Google claimt dat de ballonnen van zijn project Loon tien keer zo lang in de lucht kunnen blijven als vorig jaar. Dat komt door een verbeterde fabricage. Project Loon moet afgelegen gebieden internettoegang bezorgen via hoog vliegende ballonnen.
De ballonnen van Project Loon blijven nu zo'n honderd dagen in de lucht, tegenover tien dagen vorig jaar, zegt de divisie die werkt aan het project op Google+. Het record staat inmiddels op 130 dagen, ruim vier maanden.
Dat de ballonnen langer in de lucht blijven, komt door een verbeterde fabricage. Ook trekken de mensen die de ballonnen maken als ze eroverheen lopen pluizige sokken aan om te zorgen voor zo min mogelijk weerstand om zo de kans op lekken in de ballonnen te verkleinen.
Met Loon wil Google proberen om internet naar afgelegen gebieden te brengen door een 4g-signaal op hoge frequentie via de diverse ballonnen naar apparatuur op de grond te sturen. Om verbinding te maken met de rest van het internet, gaat het signaal langs diverse ballonnen naar een basisstation met regulier internet op de grond. De ballonnen houden hun posities doordat ze meedrijven op de stabiele winden op 20 kilometer hoogte; als ze ergens anders heen moeten vliegen, passen ze hun hoogte aan om mee te varen op wind uit een andere richting.
Google onthulde zijn project bijna anderhalf jaar geleden. Inmiddels doet het een test met de provider Telstra in Australië om de internetverbindingen in de praktijk uit te proberen.