Marktonderzoeksbureau GfK verwacht dat er dit jaar 100.000 e-readers en 250.000 'tabletachtige' computers verkocht worden in Nederland. De markt voor het lezen van elektronische boeken zou daarmee onverminderd door groeien.
In juni van dit jaar waren er volgens marktonderzoeker GfK 50.000 e-readers verkocht. Momenteel verwacht het bedrijf dat dit aan het einde van het jaar zal zijn opgelopen tot 100.000, waarmee de verkoop zich in hetzelfde tempo als begin dit jaar lijkt voort te zetten.
Naast de e-readers kopen Nederlanders dit jaar echter ook 250.000 'tabletachtige' computers. Het bedrijf rekent hier tablets als de iPad onder, maar wat GfK verder onder de noemer schaart is niet duidelijk. Volgens Emerce heeft het onderzoeksbedrijf apparaten die in de VS zijn gekocht meegerekend, maar GfK was niet bereikbaar om meer details over de cijfers te verstrekken.
GfK verwacht verder dat er in 2010 nog tussen de 5 en 10 tabletmodellen op de markt komen. Hoe Nederlanders tablets met mobiel internet gebruiken moet later blijken, als het bureau toestemming van mobiele aanbieders krijgt om onderzoek te doen naar applicatiegebruik van klanten.