Duitsers willen drone inzetten voor mobiel gebruik defibrillator

De Duitse groep Definetz heeft een plan ontwikkeld waarbij drones ingezet worden om een defibrillator af te leveren bij mensen die een hartstilstand hebben gekregen. De drone zou het apparaat snel ter plaatse kunnen brengen, waardoor levens gered kunnen worden.

Volgens Definetz is er een concept ontwikkeld waarmee wordt aangetoond dat het dronesysteem kan werken. Het voordeel is dat een drone niet gebonden is aan wegen en dus geen last heeft van verkeersdrukte, waardoor deze sneller ter plaatse kan zijn dan een ambulance. Hierdoor kunnen levens worden gered, zo meent Definetz. De drone, genaamd Defikopter, moet namelijk ingezet worden als iemand een hartstilstand krijgt. Omstanders kunnen de drone dan oproepen via een speciale app op de smartphone. Deze kan gps-locaties doorgeven zodat het apparaat weet waar het heen moet vliegen.

Definetz heeft de drone ontwikkeld in samenwerking met het bedrijf Height Tech en stelt dat een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur gehaald kan worden. De actieradius is met 10 kilometer nog wel beperkt. Waarschijnlijk is er echter eerst financiering nodig om de drone daadwerkelijk in te kunnen zetten.

Er worden geregeld nieuwe toepassingen voor drones bedacht. Zo is in Duitsland door de spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn al het plan opgevat om drones in te zetten tegen graffiti-spuiters.

Drone met defibrillator

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

25-08-2013 • 12:01

80

Reacties (80)

80
76
52
9
0
3
Wijzig sortering
Met een maximum snelheid van 70 kilometer per uur wil je denk ik toch ook niet veel verder moeten vliegen dan 10 kilometer? Ik weet niet na hoe lang het nog zin heeft om te gaan defibrileren, maar 10 km vliegen op 70 km/h duurt al bijna 10 minuten om er te komen... Samen met de tijd voordat het ding geroepen wordt via een app, opstijgen, landen... zit je toch al snel aan 15 minuten.

edit: Zie http://www.chainofsurvival.com/cos/Timing_detail.asp
Na 10 minuten zijn je kansen al niet zo goed, zelfs als iemand wel al hartmassage toepast in de tussentijd...

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 22 juli 2024 16:49]

Inderdaad, het is dan beter om gewoon meer van deze apparaten aan te schaffen en ze op tactische locaties neer te zetten zodat er een groter gebied van dekking wordt voorzien.
Daar hoopt de maker ook op natuurlijk.
Natuurparken, stranden, steden(ivm verkeer), pretparken, etc enz.
Het lijkt me ook meer iets voor stedelijke gebieden waar de afstanden relatief klein zijn en het voor een ambulance lastig kan zijn om snel door het drukke verkeer heen te komen. Op het platteland zijn de afstanden groter maar kan een ambulance meestal wel behoorlijk doorrijden. Daarnaast kan de drone hemelsbreed vliegen en zo tijd winnen op de ambulance die meestal een omweg maakt.
Als je een berijk hebt van 10km zit je vaak met de auto op een zelfde "voor rijd tijd" gezien je in de stad problemen hebt met file, een drone heeft daar moeite met landen (even een huiskamer op 3e van een appartementen complex invliegen gaat namelijk lastig :+ )

Ik zie voor het platteland wel goede dingen voor dit soort apparaten, ik weet dat er bij ons in het dorp een AED op het dorp is, en (volgens mij) op enkelle plekken in de buurt, maar voor je er bent en terug ben je ook snel 10 minuten kwijt (dorp is voor mij 2km, maar het dorp rijkt veel verder voor sommigen)


Groter model en richting de 250-260km/uur kunnen vliegen. Dan word het ineens wel een intressant middel. Maar die bestaat al onder de naam Eurocopter EC135. Beter bekend als de lifeliner in nederland (trauma helikopter)
Je overschat de lanceeertijd. Zulke drones kun je met een catapult lanceren. Is de drone al geladen (en dat zal de norm zijn), dan is de lancering een kwestie van seconden. De "landing" is per parachute, en dus ook een kwestie van seconden. Maar goed, dichterbij is sneller en dus beter, ja.
Wel een leuk idee. Maar een app opstarten wordt in een haast situatie al vervelend (Zeker als je veel apps hebt en moet zoeken).

Voor deze situatie kunnen ze beter veel AED's neer gooien op strategische plekken (desnoods in een dichte stevige kast die op afstand door iemand bij 112 te openen is). 112 bellen mensen toch en dan kunnen ze meteen naar de dichtsbijzijnde AED worden geleid terwijl ondertussen de hulpdiensten onderweg gestuurd worden.


Offtopic/Idee:
Wat zelfs nog beter (en technologisch prima haalbaar, maar duur) zou zijn: Mogelijkheid om met een apparaatje de hartslag/bloeddruk/enz in de gaten te houden van mensen (waar ze zich optioneel voor op kunnen geven). Dit apparaatje kan de hulpdiensten alameren en doorgeven waar de persoon zich bevind. Ook kan deze mensen in de buurt een seintje geven via een app/sms, met daarin een grote 112 belknop voor overige instructies (App kan in dit geval zelf een alarm geven en tevoorschijn komen). Ten slote kunnen AED's in de buurt direct van de vergrendeling worden gehaald.

Daarnaast kunnen de statistieken die door het apparaatje wordt verzameld wellicht ook gebruiken om afwijkingen te detecteren en iemand eerder naar de dokter te sturen. De meeste mensen zullen als ze zelf iets merken, meestal toch niet naar de dokter gaan ("Zal wel niks zijn, het gaat wel over"). Als mensen daadwerkelijk proactief worden uitgenodigd om naar de dokter te gaan, zullen er zeker wel meer personen gaan. Voorkomen is beter (en vaak ook goedkoper) dan genezen :P.
(Zoiets als dit zou ons land trouwens wel mooi weer bovenaan de lijst met goede zorg zetten, zeker icm een jaarlijkse health check ofzo. Dit is ook wel het soort zorg wat ik verwacht voor mijn 100+ euro per maand).
Wauw, goed idee!
Ben blij dat drones steeds weider worden ingezet.
Muah, of het zo'n goed idee is weet ik niet. Ze moeten iig zorgen dat de app goed aan een persoon gekoppeld is, en omdat veel mensen dat niet zullen willen, dat je mobieltje met een app aan bijv je paspoort gelinkt is zullen de meeste mensen deze service toch al niet gebruiken...

Als je gewoon iedereen met een hotmail adresje zo'n ding laat oproepen, dan kan je er zeker van zjin dat mensen een hele goedkope bron gaan vinden van lithium accu's en drone onderdelen. Triest, maar waar helaas. Ik zie het hier in de omgeving ook, de defibrilatoren zitten eigenlijk overal achter slot en grendel omdat ze anders binnen de kortste keren gejat zijn. Een tijd terug was er iemand die een hartstilstand kreeg en nog voor ze de sleutel hadden gevonden van de kast waar de defibrilator in zat waren er al agenten ter plaatse die met een defib uit hun auto aan de gang gingen.

De theorie is leuk, maar in de praktijk vrees ik dat het niets gaat worden, en dat het meer een manier is om wat subsidie te scoren.
Realiseer je ten eerste dat dit zich nog in een absolute pre fase bevind, lees het idee is misschien net iets verder dan de spreekwoordelijke tekentafel. Voordat een dergelijk systeem (er zijn veel schakels in de keten) operationeel wordt is al weer heel veel water door de Rijn gegaan. Het duurt zeker nog 10 jaar voor dat we dit in het echt gaan zien gebeuren. In de tussentijd heeft de techniek en de algemene maatschappelijke ontwikkeling niet stil gestaan. Alles ontwikkelt zich tegelijk en die ontwikkelingen worden weer gecrossed linked.

Wat dan? Met name de ontwikkeling in personal computertechnologie, inderdaad de PC staan niet stil. De PC is allang niet meer dat logge statische ding op of onder een bureau maar evalueert tot een steeds meer individueel persoonsgebonden onderdeel van ons leven. En voor wie het nog niet weet: het naadloos integreren in ons leven zal DE hoofdmoot zijn in de huidige en toekomstige personal computertechnologie.

Waar dat heen gaat zien we al, Smart watches, smart glasses en RFID implants. Vooral de smartwatch gaat in dit verband interessante mogelijkheden bieden. Apple zal bij de smartwatch, zeer waarschijnlijk, zwaar inzetten op de mogelijkheid om de gezondheid van de gebruik in realtime te monitoren doormiddel van sensoren in de iWatch. Gekoppeld aan apps die deze informatie weer kan delen met derden ( ouder, kind, dokter, hulpverleners en drones).

Door dat de informatie zo zeer persoonsverbonden is is misbruik vrijwel uitgesloten en is een serieuze melding zeer eenvoudig vast te stellen. De juiste toepassing van een defibrilator is met minimale uitleg nog door een klein kind te doen. Wellicht maakt een voorlichtingscampange voorafgaande aan de implementatie een nog solider plan in combinatie met lessen op scholen. Uiterraard is het mogelijk dat je Google glass je assisteert bij het gebruik door instructies in augemented reality voor je ogen te toveren.
De juiste toepassing van een defibrilator is met minimale uitleg nog door een klein kind te doen. Wellicht maakt een voorlichtingscampange voorafgaande aan de implementatie een nog solider plan in combinatie met lessen op scholen. Uiterraard is het mogelijk dat je Google glass je assisteert bij het gebruik door instructies in augemented reality voor je ogen te toveren.
Vergeet even één ding niet: Een defibrillator is niet een magisch apparaat wat iemand met één druk op de knop weer tot leven tovert. Ook al wordt het ding soms zo in de media (TV, games) wel neergezet.

Een defibrillator is vooral nuttig als het hart een onregelmatig ritme heeft en daardoor geen bloeddruk op kan bouwen, doordat de 'sturing' van het hartritme is uitgevallen. Wat een defibrillator doet is op zo'n moment het hart een enorme opdonder geven zodat het gewoon stil gaat staan, en je de persoon kan reanimeren. Bij een onregelmatig kloppend hart gaat hartmassage namelijk niet werken, bij een hartstilstand wel.

Zonder iemand die weet hoe ie moet reanimeren (en daartoe bevoegd is) heeft een defibrillator weinig nut, dan wordt het alleen maar een moordwapen als het onkundig wordt gebruikt.
[...]
Zonder iemand die weet hoe ie moet reanimeren (en daartoe bevoegd is) heeft een defibrillator weinig nut, dan wordt het alleen maar een moordwapen als het onkundig wordt gebruikt.
Tot je laatste zinnen klopte het prima .... zoals het boekje zeg maar.

Maar als je zo'n (publieks)defribilator aansluit op iemand, met normaal hartwerking, zal het apparaat elke keer zijn scan uitvoeren.

Het gaat niet domweg een schok toedienen, omdat iemand dat wil.
Het schokt pas, als de hartfunctie niet voldoet aan het patroon.
Je hebt niet goed gelezen wat Stoney3k schrijft. Wat hij zegt is niet dat het een moordwapen is als je een AED een schok gaat toedienen op iemand waarbij dat niet hoeft. Wat hij zegt is dat als die schok eenmaal WEL toegediend zou moeten worden, dat het hart dan niet zomaar ineens weer normaal gaat kloppen, maar juist stil komt te liggen, waarna je het met reanimatie weer op gang kunt krijgen. En iemand zonder reanimatie kennis zou dus prima een AED aan kunnen sluiten en indien nodig geeft de AED een schok, maar als de persoon daarna niet overgaat tot reanimeren (wat een AED overigens zegt dat je moet doen nadat een schok gegeven is) dan heeft het dus geen nut.
Het zou zo kunnen gaan dat je met de smartphone-app een oproep doet aan de noodddiensten en wanneer zij de situatie hebben ingeschat zelf de opdracht aan de drone geven om naar de plek des onheils te vliegen.

Het wordt anders inderdaad een lastige zaak om misbruik tegen te gaan; je wil namelijk dat de use case in geval van nood uiterst simpel is en dus zou een "druk op de knop" al moeten volstaan.

De mannen van Flite Test hebben dit voor de gein al eens geprobeerd met vrij goed resultaat. Ze toonden in elk geval aan dat het concept werkt ;)
Een AED is niets anders dan een defririlator en kan alleen gebruikt worden op een fibrilerend hart. Als iemand een hartstilstand heeft, dan heeft een AED geen nut.
Het zorgt ook dat we drones algemeen meer gaan accepteren.

Een omgeving waarbij we straks gemonitored worden door drones, onze privacy bijna nul is (mede door internet) en armoedig er bij lopen (dankzij onophoudelijk nieuwe bezuinigingen) doet mij sterk denken aan film en game scenario's. Iemand V for Vendetta/Half-Life?

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door Mic2000 op 22 juli 2024 16:49]

helemaal mee eens, deze apparaten gebruiken voor ambulance / brandweer helemaal prima maar een camera eronder hangen en de bevolking gaan monitoren dat gaat gewoon veel en veel te ver.
helemaal mee eens, deze apparaten gebruiken voor ambulance / brandweer helemaal prima maar een camera eronder hangen en de bevolking gaan monitoren dat gaat gewoon veel en veel te ver.
Mag ik even vragen waarom we dit elke keer weer ter sprake brengen terwijl dat nooit een issue geweest is met andere voertuigen, zoals boten, auto's en helikopters?

Een drone kan uit zichzelf niks doen behalve omhoog, omlaag, links, rechts en naar voren of naar achteren bewegen. Niks anders dan puur een transportmiddel dus, het is alleen wat je eronder schroeft (de payload) waar je misschien twijfels over moet hebben.

Wat dat betreft maakt het geen verschil of je een camera (of sentry-gun) op een paal schroeft of onder een drone schroeft, want dat ding dient alleen maar als beweegbaar luchtanker.
Nou, een drone kan heel eenvoudig (en ongemerkt?) inbreuk maken op je privacy, bijvoorbeeld in je eigen achtertuin. Dat je in het openbaar gefilmd kunt worden, daar zijn we onderhand wel aan gewend, maar dat je ondanks een 2m hoge schutting / heg ook in je eigen achtertuin gefilmd kunt worden, dat is iets nieuws.

Ik denk ook niet dat er veel mensen zijn die tegen het inzetten van drones bij evenementen zijn, het gaat om al die situaties waarin mensen zich niet in het openbaar bevinden en op bijna individuele basis gevolgd kunnen worden met drones.

Voor defibrillators: briljant idee!

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 22 juli 2024 16:49]

ik persoonlijk heb geen problemen met de drone's ik heb problemen met het overal camera's en microfoons aanplakken, en daarmee vervolgens de bevolking in de gaten houden.
Hij zegt toch ook precies wanneer hij het gebruik van dit "beweegbaar luchtanker" een probleem begint te vinden?

Waneer ze er camera's onder hangen om mensen te gaan bespieden.

Kortom, wanneer de mogelijkheden van een drone (die de door jou genoemde voertuigen niet hebben) gekoppeld worden aan een toepassing die de privacy niet ten goede komt. Deze toepassing is wel degelijk anders en nieuw in vergeleiking met het plaatsen van een camera op een paal, boot of helikopter door de enorme kostenverlaging en veel en veel hogere mobiliteit.
Het doel van dit idee lijkt inderdaad propaganda te zijn on het gebruik van drones te "normaliseren".

Zogenaamd in het wilde weg defibrillators wegbrengen heeft helemaal geen nut, omdat:

A - Eerst een juiste diagnose gemaakt moet worden of het inderdaad om een hartaanval gaat, als dit niet zo is dit zeer waarschijnlijk dodelijk voor de persoon waarop de defibrillator gebruikt wordt.

B - De ontvanger bekend moet zijn met het gebruik van de drone, voor het ontvangen van de defibrillator.

C - Ik weet niet wat een defibrillator kost maar het lijk mij een nogal duur apparaat om te verliezen en ook potentieel een gevaarlijk instrument om te verliezen.

De risico's lijken mij veel te groot om de zeldzame gevallen waarin een juiste diagnose gesteld is en een drone handiger en of sneller is dan een helicopter.

De reikwijdte van een helicopter is ook veel groter en er zullen dus wel zeer veel drones en defibrillators ingezet moeten worden om een zelfde gebied te bereiken, wat het risico op verlies dus veel groter maakt.
een defibrillator stelt zelf de diagnose... kan je in geen geval verkeerd gebruiken. Het zegt luidop wat je moet doen, er staan duidelijke afbeeldingen op. Vanaf het moment dat de elektroden op het (onthaarde plek, scheermesje zit erbij) lichaam zitten, monitort de defibrillator het hart, en beslist of een schok helpt. Indien dit zo is, een luide waarschuwing plus eventuele aftelling, en dan word de schok gegeven.

Deze defibrillators stellen mensen ook in staat van een vorm van reanimatie te geven, aangezien zij dit ook luidop uitleggen.
A. Zoals white modder ook al aanhaalde gaat het hier gewoon over AED (http://nl.wikipedia.org/w...che_externe_defibrillator) die zelf wel bepaalt of effectief een schok toegediend moet worden.

B. De drone dropt de AED gewoon aan een parachute volgens de foto bij de afbeelding, dus gewoon oprapen en doosje opendoen. Lijkt me iets wat binnen ieders mogelijkheden ligt (en al zeker voor de mensen die zo'n app kunnen gebruiken).

C. Duur maakt relatief gezien weinig uit als daar mensenlevens mee gered kunnen worden. Zo'n apparaat kost trouwens pakweg 1500 euro, dus gezien de potentiële winst (een mensenleven) is dat peanuts. Bovendien lijkt me de kans op verlies ook niet echt groot, tenzij er misbruik van gemaakt wordt. Het zou me dus ook niet verbazen als die AED's uitgerust zijn met een tracker.
LOL, ik kreeg opeens dezelfde gedachte toen ik je post las.
totdat één van je familie leden een hartaanval krijgt /heeft gehad en gered wordt door.. een drone.

misschien moet je eens wat minder alles in het negatieve trekken en overal the big goverment zien.

alleen DAT is al veel beter voor je hart.
nee dat doe ik juist niet ik wil geen big brother en will juist NIET dat drones worden in gezet de huidige helikopters vind ik al irritand en dat particulieren dan ook nog eens rond mogen vliegen boven je huis vind ik helemaal erg

dus nee ik ben niet zo zeer tegen drones die geen camera hebben wel tegen drones die dit wel hebben
Tsja dat dachten we van het internet enzo ook nietwaar? Totdat het hele Prism project boven water kwam. Alles wat van de overheid is en met een camera is uitgerust ben ik ook niet van gediend. In openbare plaatsen als beveiliging (winkelcentra en dorpsplein etc.) vind ik geen enkel probleem, maar zodra ze bij mij voor de deur komen filmen houd het op.
"Weider"....'tis dan wel een golfbaan maar hij is gevat hoor!
Vielleicht meinte er weiter.
breder of meer worden ingezet is een passender Nederlandse vertaling.
;)
Bij iets als een golfbaan (maar ook veel kroegen of ook iets als een station) zal meestal wel een AED hangen, lijkt me sneller die te halen dan de app te gebruiken.
Voor mensen thuis lijkt het me dan weer niet makkelijk, want hoe makkelijk landt die drone in de tuin of een smalle straat?
Het is een quadcopter (oké septacopter), als die niet in een tuin zijn lading kan droppen is het wel heel beroerd gesteld met zijn nauwkeurigheid. Het is geen predator drone ofzo qua formaat.

Zelf lijkt mij ook weinig nuttig zijn bereik groter te maken, ach is leuk als hij weer terug kan komen, maar als hij er meer dan 10 minuten over moet doen zijn de kansen al niet meer geweldig. En dan kan één zon ding een complete stad binnen zijn bereik hebben, dat lijkt me zelf ook wel best aardig.
Het is geen predator drone ofzo qua formaat.
Die is ook meer van dingen droppen ;) Wat oveirgens totaal niet precies is, gezien er dagelijks meer onschuldige dan 'schuldige' mensen dood gaan aan drone-attacks...

Schuldig tussen haakjes omdat die mensen niet eens een eerlijk process hebben gehad, en ook daar zullen dus nog onschuldigen tussen zitten.
Voor mensen thuis lijkt het me dan weer niet makkelijk, want hoe makkelijk landt die drone in de tuin of een smalle straat?
Niet, als je het plaatje bekijkt dropt ie een AED aan een parachute.
Dit doet me denken aan een eerste versie van wat je ziet in de film Hunger Games. Je hebt een bepaald medisch middel nodig en hop het wordt bij je afgeleverd.

Paar praktische punten:
- obstakels tijdens de vlucht: bomen, hoogspanningsmasten etc
- verantwoord / correct gebruik van de defibrillator
- valse meldingen van verveelde tweakers om zo'n ding te zien vliegen >:)

Er is afgelopen tijd een hoop nieuws over drones. Leuke ideeën en ben erg benieuwd wat we de komende jaren ervan gaan zien.
de defibrillator kan onmogelijk slecht gebruikt worden, het toestel beslist zelf of een schok nodig is, en of ie die toedient. een gezond persoon krijgt dus geen schok. het is pas als je hart in fibrillatie is dat de schok wordt toegediend.
obstakels tijdens de vlucht: bomen, hoogspanningsmasten
Ja, zijn nu nog wel obstakels verwacht ik.

Maar als we dan toch tegen SF gaan aanschuren: de ontwikkeling van AV's (autonome vehicles) gaat heel hard, zo ook de pathfinding van die apparaten. Hoogspanningslijnen blijven desondanks een uitdaging. Weerkaatsing van ultrasone geluiden kan een goede toevoeging zijn op een camera. Hoogspanningsdraden zijn dan beter in de 3D ruimte vast te pinnen. Ook sensoren om magnetische velden vast te stellen gaan tot de basisuitrusting van die dingen behoren.

Het duurt echt niet lang meer of de sensor array van AV's zien een veel groter spectrum aan informatie dan wij ons met onze ogen/oren/neus en huid kunnen voorstellen.

[Reactie gewijzigd door teacup op 22 juli 2024 16:49]

Hoogspanningsleidingen hebben de gelukkige eigenschap dat ze niet aan de wandel gaan. Die kun je vantevoren in kaart brengen. Bomen zijn al iets lastiger, die groeien. De echt lastige dingen zijn onverwachte obstakels - bouwkranen en dergelijke.
Hier in Den Helder hangen er in sommige straten een groen AED kastje. Bij mij eentje op 500 meter afstand terwijl het ziekenhuis misschien 700 meter is. Zie stickertjes bij winkels dat ze een AED hebben, misschien kroegen en sportvelden.

Ik denk dat de inzet van een Drone te duur is. Overigens wel mooi bedacht. Ik wil het absoluut niet afzeiken.

Opvallend is dat die kastjes naar mijn weten niet gesloopt worden. Staat ook een mooie tekst op in de trand van "niet slopen, het kan ook JOUW leven redden". En dat is nogal verbazend in een Stad als Den Helder waar slopen, in de fik steken, stelen en opblazen van dingen een van de regionale hobbies is.
Die kastjes worden *wel* gesloopt. Een AED is al snel 1500 - 2500 euro. Je ziet ook steeds vaker stevige kasten met pincodeslot zodat alleen AED opgeleide personen de AED eruit kunnen halen.

Prijs jezelf nog even gelukkig dat het bij jullie nog niet gebeurt, maar zoek maar eens op 'AED gestolen' of vergelijkbare termen.

Het is te triest voor woorden maar het gebeurt :(
AED stelen? gelijk 1000 uur dienstverlening in een ziekenhuis.
Het idee dat je daarmee mensen in gevaar brengt is te ziek voor woorden.
Dat soort straffen werkt met daders die nadenken. Het probleem is dat we dit soort mensen in het Strafrecht dumpen. Fout idee. Dit soort daders hoort verplicht psychiatrisch toezicht te krijgen. Niet noodzakelijkerwijs opsluiting in een gesloten kliniek, maar wel een behandelplicht. En aangezien je het zelden kunt genezen zal dit in de regel levenslang moeten.

Maar tot die tijd zul je met dit soort hacks moeten werken.
Die defribilatoren, die kunnen levens redden. Je ziet ze nu dus ook meer en meer op strategische plaatsen.
Maar wel achter slot en grendel. Onhandig als je er een moet hebben (weet JIJ hoe zo een ding werkt? Als iemand omvalt op straat, zou JIJ op zoek gaan naar een defribillator deze naar de persoon brengen en toepassen? Denk het niet).

Dat apparaat moet door kundige mensen gebruikt worden. Ik hoop dus niet dat elke smartphone bezitter een dergelijke drone kan oproepen... binnen de korste keren vliegen de defibrilatoren je om de oren.

Die dan gejat worden voor de onderdelen.

Ook al die drones moet je dan op een zeer veilige plaats opstellen, maar wel in de open lucht. Hoe doe je dat, want als er mensen bijkunnen, worden ze ook gejat.

Maar als de drone service gaat bestaan, moeten je er wel van op aan kunnen. dus niet dat je een drone besteld, en die komt dan niet omdat deze kapot of gejat is.
Die defribilatoren, die kunnen levens redden. Je ziet ze nu dus ook meer en meer op strategische plaatsen.
Maar wel achter slot en grendel. Onhandig als je er een moet hebben (weet JIJ hoe zo een ding werkt? Als iemand omvalt op straat, zou JIJ op zoek gaan naar een defribillator deze naar de persoon brengen en toepassen? Denk het niet).
Volmondig ja! Hoe het werkt? Heb het wel eens gezien op TV.. oa heel wat jaar geleden bij Baywatch. Kleine handleiding, komop het is geen rocketscience! Heel kort door de bocht is het AED opladen en ontladen op de patient. Bam! Hopen dat het werkt. Elke seconde telt.

Dat zo'n ding achter slot en grendel zit is mij niet bekend. Zal er eens op letten als ik er langs loop! Handig om te weten welk gereedschap ik nodig heb om het kastje open te maken.

Deze Tweaker gaat toch echt geen sms "AED Drone AAN" SMSen naar 4141 of gaat via hulpdiensten een qualified AEDer uit zijn bed bellen als iemand voor zijn neus omkieperd en voor zijn neus het loodje legt. Echt niet!
Ik moet zeggen dat dit best slim en creatief bedacht is. Grootste probleem is dat lang niet iedereen weet hoe je een defibrillator gebruikt. Of kan dit ding het zelfstandig?
Er is volgens mij altijd nog een menselijk handelen voor nodig om een defibrillator te bedienen. Wel hebben sommige versies een geprogrammeerde "handleiding" die met een opgenomen menselijke stem uit kan leggen hoe het apparaat bediend moet worden.
Er is volgens mij altijd nog een menselijk handelen voor nodig om een defibrillator te bedienen. Wel hebben sommige versies een geprogrammeerde "handleiding" die met een opgenomen menselijke stem uit kan leggen hoe het apparaat bediend moet worden.
Waarbij de laatste instructie altijd is: "Reanimeer de patiënt".

Als je dus niemand hebt die kan reanimeren is zo'n ding compleet nutteloos.
Dit wetende dat iemand defibben meestal meer slechte dingen met zich meebrengt dan goede dingen.

Onlangs werden gewone mensen geinterviewed met de vraag dat ze indien nodig , moesten ge defibt worden als dat nodig was. En iedereen zegt ja omdat ze denken dat het zo gaat als in de ER show ( of house of .... )

Dit is niet het geval, toen ze dezelfde vraag stelde aan dokters of iemand met meer diepere medische achtergrond was het antwoord 90% van de gevallen nee, ik wil niet gewekt worden met defib.....

Dit omdat de complicaties altijd erger zijn dan als de persoon meteen dood zou zijn.

Bron: http://www.radiolab.org/b...g/2013/jan/15/bitter-end/
Tja wat lees ik bij dat grafiekje:
Preferences of physician-participants for treatment given a scenario of irreversible brain injury
Dat is toch wel een klein heel erg belangrijk detail dat je over het hoofd ziet. Over het algemeen is het juist hoe eerder je zo'n defibrilator bij een patient kan krijgen, des te kleiner die kans op een hersenbeschadiging. Vooral gezien de AEDs het nagenoeg onmogelijk maken om meer schade te veroorzaken dan wanneer je niks had gedaan.
Klinkt prima , hoop dat er voldoende software is om ultralights en ballonvaart te ontwijken ( en vogels)
Goede opmerking. De Duitse militaire drones hebben om een vliegverbod, om die reden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.