De Europese Commissie heeft besloten twee antitrustonderzoeken met betrekking tot Apples verkoop en reparatie van iPhone-smartphones te staken. Volgens de Commissie heeft Apple afdoende op vooronderzoeken gereageerd.
De onderzoeken zijn gestaakt naar aanleiding van Apples versoepeling van zijn garantievoorwaarden voor reparaties van aankopen in een ander EU-land en de voorwaarden voor iPhone-app-ontwikkeling. De Commissie vond deze wijzigingen afdoende. "Apples antwoord op onze verkennende onderzoeken bewijzen dat de Commissie de antitrustregels kan gebruiken om snel resultaat te krijgen op de markt, met duidelijke voordelen voor de consument, zonder dat een formele aanklacht nodig is", aldus Joaquín Almunia, hoofd antitrustzaken bij de Europese Commissie.
Begin dit jaar besloot de Europese Commissie twee verkennende onderzoeken naar de handelspraktijken van Apple met betrekking tot de iPhone te starten. Een onderzoek spitste zich toe op de handelwijze waarbij Apple alleen garantie gaf op reparaties van iPhones in het land van aankoop. Klanten die de iPhone in een ander EU-land hadden gekocht, konden volgens Apple geen aanspraak maken op garantie. Apple zou met deze regel onterecht de markt partitioneren.
Het andere onderzoek had betrekking op de restrictie dat ontwikkelaars van iPhone-apps alleen ontwikkeltools van Apple mochten gebruiken. Onder meer Adobe, dat bezig is aan een compiler om flash-content naar iPhone-code te converteren, voelde zich door deze restrictie benadeeld. Apple had de restrictie in april dit jaar ingesteld.