Werknemers die regelmatig pauze nemen om hun e-mail te checken of een spelletje te doen, zijn productiever dan degenen die stug doorwerken. Eventjes elektronisch de zinnen verzetten zou goed tegen stress en voor het moreel zijn.
Onderzoek van Tomas Chamorro-Premuzic, psycholoog aan de Londense Goldsmiths University, zou uitwijzen dat korte werkonderbrekingen ervoor zorgen dat werknemers beter functioneren. "De werkdagen worden steeds langer en de werkdruk wordt steeds hoger", constateerde Chamorro-Premuzic. Steeds meer werkgevers zouden privégebruik van het internet verbieden om zo te zorgen dat hun werknemers maximaal rendement uit de beschikbare tijd halen, maar dat werkt averechts, zegt de psycholoog. Proeven bij Britse bedrijven laten volgens hem zien dat een werknemer die regelmatig tien minuten aan privé-e-mail, online-winkelen, sociale-netwerksites of casual games besteedt, productiever kan worden.
Volgens onderzoek van arbeidsrechtspecialist Peninsula hebben inmiddels al zeven van de tien bedrijven beperkende regels voor het bezoek van sociale-netwerksites en veel van deze bedrijven overwegen zelfs om privé-internetgebruik zelfs helemaal te verbieden. "Ze begrijpen niet dat een e-pauze tijdens het werk juist voordelig voor de bedrijfsresultaten kan zijn", aldus Chamoro-Premuzic. "Werknemers kunnen niet alleen even ontspannen, maar het wordt ze ook duidelijk gemaakt dat hun baas ze vertrouwt. Daardoor krijgen ze een plezieriger arbeidsklimaat."
Casual-gamesfabrikant Popcap berekende op basis van het onderzoek dat e-skiving, zoals het elektronisch rondlummelen genoemd wordt, de Britse industrie jaarlijks vier miljard pond kan opleveren. De fabrikant van online-spelletjes als Bejeweled publiceerde deze cijfers in zijn PopCap Break Report 2008 en hoopt uiteraard dat Britse werknemers zich voortaan niet alleen thuis, maar ook op het werk massaal op zijn spelletjes zullen storten.