Providers verlagen tarieven buitenlandbellen

Alle Nederlandse providers verlagen per 30 augustus de kosten voor het mobiel bellen van en naar het buitenland. De tariefverlaging is opgelegd door de EU. Volgend jaar mag opnieuw op een prijsverlaging worden gerekend.

Wie in het naseizoen op vakantie gaat en vanuit een EU-land belt, bespaart drie cent per minuut. Zelf een mobiel telefoontje plegen kost vanaf september 55 cent per minuut , gebeld worden zal 26 cent per minuut gaan kosten. De maximumtarieven waren respectievelijk 58 en 29 cent per minuut. Volgend jaar gaan de tarieven weer met drie cent omlaag, kondigde de Europese Unie al eerder aan.

De providers rekenen standaard de maximale tarieven die de EU heeft ingesteld. Wel bieden alle providers aanvullende diensten aan om in het buitenland goedkoper te kunnen bellen of internetten. Bij KPN heet dat EU-Voordeelbellen, Vodafone noemt het Passport en bij T-Mobile heet het Grenzeloos. Wie zo'n dienst heeft geactiveerd, belt in het buitenland tot 60 procent goedkoper dan met de normale tarieven.

T-Mobile heeft de gelegenheid ook aangegrepen om het tarief van mobiel internetten te verlagen. Dat kostte tot nu toe tien euro per megabyte, dat wordt twee euro per megabyte. Bij Vodafone en KPN is dat standaard nog wel veel duurder: respectievelijk 7,50 en 7,95 euro per megabyte. De EU heeft providers gewaarschuwd dat als ze zelf de tarieven voor mobiel internet niet verlagen, ook daarvoor maximumtarieven zullen worden ingevoerd.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-08-2008 • 17:48

32

Reacties (32)

32
30
6
0
0
0
Wijzig sortering
T-Mobile heeft de gelegenheid ook aangegrepen om het tarief van mobiel internetten te verlagen. Dat kostte tot nu toe tien euro per megabyte, dat wordt twee euro per megabyte. Bij Vodafone en KPN is dat standaard nog wel veel duurder: respectievelijk 7,50 en 7,95 euro per megabyte.
Dat is niet helemaal waar; als je Vodafone Passport hebt geactiveerd betaal je 2,50 euro per MB + 0,79 starttarief per sessie.

Dat starttarief is wel weer erg nadelig want als je alleen ff je email (paar KB) wil ophalen is dit eigenlijk duurder dan voorheen (tenzij je de hele vakantie je dataverbinding laat openstaan, wat slecht is voor je batterij en niet altijd mogelijk is). Hoop dat ze dat snel aanpassen bij vodafone.
(Wel erg interessant van Passport is dat je gebeld worden maar 0,79 per gesprek is en niets per minuut.)
Het kan nog veel goedkoper.
Ik gebruik een UMTS laptop abbotje van Vodafone (om onderweg te kunnen werken).
Als je hierbij Internet op Reis activeert betaal je eenmalig een tientje en kun je op vakantie 150MB verbruiken zonder bijkomende kosten. (Voor zover ik weet wereldwijd)
(Vakantie is volgens Vodafone maar 12 dagen per jaar, maar ik heb daar in Portugal in ieder geval bijna mijn hele vakantie mee weten te vullen ;))
toch weer mooi om te zien:
de vakantie is voorbij en dan voldoen ze aan de regels......
maarja beter laat dan nooit :)
Poepoe, dat is nogal wat! Drie cent maar liefst! Conclusie: deze jongens kunnen nog minimaal 1 jaar hun zakken blijven vullen, en inderdaad bleven ze zelfs in het vakantieseizoen nog buiten schot!
Dat was ook mijn gedachten, ik bel vaak vanuit Spanje en betaal iets van 65 cent gloof ik.... dus als daar dan 3 cent van af gaat.... hahaha wat een grap zeg!

Ik heb net een creditcard aangevraagd, dan kan ik via skype of 1 van die anderen lekker goedkoop naar NL bellen. Dan verdienen die honden helemaal niets meer aan me.

@hieronder

Ja zeker, dat doe ik al wel, ik heb zo'n mooie kleine gsm achtige netgear wifi skype phone waarmee ik gratis kan bellen met andere skype gebruikers.

Maarja, er zijn altijd nog mensen die geen internet hebben zoals me oma en een paar computeranalfabeet vrienden ;)

[Reactie gewijzigd door ocdaan op 6 augustus 2024 20:21]

En als je nou zorgt dat de ontvanger ook Skype heeft bel je zelfs voor nop :) Mooi he!

@Bericht:
Wel debiel weer dat ze dat ook doen NA de vakantie. Maargoed, dat is altijd zo met dit soort dingen. En als ik het zo lees zijn het de grootste verschillen niet. Conclusie is en blijft dat je eigenlijk nog steeds gewoon genaaid wordt.

Ik zeg overal internet gratis! Wanneer dat zo is heb je het niet meer over belminuten maar gewoon over internet. Waarom kan het bedraad ondertussen wel gewoon vast bedrag voor onbeperkte verbinding maar draadloos nog niet echt. Wordt het denk ik toch eens tijd voor!
"Ik zeg overal internet gratis!"

Ik neem aan dat je begrijpt dat de leverancier van dat 'gratis' internet wel de apparatuur ervoor moet aanschaffen en onderhouden. Gratis zal het dus nooit worden. Een vast bedrag per maand lijkt me een beter realiseerbare optie.
Nou idd, dit is een druppel op een gloeiende plaat.

Een dergelijke "verlaging" vind ik niet eens een nieuwsbericht waardig!
Ik vond de prijzen idd altijd al buiten proporties, ben heel blij dat de EU dit aan het aanpakken is! 10 EUR voor 1mb te downloaden? Waar slaat dit op? Dit betaal ik nu maandelijks bij t-mobile...

Vroeger moest je zelfs 50c betalen voor het ontvangen van voicemailtjes in het buitenland, en het lijkt me sterk dat dit zonder druk van de EU ook was verdwenen. Dit vind ik nou echt een goed voorbeeld waarom de EU goed kan zijn voor de samenleving!

[Reactie gewijzigd door les_paulde op 6 augustus 2024 20:21]

Vroeger moest je zelfs 50c betalen voor het ontvangen van voicemailtjes in het buitenland, en het lijkt me sterk dat dit zonder druk van de EU ook was verdwenen
Heb je daar een bron van?

In het infoboekje bij een T-Mobile prepaid-pakketje wat ik een maand geleden kocht, stond anders dat je daarvoor nog steeds moest betalen.
Bedoeld waarschijnlijk SMSjes. Voicemail is nog steeds veel duurder.

Stel je bent niet op tijd met oppakken of in gesprek.

1- Je betaald de kosten van Nederland naar je telefoon.
2- Je betaald voor de doorschakeling van je telefoon terug naar de voicemail in Nederland.
3- Je betaald voor het afluisteren van je voicemail.
Afluisteren kost geld, als iemand inspreekt dan kost je dat niets, in elk geval niet bij T-Mobile, en ik dacht ook niet bij Vodafone.
Anoniem: 19339 @jaspov21 augustus 2008 00:10
Bij T-Mobile prepaid kost inspreken als jij in het buitenland zit dus wel geld.
In elk geval in Afghanistan en Belgie niet op PrePaid. Geen zin om alle landen na te gaan.

Ontvangen van voicemail Gratis
Zet je die voicemail toch uit?

Wat nou -1, is toch gewoon een suggestie?

[Reactie gewijzigd door Andros op 6 augustus 2024 20:21]

dat zou idd kunnen, dat je met prepaid daar nog wel voor moet betalen maar bij contractanten hebben ze dit godzijdank afgeschaft...
Wees gerust hetgeen jij nu miniem bespaard aan bellen uit het buitenland verlies je wel ergens dubbel en dik met extra taksen om de EU "draaiende te houden". :) De grote bedrijven en overheden vinden altijd wel een manier om iets goedkoper te doen lijken hoor. Niet dat ik pessimistisch wil doen, het is gewoon een feit.
Wel lekker na de vakantie ;)
Dat hangt er van af wanneer je op vakantie gaat he :) bovendien had je T-Mobile Grenzeloos al in juni.
Betekend het ook dat dit wijzigingen zijn in de beltarieven en daarmee, zoals in een algemene voorwaarden van een provider, je abonnement per direct mag opzeggen?
Anoniem: 19339 @ReseT20 augustus 2008 18:28
Ben geen expert, maar volgens mij mag dat alleen als de voorwaarden in jouw nadeel worden gewijzigd. Tarieven die omlaag gaan, zijn neem ik aan niet in jouw nadeel, dus volgens mij geen reden tot opzeggen van abonnement.
Voor mijn werk zit ik regelmatig in het buitenland en op mijn eigen telefoon, met KPN flexibel tarief abbo, ontvang ik dan ook regelmatig de smsjes van welkom met daarin de tarieven zoals 58ct en 29 ct per minuut voor bellen en gebeld worden. Maximum tarieven dus.

Dus ik denk, gelijk ff dat gratis voordeelnummer van KPN bellen dat in de link wordt genoemd. Heb ik de keuze om mij AF te melden bij EU voordeelbellen 8)7

Nu heb ik sinds eind mei een nieuw abonnement maar heb nog wel de meeste van de welkomst-smsjes in de map Verwijderde items staan. En nergens staat iets van goedkoper bellen dan die 58 ct, of van voordeelbellen
T-Mobile grenzeloos is dacht ik alleen voor abonnementen en niet voor pre paid. Dat in tegenstelling tot Vodafone Passport.
Nu ook de rest van de EU nog. Het is momenteel zo gek dat ik met een NL simkaart in B goedkoper naar NL bel dan met een B simkaart in B. Te idioot gewoon...
Mooi hoor, maar bellen buiten de EU is nog steeds SCHOFTIG :( duur. Dat is toch makkelijk verdienen voor de telecom-boeren.
Gelukkig bestaan er wel mooie _/-\o_ dingen als internet bellen (Internet<->mobiel) waarmee je voor een fraktie van de mobiele kosten (mobiel<->mobiel) naar een mobiel nummer buiten Europa kunt bellen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.