Asus zou de komende generatie Zenbook-ultrabooks niet alleen van Ivy Bridge-processors willen voorzien, maar ook van een additionele gpu voor extra rekenkracht. Hiermee zouden de ultrabooks beter geschikt zijn voor gaming.
De huidige Zenbooks van Asus moeten het doen met een ultrazuinige Core i5 of Core i7 van de Sandy Bridge-generatie. Aangenomen wordt dat Asus voor komende Zenbooks de Ivy Bridge-processors van Intel gaat gebruiken. Deze worden op 22 in plaats van 32nm geproduceerd en gaan 3D tri-gate-transistors bevatten. De grootste prestatiewinst zal de gpu betreffen, maar sommige laptopfabrikanten lijken dit niet genoeg te vinden.
Zo kondigde Gigabyte dinsdag een ultrabook met een Nvidia GeForce GT 640M aan, terwijl ook de nieuwe Timeline Ultra M3 die gpu krijgt. Ook de Zenbooks van Asus krijgen een additionele gpu, beweert de Chinese tak van VR-Zone. Onduidelijk is om welke gpu het gaat, maar de site suggereert dat het eveneens om een Nvidia-gpu gaat, waarbij de 'Optimus' switching-technologie van de fabrikant energie bespaart door tussen de igp van de Ivy Bridge en de GeForce-gpu te schakelen. Bij ultra low voltage-processors schroeft Intel overigens de gpu-snelheid terug, wat de wens van fabrikanten om een extra gpu te plaatsen verklaart.