Microsoft heeft een aantal nieuwe en verbeterde sdk's en tools aangekondigd voor ontwikkelaars die php in de Windows Azure-cloudomgeving willen toepassen. De tools en sdk's zijn van opensourcelicenties voorzien.
De software moet het voor php-programmeurs eenvoudiger maken om code te schrijven waarbij Microsofts clouddienst Windows Azure wordt aangesproken. De Windows Azure SDK for PHP is naar versie 2.0 opgewaardeerd, zo heeft Vijay Rajagopalan van Microsoft onlangs op een opensourceconferentie in India bekendgemaakt. De sdk geeft developers zogeheten classes, waarmee onder andere het opslaan van data vanuit php-scripts naar het Azure-platform mogelijk wordt. Als praktijkvoorbeeld noemt Microsoft een storage-plug-in voor het weblog-cms WordPress.
Aanvullend op de sdk heeft Microsoft ook de Windows Azure Companion vrijgegeven, een tool voor het installeren en beheren van php-elementen op Azure-servers. Ontwikkelaars die hun code het liefst in ontwikkelomgeving Eclipe schrijven, kunnen met een vernieuwde plug-in code voor het aanroepen van Azure-clouddiensten invoegen. Liefhebbers van de commandline kunnen php-applicaties met een verbeterde cli-tool inpakken, zodat deze op Windows Azure kunnen worden geplaatst. Alle genoemde ontwikkeltools zijn opensource.