Microsoft verdedigt Xbox One-beleid

Microsoft heeft gereageerd op de kritiek die het bedrijf krijgt op zijn Xbox One-beleid, zoals de verplichte verbinding met het internet en de restricties op het gebied van tweedehandsgames. Wie geen internet heeft, moet de Xbox 360 kopen, zei Microsoft verder.

Microsoft heeft bij monde van Yusuf Mehdi, marketingtopman van de Xbox-divisie, gereageerd op de kritiek op de Xbox One. Hij geeft in een interview met ArsTechnica aan dat Microsoft de kritiek wel had verwacht. Mensen moeten volgens hem wennen aan de veranderingen die de Xbox One met zich meebrengt, maar zullen die uiteindelijk wel waarderen.

Mehdi zegt dat de stap naar de 'digitale wereld' veel voordelen met zich meebrengt, zoals de mogelijkheid voor nieuwe licentiemodellen voor uitgevers, en dat aan de andere kant consumenten zullen verlangen dat games op andere manieren waarde bieden, nu ze de games niet kunnen doorverkopen. Volgens Mehdi heeft Microsoft met de Xbox One een goede balans weten te vinden tussen de belangen van consumenten, uitgevers, winkeliers en Microsoft zelf. Microsoft ondersteunt het doorverkopen van tweedehandsgames, maar legt wel bepaalde restricties op aan het doorverkopen.

Hij reageert ook op de verkoopprijs, die honderd dollar hoger is dan die van de PS4. De consument krijgt volgens hem het meeste waarde voor zijn geld met de Xbox One, niet alleen vanwege de gametitels en -content, maar ook vanwege de standaard bijgeleverde Kinect en de 300.000 servers van Microsoft die bijdragen aan een goede gamebeleving.

Die kritiek op de Xbox One richt zich onder meer op het feit dat de console iedere 24 uur minstens één keer verbinding moet maken met het internet en als iemand op andermans Xbox One wil spelen dan is dat minstens een keer per uur. Mensen zonder internetverbinding of een instabiele verbinding hebben hierdoor een probleem als ze op de Xbox One willen spelen. "Gelukkig hebben we een product voor mensen die om wat voor reden dan ook geen internetverbinding hebben; het heet de Xbox 360", aldus de president van de Interactive Entertainment Business-tak van Microsoft, Don Mattrick, tijdens een interview met Spike TV.

Microsoft gaf tijdens de introductie van de Xbox One aan dat het van plan is om de Xbox 360 nog een lange tijd te blijven ondersteunen. Zo werd maandag nog een nieuw model van de Xbox 360 en een aantal nieuwe games voor de 'oude' console aangekondigd. Volgens Microsoft zullen er nog honderden games volgen.

Nieuw Xbox 360-ontwerp

Door Christophe van Bokhoven

12-06-2013 • 13:39

748

Reacties (748)

748
675
469
49
0
56
Wijzig sortering
Ja joh, gewoon de consument tegen spreken goed bezig Microsoft, faal :+ Ze hebben het gewoon verneukt m.b.t. marketing en hoe ze het ding in de markt hebben gezet. Sony rook bloed en heeft toegeslagen op de punten waar de Xbox One alles heeft laten liggen. Ze kunnen het wel vergeten. Als de PS4 dadelijk 10x zo goed verkoopt als de Xbox One dan zijn ze elk voordeel, zoals meer developpers, zo kwijt. Dan springt iedereen van de zinkende Xbox One boot af en gaan aan boord bij Sony.

Daar waar ze nu elke keer de Xbox360 aanprijzen zeggen ze eigenlijk gewoon dat je beter de PS4 kunt pakken :+

[Reactie gewijzigd door madmaxnl op 22 juli 2024 13:53]

Denk je echt dat de PS4 dadelijk 10x beter verkoopt? Keep on dreaming. Sure, het zal bij de eerste paar maanden misschien wel achterlopen, maar ik denk dat op den duur toch aardig wat gamers ook een X1 erbij halen voor de exclusives.

Verder zijn er nu nog maar 2 punten waarop de X1 echt verschilt:
  • DRM
  • Online verplichting
Dat is niet bij iedereen een breaking point. Verder heb je nog Kinect, maar ook die staat niet op te nemen of door te sturen naar internet. Bovendien kun je hem wel gewoon uitzetten (dat ie vast moet zitten is jammer, al kan dat ook nog veranderen).

Ik gok wel dat MS straks de prijs nog wat omlaag doet of er iets extra's bij doet in de doos (een Forza 5 bij de console zou bv best goed kunnen lopen).

Al met al gaat het toch echt om de games en moet je het online-platform van Xbox Live niet zomaar afzwakken. Dat gaat in de toekomst nog wel wat mooie dingen laten zien, waarbij het de vraag is of Sony dat kan volgen.
Nog een belangrijk verschil:
  • de XBone is 100€ duurder
Dat brengt het aantal minpunten van de XBone tov de PS4 op 3, en prijs is hier toch wel een doorslaggevend iets hoor.

Laten we ook even negeren dat de meeste gebruikers niet comfortabel zijn met een camera die altijd kijkt en luistert, ook al kun je hem af zetten, en laten we de zogezegde pluspunten van de XBone bekijken.
  • integratie met TV-kanalen: je kunt er nu al van op aan dat dat hier in de EU nauwelijks zal werken
  • DVR-functie: opnieuw: werkt gegarandeerd niet in de meeste EU-landen
  • Kinect spraakherkenning: ook hiervan weet je nu al dat Nederlands neit of extreem slecht ondersteund zal worden
  • tweedehands-games: dit an enkel via 'partners' zoals gamestop. wederom: je kunt er vanop aan dat dit in de EU niet zal worden aangeboden
  • ESPN/American football integratie: niet van toepassing in Europa
En heleboel van die zogezegd geweldige dingen aan de XBone zijn ongelofelijk America-centric. Reken daarbij dat we hier in de EU eigenlijk rond de 660 dollar betalen, terwijl de console in de VS amper 500 dollar kost, EN dat de playstation in de EU al 2 generaties populairder is dan de xbox, en de som is gauw gemaakt:

in de EU is de XBone ten dode opgeschreven. Hier is het nog meer dan in de VS een te duur, inferieur product.
Er is geen reden dat de DVR-functie niet zou werken in de EU, tenzij jij kan aantonen dat de HD-PVR2, Elgato etc. ook niet werken. Streamen naar Twitch is ook geen probleem in de EU, en uploaden naar Youtube ook niet (en dat kan in Modern Warfare 3 en Black Ops 2 ingame vanaf de 'verouderde' Xbox360)

De integratie met TV gaat via HDMI pass-through op ondersteunde STBs (die control via HDMI toestaan, lijkt me), iets wat ze bij de unveiling niet lieten zien, maar wat op de officiele site wel staat. Het is dus in combinatie met Kinect meer een stembestuurde afstandsbediening.
De nuttigheid daarvan buiten beschouwing latend, het ligt dus voornamelijk aan de fabrikanten van de STBs in Europa of die wel of niet zal werken, niet aan Microsoft.
(Bron: http://www.microsoftstore...e.PDP/productID.282414600 - tabblad 'Kenmerken', kopje 'HDMI pass-through')

Verder geeft ik je wel gelijk dat Nederlandse spraakherkenning een ramp is. Daarentegen herkent Engelse spraakherkenning behoorlijk veel accenten, dus ik denk niet dat het praktisch gezien een heel groot probleem wordt, tenzij je Engels met een Groesbeeks accent probeert of iets dergelijks.

Sport-integratie is inderdaad onzin, maar dat geld ook voor de 360, en daar heeft het weinig negatieve impact gehad op de verkopen.

Tweedehands games blijft inderdaad voor velen een issue, maar er zijn genoeg mensen (waaronder ik) die spellen niet doorverkopen, en voor wie dit dus een moot point is.

Vergeet met de prijs ook niet dat het $500 ex belasting is, waar wij inclusief betalen. Afhankelijk van de staat kan de prijs dus tot effectief $600 oplopen. En ook de huidige generatie is in de EU merkbaar duurder (zowel hardware als spellen). Je kan hetzelfde zeggen over de PS4: daar hebben ze voor de EU ook simpelweg de $ in een € veranderd.

De online check is verder ook een beetje een onzinnig punt om over de bikkelen in de VS en EU, beide met een zeer goede verbindingsmogelijkheid met internet. Je zou toch denken dat iemand die de 20-30 euro per maand voor een internetverbinding niet op kan brengen betere prioriteiten heeft dan een console van €400 of €500... Daarbij is het gezien de focus op cloud-diensten en random events in spellen redelijk logisch dat je een internetverbinding als vereiste hebt.

Kinect: het is uit te zetten, en ook al beng je bang dat MS hem alsnog op afstand aan gaat zetten om je te bespioneren: ik durf er flink op in te zetten dat het grootste deel van de "PRIVACY!!!"-schreeuwers zonder gemor Google, Gmail, Facebook, Twitter en LinkedIn gebruiken.
Dat punt daargelaten, ik kan me wel voorstellen dat je niet de €100 extra wil betalen voor de mogelijkheid om je console te spraakbedienen, of om je handen naar te wapperen in bepaalde spellen. Dat gezegd hebbende, ik denk dat met de krachtiger hardware het wel een toegevoegde waarde kan hebben in spellen, zeker als ze het probleem van de trage reactietijd verholpen hebben (wat mogelijk is, als je ziet wat ze met de huidige Kinect op zelfs een gemiddelde pc kunnen doen).
Vergeet niet dat je voor dezelfde motioncontrols op de PS4 ook zo'n €100 kwijt zal zijn aan camera+controller(s) (al blijft het dan wel een keuze, in plaats van een verplichting).

Ik kan begrijpen dat mensen het met sommige keuzes van Microsoft niet eens zijn, maar de hoeveelheid geroep dat de Xbox One doodgeboren is, dat Sony gewonnen heeft etc. is een beetje overdreven. Ze hebben beide een goede console met een sterke line-up aan games neergezet, voor een alleszins redelijke prijs (iets wat wel moet gezien het huidige economische klimaat). Microsoft heeft alleen duidelijk iets meer invloed gehad van uitgevers, gezien hun DRM/doorverkoop-beleid, maar we moeten niet vergeten dat zij betaald krijgen voor elk verkocht spel, en aangezien ze waarschijnlijk ook nog eens aan Sony moeten betalen voor het gebruik van BluRay, kan ik me vanuit een zakelijk standpunt heel goed voorstellen dat ze zoveel mogelijk nieuwe verkopen van spellen willen realiseren om nog een beetje winst te maken. Sony vangt tenslotte ook al licentie-geld van verkochte BluRay spelers en schijfjes, dus dus hoeven daar minder rekening mee te houden.

Ik denk overigens dat het DRM-beleid nog wel aangepast gaat worden, zeker als de rechtzaak tegen Valve/Steam in Duitsland afgerond is - als het verkopen van spellen daar mogelijk gemaakt moet worden (wat volgens de huidige EU-wetgeving waarschijnlijk al verplicht is, kijk naar de verplichte mogelijkheid om licentie-software te verkopen) kan dat moelijk niet naar Microsoft worden doorgetrokken (aangezien spellen ook gedownload kunnen worden op de X1).

De PS4 zal waarschijnlijk in het begin beter verkopen, maar de meeste gamers zullen tot beide wel halen vanwege de exclusives, en de prijs is nou niet zo'n grote horde (en dat zeg ik als armzalig student ;-)).
"De integratie met TV gaat via HDMI pass-through op ondersteunde STBs (die control via HDMI toestaan, lijkt me), iets wat ze bij de unveiling niet lieten zien, maar wat op de officiele site wel staat."

En laat dat nou NET een probleem zijn met mijn UPC box... CEC is nog niet overal standaard. Voor een PC heb je er ook aparte hardware + software voor nodig (Pulse-Eight. Fantastisch apparaat icm XBMC!!) dus ik verwacht niet dat er veel kabelaars zijn die dit meeleveren met hun apparaat. Als dat wel zo zou zijn, zou het fantastisch zijn. Maar voorlopig heb ik 2 AB's nodig om UPC te kijken op mn TV (zelfs TV aan op juiste HDMI kanaal met UPC box aan werkt niet :( ) Hoe dat met Horizon zit weet ik niet, die heb ik (nog?) niet.
Maar het is niet de schuld van Microsoft dat een kabelmaatschappij geen geschikte STBs levert, dat was mijn punt.

Verder lijkt me dat het in de nabije toekomst wel standaard zal zijn, en ik denk dat MS de console wel voor een iets langere tijd dan de komende 2 jaar op de markt wil houden ;)

Off-topic: gezeik met STBs is niet alleen bij UPC een probleem, je wil niet weten wat voor gekloot ik heb meegemaakt in het jaar dat ik bij Ziggo heb gewerkt...
Of het de schuld is van MS of niet is als eindgebruiker niet relevant. Ze promoten dit als belangrijke nieuwe feature, maar het werkt gewoon niet hier, dus kan je dit moeilijk als pluspunt zien voor de X1.
Het is een plus- noch minpunt. CEC-control via Kinect is een nieuwe feature, of het een belangrijke is is aan de gebruiker om te bepalen.
CEC is sowieso in alle huidige HDMI-apparatuur hardwarematig ondersteund, en voor een groot deel is het met een firmware-update te softwarematig te activeren. Het probleem in Nederland is dat we nog met aardig verouderde en goedkope STBs werken. Ik vermoed dat MS ook wel zal lobbyen bij de kabelaars en STB-fabrikanten om CEC-ondersteuning te implementeren. Je kan beargumenteren dat het voor de kabelaars een voordeel is - het neemt het gestuntel met meerdere afstandsbediening weg, en uit mijn ervaringen bij Ziggo kan ik zeggen dat dat een redelijke ergernis is bij een hoop mensen.
Anoniem: 230001 @GunStinger12 juni 2013 17:01
De Move controller zit in de standaard controller bij de PS4, je zou alleen de PS Eye moeten kopen voor 59 euro. Maar je hebt in ieder geval de keuze.
Dat klopt, maar je 2e speler zal ook een controller nodig hebben, dus je zal een 2e dualshock of move-controller nodig hebben. Om niet te vergeten dat voor sommige soorten spellen (in ieder geval lightgun-games) de Move-stick prettiger/natuurlijker aan zal voelen.

Edit: tiebvoudten

[Reactie gewijzigd door GunStinger op 22 juli 2024 13:53]

Even voor de duidelijkheid:
- Integratie van TV kanalen niet op europese markt? Waarom komt hij dan maar in 22 landen uit?
- DVR functie idem.
- Kinect functies, in windows xp werkte spraakherkening met wat leren al goed, niet perfect maar goed. We zijn nu 12 jaar verder dus wat zegt jou dat dit bij voorbaat brak is?
- Bekijk een keer de voordelen van DRM en always online, iedereen loopt te huilen op deze zaken maar neemt veel voordelen met zich mee OOK voor de cosument. Denk aan:
+ Spellen huren
+ Spellen kunnen goedkoper worden omdat ze niet tweedehands verkocht worden
+ Betere multiplayer modus (waarbij AI vervangen wordt door andere spelers of ghosts)
- Ze waren aan het praten met EUFA en FIFA voor de voetbal integratie, dus vraag me af hoe je weet dat dat ook niet gaat werken.

Ik weet dat het leuk is (voor jullie, ik ben me aan het dood ergeren) om te speculeren over hoe de volgende generatie wordt. Maar bekijk dan ook eens goed wat je afkraakt, en of het met de juiste toepassingen (waarvan we nog niet precies weten wat er gaat komen) het geweldig kan werken.
"+ Spellen kunnen goedkoper worden omdat ze niet tweedehands verkocht worden
+ Betere multiplayer modus (waarbij AI vervangen wordt door andere spelers of ghosts)
"

Je denkt dat de spellen goedkoper zullen worden? Hoe naïef kun je zijn. Dit is hetzelfde als standaard zeggen dat privatisering van een overheidsbedrijf beter is voor de consument (wat gebleken en bewezen is niet altijd zo te zijn). Spellen kunnen goedkoper, maar ik vraag me af of je uiteindelijk niet gewoon goedkoper bent als je tweedehands je games koopt. En games die je niet meer speelt weer door verkoopt.

Betere multiplayer modus is iets dat Sony ook gewoon kan aanbrengen, dit is software en er is niets dat Sony hiervan belet dit ook te doen.
PS3 spellen kun je moeilijk kopieren, Xbox360 gaat iets makkelijker en de PC games zijn al helemaal makkelijk te krijgen. Toch zijn PS3 games vaak de duurste uit de rij, gevolgd door de 360 en als goedkoopste de PC. Dus of nu ineens de X1 games goedkoper gaan worden, dat weet ik nog niet.
Nee precies, het zit namelijk ook zo. Juist als je het heel makkelijk "gratis" kunt krijgen zie je dat ze prijs omlaag gooien omdat ze het anders gewoon niet verkocht krijgen.

Als het moeilijk te kraken is moet je het wel kopen of heel veel omslachtige shit uitvoeren en er ook nog eens de kennis voor hebben.

Daartegenover staat wel weer dat DRM die spelers kan hinderen die het spel gewoon legaal hebben gekocht er ook weer voor zorgt dat men het spel liever "gratis" verkrijgt omdat je dan dat nadeel van DRM niet hebt. DRM zou dus ook nooit legale spelers mogen hinderen, maar het tegenovergestelde is vaak het geval. Terwijl nog voor het spel uit is de DRM al is gekraakt -,-

[Reactie gewijzigd door madmaxnl op 22 juli 2024 13:53]

Bij wijzen van spreken worden de spellen al steeds goedkoper..
Door de inflatie neemt de waarde van het geld af terwijl spellen nog steeds voor dezelfde prijs worden aangeboden.
Wat de prijs gaat worden voor nextgen weet niemand (alhoewel ik niet verwacht dat het op eens goedkoper zou zijn)
Dat hij in 22 landen uitkomt wil niet zeggen dat ze alles gaan ondersteunen. DVR en TV integratie dat zogenaamd ook in WMC van Windows zit werkt ook voor geen meter in Europa.
DRM voordelen.... enlighten me?
- spellen huren kon al niet en zal ook niet komen of tegen hoge prijzen want MS controleert de markt
- 2de hands idem dito kans is dat het in Nederland amper gaat werken want je zal een 3rd partij nodig hebben ander is het weer 100% MS en daarnaast ook duurder want MS controleert het weer
- beter multiplayer? uhm multiplayer is altijd met andere lui en de Xb360 bied dat ook al en is dus 0,0 afhankelijk van hun minimaal 1x per dag online zijn danwel 1x per uur als je bij een familielid inlogd (is zelfs niks verteld over vrienden).

Daarnaast staan er hele leuke dingen in de voorwaarden die nu al bekend zijn.
MS mag ten alle tijden inbreken in de XBone om via Kinect te kijken WTF je aan het doen bent.
MS mag ten alle tijden zijn voorwaarden aanpassen naar hun eigen beleid en wil je nog op je XBone kunnen spelen zal je het wel moeten accepteren anders disconnecten ze je wel.

Dat ze zulke dingen zullen doen is een tweede maar jij geeft MS wel op voorhand wel je ok ervoor. Het zijn hele duistere voorwaarden als je het mij vraagt.

MS is een heel respectloos en arrogant bedrijf geworden en ze hebben wat dat betreft de plank volledig mis geslagen zowel tijdens de announcement als daarna en nu weer op de E3 wat betreft de Xbone. Ze moeten eens flink achter de oren krabben bij dat bedrijf. Eerst Win8 en nu de XBone ze zijn lekker bezig daar in Redmond.

[Reactie gewijzigd door Hakker op 22 juli 2024 13:53]

En Sony laat al je credit card gegevens stelen door hackers omdat ze van die gebrekkige beveiliging hadden en wie weet nog steeds hebben. Weet niet wat ik liever heb.

Verder verkondig je hele leuke dingen als feiten zonder een bron. Dat is zonde want dan kan ik jouw feiten niet controleren en dus niet serieus nemen...

[Reactie gewijzigd door esak op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 156876 @DerDee12 juni 2013 14:40
+ Spellen kunnen goedkoper worden omdat ze niet tweedehands verkocht worden
Kunnen. Reken er maar niet op dat het ook daadwerkelijk gebeurd, waarschijnlijk gewoon duurder dan PS3/XBox360 games nu.
Anoniem: 463321 @DerDee12 juni 2013 14:48
Over speculeren gesproken.. :z

Dat de XB1 in 22 landen op de markt komt wil niet zeggen dat daarom ook de integratie van TV en DVR zal werken. Dat soort zaken hebben we ook al bij andere producten gezien. Alles is gericht op de VS.
Er werd in de reactie niet gezegd dat de spraakherkenning van Kinect slecht is maar juist dat die er niet in het nederlands zal zijn. Niet dat het een groot nadeel is want opdrachten in het engels roepen kunnen gamers wel.
Spellen die goedkoper worden omdat ze niet meer 2e hands verkocht worden? Leg die speculatie eens uit..

Van veel zaken is het inderdaad afwachten hoe ze in het echt zullen zijn maar reacties hier gaan over de berichten die tot nu toe naar buiten zijn gekomen. Die berichten zijn op sommige vlakken niet positief. Veel van die berichten gaan ook over het beleid en de manier hoe men de XB1 in de markt gaat zetten. Dat heeft dus niets met technische eisen te maken maar puur met regeltjes en restricties. En laten die laatste nu al voor een groot deel duidelijk zijn. Zo duidelijk dat Microsoft ze nu al moet uitleggen en verdedigen.
Bekijk een keer de voordelen van DRM en always online, iedereen loopt te huilen op deze zaken maar neemt veel voordelen met zich mee OOK voor de cosument. Denk aan:
+ Spellen huren
Dit kon vroeger ook al toen we deze draconische DRM nog niet hadden.
+ Spellen kunnen goedkoper worden omdat ze niet tweedehands verkocht worden
Sorry het duurde even voor dat ik was bijgekomen van het lachen. Heb je ook maar enig bewijs dat de spellen goedkoper gaan worden? Ik durf er mijn hand voor in het vuur te steken dat ze gewoon even duur blijven of misschien nog iets duurder.
+ Betere multiplayer modus (waarbij AI vervangen wordt door andere spelers of ghosts)
Hoe heeft dit ook maar iets met DRM te maken?


Waar zijn de voordelen van de DRM? ik zie alleen maar nadelen of zaken die niets met DRM te maken hebben. Sterker nog ik durf te stellen dat bij deze DRM er 100% naar de fabrikanten is gekeken en 0% naar de gebruikers.
Voordeel voor Microsoft kan zijn dat de meeste developers een soort van DRM willen (anders lopen ze natuurlijk weer geld mis..) en dat ze daarom misschien meer naar de Xbox One toe gaan. (met development enz.)

En over Kinect.. als ik toch al word bekeken door PRISM waarom dan ook niet door Kinect?

[Reactie gewijzigd door BroWohsEdis op 22 juli 2024 13:53]

Doordat ze geen concurrentie hebben van de tweedehands-markt, kunnen ze spellen juist langer voor de volle prijs verkopen. Nu worden spellen sneller goedkoper, omdat je mensen dan misschien nog overtuigt om een nieuw spel te kopen voor een iets hogere prijs dan tweedehands ipv 60 euro.
Anoniem: 230001 @DerDee12 juni 2013 16:43
Zoalng Sony een flinke sloot geld in de Champions League stopt zal MS niet binnenkomen met de X1.
Helemaal waar, maar het is nou niet dat de PS3 veel meerwaarde heeft voor Europa buiten games.. Ik kan geen uitzending gemist app vinden ofzo.. Dat zal voor de 4 niet anders worden ben ik bang..
Als de meeste gebruikers niet comfortabel zijn met een camera die altijd kijkt en luistert..kun je, zoals je zelf al aangeeft, hem uitzetten.

Met je eens dat een aantal zaken niet zo snel lekker zullen lopen in Europa, maar geef het even de tijd, er komen vast leuke mogelijkheden in Europa.
Pathe, evt. Netflix etc.
Zelf zit ik daar niet perse op te wachten..gaat mij vooral om het gamen.

Ja, dan is de PS4 goedkoper (alhoewel ik eerst wil zien wat je voor welk bedrag bij welk product krijgt) en voor velen zal dat doorslaggevend zijn.
Persoonlijk wil ik ook graag fatsoenlijk online kunnen gamen..betalen moet je nu bij Sony ook.
Ook bij Sony zijn niet al je gegevens veilig (creditcard-affaire)!

Tweedehands games heb ik nog nooit wat mee gedaan, dus voor mij persoonlijk is dat geen argument.

Ik heb nu een PS3, dus ben echt geen Xbox fanboy of wat dan ook, ben er voor mezelf nog niet helemaal uit welke console ik ga halen! Maar wil niet teveel meegaan in de negatieve vibe rondom de Xbox One (alhoewel ze zelf zeer slecht communiceren).

Wil gewoon even rustig nadenken wat nu echt belangrijk is en wat mogelijk is.
Wat zijn de exclusives bij welke console..want dat is voor mij denk ik meer een item.
Alway online interesseert me niet..dat ben ik nu ook altijd met mijn PS3..boeie, dat veranderd nu dan toch niet voor de meeste mensen??

Het doorverkopen en 2e hands games doe ik nu ook niet..dus voor mij (en velen denk ik) denken ook..boeie.
Wat gebruik ik nu..en wat doe ik nu ook niet.
Die 100 euro meer..ach..op een product waar je toch 10 jaar mee gaat doen is dat niet veel.
"Alway online interesseert me niet..dat ben ik nu ook altijd met mijn PS3..boeie, dat veranderd nu dan toch niet voor de meeste mensen??
"

Inderdaad, veel mensen vergeten denk ik dat je voor het online gamen toch een betaal dienst hebt. Dus waarom zou je geen internet willen gebruiken als je een abbonnements dienst hebt.

Mochten mensen alleen singleplayer willen spelen raad ik alsnog internet aan. De vele bugs bij skyrim bijvoorbeeld, toch fijn als je daar een patch voor krijgt. En veel spellen hebben tegenwoordig DLC, en dat heet niet voor niets downloadable content.

Tweedehands games heb ik zelf nog nooit gebruik van gemaakt. Maar eerlijk is eerlijk, velen zouden dit wel willen. Na een halfjaar COD: Ghosts te hebben gespeeld zou het toch heerlijk zijn om met een vriend te ruilen voor BF4 ?

Of je hebt de Half life saga uitgespeeld en ruilt deze met iemand voor de mass effect saga.


Mijn mening over deze titanen strijd: Playstation heeft een voordeel momenteel, maar ik verwacht dat Xbox nog wel wat gas terug gaat geven, (xbox360 prijs was ook snel gedaald naar die van de PS3). Een lange weg te gaan voordat de consoles gereleased worden. De strijd is pas net begonnen. En ik verwact dat er in de tussentijd nog behoorlijk wat gaat veranderen, en dat er meer bekend wordt. Mijn oordeel vel ik pas tegen de releases aan.
De Xbox One is ook regio gebonden (region locked) terwijl de Playstation 4 dat juist niet is. Alle software matige voordelen die je hier laat zien kan Sony ook nog uitbrengen voor zijn Playstation. Het gaat hier namelijk om software en daar kan nog gewoon heel veel mee gedaan worden.

[Reactie gewijzigd door madmaxnl op 22 juli 2024 13:53]

Wel knap dat je +2 krijgt voor het opvoeren van onderbuikgevoelens.

We zullen zien wat er wel en niet in Europa gaat komen, maar aangezien ze met de 360 ook aardig wat partners hebben verkregen, denk ik dat het wel mee zal vallen. Wat let een Ziggo om de X1 niet te gebruiken als settopbox? Als Microsoft daar normale support voor kan leveren, zijn ze daar ook van een heleboel problemen af.

Verder wordt Nederlands bij lancering niet ondersteund (dit is al bevestigd) maar is er dus wel ruimte voor de toekomst. Gezien ze in 2010 al aan het opnemen zijn geweest, is er wel degelijk een kans dat dit gaat komen. Maar is het erg dat sommige features later uitgerold worden? Ik dacht dat je zo'n console niet alleen voor het nu deed, maar ook voor het straks?

Dat we nu alleen nog Amerikaanse dingen hebben gezien, komt omdat we alleen nog Amerikaanse presentaties gehad hebben. Er zal bij Gamescom in Duitsland straks wel wat meer bekend worden voor europa en zo zijn er ook nog wel andere evenementen. Maar wat let een Microsoft Nederland om zelf mededelingen te doen?
@Martinspire

Denk je nou echt dat Ziggo zijn klanten gaat verplichten om zich door de Amerikanen te laten bespioneren? Je dagelijks verplicht laten filmen om tv te mogen kijken. Denk dat er dan een hoop mensen overstappen op KPN.

Sinds PRISM is uit gelekt, is het voor iedereen wel duidelijk waarom de XBox met een verplichtte camera geleverd wordt. Zal voor een hoop mensen reden zijn om hem niet aan te schaffen.
Anoniem: 145867 @wiseger12 juni 2013 17:12
Precies, en dan wil Martinspire ons ook nog aan de Skydrive helpen... dacht het dus even niet ;)
Geen enkel feit alleen speculatie, vermoeiend....
integratie met TV-kanalen: je kunt er nu al van op aan dat dat hier in de EU nauwelijks zal werken
Is speculatie.
DVR-functie: opnieuw: werkt gegarandeerd niet in de meeste EU-landen
is ook een speculatie, toon mij maar een bron..
Kinect spraakherkenning: ook hiervan weet je nu al dat Nederlands neit of extreem slecht ondersteund zal worden
Is ook speculatie.
tweedehands-games: dit an enkel via 'partners' zoals gamestop. wederom: je kunt er vanop aan dat dit in de EU niet zal worden aangeboden
Misschien een terecht punt, we moeten nog de feiten zien hoe het uitgewerkt gaat worden. wederom: speculatie
ESPN/American football integratie: niet van toepassing in Europa
Voor jou niet, echter ben ik wel een fan..


Ja, ik ben xbox fan, ja (net als martinspire) kijk ook ik naar ps4 en de mogelijkheden... vind het echter wel typisch dat sony nu microsoft achterna gaat met het online verhaal. Playstation gebruikers die online willen gamen met de PS4, zijn verplicht een abbo af te nemen...
als je nu ook de moeite had genomen om ergens een bron van te vermelden zou het nog wat betekenen, nu is het gewoon 1 groot gok stukje wat je geschreven heb.
Altijd maar weer aan het goed praten en speculeren Martin.

Eerst was het jah Het zijn allemaal geruchten, het kan niet zo zijn dan Sony veel anders zal doen. Nu dat wel het geval is is het, tjah zijn toch kleine verschillen, en dit of dat kan er nog veranderen. Kom op joh.

En er zijn wel degelijk meer verschillen, De Ps4 is 100euro goedkoper dat is 20% procent van de 500euro die de Xbox kost.

Dat de kincet ALTIJD verbonden moet zijn is niet alleen jammer maar heel erg vaag en niet gewenst, ik vertrouw het niet en velen anderen ook niet. Als ie uit mag staan, waarom mag ie dan niet in de doos blijven? Ra ra ra.

de Ps4 heeft betere specs! Of vergeten we dat voor het gemak. Dat zijn allemaal feiten, en raden wat er nog kan gebeuren of wat ze gaan doen is leuk maar hebben we niks aan.
Neemt niet weg dat de Xbox one ook gewoon een goed next gen console is maar dat de Ps4 dit keer gewoon beter is.

Kwa games blijft het persoonlijke voorkeur maar kwa console is de ps4 gewoon de winnaar. betere specs, lagere prijs, open policy.
Maar dat zijn wel hele grote nadelen en je vergeet dan nog het nodige:

- Prijs,... ook Sony kan met pakketten komen
- Ondersteuning onafhankelijke Indy ontwikkelaars
- Kinect verplichting. Niet ale geluiden die in mijn huiskamer geproduceerd worden zijn geschikt voor internet.
- Minder krachtige hardware: Het ziet er naar uit dat de Xbone bijna 50% minder krachtig is dan de PS4. (1.23 Teraflops t.o.v. 1.8 Trraflops) En aangezien de onderliggende architectuur erg vergelijkbaar is zal het deze generatie heel makkelijk zijn voor ontwikkelaars om die extra kracht te gebruiken bij cross-platform spellen. Net als met PC gamen dat je voor medium of high graphics kan kiezen.

Wat nog pleit voor de Xbone zijn Smartglass (dat heeft veel potentie) en de controller die vermoedelijk vor mij weer fijner is dan de PS4 versie. Ik hoop dat daar echter een handige fabrikant op in speelt om mij een alternatief te bieden.

De arrogantie van MS blijft me verbazen. Dit tekende zich al af bij de beta/ introductie van het nieuwe dashboard waarbij massa's aangeven geen reclame doos in de huiskamer te willen. Dat werd volledig genegeerd.

Als MS niet heel snel het licht gaat zien dan gaat dit op een enorme flop uitlopen voor MS. Jammer ik vond de Xbox 360 een veel betere gamingconsole dan de PS3
50% minder krachtig..lijkt me nogal sterk
Sure, het zal bij de eerste paar maanden misschien wel achterlopen
Er is nog geen releasedatum bekend van de PS4. die is nu op de E3 ook weer niet gegeven.
Het is dus maar de vraag of die PS4 niet wat later wordt gelanceerd of in minder landen.

Het kan dus best zijn dat de X1 voor gaat lopen omdat die eerder gelanceerd wordt en dan dus ook meer games beschikbaar zal krijgen.
Sony heeft aangegeven dat de release in de UK ruim voor kerst zal zijn. Bol.com geeft bij de pre-order aan dat deze op 13-11 leverbaar is.

On-topic: 100 euro duurder, Kinect semi-verplicht, DRM issues, mindere hardware, teh p0wer of the cloud, functionaliteit en services die in de eerste instantie niet in NL leverbaar zijn. Ik snap niet zo goed waarom je dit ding zou kopen tenzij je MS exclusives wil hebben.

[Reactie gewijzigd door oef! op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 80466 @oef!12 juni 2013 16:04
Ik snap niet zo goed waarom je dit ding zou kopen tenzij je MS exclusives wil hebben
Bijvoorbeeld voor:
  • Voor de smartglass heldheld game functionaliteit op telefoon of tablet (bij PS4 krijg je die functionaliteit alleen volledig op een PS Vita die iets duurder is dan 100 euro)
  • Voor het delen van games met 10 familieleden of vrienden (zonder discs). Met een slim geroganiseerd groepje kan je samen heel wat meer games spelen zonder die te hoeven kopen.
  • Voor de kinect besturing waardoor je bijvoorbeeld fitness en dance games kan spelen, casual games en ook meer spelletjes voor kinderen kan spelen op het apparaat. De Xbox is met kinect een veel completere familie game console dan de PS4.
  • Voor de TV features die er extra inzitten.
  • Voor de geintegreerde Skype mogelijkheden
Even een simpele reactie over hoe ik hierover denk:

- Voor de smartglass heldheld game functionaliteit op telefoon of tablet (bij PS4 krijg je die functionaliteit alleen volledig op een PS Vita die iets duurder is dan 100 euro)
Sony toonde dit toch ook vanaf een Android tablet? Daarnaast interreseert het mij niet echt. Bij de Wii U gebruiken we het ook niet echt.

- Voor het delen van games met 10 familieleden of vrienden (zonder discs). Met een slim geroganiseerd groepje kan je samen heel wat meer games spelen zonder die te hoeven kopen.
Een slim georganiseerd groepje geeft gewoon de game door aan de volgende als hij er klaar mee is, doe ik al meer dan 10 jaar zo...

- Voor de kinect besturing waardoor je bijvoorbeeld fitness en dance games kan spelen, casual games en ook meer spelletjes voor kinderen kan spelen op het apparaat. De Xbox is met kinect een veel completere familie game console dan de PS4.
Kinder/Famillie games zitten op de Wii U net als de fitness troep met dat plankje. En qua casual games moet je toch echt bij de indie developers zitten en die zijn er meer op de PS3 (4 ook?)

- Voor de TV features die er extra inzitten.
Meest crappy feature ever, moet er nog een kastje aan staan om tv te kijken 8)7 Kom op zeg....

- Voor de geintegreerde Skype mogelijkheden
Meestal is de TV niet vrij om te skypen hier in huis, dat doen we wel op op de iPad tijdens het lange bezoek aan de wc :P

Zoal je ziet, niet iedereen vind dat voordelen....
Anoniem: 80466 @Meekoh12 juni 2013 17:55
Een slim georganiseerd groepje geeft gewoon de game door aan de volgende als hij er klaar mee is, doe ik al meer dan 10 jaar zo...
Daarmee kun je niet tegen elkaar spelen.
Als je bjvoorbeeld een voetbal spel voor je Xbox one hebt kun je over het internet samen tegen elkaar spelen met maar 1 game en hoef je dus niet allebei die game te bezitten.
Dus jij zegt dat als ik Fifa 14 voor de X1 koop, ik online gewoon met vrienden kan spelen, die het spel niet hebben gekocht?

Dat zou lekker goedkoop zijn =)
Anoniem: 80466 @Thomas18GT13 juni 2013 08:55
Je kunt met 1 persoon tegelijk (uit een groep van tien family/vrienden) spelen via de door jou aangekochte game zonder dat hij/zij de game hoeft te kopen. Als je met meer vrienden tegelijk speelt hebben die wel weer eigen games nodig.

Het geeft dus veel voordeel maar geen onbeperkt voordeel.
Bedankt, helder!

Klinkt erg interessant :)
Voor de smartglass heldheld game functionaliteit op telefoon of tablet (bij PS4 krijg je die functionaliteit alleen volledig op een PS Vita die iets duurder is dan 100 euro)
1. De smartglass functionaliteit boeit me niet. 2. De PS4 tablet functionaliteit is ook al getoond op andere tablets dan enkel de Vita. 3. Die tablet of telefoon is gratis van MS?
Voor de kinect besturing waardoor je bijvoorbeeld fitness en dance games kan spelen, casual games en ook meer spelletjes voor kinderen kan spelen op het apparaat. De Xbox is met kinect een veel completere familie game console dan de PS4.
Dergelijke games en besturing boeien de core-gamer langs geen kanten. Ik ben geen kind en mijn familie doet wat ze willen, ik wil gamen op mijn console. De Kinect is voor mij 100 euro nutteloos plastic dat ik niet wil.
Voor de TV features die er extra inzitten.
TV features die America-only zijn, en waar je al een settop-box of installatie voor hebt en de Xbox dus niets toevoegt? Ook op de PS komt Netflix, Amazon, Hulu, Gaikai, Sony Music ... gewoon.
Voor de geintegreerde Skype mogelijkheden
Die iedere smartphone, laptop, pc en telefoon ook al heeft?
Smartglass is vrij waardeloos op mijn ipad, ik verwacht niet dat het beter gaat worden. Developers kunnen volgens mij beter hun tijd in de gamesvstoppen.

Qua delen van games wil ik zien hoe dit gaat uitpakken, ik geloof niet dat al die mensen tegelijk hetzefde spel kunnen spelen maar het zou wel eens tof uit kunnen pakken.

Ik heb Kinect, het is k.u.t. Menubesturing blijft sneller met een controller. Misschien is het wel tof voor een aantal mensen hoor maar deze generatie heeft het, letterlijk, geen enkele echt goede game opgeleverd. Ik zie niet waarom dat de volgende generatie zou verbeteren. Door je famile opmerking lijk je op een ms medewerker.

TV features zullen in de eerste instantie echt niet werken in Nederland en het is nog maar de vraag of het ooit komt (denk aan het gefragmenteerde landschap qua tv aanbieders)

Skype, tja.

Ik ben niet anti ms, ik heb een xbox en 2 360's gekocht maar ms heeft geen goede argumenten tegenover Sony op dit moment.
[...]


Bijvoorbeeld voor:
  • Voor de geintegreerde Skype mogelijkheden
Lijkt me inderdaad gaaf als je een spelletje aan het spellen bent je bv rechtsboven je vrienden/tegenstander kan zien!
Daarnaast is het natuurlijk prettig dat IEDREEN een camera heeft, dus het systeem voor iedereen in principe gelijk is, dus dat de een wel en de ander geen camera heeft, daarnaast lijkt me het ook wel cool om bv in spellen aanwijzingen te kunnen geven zonder dat je daarvoor een irritante headset nodig hebt....just my 2 cents
tenzij je MS exclusives wil hebben
Ik denk dat je het daar al redelijk samenvat. Goede games zorgen gewoon voor verkopen. Verder vind ik Xbox Live nog altijd heel erg prettig, waarbij de cloud servers mogelijk een voordeel gaan bieden maar qua aanbod verschillen ze nu in ieder geval weinig meer.
Sony heeft met Gaikai dezelfde diensten via cloud, daar gaat het verschil niet zitten tussen beide consoles.
Anoniem: 145867 @Martinspire12 juni 2013 17:07
Van mij part ben ik eigenlijk een beetje zat van die Amerikaanse Cloud servers. Het is misschien goed dat er eens een Europese alternatief komt.

Ohjha bestaat al... Ubuntu One.
Je vergeet nog het niet toestaan van indie games en het niet kunnen doorverkopen van je games en het verplicht 1 keer per 24u online zijn. Die tv functies heb je hier geen klap aan want die zijn zo ongeveer US only dus, hij 100 dollar duurder dan de PS4 die al die nadelen niet heeft dus op die paar exclusives na, wat moet je met zo'n ding. Microsoft gaat gewoon vreselijk falen met die Xbox one, zeker omdat ze duidelijk niets geven om de consument maar gewoon arrogant zijn. Net als met windows 8 wat ook geen hond gebruikt. Microsoft is een zinkend schip maar denkt dat ze overal nog een monopolie in hebben en gedraagt zich ook zo. Helaas Microsoft, de wereld kan best zonder jullie, steeds meer en meer wordt dat duidelijk, op OS gebied, op game gebied en op office gebied.
PS4 zal met de komende kerst beschikbaar zijn. De Xbox One volgens mij ook gewoon, maar de Xbox One is pas eind 2014 in Azië beschikbaar wat ze ook weer een flinke achterstand geeft.
Anoniem: 505274 @madmaxnl12 juni 2013 14:37
Ik dacht dat xdoos toch al bijna niks verkocht in azie, of heb ik dat nou fout?
je hebt het fout:
nieuws: Microsoft brengt Xbox One in Azië pas eind 2014 uit
Tot de release van de Xbox One, eind 2014, blijft Microsoft de Xbox 360 promoten. Deze console is momenteel marktleider in een groot deel van Azië. Om de levensduur van de Xbox 360 te rekken kondigde Microsoft maandag ook een vernieuwd model aan.
Release voor de ps4 is holiday season 2013. Oftewel rond de feestdagen.
http://www.trustedreviews...13-holiday-season-by-sony

hatsekidee

Je kan ervan uitgaan dat hij voor kerst uitkomt anders lopen ze erg veel winst klanten mis.
De PS4 is vanaf het Holiday Season beschikbaar, vanaf eind november dus en in Europa tijdens de feestdagen.
Hoewel het holiday 2013 is, kan het wel zijn dat er inderdaad wat meer exclusives te verkrijgen zijn. Er zijn van diverse games alleen nog filmpjes getoond en van enkele launchgames is ook vrij weinig bekend (Driveclub anyone?).

Er wordt nu heel negatief gedaan, maar als straks puntje bij paaltje komt, zal de keuze toch echt om de games draaien en niet om de prijs of drm.
En de Xbox One is 100 euro/dollar duurder. Ik zie op veel sites dat mensen door de punten die jij noemt + dat de PS4 iets betere specs heeft (meer RAM, iets hoger geclocked) aan het twijfelen zijn geraakt, en het feit dat de PS4 100 euro goedkoper is heeft voor een hoop mensen de doorslag gegeven.

Edit: Typo
PS4 heeft niet meer RAM. Beide hebben 8GB aan ram. Alleen heeft de PS4 GDDR5 waar de X1 DDR3 heeft.

Verder zijn beide consoles even duur als je de PS4 neemt met PSeye.
De ps4 heeft wel meer RAM beschikbaar voor gamen, waarschijnlijk 7GB in tegenstelling tot 5GB voor de Xbox.
Ik denk dat dat niet zo gek veel uitmaakt. Heb zelf 8 GB in mijn PC zitten en met een game als BF3 op ultra verbruik ik nog rond de helft.
Anoniem: 514592 @jmjap12 juni 2013 15:53
Vergeet niet dat het shared 8GB RAM is. Ik gebruik zo 4gb van mijn "gewone" RAM en daarbij 2 - 2,5gb VRAM op mijn HD7950 in BF3 (Ultra settings 4xAA, 64p conquest map).

Dat wil dus al zeggen dat er ongeveer 6gb RAM in gebruik zou zijn (okee, ik weet dat windows daar ook bij zit.) . Wordt krap in toekomstige games voor de consoles.
Maar op de PC moet dat spel vaak ook kunnen werken met PCs die maar 2GB hebben.om nog maar niet te praten over al die mensen die met 32bit OS limitaties werken.
Ook is een grote hoeveelheid games geport vanaf die oude consoles die het met 512MB (verdeeld over cpu en gpu) doen... Dan zijn toch behoorlijk wat sounds en textures nodig om je overige ram vol te gooien :)

Met de next gen zullen de grotere games flink wat meer ram gaan gebruiken nu het ook voor beide consoles beschikbaar is.
Anoniem: 215154 @Caayn12 juni 2013 15:43
euhm, de PSeye is €49,- kom je op de €448,- dus nog steeds goedkoper dan de Xbox :+
Ik weet niet hoor... maar de mensen die ik ken met een Kinect gebruiken hem amper. Dus is het fijn dat Sony de keuze aan de consument laat. En dus veel mensen hem niet zullen kopen en dus "Geld besparen" !!

Slim dus van Sony !!!!!
+veel. Ik ga denk ik geen PS Eye voor de PS4 kopen, gezien ik de PS3 versie amper gebruik. Maar de console an sich gaat er wel komen.
van 50 Euro verschil ga ik zo'n keuze echt niet laten afhangen hoor. Dan heb je volgens mij sowieso niet zoveel kennis van de mogelijkheden, als dat je belangrijkste reden is tot aanschaf. Die categorie mensen zullen zich iig niet heel druk maken om al die DRM toestand, grote kans dat ze er niet eens van afweten...
Zelfs dan is de PS4 iets goedkoper.
De PS Camera kost namelijk €60.
Bij de PS4 zit het Move lampje opgenomen in de standaard controller
Dus je gaat zwaaien met je controller? Ik geloof je best maar wie heeft dat bedacht.... die lange controllers oke... maar met je gamecontroller....
Die prijs idd.

Tv kijken kan ik al op m'n tv. Verder wil ik gewoon een game-console.
Ik heb geen behoefte aan Kinect, heb ik nu op m'n X360 ook niet.
Ik heb geen behoefte om tegen m'n console te praten.

En tja, voor de exclusives... ik ben niet in de positie om ze beide in huis te halen (een gezin met kinderen is in deze tijd al bijna een luxe ;) ), dus exclusives mis ik sowieso wel. Is het niet op de een, dan is het wel op de ander.

En dan helpt die 100 euro ook nog best.
Plus het feit dat ik gewoon games kan uitwisselen met vrienden/familie.
Als jij uiteindelijk voor de ps4 kiest (keuze is volledig aan jezelf natuurlijk) en je koopt daar 2 games meer op dan dat je zou doen op de xbox dan maakt die 100 euro natuurlijk ook niets meer uit...
Jawel, je geeft met extra verkopen het goede signaal aan de betrokken partijen: je wilt de X1 niet en steunt de PS4 standpunten op game-focus.
Van die betere specs is nog niets te merken anders. Verder denk ik ook niet dat het veel uit gaat maken, op den duur heb je eerder teveel kosten aan prachtige omgevingen, waardoor je ook weer doorschiet.

Maar we zullen zien. Voorlopig zie je de performanceverschillen niet en zijn de games gewoon geweldig om te zien.
Weet jij wat er precies in zit dan? We weten nog niks, het enige wat we weten is core aantal en de transistor count van de X1. Daarop zijn alleen nog maar speculaties gedaan.

Er is nog geen lijstje met de daadwerkelijk specs verschenen voor beide consoles. Tot die tijd is het puur gissen.
Net zoals je dat nu ziet?
Bij multiplatform games is echt geen significant verschil tussen de PS4 en X360 graphics
Ehm Kinect moety altijd verbonden zijn met Xbox One en moet altijd AAN staan om de Xbox One te kunnen gebruiken, dat heeft Microsoft namelijk zelf al benadrukt.
@Mizgala28
Ehm Kinect hoeft niet altijd AAN te staan om de One te gebruiken.
Je kunt de Kinect gewoon uitzetten.
Ja, als je perse wilt kunnen zegen..Xbox ON etc. dan zal hij aan moeten staan.
Wil je dit niet perse..dan kun je de Kinect gewoon compleet uitzetten!!
Dat is het punt dus, dat kan niet. Xbox One aan == Kinect aan. Sterker nog, zelfs als de xbox uit staat staat Kinect nog aan, je moet em loshalen als je em uit wilt, en dan werkt je xbox dus niet ;)
Nee Alex_Dragon
Dat is het punt dus juist.
De Kinect kun je compleet uitzetten..weet niet hoe ik het duidelijker moet zeggen.
Je kunt de kinect compleet uitzetten!!!
Of hij nu aan staat of uit staat..de Kinect kun je uitzetten.
Je kunt natuurlijk ook gewoon de bron geven, want wat jij zegt heb ik ook nog niet eerder gehoord.
dat gaat over de huidige xbox/kinect, niet over de nieuwe...
Wat is het probleem?? je zet je xdoos op een stekker doos en ramt op de uit knop. Probleem opgelost!

Ga je gamen of ram je het ding weer aan... wil je updates terwijl het ding op standby staat? dan zet je het ding aan als je naar je werk gaat of weet ik veel.

IS dit geen optie voor je... dan koop je gewoon een ps4.
Daar dient wel bij vermeld te worden dat er nog geen woord gerept wordt over het gebruik bij de Xbox One. Als hij verplicht de gehele tijd zit aangesloten zit er een dikke kans in dat hij eens per zoveel tijd gewoon aanstaat.

Echter, iedereen die nu al hardop roept "Hij kan uit, je moet hem alleen aansluiten" is nogal voorbarig. Pas als het 100% zeker is dan kunnen we verder schreeuwen.
Maar wat als je hem aansluit en hem tegen een muur aan laat kijken? Kan dat, of moet er persé 1 persoon continu in beeld zijn voordat je wat kan doen?
Anoniem: 364690 @Coevorden12 juni 2013 16:29
Dan blijft er nog een probleem over, namelijk de microfoon die nog steeds aan staat.
En daar komt die oude theemuts (nee, niet mijn moeder) weer van pas!
Als je de woorden van microsoft niet meer geloofd, dan kun je ook gaan roepen dat het design nog gaat veranderen en de camera niet verplicht wordt. We weten het pas zeker als hij uit is.. en zo blijft het..
Dat laatse zeg ik dus ook. Het design zal echt niet meer veranderen, maar hoe de kinect gebuikt gaat worden, das de vraag.
Anoniem: 366581 @Zingo12 juni 2013 15:33
Als je de privacy statement niet meer geloofd dan wacht je tot die uit is, helemaal uit elkaar geschroefd en er gemonitoord is. Hoevaak en waarmee die connect, en hoeveel data die dan overpompt. Ik heb er iig een bron bij gegeven over wat ze met kinect doen. Mensen die zeggen dat ze 24/7 bekeken worden hebben nog helemaal geen bron gegeven. Als een bron niet meer nodig is dan ben ik bang voor de napalm vlammewerper die in de kinect zit en 24/7 op me bank gericht staat.
@Machiel_Ve

Er is geen vlammenwerper ingebouwd in de kinect. De drones vliegen gewoon boven in de lucht, de Kinect wordt alleen gebruikt om doelen te identificeren.
Daar hebben ze PRISM voor, dat ding moet toch de hele tijd online zijn; dus ff een backdoortje gebruiken en voila; je kijkt zo in de huishoudens. w00t.
Laat me niet lachen man, bij wie valt het niet op dat er ff 1080 video ge-upload word? Dat ze kunnen meekijken met data die JIJ richting de server stuurt, dat kan best. Maar als je denkt dat ze dus stiekum kunnen kijken terwijl die uitstaat?
@Machiek_ve

En waarom zouden ze een 1080p video stream moeten uploaden? Waarom zouden ze geen analyse algoritme inbakken die zelf bepaald of en wanneer hij een enkel gecomprimeerd frame overstuurd? Zo krijg je vanzelf een beeld van wie je regelmatig in jouw kamer ontvangt.
Dan richt ik hem gewoon op de tv, zodat de dienst doenende mensen nog wat te doen hebben als ik er niet ben ;) Full HD tv kijken, wat willen ze nog meer
Dat gaat over Kinect bij de Xbox360.
En dat dit zo is word vrij duidelijk als je de betreffende tekst doorleest.


MS heeft diverse statements gemaakt dat Kinect bij de One ALTIJD aan moet staan.
Als het niet aanstaat dan werkt de XboxOne niet.
En dan heb ik het niet over voice commands of zo maar zoals MS het duidelijk gezegd heeft werkt de console zonder ingeschakelde Kinect niet.

[Reactie gewijzigd door Deadsy op 22 juli 2024 13:53]

@Ryangr0
Nee, en hier praten we elkaar allemaal na en maken we onze eigen waarheid.
Microsoft heeft al een paar keer aangegeven dat dat ding compleet uit kan.
Je hoeft hem niet aan te zetten.

Machiel_ve heeft al een bron gegeven, bij deze nog 2:

http://arstechnica.com/ga...ine-and-privacy-policies/

en

http://www.ign.com/wikis/xbox-one/Xbox_One_Kinect
@Daejij

Het probleem is dat hij verplicht ingeplugd moet worden. Je kan hem dan alleen via een software instelling uitzetten. Dus dan moet je Micorosft vertrouwen dat ze die niet op afstand overrullen en zonder dat je het weet, alsnog de Kinect gebruiken om je te bespioneren.

En Microsoft heeft ook altijd ontkent al je gegevens zomaar met de NSA etcetera te delen. Blijkt nu ook niet waar te zijn.

Geef anders gewoon een verklaring waarom je een camera verplicht in moet pluggen en allen via de software 'uit' kan zetten?
Geef anders gewoon een verklaring waarom je een camera verplicht in moet pluggen en allen via de software 'uit' kan zetten?
Men wil de Kinect pushen en het voor developers gemakkelijker maken om het te implementeren. Wie een Xbox One heeft heeft sowieso een Kinect. Bij de Xbox 360 kan men wel extra geld investeren in Kinect features in een game, maar je weet nooit hoe groot je doelgroep dan is/was en of het dus wel de moeite is/was. Nu weten devs dat ze met het implementeren van Kinect in hun game de hele Xbox One base kan bereiken. Die kunnen dan nog steeds kiezen het niet te gebruiken, maar het bereik is wel groter.
Als voorbeeld neem ik hier graag Halo CEA bij. Deze had als gimmick Kinect voice commands. Ik heb me samen met vrienden dood gelachen over hoe het zonder kalibreren random reacties gaf, maar na kalibratie best goed werkte. Het was een toffe extra, maar doordat de Halo gamers niet al te snel een Kinect zullen gekocht hebben, hebben er maar zeer weinig mensen gebruik van gemaakt. Moest mijn vriendin geen Kinect gamer zijn had ik het vast ook niet. Feit is, het gaf een (beperkte) toegevoegde waarde aan het spel. :) De focus lag bijvoorbeeld ook niet op Kinect op E3, behalve wat extra's.

Dat is natuurlijk gewoon een antwoord op uw vraag (een vermoeden van mij, dus geen feit). Dat ik Kinect kan uitschakelen als de console uit staat is voor mij persoonlijk voldoende. Daar ik mijn netwerkverkeer monitor zal ik het snel genoeg merken als er data vertrekt uit de console wanneer dat niet zou mogen. In het begin zal ik (en vele andere waarschijnlijk) hier extra op letten ook. Kan er dan niks door de mazen van het net? Tuurlijk wel, maar de moment dat dat uitkomt zal Microsoft een zeer zwaar probleem hebben. Dat risico is het hen niet waard (denk ik).
Men wil de Kinect pushen en het voor developers gemakkelijker maken om het te implementeren. Wie een Xbox One heeft heeft sowieso een Kinect.
Bon, een goede en begrijpelijke reden om die standaard mee te leveren. Nu graag een reden die gevraagd was waarom je die niet mag uitpluggen? Als hij wordt meegeleverd, staat het je dan alsnog vrij om die te gebruiken, en iedere dev kan ervan uitgaan dat iedereen een heeft. Vermits je deze nu ook kan uitzetten volgens MS, zou dit hetzelfde zijn als uitgeplugd. Wil de game hem gebruiken, zet je hem aan, of plug je hem in.
Dat van de NSA... Geen enkel bedrijf zou daar vrijwillig aan mee doen, er zit vast en zeker chantage in het spel.
Anoniem: 52691 @Daejji12 juni 2013 17:37
Als je je eigen bron erop na leest hebben ze het alleen over een "off modus" wanneer je one uitstaat, die alleen het woord "xbox on" registreerd. Deze laatste functie kan je uit zetten waardoor hij helemaal uit staat.

Helaas is deze functie niet beschikbaar als de one aanstaat !
Je kan dan alleen kiezen tussen on of pause, waar bij pauze alleen de sensor uitgaat.
De microfoon blijft dus altijd aan als je bezig bent met je one.
You sir, made my day.
Snap niet dat zoveel mensen Kinect als meer waarde zien. Wie wil er nou 24/7 een 1080P camera op je gericht hebben. Ook al is het nog zo goed beveiligd. Ik heb er geen lekker gevoel bij. Vooral na de recente ontwikkelingen in de US.
Noem mij maar paranoia (of oud ;) ) Maar ik plak al een tijdje de frontcamera's af. Laptop, tablet, telefoon.
Als men van de NSA mij zo graag wil zien dan zorg ik wel dat ik 24/7 in m'n onderbroek voor dat ding ga zitten... Couldn't care less. Ik heb niks te verbergen, ze mogen weten met wie ik bel en als ik een bom wil af laten gaan dan zal ik dat niet gaan bekokstoven voor m'n X1.
@joostverkaik

Iedereen snapt dat iemand met snode plannen geen gebruik maakt van een Xbox one, of Hotmail, of Facebook, of iPhone, of Dropbox etcetera.

Vandaar iedereen zich afvraagt met welk doel de VS momenteel van iedereen die wel gebruik maakt van cloud diensten, alle informatie vergaart. Dat is juist wat de mensen beangstigd.

En je kan wel stoer roepen dat het jouw niets uit maakt, totdat je ineens nadeel ondervind. Want wat als de gegevens van jouw DNA opgeslagen ergens in de cloud, staat dat je een erfelijke ziekte hebt, kan je ineens een hoop problemen krijgen met verzekeringen etcetera.

Of nog simpeler, wanneer je gaat solliciteren. Nu verwijderd iedereen zijn studentenprofiel, want toch iets teveel alcohol op de foto's. Dat kan straks niet meer. Kan je ineens niet meer bij Amerikaanse bedrijven werken, want je kwam niet door de externe screening.
@ wiseger
Ha iemand met snode plannen is meestal al dom genoeg om zijn snode plannen uit te voeren.
De gemiddelde crimineel is niet erg snugger en daarom zie ik ze juist aan om met ze anderen criminele vriendjes een gezellige groep chat te houden op facebook.
Of een whatsappje stuurt met de tijd van inbraak.
Of even belt met zijn mobiel hoe we die kerel wel een lesje leren.
Wat blijkt dat word allemaal afgeluisterd.
Er is op het moment bijna niks wat je nu kan doen waarbij er niet iemand over je schouder meekijkt.

Maar microsoft neemt het nu een stapje verder want mocht dit een succes worden.
Dan zal er een netwerk onstaan van miljoenen webcams die data vergaren en aangezien het al duidelijk is dat microsoft eerder informatie aan de NSA verschaften waarom zou je dan zo naief zijn om ervan uit te gaan dat de NSA niet weer op de deur klopt.
De geringe informatie die over dit onderwerp beschikbaar is de schimmige voorwaarden maken dat het alleen maar duidelijker word dat dit zo een medium gaat worden.
Ik denk ook niet dat het alleen om amerika gaat het gaat om overall.
Windows het meest gebruikte besturings systeem ter wereld.
En hoe boeiend je leven is maakt niet al zijn er straks 100 000 webcams nodig om 1 crimineel op te pakken zij blij.
Maar jij de normale burger die denkt smorgens lekker ff een fapje op de bank te pakken .....
De gedachte erachter dat je mogelijker wijs ge analyseerd word geluids opnames vergaard worden jah das nie cool.
Ik denk dat ik zelfs maar eens ga proberen wat overheids instanties op mijn nek te krijgen gewoon rustig tor browsertje wat mail contact met een hitman via gmail en vragen of hij obama koud kan maken.
Etc.

Aan de andere kant als je niks te melden hebt maakt het dan uit of ze naar je staren?
Ja principe.

[Reactie gewijzigd door jappiejaap op 22 juli 2024 13:53]

Laatst nog een virus gehad, die schakelde in windows mijn webcam in, maakte een foto en breide er een nep-melding van de politie van (zo eentje waar je zogenaamd een boete moet betalen om je pc weer vrij te krijgen). Sinds dien ben ik huiverig met webcams etc want een simpel stukje software kan van alles laten filmen en doorsturen.
Het argument van koop maar een xbox 360 slaat natuurlijk nergens op. Ze kunnen beter zeggen, zoals madmax al zei, koop maar een ps4, zeflde beleving maar zonder de besproken restricties.
Je bedoelt waarschijnlijk dat je heel naïef in een telefoontje van "Microsoft" getrapt bent (maar vertelt dat slim genoeg niet want het zou je hele post onderuit halen)?
Je snapt dat je met zulke naïviteit nog veel vatbaarder bent dan met een xbox die je eventueel de hele dag zou filmen? Jij geeft zelfs in de analoge wereld je gegevens af, daar helpt geen virusscanner/firewall of duct-tape nodig.
Je vergelijkt een closed systeem met een virus wat je zelf hebt binnengelaten? Dat is een hele makkelijke vergelijking die kant nog wal raakt.
Het is geen closed system. Het is een systeem dat met het internet en de servers van Microsoft verbonden staat. En je hoeft echt niet zelf een virus binnen te halen om te worden gehacked.

Z'n vergelijking is vergezocht, maar ik snap wat hij bedoelt.
Er draaid inderdaad een aangepaste versie van de Windows 8 kernel onder. Alleen één verschil. Alles gaat via de Microsoft servers, en je kan niet zomaar luk raak alles installeren zoals op een PC.

Pin jij ooit wel eens? Of doe je dat uit voorzorg niet omdat 9/10 pinautomaten op Windows draaien? Maar dat vergeet je zeker even voor het gemak.
Anoniem: 28912 @Caayn13 juni 2013 11:32
Pinautomaten staan op een seperaat netwerk.

Deze Xbox apparaten hangen aan het internet.

Dat is een heel groot verschil en ja, tuurlijk KAN er VPN inzitten verwerkt of weet ik veel wat voor tunnelingsprotocollen.
Het is mogelijk en niet fysiek gescheiden zoals met je Pinautomaten-verhaal.
En wat weerhoud je er van om er een doekje over heen te leggen zodat de camera niks ziet? Dit doe ik al sinds de originele kinect op de Xbox 360.
Het gaat er niet om, of je er een doekje over kunt leggen. Het gaat er om dat sommige mensen (zoals ik) het een behoorlijke inbreuk op privacy vinden als er een constant een camera/microfoon op je gericht staat. Of er nou iemand kan meekijken of niet.

En er blind op vertrouwen dat Microsoft (of Apple, Google etc.) geen gegevens doorgeeft aan derden is gewoon naïef.
en geen probleem mee dat die webcam op de laptop je constant staat aan te gapen?

Ik zie hier niet zoveel verschil tussen dit en het feit dat elke laptop een webcam heeft ingebouwd zitten gericht op de gebruiker zijn smoel...
Ik heb de drivers niet geinstalleerd... en een laptop staat een groot deel van de tijd dichtgeklapt in een hoek/tas. Dat is toch anders dan een die stationair langs de tv de hele tijd aan staat.

Er is een tijd geleden ook een aardig schandaal geweest toen er in America op school laptops software was geinstalleerd om de webcam remote te bekijken zonder dat de gebruikers daar erg in hadden...
@IskaRiot

Stickertje erop en die staat uit. Die Kinect gebruitk ook infrarood, dat is wat lastiger afsluiten.

Daarnaast, we hebben het hier niet voer een ingebouwde camera, maar een camera die je verplicht moet aansluiten op je Xbox. Waarom moet je hem uberhaupt verplicht aansluiten en mag hij alleen via de software uit?
@Caayn

Nee hoor, niemand is vergeten dat je niet verplicht bent om MS te kopen. Dat hebben de cijfers van Win8 wel bewezen. En dat zullen de cijfers van de Xbox one straks ook bewijzen.

Verplichte camera's in je huiskamer gaat de meeste mensen een stap tever. Zeker in combinatie met een always on internet verbinding.
camera's zijn het probleem echt niet. Als je er maar zelf de controle op hebt.

Mensen hebben ook nog steeds gewoon beveiligingscamera's hangen, dus dat is geen probleem.

En het is geen always online verbinding. Eenmaal per 24 uur en ook alleen als je daadwerkelijk aan het gamen bent.
@Martinspire

Je slaat de spijker op zijn kop, "als je er maar zelf de controle over hebt". Aangezien je de camera niet kan loskoppelen terwijl je speelt, heb je er geen controle over, anders dan hem af te plakken of op een muur te richten.

Iemand kan van buiten de controle dan overnemen en zich zo toegang tot jouw huiskamer verschaffen. En dan kan je gewoon eens in de 24 uur een paar frames opvragen of het geluid uit de huiskamer. Je weet geeneens of die software al op de console is ingebouwd. De NSA werkt nauw samen met Microsoft. Zo is al bekend dat ze aan Windows 7 gewerkt, voor een betere beveiliging.

Denk overigens dat de meeste de verbinding erin laten zitten en dan staat ie gewoon always on.

edit: typo

[Reactie gewijzigd door wiseger op 22 juli 2024 13:53]

Of eenmaal per uur. Dat is voor mij al always-on genoeg.
Beveiligingscamera's vergelijken met een M$-camera, wat een kul argument.
Wat te denken van het afluister-speakertje?

Veel plezier met je Xbox, hopelijk faalt het ding flink.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 84457 op 22 juli 2024 13:53]

@Caayn en IskaRiot.

Ja heb een custom build Linux distro en een custom build rom voor me phone.

En ja, er zit een stickertje op de lens van me build in cam's

Nog net geen aluminium hoedje op, dit helpt namelijk niet.


Ik snap best dat er mensen zijn die dit allemaal wel willen, Maar men vergeet steeds. Dat dit weer een stapje in de "verkeerde" richting kan zijn. Straks kan je niet meer kiezen voor een device zonder camera!
Die informatie heb ik vrijwillig verstrekt of is overgenomen van bronnen waar ik de informatie vrijwillig heb verstrekt.
Je snapt hopelijk het verschil tussen je woonplaats en hobby opgeven op een internet forum. En het "stiekem" meekijken in iemands leefruimte en registreren en opslaan van iemand gesprekken, idealen en gewoontes?

Maar gooi er gerust nog een alu hoedje comment tegenaan. Ieder zijn mening.
@Magistraal91

Als je het overdreven vind, kan jij dan uitleggen waarom je verplicht een camera moet aansluiten op de XboxOne en je die alleen via een software instellen uit kan zetten?

Als je hem uit kan zetten, waarom moet je hem dan inpluggen? Of kan hij ten alle tijden stiekem van de andere kant toch bediend worden? net zoals Microsoft al je andere gegevens ook allang naar de NSA stuurt, ondanks al hun ontkenningen?
Anoniem: 444402 @wiseger13 juni 2013 00:00
Een gokje in het wilde westen....

De kineckt heeft spraak/gesprek en gezichts herkening.
Kan een via ifrarood een scan van je (huis)kamer maken.
Staat "verplicht" altijd ingeplugd, aan of uit maakt dan geen verschil.

PRISM e.d. verzamellen o.a. meta data.

Combineer dat, en dan verzamel je data van gezichts, spraak en gespreks herkenning. Maw, waar je woont (ISP) met wie je omgaat, en waar je het over hebt, hoe je huis eruit ziet, wat je kijkt, googled en luisterd ect. ect.

Creepy....
Daarnaast staat wel je laptop met ingebouwde webcam zeker ;)
Anoniem: 109989 @jip_8612 juni 2013 18:15
mijn laptop heeft een ingebouwd lampje dat gaat branden als de camera aan staat :)
En wie zegt dat dat lampje altijd brand als de webcam aanstaat? Jij gaat er op goed geloof vanuit dat het lampje altijd aangaat wanneer de webcam aanstaat. Maar dat is lang niet altijd zo.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 22 juli 2024 13:53]

Je kan gewoon de webcam afplakken als je wilt. Je kan de drivers niet installeren waardoor hij helemaal niet werkt.
Grapje toch zeker, hoop ik? Frontcamera's afplakken? My god. Alsof jouw leven boeiender is dan welk ander persoon dan ook.
Wie wil er nou 24/7 een 1080P camera op je gericht hebben. Ook al is het nog zo goed beveiligd. Ik heb er geen lekker gevoel bij. Vooral na de recente ontwikkelingen in de US.
Dat gevoel bekroop mij al bij de Kinect op de 360, en dat gaat bij deze X1 zeker niet minder worden.
In tegendeel!
Microsoft, NSA, Prism, Kinect... allemaal in één zin...
Daar gaan de haren van recht overeind staan!
wat is er ongefundeerd aan als ik vragen mag? links zijn in de reacties al meerdere malen aangegeven waar MS zelf aangeeft dat de kinect volledig en ten alle tijden uitgezet kan worden.
Softwarematig, en je moet er dus maar op vertrouwen dat hij uitstaat. Je kan hem niet uitpluggen, de stroom afhalen en in de doos leggen. Dat weten we. Dat hij volledig en ten alle tijde uitgezet kan worden dacht ik niet dat gezegd was geweest.
Wie zegt dat jou feiten kloppen ? Microsoft zegt dit na alle kritieken , klinkt meer als Damage controle.

Je kan de kinect uitzetten , maar wel een commando geven. Bij smart Tv`s werkt hetzelfde en hij staat gewoon aan. Dus de kinect staat gewoon aan , de xbox staat gewoon aan.

[Reactie gewijzigd door Hunterrnl op 22 juli 2024 13:53]

Dan zet je toch alles achter een schakelaar en druk je de boel van de stroom af, dat is nog milieuvriendelijker ook.
Doe ik al jaren, gewoon apparaten uitzetten als ze niet gebruikt worden.
@SunnieNL

Dat heeft Microsoft ondervangen door je te verplichten minimaal éénmaal per dag verbinding met het Internet te maken en daarvoor moet je Xbox met Kinect toch echt aan.
@Wiseger

Dat geldt natuurlijk alleen als je iets wil doen. Op dat moment gaat je schakelaar weer om, heeft de xbox weer stroom, kan hij checken en kan je weer 24 uur spelen.
Ik denk dat je het andersom moet zien. Een keer checken betekent dat je 24 uur lang mag spelen (1 uur bij gastconsole). Wil je na die periode verder spelen, moet je weer opnieuw checken.

Gezien stroom er af ook niet spelen is, levert het dus geen problemen op dat hij gedurende die periode niet kan checken bij SunnieNL.
Als mijn internetverbinding er 1 dag uit ligt, wat willen ze dan doen? Ik neem aan dat zodra je je xbox aanzet na een langere tijd niet online te zijn geweest, hij dan gewoon direct je gegevens checkt? Of zegt MS na meer dan 1 dag offline: sorry, je account is geblokkeerd? In dat geval ga ik die meuk dus echt nooit aanschaffen....
Je account en games blijven behouden. De Xbox One zal alleen eerst een check willen uitvoeren. Waarna je gewoon zoals normaal weer verder kunt gaan met gamen.

Het is niet alsof wanneer binnen 24h niet online bent geweest dat je console of account geband worden. Ik snap ook niet waar mensen die gedachten vandaan hebben.
Je account wordt niet gebanned maar je kan niet meer gamen tot de console weer een internet verbinding heeft. Dit lijkt mij gewoon verschrikkelijk; je kan niet meer met je eigen, zelf betaalde games spelen. Ook geen single player games!
@Kvuivbribumok

Dus? Dat kan ik met mijn steam games ook niet, wanneer ik steam niet in offline mode heb gezet voordat ik mijn internet verbinding verlies. Als ik dat niet doe start steam bij mij gewoon niet op, dus mijn singleplayer games zoals skyrim ook niet.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 22 juli 2024 13:53]

Wat een onzin, Steam kun je gewoon prima in offline-modus starten als het internet eraf ligt. Dit kan al sinds de introductie van Steam.. en Skyrim heeft gewoon een .exe in de steamapps folder staan, die kun je ook zonder steam runnen.

Valve geeft je teminste nog de optie om zonder internet te spelen, de games staan immers op je PC. Die always-on bullshit is toch belachelijk? Wat als je op reis bent of op een locatie bent waar geen internet mogelijk is ( zelfs geen 3G ) dan heb je dus maar pech?

"Wie geen internet heeft, moet de Xbox 360 kopen, zei Microsoft verder." Ik vind dit zo arrogant overkomen.. waarom beginnen al die bedrijven tegenwoordig van die Apple spatjes te krijgen? :S

"Gelukkig hebben we een product voor mensen zonder internet, het heet de xbox360" uhhuh.. ik zal mijn commodore64 ook nog maar eens afstoffen?

[Reactie gewijzigd door quintox op 22 juli 2024 13:53]

Zoals ik zei, bij mij werkt het niet. Leuk dat Valve het "ondersteunt" maar dan vraag ik me toch echt af waarom het niet werkt. En skyrim was een voorbeeld.

Daarnaast kan je met de Xbox One perfect offline spelen. Je moet ééns per 24h verbinding maken niet 24/7 online zijn. Heel verschil ;)

Daarnaast, neem jij je consoles mee op vakantie? Ik neem een handheld mee, maar zeker geen console. En ik betwijfel dat er veel mensen die een console meenemen op vakantie, wat is anders het punt van een vakantie.
@Cyaan: Thx, dat wilde ik even weten. Dan kan je dus rustig de stroom van je xbox halen als je die niet gebruikt, zonder problemen.

Mooi ook dat een vraag waarop volgens mij velen wel het antwoord willen weten lekker met -1 gemod wordt. Heerlijk systeem blijft het toch....
@Sjekster

Jup, je kan rustig de stekker eruit trekken. En een week later weer vrolijk verder gamen bijv.
Het moderatie systeem is een leuk idee, maar het werkt niet. Je bent niet de enige die er zo over denkt ;)
Nee, ze blokkeren geen account. Als je internetverbinding er een dag uit ligt is het inderdaad niet meer mogelijk te gamen (de rest nog wel). Een grote zonde, maar dat weet je dan wel voor je hem koopt. Voor de ene mens is dat een argument om hem niet te kopen, voor andere niet. Als de console niet in gebruik is, is inchecken uiteraard ook niet nodig. Dus als deze uitgeschakeld is of de stroom staat er af dan zal deze niet inchecken maar dat heeft geen gevolgen voor je account (enkel op de mogelijkheden van de console, die wat beperkter zijn tot er weer kan ingecheckt worden).
Na meer dan 24 uur offline kan je _GEEN_ games meer spelen, maar wel TV kijken etc ...
Ze hebben gemeld dat je de spraakherkenning uit kan zetten en dat de camera ook al niet aan staat als je dat niet wilt. Dus waarom dan nog doorgaan over dat de feiten volgens jou toch niet correct zijn?
uitzetten, doekjes erover heen. Ik ben een klassiek luie gamer, heb niets met bewegingssenroren en camera's, maar de optie xbox1 zonder kinect bestaat niet. dan is de 100e 100euro teveel en hebben ze aan mij geen nieuwe klant. als ik ben uitgekeken op de 360 is mijn volgende next gen een ps4
Wanneer hebben ze dit gezegd? Link graag. Het laatste wat ik heb vernomen was namelijk dat de mic en kinect altijd aan staan (of standby, maar wel reagerend op stem).
http://www.microsoft.com/...x/default.aspx?xr=footnav

hier boven is de link al gedeeld, hierbij nog maar een x. lees kopje kinect.

lol en waarom is dit nu -1 :O het word echt met de dag leuker op tweakers.

[Reactie gewijzigd door huntedjohan op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 366581 @Framoes12 juni 2013 16:22
Daejji en ik hebben hierboven a 3 bronnen aangeleverd dat de kinect helemaal uit kan. Als je hem uitzet kan je de x1 natuurlijk ook niet aanzetten met je stem.
bron:

http://techcrunch.com/201...rosoft-facebook-and-more/

Is toch echt genoeg in het nieuws geweest de afgelopen dagen.
@Bron... Waar ben je??
Hoe weet je dan dat de camera uitstaat als je console uitstaat? Wie zegt dat, Microsoft? Het bedrijf met een backdoor voor de NSA? En die geloof jij?

Punt is met Kinect staat er gewoon constant een camera op heel je woonkamer gericht, of deze nu uitstaat of niet het is gewoon een onbehaagelijk gevoel. En als de audio dan nog wel werkt wie zegt mij dan dat ze niet op afstand ook de camera in kunnen schakelen?

Jij zegt het klopt gewoon niet en dat is blijkbaar wel een feit? Heb jij bewijs dat de camera niet op afstand ingeschakeld kan worden? En als de software zegt dat de camera uit staat, hoe kun je dan bewijzen dat dit echt ook zo is? Jij wel blijkbaar maar voor mij is dat geen 100% zekerheid.
En jij gelooft blijkbaar alle geruchten die de wereld in geholpen worden. Als ze je echt willen afluisteren, gaan ze niet een closed circuit als de Kinect gebruiken maar hangen ze gewoon camera's op als je even weg bent.

Verder heeft Microsoft gewoon aangegeven dat het ze niet gaat om het beperken van je privacy maar dat het een uitbreiding is, waar je gebruik van kunt maken of niet.

Wie zegt mij dat er niet stiekem een atoomgenerator in de box zit, wie zegt mij dat er niet stiekem een NSA team zit te kijken of ik mijn tanden wel gepoetst heb in de ochtend. Wie zegt mij dat mijn telefoon niet wordt gebruikt als processing power voor de grootste tablet allertijden?

Zo kan ik ook wel speculeren. Bij de huidige Kinect is al bewezen dat ze niets doorzenden als je dat niet wilt. Vertrouw je dat dan nog steeds niet, dan blijf je lekker bij de PS4. Maar wie zegt dat je daar helemaal veilig bent? In ieder geval kun je zo wel bezig blijven en ik ga liever uit van wat er bekend is, en dat is dat hij uit kan plus dat hij niets doorzend, zeker niet als je console uit staat.
Anoniem: 145867 @Martinspire12 juni 2013 17:03
@Martinspire, vraagje... Hoeveel aandelen Microsoft heb jij?
Dezelfde hoeveelheiden aandelen die jij bij google hebt Texamicz ..
...hangen ze gewoon camera's op als je even weg bent

Camera's ophangen als je even weg bent? Dus je bedoelt dat ze naar mijn huis komen, camera's ophangen etc, terwijl er straks al een perfect werkende webcam in mijn huis staat die regelmatig internet nodig heeft (namelijk de Kinect).

"Microsoft heeft het gewoon aangegeven dat...". Net zoals dat Amerika zo ontzettend open over ales is dat we geen klokkenluiders nodig hebben...of wacht, die zijn er wel, want Amerika boeit 't werkelijk geen klap welke privacy ze schenden.

Grappig dat iedereen begint te zeuren over alu-hoedjes, terwijl net naar buiten is gekomen dat ALLES wat op facebook staat gelogged wordt door die Amerikaanse sjappies. Denk je nou echt dat ze 't daarbij laten?

Wat een naiviteit.
Die naïviteit waar je het over hebt was al in ruime mate aanwezig want dat Facebook dit doet wordt al bijna vanaf de introductie ervan geroepen. Het is eerder naïef dat er nu mensen van schrikken...

Hoewel ikzelf redelijk in de conspiracy-hoek zit, wordt dit Kinect verhaal me toch echt veel te veel opgeblazen tot een soort van strijd (waar toevallig genoeg de PS4 dan als winnaar wordt uitgeroepen door mensen met een heel selectief geheugen na meerdere PS-debacles) die vooral op onderbuikgevoelens gebaseerd lijkt te zijn en bovendien ergens best egocentrisch is. Wat zou jou als X One gamer zo aantrekkelijk maken om 24/7 te bespieden?
Dat zou in mijn geval pas een probleem worden als de bond tegen het vloeken zich ermee gaat bemoeien.
Verder zal ook hier weer opgaan dat er niets is wat niet met duct-tape is op te lossen. :+
Ik zou de gemiddelde internetgebruiker ook niet interessant vinden om te bespieden, maar dat gebeurt blijkbaar dus toch.
@Mkools24
euh..wie zegt dat op iemand zijn laptop de frontcamera uit staat en niemand meekijkt??
Wie zegt dat niemand een babyfoon afluisterd?
Wie zegt dat niemand met mij meekijkt vanaf mijn smartphone zijn camera??

Zoals jij praat kunnen we inderdaad beter een Alu hoedje opzetten en totaal niemand meer vertrouwen.
Alle camera's, smartpones, smart tv's etc. uit huis.
Beter ook geen internet meer gebruiken.
Dat slaat echt als een tang op een varken. Een laptop is een totaal andere situatie want die heb je niet heel de dag open staan alleen als je hem daadwerkelijk nodig hebt. Bovendien zit je vaak nog op kantoor ook of achter een bureau.

Dat is totaal niet te vergelijken met een camera die 24x7 heel je woonkamer waarneemt. Bovendien hebben veel laptops (althans de Acer van mij) een webcam die je kan draaien en die je dus ook naar de muur kunt draaien.

Smartphone hetzelfde, die zit het meest van de tijd in je broekzak of staart naar het platfond.

Kijk als je domme vergelijkingen gaat maken weet ik er ook nog wel een paar.

Wat jij zegt is dat ze gewoon maximaal je privacy mogen schenden omdat je anders net zo goed niets meer kunt gebruiken of doen maar dat slaat natuurlijk nergens op.
duh, hierbij heb je toch jezelf beetje voor aap gezet. als je dan echt zo bang ben voor camera's en de moeite kun nemen om bij je acer de camera te draaien is het dus voor jou ook geen probleem om een doekje over jou kinect te hangen! je heb er geen probleem mee dat jou acer de webcam heeft want die draai je weg, dan is kinect net zo min een probleem voor jou.
Euh..en jij denkt dat je de Kinect niet naar de muur kunt draaien? |:(

Ik zeg helemaal nergens dat ze maximaal privacy mogen schenden.
Sommigen doen alsof ze constant met je mee gaan kijken wat je doet..met miljoenen mensen meekijken (sure :Y) )

Wie zegt dat de Xbox one in de woonkamer staat en niet op een gameroom?
Wie zegt niet dat mijn laptop gericht staat op mijn woonkamer?
Als we toch domme vergelijkingen gaan maken?!


Zucht..die Kinect kan compleet uit.
Prima als je een PS4 wilt kopen..genoeg andere voordelen waaronder de prijs.
Maar sommige argumenten vind ik echt overdreven of compleet onzin en soms dus zelfs totaal niet waar.
Anoniem: 28912 @Daejji13 juni 2013 11:34
Ja, met miljoenen mensen meekijken? Nee joh.. een filter erop..

Eigenaar Vrouw onder 30 == True? Motion == True? Bepaalde pallet-kleur extra aanwezig in beeld = True?

En dan lekker schaars geklede vrouwen begluren! :P
Ja precies en met de recente rel om PRISM en de NSA zou ik z'n ding zeker niet in mijn huiskamer willen hebben.
Dan is een PS4 ook niet bepaald veilig meer. Maar waarom zouden ze moeilijk doen met een xbox en niet gewoon via je pc of telefoon afluisteren?
Omdat mijn telefoon niet 24 uur per dag in mijn huis is met camera en al. Dat ding zit driekwart van de dag in m'n zak en als je wel eens per ongeluk bent gebeld door iemand die z'n telefoon in z'n broekzak had, weet je dat dat redelijk onverstaanbaar is.
Anoniem: 80466 @Framoes12 juni 2013 15:55
Ik zit elke dag langer achter een laptop (met cam) dan op de bank bij de TV.
en dan ook nog tot een uur met die telefoon.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 22 juli 2024 13:53]

Je vergeet een 3e verschil

- PS4 heeft krachtigere hardware, maar kost toch €100 minder.
Anoniem: 522278 @xIntenso12 juni 2013 15:21
Die krachtigere hardware is redelijk marginaal, het maakt een miniem verschil. Microsoft heeft al gehint op gebruik maken van cloud computing voor games, als hier inderdaad goed gebruik van gemaakt wordt dan heeft MS daar nog een troef in handen om de hardware als het ware 'op te schroeven'.
Sony heeft ook bekend gemaakt dat het cloud computing gaat gebruiken.
Het is eigenlijk ook niets verbazend dat beiden dit doen, gezien de komende tijd toch alles in de cloud gaat
Maar wie zal dit beter in elkaar zetten? Microsoft die met Azure al aardig ervaring heeft en met Xbox live al vele jaren een betrouwbaar netwerk heeft? Of Sony die vrijwel niets in de cloud doet en die vorig jaar nog een hele grote lek heeft gehad op het netwerk?

Sure, Sony zal het ook wel gaan doen, maar meer dan Gaikai (welke nog overgenomen is ook) hebben we er niet van vernomen. Het zal zich nog moeten bewijzen terwijl ze er bij Microsoft al bij het begin vanuit zijn gegaan.
Anoniem: 145867 @Martinspire12 juni 2013 17:14
Het gaat niet om beter... het gaat om wie de servers in beheer hebben en de wetgeving die daar heerst.

Microsoft met zijn servertjes in Amerika.... denk je nou echt dat men dat nu nog wil? grapjas :) No way dat bedrijven en mensen nog aan die Skydrive willen.
Ik wil niet veel zeggen, maar Azure is ook al een paar keer down geweest en was in het begin echt niet zo goed.
Als Sony slim is beginnen ze een partnership met Amazon, die is al veel langer dan microsoft bezig met de wolk (a.k.a. Mist)
Marginaal, maar als je met een Xbox 3 OS-en hebt draaien, zal je het weldegelijk merken met beschikbaar RAM en beschikbare cores als je een game aan t maken bent.
Dit is sowieso een totaal bogus verhaal van zo wel Microsoft en Sony.

Wat kan je met cloud? savegames en instellingen opslaan.. tja, leuk, dat kan inderdaad. Je kan ook de installatie bestanden voor games er neerzetten zoals bij Steam en Origin.

Maar de CPU of GPU kracht opkrikken door middel van de cloud? Wel eens van LATENCY gehoord? 8)7

Of je afgevraagd waarom het TCP protocol niet voor sateliet gebruikt wordt? :?

Waar is het niveau van Tweakers heen aan het gaan als dat soort marketing pulp praat als zoete koek geaccepteerd wordt? |:(

Sterker nog.. ik denk performance technisch dat beide consoles het beter zouden doen zonder cloud.
Ik betwijfel of veel mensen 2 consoles aanschaffen, vooral in deze tijd. Mensen kopen niet meer zoveel games tegenwoordig en al helemaal geen console voor 'n paar exclusives. En de mensen die 2 consoles hebben, waaronder ik, zullen zich misschien de afgelopen generatie ook wel achter de oren krabben waarom ze die in godsnaam hebben gekocht.
Anoniem: 245699 @Martinspire12 juni 2013 14:51
aardig wat gamers ook een X1 erbij halen voor de exclusives
Ja, een gemiddeld persoon heeft idd ~€1000,- aan spelcomputers in z'n woon/slaapkamer staan... :z

Denk dat Sony iig voorlopig deze slag wel gaat winnen. Er zijn gewoon te weinig positieve punten te noemen welke echt meerwaarde bieden t.o.v. de PS4.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 245699 op 22 juli 2024 13:53]

Gisteren waren bij de game mania bij mij in het dorp 75 pre-orders voor de PS4 tegenover 2 voor de xbox one. You do the math.
Meer punten hoor naar mijn mening:

- DRM
- Online verplichting
- Verplichting tot aanschaf kinect (ook al wil je die niet)
- Hogere prijs (zie boven)
- Langere support 360. Leuk en aardig, maar daar heb je als One klant geen donder aan.

Oftewel MS gaat er niet meteen op focussen omdat ze de 360 nog in leven willen houden, je betaald meer én hebt er wat nadelen aan. Media center functionaliteit is een leuke bonus, maar die is wel een paar jaar te laat voor de meeste mensen.

Nee toen Sony z'n console prijs voor de PS4 betekend maakte, wist de onderstaande beste man het goed te verwoorden:
Randy Pitchford ‏@DuvalMagic 10 Jun

$399 PS4 = gg
Maar goed, MS is wel eerder met een inferieur aanbod ver gekomen, dus we zullen zien.
PS4 zal naar mijn verwachting het zeker beter gaan doen. We zullen in ieder geval ongetwijfeld een verschuiving gaan zien in de richting van Sony! Betere specs, minder restricties en een mogelijkheid tot upgraden naar SSD voor minder knaken.

Kinect is voor velen nutteloos en er is tot op heden nog geen game voor uitgebracht die noemenswaardig is.

Ook beschrijf je prijsverlagingen of toevoegingen in de consoleverkoop, maar hierin zal Sony uiteraard ook niet achterblijven.

Tenslotte vind ik het een erg dikke middelvinger naar de minder bedeelden om te zeggen: "Geen mogelijkheid tot (stabiel) internet? Koop dan maar een xbox 360". Wat is dat nou voor zielige uitspraak?

Nee, Xbox 360 was een prachtig entertainment system, maar hoe het er nu voor staat is mijn keuze gemaakt voor de next gen consoles.

[Reactie gewijzigd door Dekar op 22 juli 2024 13:53]

En het gebruik van de gebruikte games?
PS4 stelt geen restricties meer op gebruikte games en bij de One is alles gebonden aan één gebruiker. Hiermee maakt MIcrosoft de One een elite ding en gamen überhaupt nog meer een luxe dan dat het al is.
Je hebt geen glazen bol nodig om te kunnen voorspellen dat de gebruikersvriendelijkheid van de PS4 ervoor gaat zorgen dat de One fiks minder gaat verkopen.
Daarnaast verschillen ze ook nog in de processorsnelheden, waar de PS4 weer beter geklokt is dan de One.

Dat prijzen zullen zakken is gegarandeerd waar, maar dit zal ook gebeuren met de PS4, wie weet wel niet zo drastisch als bij de One, maar 100 euro maak je niet zomaar goed.

Sony wint de eerste slag van de concole oorlog als voordat deze begonnen is. Het is naar mijn idee nog maar de vraag of de One hiervan zal kunnen herstellen.

PS. Wat er ook gebeurt met de concoles, ik ga overstappen naar de game Pc, maar ik heb een PS3 en blijf deze gebruiken totdat de releases stoppen.
Welke exclusives? De enige exclusives die MS nog overheeft zijn Halo, Fable, Forza en Gears of War.

2 van die franchises zijn al zo goed als dood, Halo ligt op sterven (ik betwijfel dat de volgende Halo een hoog niveau gaat halen). Forza heeft de pech dat Gran Turismo bestaat, niet dat GT per definitie beter is (wat niet zo is, beide games hebben hun charme), maar mensen gaan nu niet meer perse voor Forza een Xbox kopen omdat er alternatieven zijn.

De "exclusives" die de Xbox nu krijgt zijn timed. 6-12 maanden, daarna komen ze op andere platforms uit. Ze hebben gewoon niets meer.

Sony heeft zowiezo altijd al een veel betere lineup van exclusives gehad. The Last Guardian gaat ook niet op de Xbox uitkomen... Of games van Quantic Dream en thatgamecompany, of zelfs Santa Monica, en tal van andere developers. MS heeft alleen maar sequels, Sony laat hun subsidiaries ook nieuwe dingen proberen. Daarnaast gaan MMO's ook naar de consoles komen en daar gaat de PS4 gewoon veel beter voor zijn omdat het patchproces voor Sony simpelweg veel miner complex en bureaucratisch is.

De PS4 gaat de Xbone minstens met een ratio van 2:1 verslaan in de verkoop, een conservatief cijfer. Ik denk dat het eerder 3:1 of meer gaat worden. Zelfs hardcore 360 mensen overwegen nu om te switchen.
Dat de xbox 1 op maar 2 punten zou verschillen is niet waar. Andere exclusifs, wat minder power (gpu en ram) en de controller voelt natuurlijk wezenlijk anders aan.

Tijden veranderen, het lijkt me een toffe console, maar ik ga de ps4 zeker halen. PS3 ben ik nog wel even zoet mee overigens :)
Er zijn wel meer zaken waarop de one en de ps4 verschillen: hardware, dev support en prijs!

De PS4 is gewoon krachtiger en meer futureproof zoals Delaziz zeer mooi weet te verwoorden (+3 BTW). Neem daarbij de enorme support van developers die dus groter is dan bij de xbox one en ik denk dat je dan bij beide systemen er warmpjes bij zit.

Ik denk dat als je kijkt naar de inhaalslagen die Sony heeft gemaakt met het PSN vanaf de launch van de ps3 naar nu je eigenlijk kan zeggen dat Sony het platform van xbox live zeker wel kan benaderen of zelf inhalen. Kijk naar games op PS network waarbij je met 256 spelers tegelijk online was (MAG). Lag is allang geen issue meer en er zijn games waarbij je met PSN sneller online bent dan op xbox live (battlefield)

Ik denk dat Sony, zeker nu online games ook betaald word op PS4 de vooruitgang op xbox life heel goed kan bijbenen zoniet inhalen.
De PS3 verplettert de Xbox 360 al jarenlang in Nederland, Europa (op de UK na), Azie en het Midden-Oosten. Enkel in de UK en VS heeft de Xbox 360 een voorsprong. Ook mutliplatformgames verkopen structureel beter in de bovengenoemde territories. Met iets krachtigere hardware, veel minder restricties en een stuk lagere aanschafprijs verwacht ik daarom dat de PS4 hier nog stevig overheen gaat en het gat tussen de PS4 en Xbox One - in ieder geval in deze landen - nog flink zal toenemen!

[Reactie gewijzigd door kingnbajam op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 145867 @Martinspire12 juni 2013 17:16
Martin, je kan de PS3/360 tijdperk toch niet naast deze tijdperk neerzetten. Het zal dit jaar anders gaan lopen. Kijk maar naar hoeveel mensen nu al denken over de switchen naar de PS4! Zeker omdat de nieuwe controller dus groter is wat de grootste klacht was.
Het enige waar dat DRM en die 24-uurs check voor "nodig" is, is om te controleren of je geen gehackte console in je bezit hebt. Voor de rest dient het geen enkel doel. Er wordt nu gezegd dat dit komt door de wereld die steeds verder digitaliseert, maar deze technieken bieden enkel voordeel voor Microsoft en uitgevers. Consumenten zijn er niet bij gebaat. Dat het compleet overbodig is laat Sony zien met haar PS4.

Ik denk dat Sony heel goed weet dat het veel schade kan doen als je je klanten zit te naaien. Dat was destijds merkbaar met het verwijderen van OtherOS. Ik ben nog steeds der mening dat het verwijderen hiervan juist heeft gezorgd dat de PS3 hét platform werd dat zo snel mogelijk gehackt moest worden. Gewoon om Sony te laten zien dat OtherOS (dat door Sony als veiligheidsrisico werd bestempeld) helemaal niet nodig was om de PS3-beveiliging te kraken.

Hoe kwader je je klanten maakt en hoe extremer je veiligheidsmaatregelen zijn, des te fanatieker zullen hackers zijn om het apparaat te kraken. Hacken is een prestigezaak; iedere hacker wil de eerste zijn om zo reputatie te krijgen. Ik durf daarom ook te wedden dat de beveiliging van de Xbox One binnen de kortste keren wordt gekraakt. Gewoon met een nep-server die er voor zorgt dat de Xbox One denkt legaal te zijn, of iets in die trend.

Om dan maar te zeggen dat klanten zonder internet maar voor de Xbox360 moeten gaan vind ik wel erg kort door de bocht. Je jaagt mensen eerst tegen je in het harnas en verwacht dan dat ze een vorig product uit je catalogus gaan bestellen ?

Ik dacht het niet, nee.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 13:53]

De Kinect kan wel gepauzeerd of 'uitgezet' worden, maar niet afgekoppeld. Dat doet vermoeden dat 'uit' niet echt uit is, want laten we wel wezen, waarom zou je hem niet kunnen afkoppelen?
http://news.softpedia.com...Disconnected-359230.shtml
Ben het helemaal met je eens! thumps up _/-\o_
Iets wat kort door de bocht madmax en waarom ben je het eens dan Benji? Ik ben het gedeeltelijk eens want de Xone heeft zeker ook veel te bieden.
In tegenstelling tot de vergelijking die op de site van bv. IGN staat, is de volgende vergelijking een stuk nauwkeuriger en uitgebreider.
http://i.imgur.com/paSyBbf.jpg
De afgelopen dagen is er een behoorlijke shifting richting de PS4 waar te nemen hier in de VS. Je merkt dat mensen, die ondanks alle negativiteit tijdens de release loyaal aan de Xone bleven; enorm verrast en overtuigd zijn geraakt van de user-friendly policy van Sony. Daarnaast is de extra $100,- een breekpunt voor het gros, aangezien velen de afgelopen jaren hebben gekort op hun uitgaven. De privacy issue is wat meer een parade paardje voor de anti-government partijen en media. De gemiddelde burger vindt het vervelend maar dit is de zoveelste privacy issue onder het mom van 'Anti-terrorism legislation', dat we het inmiddels voor kennisgeving aannemen (de intellectuelen hier weten al geruime tijd dat de overheids-penetratie in onze privacy nog verder gaat dan alleen PRISM). Always on is een veel grotere struikelblok voor velen, zoals the US military; de trots van elke Amerikaan. DRM is business-wise een meesterzet maar vanuit gamers perspectief een MAJOR FAIL! Had dan gekozen zoals Sony dat doet voor een systeem van online-passes als de publisher daar op staat. Nu gaan alle retail store's Major Marketing doen voor de PS4, aangezien dan hun revenue niet in gevaar komt.
Persoonlijke vindt ik de Xone een top apparaat voor de Amerikanen. Tv mogelijkheden en console in 1 is top voor jongeren en studenten die alleen een internet connectie hebben op hun kamer. De IP's zijn sick voor liefhebbers van ruige games en bij release beter dan de PS4, hoewel het duidelijk is dat de major Sony studio´s als Naughty Dog, Polyphony Digital en andere triple-A developers zich bezig hielden met de PS3 en Microsoft ons allemaal met het kluitje het riet in stuurde het afgelopen jaar qua IP's voor de 360. Heb onlangs een ps3 gekocht naast mijn 360, voor 'The Last of Us' en 'GT6'. Sony heeft hiermee veel goodwill gekweekt in de VS, terwijl de xbox fan-base zwaar teleurgesteld is dat het enorm lang moet wachten op brute exclusives. Ik lees helaas teveel meningen en verlangens die als feiten worden gebracht, om geen gezichtsverlies te leiden t.o.v. de andere fan-base. Mensen, we zijn gamers en geen vertegenwoordigers van welke partij dan ook, probeer zo objectief mogelijk te reageren op elkaar ipv fanboy gedrag. Mijn mening is simpel over beide consoles, geografisch heeft de 1 een grotere overwicht dan de ander en vicaversa. Buiten de VS lijkt mij de PS4 een betere keuze. Hier op mijn werk hadden we een discussie over de Hardware en unaniem waren het erover eens dat voor Next-gen games de PS4 beter is. Het gebruik van GDDR5 is waarschijnlijk een vereiste als je let op de waarschijnlijkheid van de toenemende complexiteit in de Next-gen games (een steeds complexere 'post process image quality' en daarnaast hogere polygon counts etc). De PS4 zal gebruik maken van een AMD APU, waarbij het is bewezen dat deze gevoelig is voor geheugenbandbreedte. En gezien de lange levenscyclus van een console, heeft het een zekere mate van toekomstvastheid door het toevoegen van zo veel mogelijk bandbreedte. Daarnaast voldoet een beperkte functionaliteit bij een processor van een console i.t.t. een pc processor. Het hoeft namelijk niet geoptimaliseerd te worden voor een brede scala van software, drivers, verschillende type hardware, een uitvoerige OS etc. Op een game-console draaien geen applicaties die de CPU zwaar belasten of minimale latency nodig hebben. CPU's dienen over minimale latency te beschikken bij meerdere applicaties, deze concurreren om de resources van de beschikbare compute threads/cores; en meerdere concurrerende applicaties zijn hoogst onwaarschijnlijk bij een game-console. Het overgrote deel van de applicaties die draaien op de APU zullen GPU-accelerated zijn. De Xone zal wel meerdere applicaties draaien (3 types OS, die 3gb in beslag nemen) en daarbij dient het naadloos over te gaan wanneer je switcht tussen de applicaties; dus is DDR3 en 32MB eSRAM met een lagere latency wel essentieel. Maar dit zal dus in de toekomst bij zwaardere games een nadeel zijn voor de gamers. Voor mij is het PS4>Xone dit keer en het gaat tegen m'n principes in om $500,- neer te tellen voor alleen de exclusives, helaas Xbox.

[Reactie gewijzigd door Delaziz op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 469765 @Delaziz13 juni 2013 19:38
Xbox one is ook wel interesant voor nederlanders.
Het enige probleem is dat ik niet wil dat de PS4 onmiskenbaar de beste optie is, want dat is ontzettend waardeloos voor de concurrentie. Ik hoop dat Microsoft tot inkeer komt of wel bewijst dat het een gigantische meerwaarde is hoe ze het op dit moment hebben gedaan (ik heb overigens geen idee hoe ze dat zouden moeten doen, maar goed).
Ik hoopte juist dat er een kloof tusen de twee zou onstaan en dat één van de twee de kroon neemt en (uiteindelijk) die afschuwelijke 'exclusive'-trend zal doorbreken. Wat heb je nou werkelijk aan dit soort concurrentie? Twee consoles kopen is niet voor iedereen mogelijk en je favoriete games spelen staat toch echt op #1.

Maakt me verder echt niet uit of er een Sony of Microsoft logo op staat.
Dat zou fantastisch zijn, maar ze kunnen waarschijnlijk beide nog met gemak een flinke installed base opbouwen, waardoor exclusives nog steeds te onderhandelen zijn door beide partijen.
Het punt is dan dat de concurrentie wegvalt, en men de prijs (ook van de games) flink kan opdrijven. Daar word je ook niet blij van. Nu vechten ze het lekker uit, met de consument als lachende derde.

Voor wie denkt dat MS nu kansloos is: wat was ook alweer die veel te grote veel te hete bak waar geen games voor waren? Als het om budget gaat hebben ze in Redmond de kaarten in handen... (hoewel Sony ook niet machteloos is).
Twee consoles lukt mij ook niet, maar als er maar één is, is diegene vrij om de prijs van de games te bepalen. Dan heb je misschien één console, maar die kost dan 800euro en de games nog eens exorbitant duur; concurentie is er immers niet.

Ik verwacht dat de PS4 ditmaal boven de nieuwe XBox uit de bus komt, zeker in Europa en Azie. Aangezien Amerikanen nogal eens tv kijken, slaat de XBox daar misschien meer aan.
Daarnaast, maar dat is persoonlijk, als ik de exclusives ga wegstrepen tegenover elkaar dan weet ik het wel, met als kers op de taart misschien meer/betere/exclusieve PSN titles.
De arrogantie van de uitspraak "Gelukkig hebben we een product voor mensen die om wat voor reden dan ook geen internetverbinding hebben; het heet de Xbox 360" is opmerkelijk. Gaat volledig tegen de kern van gezond zaken doen in. Ik vraag me af of Microsoft niet af aan het stevenen is op een confrontatie met zelf veroorzaakte problematiek waar een bedrijf toch altijd tegen dient te waken.
Anoniem: 30917 @Virtuozzo12 juni 2013 18:19
Inderdaad en net zo arrogant is: "Mensen moeten volgens hem wennen aan de veranderingen die de Xbox One met zich meebrengt, maar zullen die uiteindelijk wel waarderen."

Er zijn helemaal geen voordelen die gewaardeerd kunnen worden aan dat veel/constant verbonden zijn, dat is de kern van de klacht van de consument! Al die rare licentiemodellen waar die leveranciers blij mee zouden kunnen zijn hebben geen direct voordeel voor de consument, en waar dat wel zo is, kan dat ook ZONDER verplichtte internetverbinding.

Ze zouden op z'n minst eerlijk moeten zijn en hun klanten niet zo moeten minachten, dat het allemaal tegen piracy bedoeld is en dat er anders niet genoeg verdiend kan worden. Dan zouden ze veel minder gamers tegen zich in het harnas jagen, ze doen nu net alsof kan klanten debiel zijn.
Sony heeft inderdaad gezegd dat zij het niet verplichten en dat het aan de uitgevers is om zelf stomme beperkingen in te voeren, maar dat geen zorg is voor de PS4 en dat Sony het zelf niet zal doen.

MS langs de andere kant heeft het volledig ingebouwd kant en klaar en default on staan.
Een uitgever kan dan beslissen om dat wél vrij te geven, en zelfs dan zegt MS "slecht 1 keer"

+ nog eens het niet regiovrij zijn
+ kwatongen zeggen ook dat de X1 niet prism vrij is en de PS4 wel.
Anoniem: 366581 @bigbadbull12 juni 2013 14:31
Een uitgever die op de X1 resitrcities toepast zal deze het ook doen voor PS4. Als ze dit niet zouden doen zullen ze veel minder games verkopen voor de X1 bij een game die op beide consoles uitkomt.
En als je denkt dat de NSA niet meekijkt op de servers van Sony maar wel op die van Microsoft ben je gewoon naief.
Anoniem: 366581 @madmaxnl12 juni 2013 15:20
Zodra je zit te cammen met iemand word je inderdaad bekeken. Als je neit met iemand zit te cammen, word er ook geen data van je kinect rondgestuurd.
http://www.microsoft.com/.../default.aspx?xr=footnav#
Als je met Facebook alles op privacy set zodat alleen jij het kan zien kan de NSA het toch gewoon zien. Dus wat dat betreft heb je helemaal geen zekerheid what so ever.
Anoniem: 366581 @madmaxnl12 juni 2013 16:28
Dat komt omdat de data dan wel op de FB server staat. Als je de kinect niet gebruikt, stuurt die ook geen data over het net, en kan er ook niet afgetapt/meegeluisterd worden. De NSA kan een hoop met PRISM, maar de data moet natuurlijk wel ergens op een server bereikbaar zijn. Er zijn nu al genoeg bronnen gegeven, wil je die allemaal niet geloven dat zoek je het zelf maar uit.
@Machiel_ve

En vijf dagen geleden zei Microrsoft niet zomaar data van gebruikers te delen met de FBI/NSA, inmiddels weten we beter.

De vraag blijft, waarom moet je een camera verplicht aaansluiten, als je daar geen gebruik van wil maken?
Anoniem: 366581 @wiseger12 juni 2013 16:49
Ik ga er ook best wel vanuit dat ze meekijken op info die langs de servers komt, maar als de kinect uitstaat loopt ie dus geen data te sturen, en valt er ook niet mee te kijken. Een week nadat de x1 uit is weet iedereen wanneer, hoevaak, en waarmee er geconnect word. 1080 video uploaden kan je ook niet echt stiekum doen. En tot die uit is zijn er dus geen feiten behalve de bronnen die al aangeleverd zijn.
Ik denk niet dat er snel een Xbox One zonder Kinect zal komen. Aangezien elke Xbox One een kinect krijgt kunnen de developers zich daar volledig op uitleven, zonder rekening te hoeven houden met mensen die geen Kinect hebben. Ze zouden nu dus een game kunnen maken die alleen maar met Kinect te spelen is en niet meer met een standaard controller en ze weten dat iedereen deze kan spelen die een Xbox One heeft.

Nu, met de 360, kunnen ze alleen niet cruciale gameplay toevoegen aan Kinect of ervoor kiezen dat de game door maar een kleine user base gespeeld kan worden.

[Reactie gewijzigd door Chopper_Rob op 22 juli 2024 13:53]

het gaat allemaal reuze meevallen hoor
MS zal hoogstwaarschijnlijk ook een Xbox One uitbrengen zonder kinect, zoals dat je nu ook goedkopere versies hebt, die dezelfde prijs zal hebben als de PS4 (zo gek zijn ze nu ook niet)

dat het ding dagelijks 1x moet verbinden met een server... who cares? dat lijkt mij enkel storend voor de mensen die een gekraakte xbox willen
zeker in west europa lijkt mij een stabiele internet verbinding geen enkel probleem

ik grappig dat iedereen in het drm-vrij verhaaltje van Sony trapt, geloof me als ik zeg dat het zo niet gaat zijn: drm is net HET punt waar consoles het beter doen dan pc en wat publishers willen
Sony heeft enkel gezegd dat zij het niet verplichten, MS trouwens ook niet (maar die doen niet zo schijnheilig)
De een noemt het schijnheilig de ander noemt het luisteren naar de markt.
Dat jij een stabiele internet verbinding hebt wil NIET zeggen dat dat voor de rest van Nederland ook geld, ik vind dat een beetje arrogant.

Dat een versie zonder kinect de prijs van een xbox one naar het niveau van de PS4 zal brengen is een dikke aanname dat niet realistisch is.
"Gelukkig hebben we een product voor mensen die om wat voor reden dan ook geen internetverbinding hebben; het heet de Xbox 360", aldus de president van de Interactive Entertainment Business-tak van Microsoft, Don Mattrick, tijdens een interview met Spike TV.
Zijn ze helemaal gek geworden daar MS!?
Dus je hebt geen internet, koop dan een 360!? Dit soort uitspraken irriteren me mateloos. En heel de houding van MS op dit moment ook, met Windows 8 wisten ze het wel beter en nu met de one weten ze het ook wel beter.
Zoiets van "Je hebt geen internet" .... "Ok, koop dan een hardware matig minder krachtigere console van ONZE merk"
De arrogantie en ontkenning druipt hier van af...gatver

Spec-wise lijkt het erop dat de PS4 het beter doet en 100$ goedkoper is, en ik wil een console om te gamen NIET om tv te kijken. De primaire functie van een console is gamen. Nu forceren ze andere hardware functies die prijs opkrikken van de console en waarvan we niet eens weten of ze in europa correct zullen functioneren.

Ik als xbox gebruiker zal in de toekomst GEEN xbox one aanschaffen mocht ik een nieuwe console willen. Ik hoop echt dat Sony flinke klappen gaat uitdelen.
En ik dacht dat Microsoft op deze E3 al wel had laten zien dat Gamen toch wel erg belangrijk was.
No shit, de E3 is een gamebeurs. Op de voorstelling van de console ging het er echter anders aan toe.
Anoniem: 286841 @Martinspire13 juni 2013 12:27
Dit moet je als consument helemaal niet willen.
MS heeft een probleem met gehackte consoles, en dat probleem mag de betalende gebruiker voor opdraaien.
No-go voor mij.
Ik lees het toch anders. Even objectief kijken. Het lijkt mij meer een platform met de focus op digitale distributie van hun games. Dit is waar de game industrie langzaam naar migreerd.
Maar install vereisende platformen zoals PC al lang is zullen die migratie aanzienlijk bevorderen.

Mij lijkt het digitaal shoppen de toekomst. En ik zal iig bij PSN ook vooral beperken tot online digital kopen.

Het is wel fijn dat PS4 HDD upgradable is zal er snel een terabyte in kwakken.
XBone 500GB nou dat gaat. Als buffer om tussen 10 a 25 games uit je game libary te kunnen wisselen. Maar ja die situatie van het bezitten onder je acount van 20++ games zal pas over jaren zijn. Zelden gespeelde games worden dan gede installeerd.

De hele game industrie shift naar digital. Waarom dropt EA online pass. Nou daar zijn enkele commerciele redenvoor.

1 de anti antiresale fundies en dat een meerderheid zijn kopig en geen dialoog mee te voeren. Daar kan je hard tegen ingaan of conflict mijden. EA gaat ze dus mijden.
2 retail sale krimpt en daar me optical drager resale. EA weet dus dat resale steed minder van belang wordt.
3 ea met hun origin gaan al steam achter na.
4 deze goodwill tov die fundies geeft hun goede PR tov hun concurentie die dus achterloopt.
5 men kan retail games vol met extra gratis release codes bundelen. Waardoor reseal de game kaal wordt. En gaan voor uitgebreid DLC beleid wat ook de core omzet gaat vervullen.

En resale probleem steeds meer van minder belang wordt om daar te veel op in te gaan.

Dit geld ook voor PS4.

Net als steam origin xbone en PS4 is een grote verandering dat games geintalleerd moeten worden. En digital sales op elke platform steed groeid ten koste van retail. En de platformen dat harder gaan pushen.

Mischien dat Sony net als EA niet de directe confrontatie wil.
Tegen de meerderheid. Want het is human nature om voor nop/ heel weinig te graaien.

Maar het zou kunnen dat EA en sony kwa prijsbeleid digital online distribute gaan stimuleren.

Want ik vraag mij af broertje koop blops2 retail recent. Maar op PSN zag ander broertje dat het stuk goedkoper is. Mischien counteren ze resale op die manier.

Retail is duurder door tussen man diezelfde die ook flink profiteerd van retail secondhand te promoten in store en online retail. Online distributie hebben de publishers meer marge op meer korting mogelijkheden.
... zoals meer developers, zo kwijt. Dan springt iedereen van de zinkende Xbox One boot af en gaan aan boord bij Sony.
Laat nu net die ontwikkelaars degenen zijn die baat hebben bij het niet doorverkopen van een spel.

Zelf denk ik dat het weer een hoop gejoel om niks is, uiteindelijk zal iedereen een XBox one in de huiskamer hebben staan mét internet en op dat doorverkopen wordt wel iets gevonden.

Zo abnormaal vind ik het niet dat ze willen voorkomen dat je een spel van bvb 45€ op 5 dagen uitspeelt en de week erop doorverkoopt voor 44€ of zelfs winst. Ik ben zelf ook geen heilig boontje, maar ik ga niet hypocriet doen als de ontwikkelaars/auteurs zachtjes terugslaan om piraterij en doorverkoop van hun content iets moeilijker te maken. in hoeverre het "hun content blijft" ook al heb je schijfje gekocht is dan weer een andere discussie, in principe betaal je niet voor het medium, maar voor de ervaring van het spel, het genot,... dat is niet tastbaar, is een beetje als parachute springen, het was bangelijk, maar na de sprong heb je je ervaring en herinnering, en ben je je geld ook kwijt hé.

Al die zever over restricties... Uiteindelijk blijven iPhones ook als zoete broodjes over de toonbank gaan naast het "open" Android. * musback zet zonnebril op: Deal with it :-)

[Reactie gewijzigd door musback op 22 juli 2024 13:53]

"Wie geen internet heeft, moet de Xbox 360 kopen, zei Microsoft verder."

En iedereen die dat leest denk meteen, of gewoon een PS4 :+

Geen idee wie de pers communicatie daar regelt maar denk dat het de hoogste tijd is dat ie wat anders gaat doen.
Ja, dat vindt ik ook zo'n echte Microsoft arrogante opmerking. Zo van: wij hebben consumenten niet nodig hoor, de consument heeft maar te slikken wat wij ze willen verkopen.
yup! PS4 en met die 100 euro die je bespaart koop je vervolgens een leuke mediaplayer die ook TV kan streamen. Voor de echte games heb je ook geen kinect nodig.

heb nu een 360, maar aangezien mijn oude games toch niet werken op de XBone zie ik echt totaal geen reden om niet te switchen naar een PS4.

Kwa titels sja, dat blijft ook altijd plussen en minnen: Gears Of War, Halo en Forza zal ik gaan missen dan, maar God of War, Drake's Fortune en Killzone krijg je er dan weer voor terug :+
Anoniem: 80466 @Ipenburg12 juni 2013 13:59
Wat maakt het uit.
99.9% van de mensen met een console heeft toch wel gewoon internet.
In normale omstandigheden wel.
En dat is het net.. (meedoen op vakantie, op zee zitten, internet storing, ...)
*Facepalm*. Het gaat ook niet om hoe goed jouw internet is maar hoe slecht de xbox service is. Door deze verregaande restricties hoeft de service van xbox maar even storingen te hebben en je console werkt gelijk niet meer.
ik wil gewoon de console kunnen pakken, stroom en hdmi aansluiten en spelen.
geen extra dingen als een utp kabel trekken, kinect aansluiten en moeite hebben met spellen (uit)lenen of doorverkopen.

dat ze daarbij zeggen: slikken of stikken zorgt er al wel voor dat deze console bij mij van de wishlist af gaat, het is namelijk niets meer als een dikke vinger naar de consument.
Precies, want stel, je internetverbinding en tv ligt er uit.. wat ga je dan doen. Juist, console aan en dan maar een potje voetbal, een race doen of de singleplayer van COD/BF doen.
Anoniem: 145867 @Dograver12 juni 2013 17:19
Of je neemt je console mee in de caravan ... ( ik zie dat zeer regelmatig hoor vroeger dat men op de console zat te gamen op regenachtige zomerdagen)

Dit kan dus NIET met de nieuwe Xbox...... Dus voor de mensen die op vakantie gaan en misschien de console met games mee willen. Koop geen XBone... maar een PS4.
Ja, vaak alleen op het terras, niet op het hele terrein. Daarnaast is het vaak betaald en ook nog eens takketraag.

Internet is écht niet overal en als het wel overal is is het peperduur (3G bv)
Je vergeet hier even dat dan wel de Microsoft servers altijd goed moeten werken, en we weten dat dat vrij lastig kan zijn (zie SimCity en Diablo 3).

Daar naast heb je natuurlijk nog het punt dat als je over 20 jaar(klinkt lang maar mensen pakken er nog vaak genoeg de NES bij voor de lol) eens een classic wil spelen dit misschien niet meer mogelijk zal zijn omdat MS kan besluiten de servers offline te halen waardoor de XB ONE praktisch onbruikbaar wordt
Niet in Zuid-Oost Azie, Zuid-Amerika of Afrika. Hier in de westerse landen geldt dat maar er zijn heel veel landen waar internet niet vanzelfsprekend
Korea is geen Zuid-Oost Azie, kijk je atlas even na :)
Er zijn meer landen in Zuid-Oost Azie dan Zuid-Korea. Thailand, Vietnam, Cambodja....
of geld om een dergelijk ding te kopen....
Thailand is een overgangsgeval, Vietnam inmiddels in mindere mate ook, maar in landen als Laos, Myanmar en Cambodja is het bezitten van een console toch echt voorbehouden aan de urban elite, moet een aanzienlijk deel van de bevolking (tientallen procenten) het zien te rooien met 1-2 dollar per dag, en is voor de rest een console ook iets dat niet te betalen is. Kortom: geen landen die regelmatig terugkeren tijdens Sales Strategy-meetings op X-Box of Playstation HQ.
En deze situatie is eveneens grotendeels toepasbaar op Zuid-Azië en Afrika.

[Reactie gewijzigd door w00t00w op 22 juli 2024 13:53]

En Noord Korea (oke daar zie ik ze ook niet snel consoles verkopen maar goed)?

Daarbij ken ik een aantal mensen die nu een XBOX in hun auto hebben die hebben dus geen internet...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 13:53]

Alsof de Xbox360 wel zonder internet kan ? Updates en online gamen werken toch ook via het net ?!?!
Ik gebruik anders mijn xbox360 prima zonder verbinding met het internet, kan er gewoon singleplayer op spelen of multiplayer met meerdere controllers...iets wat dus met de x1 niet kan zonder verbonden te zijn. Dus ja, de xbox360 kan prima zonder internet.
Anoniem: 463321 @bonus12 juni 2013 14:53
Ik kan er anders prima op Offline Gamen. Ik zie niet hoe dat met de XB1 zou moeten.
Anoniem: 80466 @bonus12 juni 2013 15:01
Updates en online gamen werken toch ook via het net
En vergeet achievements niet, opslaan van saves in de cloud, de marktplace, xbox music of andere functies van het dashboard zoals toegang tot youtube video''s.

Een moderne console zonder internet heeft dus al direct veel minder features.
En de X1 zal straks natuurlijk ook wel de IE11 browser bevatten aan gezien er een windows instance op draait.
Achievements en opslaan van savegames in de cloud kan op de huidige consoles ook gewoon, of op de pc's vandaag. Daar is geen always-on voor nodig hoor ... Xbox Music en Youtube zijn internet-services, uiteraard heb je daar internetverbinding voor nodig. Om te gamen echter niet, wat jij ook pertinent lijkt te beweren.
Daar gaat het niet om, het gaat zich erom dat je zonder internet helemaal niets kan. Dat je eens in de zoveel tijd dat ding aan het internet kunt hangen voor updates veranderd daar niks aan.

Met de Xbox One kun je veel minder goed uit de voeten op vakantie, aan boord van een schip en plaatsen waar je geen of slecht internet hebt.

Het moeten hebben van internet eens in de 24 uur is gewoon geen voordeel, hoe je het ook bekijkt. Ik kan nog snappen dat je meer mogelijkheden krijgt als je wel aan het internet hangt, maar dat je niet meer kunt gamen (daar waar je het ding primair voor koopt) is toch van de zotten.
Anoniem: 145867 @harrytasker12 juni 2013 17:22
Onzin. Ik zelf heb het vaak genoeg gezien. In de zomer is het niet altijd mooi weer. En als het dan regenachtig weer is zie je altijd wel mensen in de (sta)caravan gamen.

Of wat ik ook vaak zie.. mijn familie zit ook op schepen. Me neefjes en nichtjes hebben ook de Wii of Playstation bij hun ouders op het schip waar meestal geen internet is.

Of op zeeschepen waar men graag ook een potje gamed in hun vrije tijd????
Of op boorplatformen/productieplatformen... noem het maar op.
In het leger....

Ik kan wel door gaan met verzinnen van vele situaties die ECHT gebeuren. Of wil je deze valide punten negeren. De keuze is aan jezelf.

Maar aan al deze mensen heeft Sony tenminste gedacht! Je ziet duidelijk dat Sony met de games meedenkt en naar ze luistert. Microsoft is al zo'n arrogant eigenwijs bedrijf. Het gaat een keer hun kop kosten.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 145867 op 22 juli 2024 13:53]

Sowieso heeft Bill Gates al weinig te maken met de XBox, daar hebben ze een aparte divisie voor, hetzelfde bedrijf maar andere mensen die eraan werken dus wat je zegt klopt al helemaal niks van.
Bill Gates is nog steeds de grootste opzichzelfstaande aandeelhouder van Microsoft. Ik denk dat hij in die zin nog steeds erg graag succesvolle producten ziet zodat zijn aandeel op waarde blijft.

De reactie "wie geen internet heeft moet een Xbox 360 kopen" vind ik bijzonder en marketing technisch heel ongelukkig. Je maakt er geen enkele consument enthousiaster mee. Suggereert dit overigens dat de productie van de Xbox 360 nog een aantal jaar door gaat na release?

Microsoft is van oudsher een bedrijf gericht op compatibiliteit en stapsgewijze veranderingen. De afgelopen jaren proberen ze dat image 180 graden te draaien naar bepalen-wat-de-markt-wil en veel vernieuwingen door te drukken, meer de Apple houding. Probleem is dat ik denk dat het ze nog niet zo goed af gaat als Apple.

[Reactie gewijzigd door Zyphrax op 22 juli 2024 13:53]

Microsoft is van oudsher een bedrijf gericht op compatibiliteit
Misschien aan de console kant, maar op de pc/server markt waren ze juist actief bezig zaken zo min mogelijk compatible te maken.
Hoewel ik het wel in je kritiek kan vinden, denk ik dat devvers gek zijn om niet voor de PS4 en de One te ontwikkelen, beide zijn vrijwel gelijk, dus als je voor de ene iets maakt, draait het even makkelijk op de andere. Dan zou je wel gek zijn om het niet op beiden uit te brengen (tenzij je voor een zak geld een "exclusive" maakt.)
Aan de ene kant vind ik het slap van MS. Maar aan de andere kant hebben ze gelijk.
Het is geen 1998 meer het is 2014. De meeste games die we spelen spelen we online met andere gamers. En niet meer Single player. En daar voor moet je toch al op internet zijn.
Dus waar doen we moeilijk over? Als je de games optimaal wilt benutten moet je online. Dar is vandaag de dag gewoon zo.

Ik vraag me af hoeveel mensen geen Xbox live op de 360 hebben. Ik ben er zelf een van maar ik gebruik hem amper en vooral voor Forza 4. en dan alleen maar om de Nurburgring te oefenen. En af en toe wat split screen games. Maar verder speel ik alles op de PC en 90% daar van is online.
Dus dat snap ik goed.

Dat ze de Xbox 360 promoten als alternatief is wel raar. Aan de andere kant snap ik het wel. Zoland alle games er op komen is dat wel een alternatief maar is het minder mooi. Echter denk ik dat de echt nieuwe next gen games niet meer voor de 360 uit zullen komen. En dan is het niet echt een alternatief.

Dat hij duurder is vind ik wel een min punt. Ja je krijgt Kinect. Maar je krijgt ook minder krachtige hardware. De PS4 heeft gewoon een krachtigere GPU en daar kun je niet omheen.
Dat was al een groot nadeel om voor de Xbox One te gaan. maar er zijn er nu wel een paar bij gekomen. Het zou mij niet verbazen als de prijs straks toch omlaag gaat. Of de verkopen moeten heel goed zijn.

Tijd zal het leren...
Deden ze ook met Windows 8 "is gewoon wennen" riiiight.. ik ben een Xbox liefhebber en vind de One er prachtig uitzien, maar het hele online en kinect gebeuren is mij te, ik blijf dus lekker bij mijn oude 360.
En dat voordeel van meer developers valt ook wel mee. Sony Worldwide Studio's heeft op dit moment 30 exclusives in ontwikkeling, dat zijn er 15 meer dan de Xbox, van die 30 komen er 20 in het eerste jaar, en 12 daarvan zijn nieuwe IP's. Van die 30 games zijn nu alleen maar Driveclub, Killzone SF, Knack, Infamous en The Order aangekondigd.

''Our Worldwide Studios team has more than 30 PS4 exclusive titles in development, 20 of which will launch during the first year of PS4. The PS4 games feature 12 completely new IPs, including a game we unveiled tonight… The Order: 1886 from Ready at Dawn.''
http://blog.us.playstatio...n-the-best-place-to-play/

Daar zullen nu waarschijnlijk ook wel wat kleinere games bijzitten, maar toch meer exclusives dan Microsoft heeft aangekondigd. De reden dat ze bijna niks hebben laten zien qua exclusives is denk ik zodat ze het kunnen verspreiden over de Gamescon en TGS. Maar kijkend naar de PS3 en 360, dan heeft de PS3 (imo) toch echt betere en meer exclusives. Ik denk dat dat met de PS4 hetzelfde gaat worden.

En daarnaast heeft de PS4 ook nog eens het voordeel regiovrij te zijn en een verwisselbare HDD te hebben.
ik ben het ook helemaal met je eenws en ik ben nog wel een XBOX micrsoft fanboy
Microsoft had de Xbox One op de Computex beurs moeten showen en niet op E3

het is een All in One systeem en dus niet 100% game gericht wat het in feiten gewoon een mediaplayer maakt
Anoniem: 278274 @madmaxnl13 juni 2013 10:12
Je kan je technologie niet blijven achterhouden voor die luttele percenten zonder internet. Soms moeten de mensen gewoon accepteren dat ze niet meer mee zijn. Facebook en Youtube en dergelijke ondersteunen toch ook geen oudere browsers meer... Simpelweg omdat de rest die wél nieuwere technologie aankan nodeloos minderwaardige producten moet blijven gebruiken.

Vanaf een bepaald punt is het gewoon niet meer economisch rendabel om met mensen zonder internet rekening te gaan houden. En ik vind niet dat eender welk bedrijf daar zich voor moet "excuseren".

Hoe lang geleden is het al dat ik nog een site heb gezien waar ik kan kiezen tussen "breedbandverdbinding of inbelmodem". Juist ja...
Hoewel het een andere devisie is, is het typisch Microsoft: f*ck de klant. Dat zie je bij Windows 8 ook. We drukken het er lekker door heen want het verkoopt toch wel.

Wat ze mogelijk niet helemaal weten is dat de PS4 dus inderdaad hoge ogen scoort en op OS gebied Apple flink wat nuttige features in OS X heeft die Microsoft op z'n gemak een deuk kunnen bezorgen.
Om toch maar iets positiefs aan dit alles toe te voegen:
It's a "family" affair

Since its announcement, there has been some confusion over the details of sharing your Xbox One game library with up to ten "family members." Mehdi couldn't give comprehensive details but he did clarify some things.

For one, a family member doesn't have to be a "blood relative," he said, eliminating the extremely unlikely possibility that the Xbox One would include a built-in blood testing kit. For another, they don't have to live in the primary owner's house—I could name a friend that lives 3,000 miles away as one of my "family members" Mehdi said.

You'll be able to link other Xbox Live accounts as having shared access to your library when you first set up a system, and will also be able to add them later on (though specific details of how you manage these relationships is still not being discussed). The only limitation, it seems, is that only one person can be playing the shared copy of a single game at any given time. All in all, this does sound like a pretty convenient feature that's more workable than simply passing discs around amongst friends who are actually in your area.
Bron: http://arstechnica.com/ga...nsing-used-game-policies/

Al hoop ik dat de policy toch nog wat gaat veranderen.
Dit vind ik dan wel weer briljant... als je dit ook gaandeweg kunt aanpassen, dan zie ik geen probleem met uitlenen :)
Gaandeweg aanpassen ? Lijkt me zeer onwaarschijnlijk, want wie gisteren familie van jou was, is dat vandaag ook nog altijd.
Niet perse, je kan ook scheiden bijvoorbeeld (hoewel je dat ook niet 10x in je leven doet natuurlijk :+ ).
Nou ja. Ik denk dat een beter model is dan nu met disks uitwisselen.

ik leen niet aan iedereen mijn games uit, maar met mn broertje en vader en een goede vriend doe ik dat wel..

Mooie is dat ik als ik dus een game heb uitgespeeld ik niet eerst naar mn broertje hoef toe te rijden c.a. 40 km hiervandaan en hem dat spel te geven. Ja in dat geval is het wel een win..

Vraag me af of er mensen zijn die games met meer dan 10 mensen delen. Dus ja op dat gebied is het supper.. En daarnaast ik heb alleen mensen als friends aangemerkt als ik ze daadwerkelijk ook ken.. Heb geen zin om ja en alleman maar info te delen..

En met een collega deel ik ook niet zo snel games uit. om de simpele reden dat ik al vaker achter het net heb gevist en spullen half defect terug krijg.
Ik had het eerder vreemd gevonden als er geen mogelijkheid was geweest om je games op een andere console te kunnen gebruiken. Sterker nog ik vraag me af of ze dit niet gewoon verplicht zijn.

Als je een game koopt koop je in feite een licentie om dat stukje software te gebruiken. Als je ook op een hoesje of in de voorwaarden kijkt staat daar ook ''is lisenced for use with ..... devices''. Dus als iemand anders ook een Xbox One heeft staan dan hoor je jouw licentie ook daarop te kunnen gebruiken. Denk bijvoorbeeld maar aan Blu-Ray films of muziek cd's, het zou gek zijn als die alleen zouden werken op jouw speler thuis en verder nergens anders.

Zelfs met Steam kun je op een andere PC inloggen met jouw account en je eigen games installeren en spelen. De licenties zijn persoonsgebonden, niet apparaat gebonden.
Nou het valt dus reuse mee.
Microsoft begrijpt niet dat consumenten die geld aan iets uitgeven meer invloed willen hebben op wat zij hiermee kunnen doen. Consumenten beschouwen het nou eenmaal als hun eigendom. Microsoft probeert dit zoveel mogelijk in te perken.

Ze willen gewoon nog meer verdienen aan de consument. Zodanig veel dat het gewoon langzaam aan onmogelijk wordt voor de consument om ervan te genieten.

Wat zodra er storing is, of de console lifecycle is over. Kunnen de gamers dan nog wel hun games spelen?

[Reactie gewijzigd door Sn0wblind op 22 juli 2024 13:53]

Een zeer valide argument, immers bij het einde van de lifecycle, komt het nieuwe model uit en die zijn steeds vaker niet backwards compatible. Ik ken genoeg mensen die dan hun oude console plus de gekochte spelletjes in één keer verkopen. Met dit nieuwe gedoe loop je een behoorlijk risico dat je bij het einde van de life-cycle, de restwaarde richting nul gaat.
Eigendom is de drager, maar niet het content. Dat is intelectual propperty.
Je bent eigenaar als je de rechten hebt gekocht. Of zelf het gemaakt hebt.
Juridisch klopt dat vast wel maar dat betekent nog niet dat, zoals aangegeven in het argument, de consument het zo ervaart.
Dit vind ik persoonlijk toch wel de kers op de taart "Wie geen internet heeft, moet de Xbox 360 kopen, zei Microsoft verder." :+ . Arrogantie ten top!

"Mensen moeten volgens hem wennen aan de veranderingen die de Xbox One met zich meebrengt, maar zullen die uiteindelijk wel waarderen." Net zoals het ontbreken van de startknop in Windows 8, die mooi weer terugkomt in Windows 8.1?

"Mehdi zegt dat de stap naar de 'digitale wereld' veel voordelen met zich meebrengt, zoals de mogelijkheid voor nieuwe licentiemodellen voor uitgevers, en dat aan de andere kant consumenten zullen verlangen dat games op andere manieren waarde bieden, nu ze de games niet kunnen doorverkopen" . Mooi dat deze meneer tegenspreekt wat er daadwerkelijk gezegd is op de E3, aangezien je games weliswaar kunt doorverkopen, maar tegen bepaalde (mijns inziens belachelijke) restricties, zoals verderop ook in het artikel vermeld staat. Tevens vraag ik me af wat de consument er bij op schiet dat er nieuwe licentiemodellen voor uitgevers mogelijk zijn....

"De consument krijgt volgens hem het meeste waarde voor zijn geld met de Xbox One, niet alleen vanwege de gametitels en -content, maar ook vanwege de standaard bijgeleverde Kinect en de 300.000 servers van Microsoft die bijdragen aan een goede gamebeleving." Met het kinect gedeelte wil ik dan nog wel in meegaan, maar in feite verplicht je gewoon de consument zo'n ding aan te schaffen terwijl dit ook een van de grote punten was wat betreft de hele privacy issue die erbij komt kijken (internetverbinding vereist, camera + microfoon aangesloten in je woonkamer etc...). Dat de aanschafprijs het hebben van 300.000 servers moet goedmaken is een lachertje; Je betaalt immers voor Xbox live, niet waar?

Ik persoonlijk denk dat we hier met een 'New Coke' gevalletje te maken hebben. Ofwel; Een Microsoft begaat een grove fout waardoor het veelvoudig in de media komt en herstelt deze fout later waardoor het profiteert van veel positieve, gratis media aandacht plus het lijkt also Microsoft geluisterd heeft naar z'n klanten/gamers (https://en.wikipedia.org/wiki/New_Coke#Conspiracy_theories)

[Reactie gewijzigd door Freekers op 22 juli 2024 13:53]

Dat zou opzich kunnen werken, maar volgens mij is het nu een beetje te laat. Eigenlijk hadden ze dan op de E3 deze tegemoetkomingen aan moeten kondigen.
Wat een arrogante houding en dito reactie van onze vrienden uit Amerika.

Nee, Microsoft; nu gaan jullie pas op de plaats maken. In ieder geval in dit huishouden. Ik ben in mijn eentje al verantwoordelijk voor 4 Xbox 360's, nieuw gekocht. Hierbij 200 spellen. Het merendeel (150 stuks) nieuw gekocht, al dan niet in de aanbieding. De overige 50 tweedehands.

Waar ik voorheen mijn PS3's puur had voor de exclusives (God of War, Singstar, Buzz, Infamous, Uncharted e.d.) zullen nu de rollen omgedraaid worden. Dat jullie bepalen dat ik geen tweedehands games meer kan kopen, of kan doorverkopen, is voor mij de druppel.

Ik heb voor het eerst echt het idee dat de winnaar van de wars op voorhand al bekend is. Ik heb een maat of 8, op één na gebruikten zij allen de 360 als leading platform door de (mening) betere controller en Xbox Live. Allen geven nu aan de PS4 te kopen ipv. de 360.

Microsoft moet het hebben van de oudere gamer, dertigjarigen. Zij hebben het geld en nog steeds de interesse. Zij hebben aangegeven niet akkoord te gaan met deze draconische maatregelen. En ja, dan zal het gaan geschieden dat de PS4 gehakt maakt van de One. Niet zozeer door de minieme verschillen in de hardware en dus uiteindelijk games, maar wel om de houding en stellingen die Microsoft aanneemt.

Gelukkig zijn "we" vrij te bepalen wat er in huis komt, de gamer spreekt en de gamer zal spreken. Anderen zullen leren, wellicht met hard leergeld.

Dag, Microsoft.

[Reactie gewijzigd door Exorcist op 22 juli 2024 13:53]

Amen. Helemaal mee eens. Ik hoop dat alle gamers gaan stemmen met hun portemonnee. Hier komt ook geen X1 tot dit eruit gesloopt is. PS4 here I come.
Als ze overtuigt van hun ideeen zijn dan zullen ze deze niet veranderen. Tijd zal het leren of het de juiste is. Misschien zijn ze hun tijd ver vooruit en moet iedereen wennen of slaat het compleet niet aan. Ik ben benieuwd wat ze doen als staks de PS4 vier keer zoveel verkocht wordt als de XBox One.

Voor mezelf ben ik er niet uit. Ik ben ook niet warm geworden van wat ik bij de Sony presentatie van de PS4 gezien heb. Het was iig daar in de zaal wel duidelijk wat de consument wil/wenst. Bij de presentatie van IOS 7 had ik zoiets van "Ja, daar wil ik mee spelen, ben ik benieuwd naar". Die nieuwsgierigheid had ik bij de Xbox One een beetje en bij de PS4 niet. Maar dat is persoonlijk natuurlijk.

Ik denk dat ik voorlopig lekker bij mijn 360 blijf. Er komen nog genoeg mooie games (AC4, GTA, Watch Dogs) waar ik nog wel even zoet mee ben. Dan kijk ik volgend jaar omstreeks deze periode nog wel eens hoe het ervoor staat en hoe de reacties van de early adopters zijn.
Anoniem: 221563 12 juni 2013 14:04
Microsoft heeft bij monde van Yusuf Mehdi, marketingtopman van de Xbox-divisie, gereageerd op de kritiek op de Xbox One. Hij geeft in een interview met ArsTechnica aan dat Microsoft de kritiek wel had verwacht. Mensen moeten volgens hem wennen aan de veranderingen die de Xbox One met zich meebrengt, maar zullen die uiteindelijk wel waarderen.
Even losjes vertaald:
Microsoft heeft de ergenissen bewust doorgevoerd en in feite gewoon een middelvinger opgestoken tegenover de consument. Men went er vanzelf wel aan. Theo Maasen heeft daar een goed synoniem voor: "Iedere dag een honkbalknuppel in je anus proberen te stoppen, dat went ook vanzelf wel.
Mehdi zegt dat de stap naar de 'digitale wereld' veel voordelen met zich meebrengt, zoals de mogelijkheid voor nieuwe licentiemodellen voor uitgevers, en dat aan de andere kant consumenten zullen verlangen dat games op andere manieren waarde bieden, nu ze de games niet kunnen doorverkopen.
Lees: nog meer halve games met aanvulling door (betaalde) DLC
"Gelukkig hebben we een product voor mensen die om wat voor reden dan ook geen internetverbinding hebben; het heet de Xbox 360",
Ow, en daar kan ik mn Xbox one games ook op spelen? Of geef je nu eigenlijk aan dat je vorige product beter is want die doet het wel gewoon altijd?

Volgens mij kan iedereen hier met gemak tussen de regels doorlezen. Zat voorheen nog te twijfelen maar met zo'n arrogantie trek ik me steeds meer terug naar Sony.
"Gelukkig hebben we een product voor mensen die om wat voor reden dan ook geen internetverbinding hebben; het heet de Xbox 360"
Ik heb niet alle reacties doorgelezen, maar ik zal vast niet de eerste commenter zijn die hierover valt... wát een stuitende arrogantie...

'oh je hebt geen internetverbinding / wilt even offline gamen omdat je toch alleen maar single player speelt? Nou, dan pak je maar onze console van 8 jaar geleden erbij, met zwaar verouderde hardware...'
Zéér arrogant van MS "Als je geen internet hebt, dan moet je het oude product kopen!"

Nou nee beste meneer, dan koop ik lekker een Playstation 4, die nog goedkoper is ook, aangezien ik toch geen kinect nodig heb.

Ook het blijven verdedigen dat mensen hun games niet kunnen doorverkopen, eigenlijk gewoon zeilig. Ja, ik zal mijn Xbox spel veel meer waarderen als ik hem niet meer kan doorverkopen :X Ik weet echt niet wat ze bij MS denken, maar volgens mij moet de CEO van Sony nu wel heel blij zijn.

Want waar de Xbox One eigenlijk op alles wel kritiek krijgt [is men uberhaubt wel ergens positief over, op de controller na?] lijkt de PS4 totaal geen nadelen te hebben.

Als ik een console zou kopen, zou ik zonder nadenken voor de PS4 gaan, ook door het gedrag van MS.

Edit: Eigenlijk lijkt het bina op iets wat uit De Speld komt, die reactie van de MS baas "dan koop je de xbox 360 maar..."

Misschien keken ze naar de PS2, die heel lang in productie gebleven is. Al had Sonu de PS2 nog in productie niet voor mensen met kutinternet, maar voor mensen met weinig geld en dat wanneer je 5 jaar oude PS2 dood ging, je een nieuwe kon kopen.

[Reactie gewijzigd door RobinHood op 22 juli 2024 13:53]

Anoniem: 306232 12 juni 2013 15:13
Uiteraard resulteert een bericht als dit uit in een PS4 vs. Xb1 topic, was te verwachten.

Helaas (te) weinig reacties op het bericht zelf, waar de arrogantie gewoon vanaf druipt.
De consument ziet het natuurlijk helemaal verkeerd en heeft Microsoft alle wijsheid in pacht en wringt zich in allerlei bochten om alle (belachelijke) restricties en verplichtingen goed te praten, met als toppunt de stelling dat mensen zonder (of met slechte) internetverbinding dan maar de 360 moeten kopen!

Ik snap dat het uitermate moeilijk en pijnlijk is om je ongelijk toe te geven nadat je heel trots je nieuwste product gepresenteerd hebt en ziet dat de concurrentie het even later een stuk beter aangepakt heeft, maar het zou Microsoft een heel stuk sieren om eens naar de consument te luisteren i.p.v. stug vol te houden aan zaken waarop (bijna) iedereen kritiek heeft.
Hetzelfde zag je met W8, ook hier kwam massa's kritiek en de verkopen bleven dan ook sterk achter bij de verwachtingen, waardoor al snel W8.1 ter sprake kwam om te redden wat er te redden valt.

Je zou toch zeggen dat ze daar van geleerd hebben?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.