Snapchat heeft een nieuwe versie van zijn iOS- en Android-app uitgebracht waarin het mogelijk is om de Find Friends-functie uit te schakelen. Ook heeft het bedrijf zijn excuses aangeboden nadat hackers een database met telefoongegevens van 4,6 miljoen Snapchat-gebruikers online plaatsten.
In de bijgewerkte iOS- en Android-app kan via het instellingenmenu de Find Friend-functionaliteit geheel worden uitgeschakeld. Ondanks dat daarmee de zoekfunctie minder gebruikers zal weten te vinden, is de ingreep uitgevoerd nadat hackers de gegevens van 4,6 miljoen Snapchat-gebruikers publiceerden. Om deze gegevens, waarbij het gaat om namen en telefoonnummers, te bemachtigen werd er gebruik gemaakt van een beveiligingsgat in de centrale database van de chatdienst. De hackers claimden de gegevens gepubliceerd te hebben omdat Snapchat niets deed om het probleem te verhelpen, ondanks dat zij op de hoogte waren gebracht van het gevaar.
Snapchat maakt op zijn website inmiddels ook excuses voor de kwestie. Het bedrijf zegt dat het continu bezig is om beveiligingsproblemen op zjn api te verhelpen. Snapchat reageerde in eerste instantie nog afstandelijk op het hackersincident, terwijl er eind december bekend werd hoe de api van de chatdienst in elkaar steekt en slecht beveiligd bleek te zijn.