Mozilla heeft na een serie bètaversies zijn Firefox-browser voor mobieltjes officieel uitgebracht. Gebruikers van een Android-toestel kunnen de browser gratis installeren, maar de mobiele browser werkt ook op de Nokia N900.
Firefox 4 voor Android is volgens Mozilla tot drie keer sneller dan de standaard-Android-browser, onder andere door het verbeteren van de javascript-engine. Verder verschilt de Firefox-browser qua werking met Googles browser; gebruikers kunnen de lijst met openstaande tabs openen door naar links te swipen, terwijl een swipe naar rechts een bookmark-knop oplevert.
Het is mogelijk om bookmarks, browserhistorie, gebruikersnamen en wachtwoorden te synchroniseren met de desktopversie. Mozilla heeft hiervoor zijn Sync-technologie ingebouwd. Daarnaast is het voor ontwikkelaars mogelijk om add-ons te maken, net zoals dat voor de desktopvariant mogelijk is. De add-ons zijn gebaseerd op html 5. De mobiele browser heeft echter geen ondersteuning voor Flash.
Firefox 4 voor Android-apparaten was al langer beschikbaar. Mozilla bracht in de afgelopen tijd een aantal bètaversies van de software uit. Daardoor waren de meeste features al beschikbaar. Android-gebruikers kunnen de mobiele Firefox-browser gratis downloaden van de Android Market. Eigenaren van een Nokia N900 kunnen de browser downloaden door naar de Mozilla-website te surfen.