Samsung zou plannen hebben om zijn Tizen-besturingssysteem niet alleen op nieuwe smartphones te gebruiken, maar ook op een groot aantal andere producten, zoals camera's, auto's en tablets.
Het Zuid-Koreaanse bedrijf ziet Tizen niet alleen als een goed alternatief voor Android op toekomstige smartphones, maar het besturingssysteem zou door Samsung Electronics ook op een breed aantal andere elektronica ingezet kunnen worden. Als voorbeelden worden camera's, auto's en tablets genoemd door J. K. Shin, baas van de mobiele en it-divisie van Samsung, in een vraaggesprek met CNET.
Er gaan al langer speculaties de ronde dat Samsung minder afhankelijk wil worden van Android en daarmee de strategie van Google. Om dit te kunnen bereiken ontwikkelt Samsung samen met onder andere Intel het Tizen-besturingssysteem. Net als Android is het besturingssysteem opensource, maar zal dan ook gaan concurreren met Windows Phone, Firefox OS, Ubuntu Touch en Sailfish.
Ondanks dat Samsung de introductie van zijn eerste Tizen-smartphone onlangs moest uitstellen tot het vierde kwartaal van dit jaar, blijft Shin volhouden dat zijn besturingssysteem op de langere termijn belangrijk moet gaan worden voor het bedrijf. Bovendien zou Tizen een goed alternatief vormen voor bestaande besturingssystemen in de automotive-industrie, een markt die Samsung breder wil gaan bedienen de komende jaren. Een anonieme Intel-developer heeft aan CNET laten weten dat hij verwacht dat Tizen rond 2015 voldoende is gerijpt om voor automotive-toepassingen gebruikt te gaan worden.