Het Japanse bedrijf Alpine komt met een los systeem voor CarPlay dat in alle huidige en in toekomstige auto's geinstalleerd moet kunnen worden. Het zou daarmee de eerste fabrikant zijn die een standalone- in plaats van geïntegreerde console voor Apples auto-platform aankondigt.
Tot op heden is CarPlay alleen aangekondigd als geïntegreerd platform voor een aantal modellen van Mercedes Benz, Volvo en Ferrari. Alpine, dat zich specialiseert in auto-radio's en navigatiesystemen, gaat echter een console met een 7''-scherm uitbrengen die in iedere auto ingebouwd kan worden. Volgens het Japanse zakenmagazine Nikkei zal het scherm dit jaar nog in Europa en de VS te koop zijn. De prijs zal ongeveer tussen de 500 en 700 dollar liggen. Een iPhone 5 of nieuwer toestel zal middels een Lightning-kabel aan de console worden aangesloten.
Het systeem is bedoeld als vervanging voor de ingebouwde navigatie- en entertainmentsystemen die in veel auto's worden geleverd. Het apparaat biedt onder andere features als bellen, berichten versturen en muziek afspelen en het zou dan ook volgens Alpine net zo moeten werken als geïntegreerde alternatieven. Er zijn nog geen details of foto's vrijgegeven.
CarPlay werd door Apple samen met Mercedes-Benz, Volvo, BMW, Ford, en Honda gepresenteerd tijdens de Geneva Motor Show 2014. Het biedt onder andere Siri-interactie, navigatie en muziekbediening. Het bedrijf uit Cupertino is niet de enige die zich op de auto richt. Google werkt momenteel onder andere met Honda en General Motors aan een eigen navigatie- en entertainmentsysteem op basis van Android, Microsoft werkt aan een versie van Windows voor in auto's en Samsung wil Tizen geschikt maken voor voertuigen.