Naast de introductie van de Pentax K-01-ilc-camera op donderdag, heeft Pentax ook een nieuwe roadmap voor Pentax DA-lenzen vrijgegeven. In 2012 gaat de camerafabrikant drie lenzen uitbrengen, in 2013 gevolgd door nog vier lenzen.
Pentax gaat in 2012 twee Pentax DA-zoomlenzen en een -primelens uitbrengen. Het zou volgens PhotoRumors gaan om onder meer een 18-200mm-lens. In tegenstelling tot bij Nikon en Canon, die al langer een lens met een dergelijk groot zoombereik voeren, ontbrak dit 'vakantie'-objectief tot op heden in de lens-line-up. Bezitters van huidige Pentax-dslr's en toekomstige Pentax K-01-eigenaren zullen het objectief dan ook met open armen verwelkomen.
Daarnaast introduceert Pentax nog dit jaar een 50mm-objectief. Het bedrijf heeft al twee 50mm-lenzen die geschikt zijn voor fullframe-camera's, maar het nieuwe objectief is, gezien de DA-aanduiding, speciaal ontworpen voor de kleinere aps-c-beeldsensor in de huidige Pentax-camera's. Ook staat voor 2012 nog een Pentax DA-telefotolens op het programma, met een brandpuntsafstand tussen 500 en 600mm.
In 2013 brengt Pentax vier lenzen uit, waaronder een professionele Pentax DA*-zoomlens. Deze laatste zou een 18-85mm-lens betreffen, terwijl de drie Pentax DA-lenzen achtereenvolgens een 12-28mm-groothoekzoomlens, een 24-38mm-lens en een 120-380mm-zoomlens zijn. Het is niet bekend of dit de uiteindelijke brandpuntsafstanden zijn of dat deze geschat zijn aan de hand van de lengte van de balkjes op de lensroadmap.
De laatste toevoeging aan de roadmap is een 1,4x-teleconverter. Pentax had er daarvan nog geen in zijn huidige assortiment. Op de roadmap ontbreken nog speciale lenzen voor de nieuwe Pentax K-01-ilc-camera.