Softwaregigant Microsoft overweegt een nog onbekend aantal banen te schrappen om kosten te besparen. De herstructurering is echter nog niet bevestigd; het bedrijf onderzoekt eerst nog opties om op andere manieren te kunnen bezuinigen.
Volgens The Wall Street Journal overweegt Microsoft binnen meerdere divisies banen te schrappen. Daarmee zou Microsoft aansluiten bij de lange rij van bedrijven die de afgelopen maanden al herstructureringen hebben aangekondigd. Om hoeveel banen het zou gaan is niet bekend, maar geruchten van begin vorige week meldden dat mogelijk 15.000 mensen hun baan zouden kunnen verliezen. Dat zou ongeveer zestien procent zijn van de ruim 91.000 mensen die Microsoft wereldwijd aan het werk heeft. Volgens bronnen van The Wall Street Journal zou het echter om veel minder dan 15.000 banen gaan.
Microsoft heeft nog niet op de speculaties willen reageren, omdat het bedrijf principieel geen commentaar geeft op geruchten en speculaties. Volgens The Wall Street Journal zijn de ontslagen bovendien nog niet zeker; Microsoft zou nog bezig zijn met het onderzoeken van andere kostenbesparende maatregelen, die het schrappen van banen niet langer noodzakelijk zouden maken.