Yahoo-ceo Jerry Yang blijkt vorige week veel minder steun van aandeelhouders voor zijn herverkiezing te hebben gehad dan eerder werd gedacht. Veel stemmen van voorstanders van een overname door Microsoft waren per ongeluk niet meegeteld.
Vorige week werden cijfers gepubliceerd waaruit zou blijken dat 14,6 procent van de stemmen tegen Yangs herverkiezing was uitgebracht. Grootaandeelhouder Capital Research vond dit opvallend weinig en eiste een onderzoek. Daaruit bleek dat een van de partners van stemmentelbedrijf Broadridge door gebruik van een verkeerde print-out honderd miljoen aandelen had gemist, waardoor het proces van het pro rata naar het aantal aandelen tellen van de stemmen in de soep liep. Ook de herverkiezing van anderen, onder wie bestuursvoorzitter Roy Bostock, bleek in mindere mate te worden gesteund: die kreeg veertig procent in plaats van de eerder gedachte twintig procent tegen zich.
Yahoo heeft op de nieuwe feiten gereageerd door te benadrukken dat de resultaten er niet door worden beïnvloed: geen enkele herverkiezing hoeft ongedaan te worden gemaakt. Maar anderen zoals Yahoo-aandeelhouder en durfkapitaalmanager Eric Jackson stellen dat het belangrijk is dat Yahoo zich realiseert dat het bedrijf nog steeds onder druk staat. "Vorige week dacht ik dat het Yahoo-bestuur makkelijk wegkwam terwijl ze dat niet echt verdienden", aldus Jackson tegenover BBC News.