiezen, een load-out te selecteren en aan de slag te gaan. Als vanouds begin je eerst met een standaardwapenuitrusting: de mogelijkheid om een load-out te selecteren, speel je vrij zodra je enkele levels bent gestegen. In de bèta konden we die custom load-outs aanvankelijk wel vrijspelen en gebruiken, maar later werd dat afgesloten en moesten alle spelers met de standaard load-outs spelen. Hoe dat in de bèta van komend weekend werkt, weten we niet, maar houd er rekening mee dat custom load-outs afgesloten zouden kunnen zijn.

Dat zou jammer zijn, want dan kun je dus niet spelen met Gunsmith en dat betekent weer dat je niet de nieuwe manier waarop wapenunlocks werken, in beeld kunt zien. Modern Warfare II brengt namelijk een nieuw systeem met zich mee. Als je een wapen veel gebruikt, stijgt dat wapen in level en kun je er andere attachments op zetten. Dat is niets nieuws. Wat wel gaaf is, is dat bepaalde attachments een nieuwe tak openen. Een basisversie M4 laat je op level 13 een Receiver openen, die het wapen zodanig aanpast dat het verandert in de FTAC Recon Assault Rifle. Speel je door met dat specifieke wapen, dan kun je daarmee de FSS Hurricane-submachinegun krijgen. Je hebt dan dus niet eens meer een assault rifle, maar een wapen van een heel andere klasse, dat zo ontstaan is door de manier waarop je het hebt ontwikkeld. In de bèta werkte deze structuur niet helemaal goed, want alle takken leken sneller te openen dan bedoeld, maar dat kan ook juist zijn om spelers de kans te geven snel meerdere wapens uit te laten proberen.

Nieuwe modi en Amsterdamse map

Heb je je wapens bij elkaar, dan is het tijd voor actie. Je kiest voor een playlist en in de keuzeopties vallen de nieuwe onderdelen natuurlijk meteen op. Daar komen we zo op terug, want laten we eerst even naar de basis en de nieuwe maps kijken. De meest standaard playlist schotelt je potjes Team Deathmatch en Domination voor. Die potjes speel je met twee teams van zes en uiteraard doe je dat op de nieuwe maps. In de bèta vind je de maps Breenbergh Hotel, Farm 18 en Mercado Las Almas. Volgens eerdere berichten zou er ook een map zijn rond een Grand Prix-paddock en ook Valderas Museum zou in de bèta moeten zitten. De Grand Prix-map lijkt op het laatste moment geschrapt te zijn, terwijl we Valderas Museum ook niet zijn tegengekomen. De andere drie zijn er in elk geval wel.

Conservatorium Hotel

Van de drie maps is Breenbegh Hotel de opvallendste en dat heeft een simpele reden. Wanneer je met je team aan komt vliegen in een helikopter, valt direct op dat je op dat moment uitkijkt over Amsterdamse daken. Sta je eenmaal op de grond, dan zie je dat voor de deur van het stukgeschoten hotel Nederlandse politie- en brandweerwagens staan, terwijl aan de achterzijde van het hotel het Rijksmuseum zichtbaar is. Dat is allemaal geen toeval, want Breenbergh Hotel is gebaseerd op het Amsterdamse Conservatorium Hotel. Wie wel eens in het luxueuze gebouw geweest is, zal de zalen en gangen van het hotel zeker herkennen, al zijn ze in Modern Warfare II aardig beschadigd. De map ziet er verder het mooist uit van de drie, al geven we in de gameplay toch de voorkeur aan een andere map.

Modern Warfare II

Farm 18 is niet mooier, maar stukken compacter dan Breenbergh Hotel en dat maakt het een fijne map om op te spelen. De actie is nooit ver weg en je hebt allerlei verborgen vuurlijnen waarmee je vijanden kunt verrassen. De map kenmerkt zich door het centrale gebouw met zijn nauwe gangetjes: het team dat het gebouw onder controle heeft, is vaak de bovenliggende partij in het gevecht. Mercado Las Almas heeft ook zo’n centrale zone, maar dan in de vorm van een lange straat. Meestal zitten de teams aan weerskanten van die straat en het is ook mogelijk om een beetje om te lopen en je vijand zo te flankeren. Rond de centrale straat is actie echter nooit ver weg, dus ook dit is een map waar je na een respawn meestal snel weer aan het schieten bent.

Die actie beleef je in Modern Warfare II op de bekende firstpersonmanier, maar er is ook een andere optie. Nieuw is namelijk een modus waarin je alles in thirdperson speelt. Dit is natuurlijk niet helemaal nieuw, want in de battleroyalemodus Warzone kun je al langer op die manier spelen. Voor de normale spelmodi is het echter wel nieuw en het voegt ook direct iets toe. Het cameraperspectief geeft je namelijk de mogelijkheid om meer te zien dan je normaal zou zien. Je kunt de camera iets draaien en om hoekjes heen kijken en dankzij de mogelijkheid om aan randen te hangen in Modern Warfare II, kun je ook over muurtjes heen gluren zonder dat vijanden aan de andere kant jou zien. Dat geeft in Las Almas een unieke mogelijkheid om de eerder genoemde straat in te kijken zonder dat je vanuit die straat onder vuur genomen kunt worden. Het is leuk om de bekende spelmodi van Call of Duty op een nieuwe manier te spelen, al blijft de verdere inhoud natuurlijk hetzelfde.

Modern Warfare II

Dat ligt anders voor enkele van de nieuwe spelmodi die Modern Warfare II met zich meebrengt. Daar zit een nieuwe 3v3-spelmodus bij, maar die maakte geen onderdeel uit van de bètatest. Wel aanwezig waren Prisoner Rescue en Knock Out. Beide zijn helemaal nieuw en ergens lijken ze wel wat op elkaar. In beide gevallen gaat het om teams van zes, is er een strategisch element aanwezig op het speelveld en zijn er geen respawns. Word je neergeschoten, dan is je enige hoop dat je teamgenoten je weer oplappen. Doen ze dat niet, dan zul je moeten wachten tot de volgende ronde begint. In Prisoner Rescue heeft het ene team de taak gevangenen te bevrijden, terwijl het andere team dat probeert te voorkomen. In Knock Out draait het om het in bezit houden van een pakketje. Heb je dat pakket lang genoeg, dan win je de ronde. De locatie van de drager van het pakket is continu zichtbaar voor iedereen, dus het andere team kan vrij gemakkelijk jagen op de pakketdrager. In de praktijk gaat het echter zelden om het bezit van het pakket. Omdat er geen respawns zijn, is het net zo effectief om alle leden van het andere team uit te schakelen. De meeste potjes lopen dan ook op die manier af. Prisoner Rescue en Knock Out hebben in hun dynamiek wel iets weg van Search & Destroy, een modus die eveneens in Modern Warfare II zit, maar dan met net een andere twist, en dat werkt prima.

Nieuwe modus en nieuwe maps in tweede bètaweekend

Mocht bovenstaande nog niet genoeg zijn, dan is er goed nieuws. Infinity Ward heeft de game voor het tweede bètatestweekend voorzien van een nieuwe spelmodus en nieuwe maps. Je kunt nu ook aan de slag met Invasion, een spelmodus voor maximaal veertig spelers, waarbij computergestuurde soldaten het slagveld nog eens extra druk maken. Dit is een heel andere manier van spelen dan in de andere modi. In Invasion zijn de maps groter en draait alles om teambelang. Je kunt in de rangschikking je aantal gemaakte kills niet eens zien, maar alleen je totaalscore en wat je tot dat moment hebt bijgedragen aan de teamscore. Verder valt in Invasion op dat voertuigen ook een rol spelen. We reden al eventjes rond in een Light Tank en er rijden ook bepantserde wagens rond. De modus staat garant voor laagdrempelig knalplezier. Wel lijkt de modus nog wat last te hebben van bugs en niet iedereen vindt de aanwezigheid van AI-soldaten leuk, maar dat laatste is ook een kwestie van smaak.

De potjes Invasion spelen zich af op grotere maps dan wat je in de andere modi gewend bent. Sariff Bay is een van deze maps. Het interessantste aan deze map is misschien nog wel dat het een klein stukje uit de grotere Warzone 2.0-map is, die later dit jaar beschikbaar zal zijn. De Sariff Bay-map beslaat een stuk van de Warzone-map bij een havenplaatsje, waarbij de actie zich afspeelt in de haven, de straten van het dorpje en het wat meer open gebied richting de heuvels aan de andere kant. De andere grote map, Sa'id, is ook onderdeel van de grotere Warzone-map, zo is te zien aan enkele herkenbare punten in de directe omgeving. De Sa'id-map bevindt zich op wat industriëler terrein, maar kent voor een belangrijk deel dezelfde urban combat die we zien op Sariff Bay.

Soms net anders, soms precies als altijd

In de algemene gameplay vallen verder een paar dingen op die net iets anders zijn of werken dan in voorgaande Call of Duty-games. Zo is de mogelijkheid om een sliding in het midden af te breken, de slidecancel, niet in het spel aanwezig. Het is zelfs zo dat sliden op dit moment vertragend lijkt te werken, waar het eerder juist een versnelling opleverde. Ook opvallend is dat schieten met een hoorbaar wapen er niet voor zorgt dat je op de minimap te zien bent voor tegenstanders. Die zien op hun kompas bovenaan in beeld wel uit welke richting een schot komt, maar je ziet vijanden pas op de minimap verschijnen als je een uav of andere scanner gebruikt om vijanden op te sporen. Een mogelijk gevolg van deze keuze is dat de game nog wat vriendelijker voor campers zou kunnen zijn. Dat was bij Modern Warfare in 2019 ook al een van onze kritieken en de kans bestaat dat dat in Modern Warfare II dus ook speelt.

Verder vind je in de gameplay vooral veel bekende elementen, variërend van killstreak rewards tot je wapenuitrusting met daarin twee wapens, tactische en dodelijke gadgets en een fieldupgrade. Daarin vind je allerlei oude en nieuwe gadgets. Een van mijn favoriete onderdelen daarin is de granaat die een snapshot maakt: alle vijanden die in de buurt van dat snapshot zijn, worden eventjes door muren heen aan je getoond. Vaak is hun reactie op het gooien van zo’n granaat net zo effectief: ze zullen hoe dan ook hun positie veranderen, wat mogelijk een opening oplevert in de actie. In de fieldupgrades is de Portable Radar wel handig, want die laat vijanden op de minimap zien. Ook interessant is Dead Silence als fieldupgrade, vooral omdat dat betekent dat het dus geen perk meer is. Perks zijn continu actief, fieldupgrades niet. Het is dus niet meer mogelijk om continu geruisloos door een potje te rennen.

Modern Warfare II

Een aantal wijzigingen zullen de game beter maken en een aantal wijzigingen zullen wat minder lekker vallen. Wat echter onverminderd sterk blijft, is datgene waar Call of Duty altijd goed in is geweest: actie. Dat zit in allerlei elementen die goed samenwerken. Het ‘gevoel’ dat bij het schieten hoort, is bijvoorbeeld erg goed. Dat begint bij hoe goed de wapens eruitzien en hoe overtuigend het geluid van de wapens klinkt, maar ook de feedback die je ziet én voelt als je raak schiet, werkt al jaren erg goed. Het maakt dat de game je een machtig gevoel geeft, elke keer als je een aardige killstreak neerzet of een kill op lange afstand maakt.

Op technisch vlak moeten we dan natuurlijk ook even vermelden dat Call of Duty op andere vlakken de bekende minpunten heeft. Het blijft apart dat je met de verwoestende kogels van een lmg geen houten schotje kapot kunt schieten. Glas kan stuk, auto’s kunnen opgeblazen worden, maar daar houdt het wel zo’n beetje op. Destructibility is geen onderwerp voor Call of Duty. Of dat erg is, daar kun je over discussiëren, maar anno 2022 zou het leuk zijn om iets meer te zien op dit gebied. In de bèta kun je verder nog wel wat rariteiten en problemen met lag tegenkomen, maar dat is natuurlijk precies waarom Activision en Infinity Ward een bètatest doen.

Voorlopige conclusie

We hebben ons goed vermaakt met het eerste bètatestweekend en sluiten niet uit dat we komend weekend ook wel weer wat potjes zullen spelen. En ja, vaak stoppen we er na een uurtje ook wel weer mee, want het gevoel dat dit een totaal nieuwe game is, ontbreekt wel een beetje. Dat hoeft niet erg te zijn: in veel opzichten is dit precies de game die fans verwachten en willen hebben. Natuurlijk hebben we nog lang niet alles gezien. Zo zal Modern Warfare II ook een update voor Warzone met zich meebrengen en zijn er nog tal van andere modi, zoals de 3v3-modus en natuurlijk de campagne. Daarover zullen we waarschijnlijk pas rond de release meer kunnen vertellen, als we aan de gang gaan voor de review.

Reacties (136)

136
135
50
3
0
56
Wijzig sortering
Waar ik gisteren ook achter kwam is dat je ipv killstreaks ook kan kiezen voor scorestreaks. Van de laatste ben ik meer fan, omdat ik niet iemand ben die 7-12 kills aan elkaar rijgt zonder dood te gaan. In het killstreak scherm, zit een kleine switch om over te schakelen naar scorestreaks. Dit is enorm fijn om te kunnen kiezen.

Daarnaast is gisteren inderdaad Valderas Museum toegevoegd aan de map-rotatie. Die is behoorlijk groot en zie ik ook wel gebruikt worden voor grotere groepen.

Ben een paar dagen bezig geweest met deze beta en tot op heden valt mij de game niet tegen. Tot nu toe weinig problemen in de game tegen gekomen, buiten was serverproblemen gisteravond, maar dat was na een half uurtje ook opgelost.

Custom loadouts kan je gewoon instellen. Ik heb zowel afgelopen weekend als nu gewoon mijn eigen loadout kunnen maken met verschillende combinaties qua wapens. Alleen zijn bepaalde wapens gewoon nog niet beschikbaar/gelocked in de beta en bepaalde wapens kan je niet met de gunsmith aanpassen, zoals de shotgun.

Enige waar ik persoonlijk nog wel problemen mee heb en dat is hierboven ook door iemand al aangehaald, dat de effectieve range van bepaalde wapens veel te groot is. Je kan met een SMG niet op lange afstand sniperen en helemaal niet met iron sight. Dat is gewoon dikke bullshit. Daar mag echt nog wel wat aan gebeuren, want op deze wijze is het gebruiken van sniperwapen totaal overbodig, als je met een snelle smg dezelfde afstanden kan overbruggen en dodelijk kan zijn. Daarnaast vind ik de tijdsduur van bijvoorbeeld de portable radar te kort, die verdwijnt in mijn ogen te snel. Zal zijn om campen te voorkomen. Als laatste vind ik het verdwijnen van proximity mines na het doodgaan ook raar. Die dingen zijn geplaatst en dan horen ze niet zomaar te verdwijnen. Juist als er meer van die mijnen zouden liggen, zou men iets tactischer gaan bewegen en minder run-and-gun. Dat zou ook samenwerken bevorderen.

[Reactie gewijzigd door thunder8 op 25 juli 2024 02:53]

Waar ik gisteren ook achter kwam is dat je ipv killstreaks ook kan kiezen voor scorestreaks.
Ik ken niet alle cod’s maar in MW2019 kon dit in ieder geval ook, persoonlijk vind ik dit ook wel fijn.
Volgens mij moest je daar wel een perk (of iets dergelijks) voor inzetten. Dan kon je een andere perk dus niet kiezen. Hoe thunder8 het hierboven beschrijft klinjt het als een keuze toggle zonder die consequentie.
Ja het is een kleine toggle onder de keuze welke streaks je kiest. Viel mij in eerste instantie ook niet op, maar bij het aanpassen zag ik hem ineens.
In Cold War had je alleen scorestreaks, in Vanguard was het alleen Killstreaks. Nu heb je de keuze. MW 2019 heb ik nooit gekocht.
In Cold War had je alleen scorestreaks, in Vanguard was het alleen Killstreaks. Nu heb je de keuze. MW 2019 heb ik nooit gekocht.
Aah oké. Nou in MW2019 zat het sowieso maar wat @Jantimon klopt wel, het was een perk.
Grote probleem die niemand aanhaalt, is dat deze FPS zoals warzone 1 de anticheat gewoon niet werkt.
https://youtu.be/yo48yLc6pxg
Ze maken hun eigen gewoon belachelijk:
https://youtu.be/vtsy9cITXrw
Dan heb je natuurlijk ook nog streamers white list.
https://www.youtube.com/shorts/GtKPrtu0uVc
Activision Blizzard revenue for the quarter ending June 30, 2022 was $1.644B,
Maar goed laten we als schaapjes natuurlijk snel de preorder vault edition er bij halen voor 99 euro.
Kunnen we allemaal zorgen dat de cheaters toch iets hebben om op los te knallen.

[Reactie gewijzigd door Exitz op 25 juli 2024 02:53]

1 van de redenen dat ik PC gaming achter mij heb gelaten. Online cheating is in en in triest en verneukt de online beleving van mensen die normaal spelen. Dat is ook 1 van de redenen dat ik crossplay normaal uit heb staan, want op deze wijze maak je 0 kans op een normale game tegen PC cheaters.

Helaas moet je voor Invasion en Groudwar crossplay aan laten staan. Als ze hier niets aan (kunnen/willen) doen, blijven die modes ongebruikt hier, hoewel ik ze qua gameplay wel leuk vind.
Consoles is er ook een oplossing :)
https://youtu.be/b-W6rLxMULU
Maar inderdaad veel minder dan op pc.
Voor de console moet je nog altijd hardware kopen.
https://www.gamegear.be/cronus-zen 140 euro
Waar je voor de pc makkelijk weg komt met software.
Goede cheat software kost natuurlijk ook wat, maar ier zijn veel meer mogelijkheden wallhacks en instellingen voor aimbot.
Ik ken de Cronus Zen. Het gaat erom dat cheating op PC veel meer aanwezig is, dan op een console. Met crossplay hebben veel PC-spelers ook zonder cheaten al een voordeel tov console spelers. Met met cheaten slaat die balans helemaal naar 1 kant door. Dan kan je een Cronus Zen gebruiken op Console, maar dan leg je het waarschijnlijk nog steeds af.

Helaas is er nog steeds geen goede methode om cheating foutloos te detecteren en de bewuste spelers te bannen.

Hoe dan ook, ik zou geen problemen hebben met een crossplay tussen Xbox en Playstation. Maar PC hoeft van mij niet in die mix.
Helaas is er nog steeds geen goede methode om cheating foutloos te detecteren en de bewuste spelers te bannen.
Er zijn genoeg voorbeelden van K/D ratio die boven de wolken uitstijgen en toch bannen ze niet.
Dat niet goed werkt kan mee leven, maar ik zie eerlijk niet de verandering die beloofd is met ricochet.
Even voor mijn begrip, een vraag waar ik al langer mee zit, maar waar ik aangezien de content mij niet geheel kan boeien geen tijd in heb gestoken om zelf te onderzoeken, is dit nu een nieuwe game, of een opgefleurde versie van de eerdere MW2 uit 2009? #norussian
Compleet nieuwe game, vervolg op Call of Duty Modern Warfare (2019). Technisch gezien is de naam ook anders (Call Of Duty Modern Warfare 2 vs Call of Duty Modern Warfare II).

[Reactie gewijzigd door BiaggioLuciano op 25 juli 2024 02:53]

Technisch gezien is de naam ook anders (Call Of Duty Modern Warfare 2 vs Call of Duty Modern Warfare II).
Technisch gezien is "2" en "II" hetzelfde, namelijk: 2

Kortom, het is wel een beeeeeetje verwarrend :9
Technisch gezien is "2" en "II" hetzelfde, namelijk: 2
Er wordt wel 2 met beide bedoeld maar dat maakt het titel niet hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 25 juli 2024 02:53]

Nee, er is hier geen "technisch" gezien, je gaat niet rekenen met deze getallen. Op alle relevante manieren maakt het wel uit. Zowel qua naamgeving (wat een titel onderscheidend maakt) is er een verschil tussen "2" en "II". Daarnaast is het een stilistische keuze die je in veel titels terugziet.

Als je het hebt over "Star Wars: Episode 4" in plaats van "Star Wars: Episode IV" heb je het gewoon fout.
Alleen zijn er niet twee verschillende Star Wars films die "episode IV" en "episode 4" heten.
Ok, meneer de advocaat 4= niet 4 in het romeins, hierbij ben ik mijn geld en kinderen kwijt..
Je hebt het door. Zelfs in de titel vernieuwen ze niet. :+
Oh..... ik dacht dat het hier om een remaster ging, gezien de graphics (die ik persoonlijk behoorlijk slecht vind).
Ze hebben een tijd geleden al een remastered campaign van die game uitgebracht. https://www.callofduty.com/mw2campaignremastered
Ook even voor begrip...
Is een nieuwe game als vervolg op COD MW (2019) voor de merge met vangard en al die andere troep.
Of is het een vervolg na dat ze COD MW (2019) verneukt hebben met al die rotzooi |:(
:) thnx, ik heb afgelopen weekend de Beta gespeeld, dat was weer als vanouds.
Technisch heb je zeker gelijk 2 vs ll, maakt weinig uit eigenlijk want ik denk dat het gros van de spelers de oude versie niet zullen hebben gespeeld.
was het niet "Call of Duty 4 - Modern Warfare 2" ?
CoD4 was gewoon de originele MW en tevens de beste game uit de gehele franchise, imo. Dedicated servers waren destijds zulk een fantastisch iets … :(
Destijds? Is nog steeds heel erg actief hoor !
Weet ik wel maar toch niet meer als toen en flooded met hackers.
maar dan zonder de 2 ;)
De eerste Modern warfare was Call of duty 4
Dat vraag ik me ook af
Vind het grafisch niet erg indrukwekkend eerlijk gezegd.
Ik ook niet, bij het zien van de Nederlandse brandweerwagen moest ik even terugdenken aan Davilex.
Met al die remakes tegenwoordig toch wel verbazend dat ze die klassiekers nog niet uit de kast getrokken hebben… :)
Iemand Tatiana simic al gezien?
Inderdaad, het staat sowieso al een jaar of wat stil in fps land na de mislukte release van Battlefield.

Het is een beetje een tegenvallende tijd voor pc gaming.
Geen idee of het komt dat er veel mensen na de console zijn vertrokken.

Gelukkig komt binnenkort Coh 3 uit.

[Reactie gewijzigd door Bassbounce op 25 juli 2024 02:53]

De meeste gamers zijn jongeren. Die gamen veelal op consoles, wat mijnsinziens niet gek is ivm de prijzen van een Gaming pc tov consoles. Zet tegenwoordig nog maar eens een deftige pc in elkaar incl de randapparatuur. Dan komen er daar de steeds hogere prijzen van de games nog bij. Het is een dure (nog duurdere) hobby geworden.
Ja dat klopt, tegenwoordig is pc gaming veel minder dan vroeger.
In de jaren 90 en 2000 hadden de meeste mensen wel een computer, tegenwoordig is dat veel minder.

[Reactie gewijzigd door Bassbounce op 25 juli 2024 02:53]

Dat lijkt nog meer een duitse wagen dan een NL wagen |:(
Dat had ik dus ook. Die gebouwen zien er op een of andere manier erg nep uit en die brandweerwagen zijn ze vergeten af te maken denk ik.
zal iedereen wel hebben bij zijn of haar stad denk ik? ik speel graag Division 2 maar of het echt op Washington en NY lijkt, geen idee.Ik mis in ieder geval de fietsen en troep op straat...
Eerste waar ik naar keek is of er fietsen staan, en die staan er ook gewoon.
een paar, in Amsterdam struikel je erover, of je wordt opzij gescholden door iemand op een fiets is mijn ervaring. Lijkt me komisch als de CoD soldaten iedere keer moeten uitwijken voor een scheldende fietser :D
Hopelijk prophunt met fiets O-)
Niet echt inderdaad. Het detail is ook enorm wisselvallig. Wat shots van dichtbij zijn dan wel oke, maar die shot van de gracht in Amsterdam... wat een vlak belichte zooi is dat zeg.

Zon miljarden grazende franchise hadden ze wel wat strakker in de verf kunnen zetten.
Het is in de basis weer 'meer van hetzelfde' dus maak dan het verschil in 'fidelity'. Budget argument kan je niet maken. Weinig indrukwekkend dit. Niet dat dat bij COD ook maar iets uitmaakt voor het succes.
het zijn heel simpele modellen van huizen en dan maken een paar gedetailleerde textures niet veel verschil
Ik ben het wel met je eens, soms denk je, dit ziet er best aardig uit maar het komt ook vaak voor dat je denkt, wat oogt het kaal of generiek. Ik had eerlijk gezegd een grotere stap verwacht op grafisch vlak. Vooral na het zien van games als Horizon forbidden west en Demons souls verwacht je dat er met name op gebied van sfeer en belichting veel meer mogelijk is.
Kleurpalet is vooral bij de games die door Infinity Ward gemaakt worden heel erg flets. Cold War was veel kleurrijker.
Ik heb de beta op Xbox Series X gespeeld. Daarnaast speel ik momenteel Star Wars Battlefront 2, wat echt een prachtige game is met verbeteringen aan tov de Xbox One. Grafisch erg teleurstellend. En ook de designs van de maps valt erg tegen.
Het is ook nooit goed, of het deugt niet. Als een developer meer focus legt op gameplay wordt er gezeurd dat het niet goed genoeg uitziet, en als het allemaal super zwaar is voor systemen omdat her er prachtig uitziet loopt iedereen te zeuren dat het graphics niets uitmaken en dat gameplay het belangrijkste is.

Ik vind het er prima uitzien, en het speelt lekker weg. De dingen die belangrijk zijn, zoals de wapens zien er goed uit, en werken goed ook.

Wordt een beetje moe van al het gezeur altijd...
Volgens mij kwam er ook een nieuwe warzone uit binnenkort. Zitten ze daarmee niet in elkaars vaarwater?
Warzone is "onderdeel" van Modern Warfare 2. Is dus eerder aanvullend dan in elkaars vaarwater.
Versterken elkaar juist (qua sales). Warzone (gratis) en de CoD spellen (niet gratis) delen wapen unlocks. Je kán die unlocken in Warzone, maar in de multiplayer is het vele malen sneller. Dus mensen kopen de CoD games juist omdat ze Warzone spelen (want unlocks zijn niet alleen cosmetisch). Anderszijds is CoD een gateway om Warzone (2) te gaan spelen.
Ik ben anno 2022 niet zo kapot van de graphics zover ik ze nu kan beoordelen in de plaatjes. Het is allemaal te glad en te perfect recht imo. Nu is dat mijn relaas al sinds een jaar of tien dat ik eigenlijk hunker naar de next level graphics. Raytracing bracht ook alleen maar wat mirrortechnieken. Dat het veel meer richting realiteit gaat, die innovatie is al velen jaren geleden helaas gestopt.

De third person view lijkt mij persoonlijk heel irritant spelen. Alsof je meer toeschouwer bent (die al gekild is) dan dat je interactief meespeelt. Maar dat is mijn persoonlijke mening.
Waar speel je het op? Op de PS5 met 4K/120Hz scherm was ik juist erg onder de indruk van de graphics.

3rd person view vond ik dan weer erg cool. Misschien iets minder immersive, maar je hebt wel een beter overzicht van wat er om je heen gebeurt.
Ik speel helaas alleen nog maar via Geforce Now icm Mac Pro. Dus deze titel zal voor mij voorlopig niet beschikbaar zijn helaas. PS heb ik echt geprobeerd, maar ik kan niet overweg met de controllers. Ik ben een toetsenbord/muis gamer en dan is een controller een wirwar van knoppen waar ik het geduld niet voor heb haha.
Je kan op de Playstation gewoon een toetsenbord en muis aansluiten en gebruiken in Call of Duty, al meerdere delen lang. Ze hebben het zelfs voor elkaar dat het geen overmatig voordeel oplevert tov controller gebruikers. Met tobo+muis gaat de aim assist volledig uit, waardoor controller gebruikers redelijk on-par komen. Als dit er niet in zou zitten, zou ik deze game ook niet spelen, want 1st person shooters met controller vind ik ook niet te doen. Nu zit ik alsnog in de bottom half qua resultaten, maar dat zal meer aan mijn leeftijd en reactievermogen liggen. :P
Dat ik dat serieus niet eens wist haha. Dat biedt dan toch wel weer perspectief. Misschien maar eens heroverwegen om een PS aan te schaffen dan. Thanks voor deze weekend tip lol.
Cod is ook de enige ongeveer die het ondersteunt. Ik was altijd meer een Battlefield man, maar die weigeren pertinent om tobo+muis support te leveren op consoles, waar CoD laat zien dat het prima kan. Dan hebben ze bij EA pech, want zonder die support geen buy van mijn kant.

En PC gamen ben ik klaar mee, ik heb geen zin meer duizenden euro's stuk te slaan op een machine die enorm veel stroom vreet en elke 2-3 jaar nieuwe onderdelen moet die een veelvoud kosten van een console. Nog even los van de vele cheaters die bepaalde games plagen. Het zal grafisch vast mooier eruit zien, maar gameplay gaat voor grafische pracht en praal voor mij.
Plaatjes geven echt totaal geen beeld van hoe het er in het echt uitziet, zeker omdat tweakers plaatjes gebruikt met een resolutie van 980x551 voor een next-gen game.... 8)7 :z
Meen je dit echt? Zelfs ten opzichte van Black Ops Cold War is dit grafisch erg tegenvallend.
Kleine maps waren altijd gedetailleerd en de grote, Warzone map uuteraard minder detail. Het lijkt of dat laatste nu ook het uitgangspunt was voor de kleine maps.
Ik ben anno 2022 niet zo kapot van de graphics. Nu is dat mijn relaas al sinds een jaar of tien dat ik eigenlijk hunker naar de next level graphics. Raytracing bracht ook alleen maar wat mirrortechnieken..
Zoiets ?

Ben het wel met je eens ja. 10 jaar geleden had ik ook wel verwacht dat Anno nu de AAA games wel een beetje fotorealistisch zouden zijn. Boven gelinkt filmpje laat zien dat het echt wel mogelijjk is met de huidige engines.

[Reactie gewijzigd door micla op 25 juli 2024 02:53]

Zo dan, ik heb 8 minuten op het puntje van mijn stoel gezeten haha. Mooi man, en ja, zoiets ja, daar zouden we allang moeten zijn eigenlijk qua gaming.

Thanks
Yw,

Toegeven, dit filmpje betreft wel een replay van een rit. Het realiteitsgevoel komt hier denk ik voornamelijk door het schudden van de camera samen met de windgeluiden. Dat is ( helaas ) niet aanwezig als je zelf speelt. Ze zouden dat eigenlijk wel als optie moeten bieden , want ikzelf zou het continu aan hebben staan. Ook de physics kloppen niet helemaal; op een nat wegdek zo plat door de bocht is natuurlijk niet mogelijk. Ook is er geen spoorvorming en opspattend water. Voor de rest laat dit wel een blik op de ( hopelijk ) nabije toekomst zien.
Same shit different day.

Echt bijzonder hoe ze deze troep al decennia lang verkopen. Echt zonde want deel 1 en 2 waren echt goud.

[Reactie gewijzigd door sassymousasi op 25 juli 2024 02:53]

Er zijn wel degelijk wat grotere aanpassing zoals het niet zichtbaar meer zijn op de minimap, geen slide canceling e.d.
Ben het met je eens; inovatie blijft uit, maar vind niet dat het exact hetzelfde is als de vorige delen.
Naja, innovatie zit voornamelijk in Warzone 2 (met de nieuwe modi) en de Gunsmith, die nu wel anders werkt. Goed of niet is natuurlijk een ander verhaal (ik heb nog geen beoordeling want het is slechts een beta). Maar het concept dat je attachments op dezelfde wapenfamilies of zelfs daarbuiten kan gebruiken is wel mooi. Zo hoef je niet telkens met een flutwapen te beginnen (in mp natuurlijk geen groot probleem, maar in Warzone kreeg je makkelijk een scheiding tussen actieve meta spelers en opportunistische spelers).
"niet zichtbaar zijn meer op de minimap"

Was dat nou zo`n dramatisch grote aanpassing dat ze dat in een hele andere game moesten stoppen dan?

Jeetje zeg. Wat je noemt allemaal kan gewoon in een patch gedaan worden. En elke fighting game en/of competitive game heeft elke patch ronde wel QoL/balance aanpassingen. Dat dit dus dan niet gedaan word en pas afwachten tot een volgende entry v.d game is triest in mijn mening.

Laatste COD die ik heb gespeeld was black ops en dat kwam toevallig met m`n 3080.

[Reactie gewijzigd door lithiumangel op 25 juli 2024 02:53]

Welke CoD's heb je daarvoor allemaal gespeeld? Want ik kan me voorstellen dat je geen goede inschatting van de veranderingen hebt als je andere games niet veel gespeeld hebt.
Ze zouden veel meer tijd moeten steken in het creeren van geniale maps.
De kwaliteit van de maps is ook erg hoog bij de IW delen. Ook de maps die nu in de beta zitten zijn uitstekend uitgewerkt.
Valdera Museum is echt een draak van een map. En erg lelijk ook nog. Bijna alles is vierkant. Doet me denken aan mapdesign van BF2042.
Hoor je wel bij meer games. Voor die tijd was het prima, maar niet meer te vergelijken met de game die nu wordt neergezet. Die is bijna op ieder vlak beter.
Call of Duty 1 is nog steeds de beste shooter van alle CODS. Al komt 2 er ook aardig in de buurt.
Voor die tijd inderdaad wel, maar inmiddels achterhaald. Prima nostalgiek, maar dat wil je nu toch niet meer spelen ?
Ik speel het nog wekelijks.
De jeugd van 10 jaar geleden zijn nu huisvaders...
Misschien ben ik een beetje een boomer ;) maar voor mij voelt het echt als "call of duty 325" inmiddels. Verbazingwekkend dat hetzelfde concept met kleine tweaks toch iedere keer weer succesvol is.
ik verlang als mede boomer dan wel weer terug naar de oude cod waar je in historische setting gewoon zonder discussie of nadenken los kon gaan ipv wapen trees ed
Wel leuk dan weer: De oude map Pavlov hebben ze een nieuw jasje gegeven in deze Cod.
De fifa games blijven toch ook vlot verkopen?
Klopt, en daar zou ik dan ook precies hetzelfde argument bij maken.
Zolang iedereen het blijft kopen (en preorderen) …
Ik ben geen gamer, wel even de video gekeken. Nou is mijn zoon wel een gamer,
en die kwam vanmorgen naar beneden met het plan een 3060 te kopen, want maar 70fps.
Ik heb vorig jaar een 1650 in zijn pc geprikt, is de performance nu ook slechter omdat het een beta is?
Of worden de games iedere keer zwaarder en wordt je bijna verplicht te upgraden?

Of hij moet maar eens tevreden zijn :) Ik weet het niet meer.
70 fps is toch prima ? Als hij echt super goed is, heeft ie mischien baat bij 120 fps en dus ietsies minder input latency. Maar het beste is dan ook om een high-refresh rate monitor erbij te halen die 120 of 144fps ondersteunt. Maar als hij niet zo goed is dan is die extra frames voor input latency ook verspilde potentie.

Je blifjt bezig :-)
Hij heeft een 144hz monitor, dus dat punt begrijp ik wel. En die 70fps pakt ie dan met
lage settings denk ik. Och, ik zal het eens overwegen :)
Ik zou eerst even wachten op de nvidea rtx 40xx serie videokaarten. Het zou zomaar kunnen dat de 30xx serie dan wat goedkoper kan worden

[Reactie gewijzigd door InfiniteSpaze op 25 juli 2024 02:53]

Gaat niet gebeuren. De 4000 serie zal in het begin moeilijk te verkrijgen zijn waardoor de 3000 serie weer populairder wordt en dus omhoog gaat in prijs. Dit is wat we ook zagen toen de 3000 serie uitkwam.
Het minen van Ethereum is ook gestopt dus je kan er juist wel vanuit gaan dat grafische kaarten nu lekker gaan zakken.
Er zijn nog zat andere coins die gemined blijven worden. Daarnaast kun je er vanuit gaan dat de 4000 serie als een malle verkoopt en er dus gewoon wederom schaarste zal zijn, de vraag naar dit soort producten is nog steeds ontzettend hoog.
Mining is officieel nu dood, heel veel coins draaien ze nu al verlies op. De 3000 series gaan inderdaad nog niet zakken (behalve de high-end), want de mid-range 4000 serie kaarten worden voorlopig nog niet uitgebracht, pas begin volgend jaar, al ben ik ook benieuwd wat rdna 3 gaat doen. Schijnt qua prijs een stuk beter te zijn in vergelijking met ada lovelace
Aangezien de 4000 serie qua prijs dik boven de 3000 zijn gepositioneerd is er geen enkel logische reden dat de 3000 serie goedkoper wordt dan nu.
Games worden opzich steeds zwaarder. Maar omdat er nu nieuwe consoles zijn PS5 en Xbox one series X is dat gat net even wat groter dan normaal. Dat houd in dat vaak games die op zowel console als PC uitkomen redelijk dezelfde specs houden voor een tijd. Maar de hardware zal altijd veranderen. Want dat is nou eenmaal het verdien model. 1650 was natuurlijk al wat lager. Dus zal je er ook minder lang mee doen. Als je een 3060 koopt zal je er misschien nu 1-2 jaar mee kunnen doen. als je 3070 koop 2-3 jaar en 3080 3-4 jaar heel kort door de bocht.
Duidelijk, en enigzins begrijpelijk. Wellicht dat het dan toch tijd is voor hem om een
upgrade te doen. Hij heeft er tenslotte veel plezier in, hij verkiest de pc zelfs boven de ps5 die hier ook staat.
Bedoel je met Treyarch geen Infinity Ward?
Ja, wel. Ik ga aanpassen!
Aan de comments te zien ben ik een einzelganger maar ik vind deze gameplay echt weer super, doet me lichtjes denken aan Black Ops 4 waar ik erg van genoten had. Ik heb de pre order na een paar uurtjes te genieten van de PC beta al direct geplaatst :) Heel erg blij met deze titel vergeleken met vorig jaar
Nee hoor je bent niet alleen, gaat weer een latertje worden vanavond, nu half gaar op mn werk :)

Geluid vind ik overigens veel beter dan voorheen, hoor nu echt dat iemand boven me loopt of onder of links/rechts. Hoop dat dat in WZ2.0 ook zo goed uit de verf komt. Looks geef ik niet om, wil gewoon skieteren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.