Apple heeft zijn garantiebepalingen in België zo aangepast dat nu expliciet genoemd wordt dat Belgische consumenten recht hebben op twee jaar garantie. De fabrikant lag hierom onder vuur van de consumentenorganisatie Test-Aankoop.
Apple ligt al jaren onder vuur in Europa over onduidelijkheden in zijn weergave van de garantiebepalingen. In België daagde consumentenorganisatie Test-Aankoop het bedrijf voor de rechter wegens de gebrekkige informatievoorziening aan consumenten. Onder andere gaf Apple nergens aan dat Belgische consumenten wettelijk recht hebben op twee jaar garantie; het bedrijf leek de indruk te wekken dat klanten slechts één jaar garantie hadden.
Op zijn website meldt Apple nu echter expliciet: "In België hebben consumenten conform het Burgerlijk Wetboek onder meer recht op gratis reparatie of vervanging door de verkopende partij van goederen die tot twee jaar na levering niet voldoen aan de koopovereenkomst." De voorwaarden zijn verder uitgewerkt in een pdf-document. Ze gelden voor alle producten die de consument bij Apple of bij premium resellers koopt, waaronder ook niet-Apple producten.
Voorheen stond op de pagina alleen te lezen: "De meeste Apple-producten worden geleverd met 90 dagen gratis telefonische support en een beperkte garantie van één jaar." Die garantie blijft Apple bieden voor zijn producten die via andere kanalen zijn gekocht en dit geldt dus ook als de koper zich niet tot de verkoper wendt.
De wijziging werd opgemerkt door het blog iRevolution van Le Soir. Voor Test-Aankoop kwam de wijziging als een verrassing. In Nederland vermeldt Apple al een tijd dat het Nederlandse consumentenrecht 'geen vaste duur' voorschrijft wat garantietermijn betreft, met een verwijzing naar Artikel 7:17 e.v. Burgerlijk Wetboek. Op basis van een Europese richtlijn moet de garantie minimaal twee jaar duren, maar in Nederland geldt bovendien dat de duur net zo lang is als past bij de reële verwachting van de levensduur van het product. Dit kan dus ook meer dan twee jaar zijn. Na druk van de Consumentenbond vermeldt Apple de garantiebepaling ook in Nederland bij zijn producten. Eurocommissaris Reding vindt dat Apple echter wat zijn informatievoorziening betreft nog veel kan verbeteren.
/i/1371042413.png?f=thumb)
/i/1371042414.png?f=thumb)