Ortustech, een joint venture tussen Casio en Toppan Printing, is erin geslaagd om een 4,8"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels te produceren. Dit brengt de pixeldichtheid op 458dpi. Of de display in productie wordt genomen is onbekend.
Het Japanse bedrijf heeft voor de ontwikkeling van het kleine scherm gebruikgemaakt van zijn Hyper Amorphous Silicon TFT-technologie. Hierbij heeft Orsustech de afstanden tussen de subpixels verkleind door gebruik te maken van dunne metalen bedrading en een kleinere elektrode.
Het resultaat is een groter nuttig lichtoppervlak per pixel en een dichtere opeenstapeling van de pixels. Het scherm kan 16,77 miljoen kleuren weergeven en heeft een kijkhoek van 160 graden.
Casio, een van de twee moederbedrijven van Orsustech, ontwikkelde op basis van dezelfde Hast-pixeltechnologie in 2008 al een 2"-scherm met een resolutie van 960x540 pixels, goed voor een pixeldichtheid van 546dpi. Dat display is echter nooit in massaproductie geweest.
Het 3,5"-Retina-ips-display van de iPhone 4 heeft een pixeldichtheid van 326dpi, terwijl een andere populaire smartphone, de Galaxy S van Samsung, een dotpitch heeft van 233dpi. Deze laatst heeft echter een amoled-display.