Snapchat laat gebruikers foto's en video's nog een keer bekijken

Snapchat heeft de mogelijkheid toegevoegd om snaps nog één keer terug te zien. Normaliter kunnen die in Snapchat slechts één keer worden bekeken. De functionaliteit mag maximaal eenmaal per dag worden geactiveerd.

SnapchatDe functionaliteit, met de naam Replay, moet handmatig worden geactiveerd. Daarna kan één snap per dag worden uitgekozen om nog eenmaal te worden getoond. De functionaliteit is toegevoegd aan de nieuwe versie van de Snapchat-apps voor iOS en Android.

De foto wordt na de eerste keer te zijn getoond al verwijderd van de Snapchat-server, bezweert ceo Evan Spiegel tegenover The Verge. Dat betekent dat de foto's en video's dus nog steeds lokaal zijn opgeslagen. Of dat betekent dat ze voor gebruikers via omwegen nog te achterhalen zijn, is onbekend. Eerder bleek het triviaal om opgeslagen foto's en video's die via Snapchat werden verzonden uit het cachegeheugen te halen. Overigens kunnen gebruikers die tijdslimiet ook eenvoudig omzeilen door een screenshot te maken.

Snapchat, dat gebruikers elkaar foto's en video's laat sturen waarbij kan worden aangegeven hoe lang de boodschap zichtbaar is, voegt verder de mogelijkheid toe om filters toe te voegen aan foto's. Ook kan aan foto's informatie worden toegevoegd als de temperatuur en de snelheid van de gebruiker. Daarnaast ondersteunt de nieuwe versie front-facing flash bij het maken van foto's; waarschijnlijk betekent dat dat het scherm wordt gebruikt om een flash te emuleren.

Door Joost Schellevis

Redacteur

21-12-2013 • 09:50

47

Reacties (47)

47
43
32
5
0
6
Wijzig sortering
Kunnen ze die screenshot mogelijkheid niet blokkeren? Dat zit namelijk in de ING app ook. Probeer daar maar eens een screenshot te maken.

"Kan scherm niet vast leggen. Afbeelding met DRM-beveiliging"
Zelfs dan is het nog mogelijk. Met een andere camera een foto van het scherm maken.
Ik kan gewoon een screenshot maken met iphone 5.
Dat kan met alle iPhones ;)

En de zender krijgt dan een melding daarvan..
Op mijn Android gebruik ik AndroSS. Als ik 'gesture control' gebruik om de snap te maken, krijgt de ander die melding wel te zien - als ik 'use camera button' gebruik, zien ze het niet (meldingsvorm is alleen een 'toast'). Zal 'm net even liggen in hoe SnapChat bepaald wanneer een gebruiker een snapshot maakt.

Verder alweer verwijderd - nutteloze app die even een hype was vooral onder jongere mensen die het om overduidelijke redenenen wel interessant vonden dat ze een foto konden versturen die maar een bepaalde tijd zichtbaar was, maar ondertussen wel realiseren dat een screenshot zo gemaakt is (desnoods met de methode van RoestVrijStaal).
Oh dat was een leuke foto.
Dat was de leukste van allemaal (vul de reden waarom zelf maar in) die wil ik eigenlijk wel bewaren.
*Zet internet uit*
*Laad de foto opnieuw in*
*Maakt screenshot*
*Wist app gegevens*
*Zet internet weer aan*
Het is al niet zo moeilijk om snapchat te misbruiken om foto's permanent op te slaan en dan moeten ze het op deze manieren niet nog makkelijker maken.
Die ga ik eens proberen :)
Er zijn nu ook al apps beschikbaar die automatisch al je ontvangen snapchats opslaat. Voordat je een ontvangen snapchat opent moet je eerst bijv. SnapCapture openen; deze app slaat dan automatisch alle ongeopende snapchats al op.

Deze app

Dat verpest redelijk het idee van Snapchat.. Ik vind sowieso het nemen van screenshots al dom, zet die hele feature gewoon uit (als dat mogelijk is). Ik stuur zelf namelijk regelmatig debiele snapchats :D
En wanneer je toevallig behoefte hebt aan een 'Snap-opsla app' en Xposed Framework geinstalleerd hebt kun je ook Keepchat gebruiken (te downloaden via Xposed Framework installer).

Met Keepchat kun je kiezen of snaps automatisch opgeslagen moeten worden bij het openen of dat je het per snap kan kiezen. Net als bij SnapCapture ontvangt de snap-sender hiervan geen screenshot-melding, aangezien er geen screenshot gemaakt wordt. Het grote verschil van Keepchat t.o.v. SnapCapture is dat Keepchat gratis is.

Conclusie: Op vele manieren zijn snaps van mensen op te slaan zonder dat die persoon het zelf door heeft, dus het hele idee van 'Na een bepaalde tijd is de foto compleet verdwenen en wanneer dit niet zo is krijg je hier een melding van' gaat allang niet meer op.

[Reactie gewijzigd door 4WardNL op 22 juli 2024 23:28]

Wat ik nou niet precies snap is, als ik dit aan zet kan ik dan snaps van anderen terugzien, of kunnen anderen mijn snaps terugzien bij de snaps waar dit aan stond?
Dit 2e lijkt me logischer.
Het gaat om het eerste, het meest ongewenste dus.
Wat een rare beslissing.. Het was al erg makkelijk dmv andere apps (snapcapture) snaps op te slaan, maar de doornsee gebruiker wist dit niet..

Dagdag snapchat
Wie zal het zeggen, misschien had meneer toch eerder moeten cashen na het aanbod van FB voor het luttele bedrag van 3.000.000.000 euro :+

Het zou een dure aangelegenheid worden.

Zou wel grappig worden om deze beperking te omzeilen door de tijdsinstelling van je device aan te passen. Bij het geweldige spel *cough* candycrush kon/kan dat ook al voor gratis levens.
inderdaad. heel dat snapchat had je allang voor dat geld moeten verkopen
Anoniem: 406468 @vhal21 december 2013 12:08
Ik dacht juist dat door het weigeren van een dergelijke overname, Snapchat nog clean & simple bleef. Had ik dat even mis, t lijkt wel alsof ze net naar de beurs zijn geweest en opeens oplossingen bedenken voor problemen die er niet zijn.
Het zou goed zijn geweest voor hen, maar niet meteen voor het publiek.

Al dat opkopen van bedrijven door bijvoorbeeld FB en Google remt deze nieuwe ontwikkelingen soms af. Maak zelfs iets dat er wat op lijkt en je krijgt een rechtszaak aan je been.
Anoniem: 449164 @Domih22 december 2013 00:41
Of gewoon een screen shot maken zoals eigenlijk iedereen doet ;)

nee, als je t mij vraagt had snapchat gewoon het bod van Google moeten accepteren.
Als je een screenshot maakt krijgt de andere gebruiker een melding ;)
is dat zo? snapchat bevat ordinaire spyware en verkoopt het als een gadget?
Kan dat uberhaupt op ios/android?
Anoniem: 449164 @Domih24 december 2013 00:56
Nog nooit van gehoord of gezien.
Dagdag snapchat
Dit zal wel een beetje meevallen, vooral door de nieuwe functies die toegevoegd houden. Bitches love filters :P
Verpest een beetje het idee, niet?
Ze willen de concurrent vine voorblijven, maar hebben niet in de gaten dat ze hun eigen graf aan het graven zijn.. ik heb het ook al gezegd bij het stuk dat ze dat bod van een paar miljard hebben afgeslagen en blijf er bij, dat was een erg foute beslissing.
Helemaal waar.. volgende week (?) is er weer wat nieuws en stort het in.. |:(
Als FB het opkoopt en inbouwt, is er kans van slagen.. als ze dit zelf wilen doen: niet tot weinig..

Straks bouwt Whatsapp ziets als leuke bij-functie in en is het afgelopen voor Snapchat :/
Anoniem: 449164 @fommes22 december 2013 00:39
Ik ben het helemaal met je eens, zoals ik al aangaf in de reactie hierboven zullen ze ook als ze 100 miljoen gebruikers zouden hebben nog geen 4 miljard ophalen.
Idee, heel het point van het systeem is dat dit niet mogelijk is. Ik snap de beslissing absoluut niet tbh.
Zou me niks verbazen als je in de toekomst via in app purchases kunt kopen dat je meer foto's/video's kunt terugzien.
Leuk, een verdienmodel. Maar dan valt het usp van hun product toch weg?
De vele gebruikers hebben ze nu. wat denk je dat ze nu liever hebben: geld, of een uniek product?
Anoniem: 449164 @Marzman22 december 2013 00:37
Maar ze hebben de gebruikers al, meer dan 10 miljoen. Stel je voor dat het er 15 miljoen zijn. Er werken maar een paar mensen van de universiteit en ze hebben een overnamebod van 3 miljard van FB en 4 miljard van Google geweigerd.

Ik weet niet voor hoeveel euro ze dan willen gaan verdienen aan 1 gebruiker maar dat haal he niet zomaar in.

(ook als het om 100 miljoen gebruikers zou gaan).

edit: was als reactie op HellFury bedoeld)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 449164 op 22 juli 2024 23:28]

Snapchat gaf al eerder aan dat de foto's/video's niet op de servers blijven opgeslagen. Met deze functie zullen ze dan ongetwijfeld wel opgeslagen blijven?
Zoals in het artikel staat, vermoedelijk via lokale cache.
Het hele idee van een foto één enkele keer te kunnen bekijken is al achterhaald, aangezien er al verschillende Apps zijn waarmee ze ongezien (voor de gene die de foto stuurt) wordt opgeslagen op de telefoon van de ontvanger.

Zoals de reactie(s) hier onder gaan ze waarschijnlijk dus naar het idee streven van 'In App purchases' om zulk soort applicaties niet te hoven aanschaffen. (En iedere keer opnieuw inloggen.)
Je moet toch je vinger op het scherm houden om ze te bekijken? Of kun je dan bij Android nog steeds screen shots maken?
Je kunt ook je hardware buttons configureren zodat je bij een combinatie een screenshot maakt.
Het excuus om de boel toch op te slaan... :(
Visual filter kan je gebruiken door van rechts naar links te swipen na het maken van een foto. Er zijn 3 filters, waarvan twee kleuren filters en een zwart/wit filter
Voor Windows Phone zijn er 2 apps.
De mooiste is 6snap van Rudy Huyn:
http://www.windowsphone.c...dc-4203-bd08-9749b167bc4b

Het idee om nog een keer terug te kijken ondermijnt het nut inderdaad wel. Daarnaast wil ik de extra data opslag lokaal niet. Kan je het uitzetten? Dat het direct van je telefoon af is? Want dat zou ik doen.
Anders kun je net zo goed een andere app zoals Whatsapp of Facebook gebruiken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.