Palm heeft de Pre 2 aangekondigd: de eerste webOS-telefoon van het bedrijf sinds het door HP werd overgenomen. De smartphone draait op een nieuwe versie van webOS, en wordt in Frankrijk, de VS en Canada uitgebracht.
De Palm Pre 2 beschikt over een 3,1"-scherm met een resolutie van 320x480 pixels. Daarnaast is een slidertoetsenbord ingebouwd, en kunnen foto's genomen worden met een 5-megapixelcamera. Er is 16GB opslaggeheugen ingebouwd, en verder is er wifi, bluetooth en gps aanwezig. De Pre 2 kan tevens fungeren als wifi-hotspot, een functie die ook in het Android-besturingssysteem is ingebouwd. Palm vertelt niet welke processor in de Pre 2 is ingebouwd, maar de Franse provider SFR liet al eerder weten dat het toestel draait op een 1GHz Omap3630-processor van Texas Instruments.
Tegelijkertijd met het uitbrengen van de nieuwe smartphone heeft Palm een nieuwe versie van webOS uitgebracht. De release van versie 2.0 gaat gepaard met een naamsverandering: het besturingssysteem gaat nu HP webOS heten. De nieuwe versie beschikt onder andere over verbeterde multitasking en integratie met sociale-netwerksites. Daarnaast is ondersteuning voor Flash 10.1 van Adobe ingebouwd. Ook heeft Palm de applicatielauncher, applicatiewinkel, browser en telefonie-applicatie vernieuwd. Verder kunnen Amerikaanse gebruikers bellen via Skype, iets wat niet ondersteund lijkt te worden voor Europese gebruikers.
Palm brengt de Pre 2 nog deze week in Frankrijk uit. De cdma-versie, die bedoeld is voor de Verenigde Staten en Canada, moet in de komende maanden verschijnen. Over een Nederlandse release wordt niet gesproken, maar de versie die in Frankrijk uitkomt werkt ook in Nederland, waardoor een release, mogelijk via grijze import, tot de mogelijkheden behoort.
/i/1287496191.png?f=thumb)
/i/1287496192.png?f=thumb)
/i/1287496193.png?f=thumb)