De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft officiële accounts geopend op Facebook en Twitter. Daarmee wil de dienst naar eigen zeggen meer openheid geven over zijn missies, maakte directeur John Brennan bekend.
De CIA plaatste vrijdagavond het eerste bericht op Twitter. In de tweet grapt de dienst dat de CIA 'kan bevestigen noch ontkennen dat dit de eerste tweet was'.
In een verklaring zegt directeur John Brennan dat de CIA met het openen van de sociale-mediakanalen meer openheid wil geven en direct het contact met het publiek aan wil gaan. "We hebben belangrijke inzichten te delen en we willen benadrukken dat de ongeclassificeerde informatie over het agentschap toegankelijker is voor het Amerikaanse publiek", schrijft hij.
Het is niet bekend waarom de CIA juist nu de Twitter- en Facebookaccounts is gestart, maar mogelijk heeft het iets te maken met de onthullingen van NSA-klokkenluider Edward Snowden, waarna veel kritiek ontstond op de handelwijze van geheime diensten. Wellicht wil de CIA deels aan de kritiek gehoor geven door via sociale media meer openheid te geven.
Overigens is het niet voor het eerst dat een geheime dienst zijn zaken 'publiek' maakt op sociale media. De Nederlandse AIVD heeft bijvoorbeeld al langer een Twitteraccount waarop regelmatig inzichten worden geboden. Daarnaast beschikt de CIA al langer over officiële Flickr- en YouTube-accounts.