Microsoft begint nog deze maand met de verkoop van Office-abonnementen onder de naam 'Equipt'. De abonnementen, die in de bètaversie nog de werktitel 'Albany' droegen, gaan 70 dollar per jaar kosten.
Een abonnement op Equipt biedt toegang tot de nieuwste versie van Office Home en Student, waarin Word, Excel, Powerpoint en OneNote en het beveiligingspakket OneCare zijn opgenomen. Ook zullen er een aantal gratis Windows Live-applicaties in de bundel meegeleverd worden. De normale verkoopprijs van het hele pakket ligt op ongeveer 200 dollar. Iedere abonnee mag, net als bij de retailversie van Office Home en Student, de software op maximaal drie computers installeren.

De abonnementen zijn voorlopig alleen via de Amerikaanse winkelketen Circuit City te koop. In de toekomst zal het pakket echter ook via andere retailers beschikbaar komen en zal het als oem-product bij nieuwe pc's geleverd gaan worden.
Volgens Bryson Gordon, productmanager van de Office Group, richt Microsoft zich met het het nieuwe betaalmodel op de mensen die Office niet direct bij een nieuwe computer aanschaffen. Zij gebruiken nu nog vaak oude Office-licenties of een illegale versie van het kantoorpakket, aldus Gordon. Microsoft meent echter dat die mensen wel bereid zijn om een jaarlijks bedrag te betalen voor een beveiligingspakket met bijbehorende updates. Equipt lijkt daarmee ook de tegenvallende verkopen van OneCare op te moeten krikken.
Ten slotte hoopt Microsoft ook ervaring op te doen met het verhuren van software. Volgens Gartner-analist Michael Silver is Equipt onder andere bedoeld om mensen te laten wennen aan software-abonnementen. De voor Microsoft zeer lucratieve markt voor applicaties die eenmalig aangeschaft worden, staat door de opkomst van concurrenten als Google immers steeds meer onder druk.