Het vierde 'The International' DotA 2-toernooi begint op 12 mei. Valve heeft het toernooi woensdag officieel aangekondigd op de site van de moba-game. Er strijden dit jaar in totaal 51 teams mee.
Van de deelnemende teams hebben er veertig zich geplaatst en zijn er elf uitgenodigd. Het toernooi start op maandag 12 mei met de duels van de veertig gekwalificeerde teams. Uit Amerika, Zuidoost Azië, China en Europa hebben per regio tien teams zichzelf weten te plaatsen voor deze voorrondes. De Europese teams zullen van 24 tot en met 27 mei elke dag tegen elkaar spelen. De wedstrijden vinden plaats vanaf twaalf uur 's middags Nederlandse tijd.
De nummers één van elke regio gaan direct door naar de volgende ronde van het toernooi. De vier teams die in hun regio als tweede eindigen, spelen tegen elkaar om een plek in de volgende ronde. Van hen gaat uiteindelijk nog één team door. Vervolgens zullen de vijf overgebleven teams met de uitgenodigde teams tussen 18 en 21 juli om de eerste plaats van het toernooi spelen.
Onder de elf uitgenodigde teams bevinden zich onder andere de kampioenen van de afgelopen drie jaar; Natus Vincere, Invictus Gaming en Alliance. De winnaar van vorig jaar, Alliance, ontving meer dan 1,4 miljoen dollar aan prijzengeld. De totale prijzenpot stond toen op bijna 3 miljoen dollar.
De prijzenpot van het toernooi groeide naarmate meer spelers de zogeheten Compendium Bundle kochten. Dat is een bundel die gamers extra bonussen opleverde naarmate meer spelers de bundel kochten. Van elke bundel ging er 25 procent, wat neer komt op 2,50 dollar, naar de prijzenpot van het toernooi. Hoeveel er dit jaar in de prijzenpot zit, is nog niet bekend. Valve komt binnenkort waarschijnlijk met meer informatie over de Compendium Bundle van dit jaar.