De verkoop van games in Amerika groeit ten koste van de verkoop van dvd's. Verwacht wordt dat in het vierde kwartaal van 2007 gamesverkoop- en verhuur met 20 procent groeit, terwijl de verkoop en verhuur van dvd's 5 procent stijgt.
Ars Technica is van mening dat de gamesmarkt ten koste van de dvd-markt blijft groeien. Gametoppers zoals het Xbox 360-spel 'Halo 3' is op de eerste verkoopdag beter verkocht dan de film 'Shrek the Third', en dat terwijl het spel duurder is dan de film. Ook het feit dat 'Guitar Hero 3' goed blijft verkopen zou een teken zijn dat films het over niet al te lange tijd moeten afleggen tegen games.
Een van de redenen dat games steeds beter verkocht worden dan films is dat games meer mainstream worden, zo schrijft Video Business. Volgens Mia Snyder, inkoopmedewerkster van WaxWorks VideoWorks, willen grootouders ook een console en hebben ouders afgelopen jaar meer spellen gekocht dan ooit.
Bob Geistman, vice-president sales and marketing bij Ingram Entertainment, is van mening dat de consument niet het geld heeft om zowel games als dvd's te kopen en dat er afgewogen moet worden welke van de twee gekocht zal worden. Met toppers als ' Harry Potter and the Order of the Phoenix', 'The Bourne Ultimatum' en 'Lost - The Complete Third Season' die vanaf dinsdag in de Amerikaanse winkels ligt, moet blijken of de dvd-verkoop nog een stimulans krijgt ten opzichte van de gamesverkoop.