Intel heeft Android 4.1, uit de Jelly Bean-tak, geschikt gemaakt voor x86, waar onder andere chips uit de Medfield-serie op gebaseerd zijn. Hierdoor kunnen Intel-smartphones waarschijnlijk binnenkort een update verwachten.
Normaalgesproken draait Android niet op processors die op de x86-instructieset zijn gebaseerd, maar Intel was er eerder al in geslaagd om het OS te porten. Het recent uitgebrachte Android 4.1 Jelly Bean was echter nog niet geschikt gemaakt voor x86, maar Intel heeft aangegeven daar inmiddels in geslaagd te zijn. Daardoor zouden binnen Intel al verscheidene medewerkers zijn die de nieuwste Android-versie op hun smartphones draaien.
Volgens Intel-topman Mike Bell is echter nog onduidelijk wanneer de huidige reeks Intel-smartphones een update krijgen naar Android 4.1. Het bedrijf levert de software niet zelf af op de toestellen; dit wordt gedaan door de fabrikanten die de Intel-smartphones uitbrengen en die zullen eerst de software moeten testen, waarbij ook nog aanpassingen gedaan kunnen worden.
Er zijn inmiddels enkele smartphones met een Intel-chip op de markt of aangekondigd. De Xolo X900 was de eerste, maar ook ZTE heeft inmiddels een Intel-smartphone. Daarnaast zijn er nog verscheidene fabrikanten met plannen om toestellen op basis van Intels Medfield-chip uit te brengen.