De Taiwanese geheugenfabrikant Silicon Power heeft zijn portfolio solid state drives uitgebreid met de Velox V20-serie. De ssd's zijn verkrijgbaar in vier capaciteiten en hebben een flashgeheugencontroller van SandForce aan boord.
Silicon Power noemt het typenummer van de SandForce-controller niet, maar spreekt enkel van de 'nieuwste generatie' controllers. Het is daarmee niet bekend of de Velox V20-serie een SF1200-controller aan boord heeft, maar dat is wel waarschijnlijk. Ook de de sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 285 en 275MB/s duiden op een SF1200-controller, net als de sata-300-interface. De 2,5"-drives kunnen middels een meegeleverde 3,5"-bracket ook in grotere drivebays worden ingebouwd.
De drives zijn verkrijgbaar in capaciteiten van 40, 60, 120 en 240GB, maar of daar 25nm- of 34nm-chips voor gebruikt worden, is niet bekend. De Volex V20-serie heeft een garantie van drie jaar, waarmee Silicon Power zijn vertrouwen in trim, garbage collection en wear levelling voor het mlc-geheugen aangeeft. Silicon Power gaf geen doorvoersnelheden van de verschillende capaciteiten op, maar de SF1200-controller moet ook de kleinere drives met de opgegeven maximumsnelheden kunnen aansturen. Wanneer de drives op de markt verschijnen en wat de prijzen zullen zijn, maakte Silicon Power nog niet bekend.
