Het in Haarlem zetelende HUB Uitgevers heeft faillissement aangevraagd. De uitgever is onder andere verantwoordelijk voor computerbladen als Computer Idee, Hardware.info Magazine, Power Unlimited, PC-Active en PCM. De curator gaat bekijken of er doorstartmogelijkheden zijn.
Raimon Gort, directeur van HUB Uitgevers, bevestigt aan Tweakers dat het personeel maandag is ingelicht over de faillissementsaanvraag. Volgens Gort is het faillissement veroorzaakt door een 'weerbarstige markt' en 'liquiditeitsproblemen'.
Vermoedelijk zal de rechter het faillissement dinsdag uitspreken, waarna de curator gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn. Gort bevestigt dat de uitgever bekijkt of er een doorstart gemaakt kan worden, maar onduidelijk is nog of dat voor individuele titels zal gelden of voor de gehele uitgeverij. Naar verwachting zal het voltallige personeel ontslag worden aangezegd en kunnen alleen werknemers die relevant zijn voor de doorstart van een van de titels met een tijdelijk contract weer aan de slag.
HUB Uitgevers heeft twintig tijdschrifttitels onder zijn hoede, waaronder de computerbladen Computer Idee, PCM, Power Unlimited, IGN.nl, PC–Active, Hardware.info Magazine, Focus, Androidworld.nl, ZDNET.nl, Java Magazine, IGN, Linux Magazine en Network Pro.
In augustus vorig jaar kondigde HUB Uitgevers al een reorganisatie aan. Zo werd er gesneden in de redacties van PCM en Computer Idee en werd de meeste kopij aangeleverd door freelancers. In totaal verdwenen er 35 van de 161 arbeidsplaatsen bij het bedrijf.
Update, 18:08: Reactie van HUB-directeur Raimon Gort toegevoegd.