Het Microsoft Exchange-alternatief van het Nederlandse bedrijf Zarafa wordt opgenomen in de officiële partner-repository van Ubuntu en zal worden verspreid met Fedora. Het gaat om de opensource-versie van de software.
Zarafa heeft dat zaterdag bekendgemaakt. Het groupware-pakket zal in de partner-repository van de Linux-distributie Ubuntu worden opgenomen zodra versie 6.40 van het Zarafa Collaboration Platform uitkomt. Die versie staat op de planning voor maart. Fedora, de gratis distributie van concurrent Red Hat, zal versie 6.30 en 6.40 zelfs meeleveren, zodat de software kan worden geïnstalleerd bij het opzetten van het besturingssysteem. De reden dat Ubuntu daar niet voor heeft gekozen, is waarschijnlijk dat hiervoor geen ruimte kon worden vrijgemaakt: Ubuntu past nog altijd op één cd, terwijl voor Fedora een dvd of meerdere cd's vereist zijn.
Doordat Ubuntu en Fedora de software opnemen, kan deze makkelijker worden geïnstalleerd. Het groupwarepakket van Zarafa is bedoeld als alternatief voor Microsofts Exchange. In 2008 kwam er een opensource-versie van de software uit onder de Affero GPLv3-licentie. Deze community-versie heeft onder andere ondersteuning voor imap en pop3, ical en caldav en een op Ajax gebaseerde webmailclient. Ook ondersteunt deze versie pushmail. Er is een opensource-versie met ondersteuning voor Outlook, maar wel met een maximum van drie gebruikers. Voor ondersteuning voor de BlackBerry Enterprise-server, Active Directory of het draaien van meerdere servers biedt de community-versie geen soelaas; daarvoor moet een gesloten versie van de software worden aangeschaft.