Meer dan eenderde van de Nederlanders maakt gebruik van mobiel internet op een smartphone of mobieltje. Dat zegt markttoezichthouder OPTA. De cijfers die de Europese Commissie publiceerde en waarover veel media berichtten, kloppen niet.
De Europese Commissie gebruikt volgens OPTA andere bronnen, laat de toezichthouder weten aan Tweakers.net. Het aantal telefoonaansluitingen met mobiel internet ligt op 5,6 miljoen, blijkt uit een eerder gepubliceerde rapportage. Dat zou neerkomen op meer dan eenderde van de Nederlanders en meer dan een kwart van alle mobiele aansluitingen. De Europese Commissie houdt het op slechts 5,9 procent, bijna een miljoen Nederlanders.
OPTA baseert zich op gecombineerde cijfers van KPN, Vodafone en T-Mobile. Waarop de Europese Commissie zich baseert, is onduidelijk. Het onderzoek voor de Commissie is gedaan door het bureau Idate. Met de nieuwe cijfers van de OPTA is Nederland in een klap voorloper op het gebied van mobiel internet. In de Idate-cijfers is Luxemburg koploper met 20,4 procent. Het is onduidelijk in hoeverre de cijfers van andere landen wel kloppen. De Europese Commissie publiceerde de cijfers ruim een week geleden.