Net als het gros van de ssd-producenten heeft GSkill tijdens de Cebit in Hannover een drive getoond met een SF2200-controller van Sandforce aan boord. De Phoenix II zou een leessnelheid van 550MBps moeten kunnen halen.
De nieuwe SF2200-controller van SandForce wordt door een fors aantal fabrikanten voor hun nieuwste solid state drives ingezet. GSkill voorzag de Phoenix II daarnaast van 120GB op 25nm gebakken Intel-Micron-geheugen. Volgens GSkill halen de nieuwe Phoenix II-ssd's een leessnelheid van 550MBps en een schrijfsnelheid van 500MBps. Uiteraard is de drive voorzien van een sata-600-interface om deze snelheden mogelijk te maken.
Ter illustratie had GSkill op de Cebit een testopstelling met een 120GB Phoenix II-ssd, een Crosshair IV Extreme-moederbord van Asus en een zeskoppige Thuban 1090T van AMD. Bij het op dit systeem draaien van de Atto-diskbenchmark werden snelheden tot 567MBps voor lezen en 508MBps voor schrijven behaald. Het zal nog ongeveer een maand duren voor de drives op de markt komen; prijzen zijn nog niet bekend.