Valve Software zou de Source-engine geschikt willen maken voor Linux. Een nieuwe Senior Software Engineer moet daar zorg voor dragen. Of er naast de engine ook games aangepast worden, is niet bekend.
Linux-site Phoronix beweert bevestiging gekregen te hebben van Valve Software dat het de Source-engine aan gaat passen. De nieuwe Senior Software Engineer, waarvoor in 2007 al een advertentie verscheen op de site van Valve, zou de port naar Linux moeten verzorgen.
In de advertentie wordt echter gezocht naar iemand die op Windows gebaseerde games kan overzetten naar Linux en wordt het porten van de hele engine niet genoemd. Volgens Phoronix is Valve echter wel degelijk van plan de engine te porten, zonder dat ze aan een specifieke game-port werken.
Met de Source-engine kunnen nu games gemaakt worden voor Windows, de Xbox 360 en de Playstation 3. De engine maakt daarbij gebruik van Directx en ondersteunt versie 8.1, 9.0 en 10.0 van de api van Microsoft. De engine is echter zeer modulair opgezet, wat het mogelijk zou moeten maken om ondersteuning voor OpenGL toe te voegen, noodzakelijk voor de port naar Linux of Mac OS X.
Valve is niet onbekend met OpenGL. De voorloper van Source, Goldsrc, ondersteunde zowel DirectX als OpenGL, al was de ondersteuning voor beide api's al ingebouwd door id Software, die de Quake-engine bouwde waarop Goldsrc gebaseerd is.