De Russische telecomwaakhond Rossvyazokhrankultura eist dat inwoners die wifi gebruiken of aanbieden een vergunning aanvragen. Ook zou de gebruikte wifi-apparatuur door hen geregistreerd moeten worden.
Vladimir Karpov, hoofd van de organisatie, stelt dat iedereen die de 2,4GHz-frequenties binnen Rusland wil gebruiken vergunningplichtig is. Het zou daarbij niet alleen gaan om aanbieders van al dan niet publiek toegankelijke hotspots: ook Russen die een notebook, smartphone of pda met wifi-mogelijkheden bezitten moeten zich volgens Karpov melden bij de Rossvyazokhrankultura.
De registratieprocedure voor een wifi-apparaat zou minimaal tien dagen in beslag nemen en een goedgekeurd apparaat mag uitsluitend door de vergunninghouder worden gebruikt, schrijft The Other Russia. Het opzetten van een wifi-hotspot zou echter nog omslachtiger zijn; naast het verplicht invullen van een reeks formulieren voor een vergunning moet de aanvrager ook certificeringspapieren van zijn wifi-hardware kunnen overleggen. Daarnaast moeten veiligheidsdiensten hun fiat geven, waaronder de FSB, beter bekend als de voormalige KGB.
Opvallend genoeg heeft een Russische staatscommissie in 2004 toestemming gegeven om wifi binnenshuis zonder vergunning te mogen gebruiken. Daarnaast haalde de Russische overheid in 2007 mobiele apparatuur met wifi-mogelijkheden van de lijst van elektronica waarvoor een vergunning verplicht is. De telecomwaakhond, voortgekomen uit een aantal toezichthouders uit het communistische tijdperk, houdt echter vol dat Russische burgers hun draadloze hardware moeten laten goedkeuren. De oppositie ziet in de stellingname van de toezichthouder de hand van president Poetin. Volgens critici zou de voormalig KGB'er op alle niveaus het leven van Russische burgers in de smiezen willen houden.