Dell heeft zijn tweede plek op de ranglijst van laptopfabrikanten moeten afstaan aan Acer terwijl HP zijn koppositie op de gehele computermarkt heeft weten te verstevigen, volgens cijfers van onderzoeksbureau iSuppli.
Vorig jaar werd HP de grootste computerfabrikant door een marktaandeel van 16,5 procent te verwerven. Dell verloor zijn eerst plek toen nipt met zijn aandeel van 16,3 procent. De cijfers van iSuppli laten nu zien dat HP's positie stevig verankerd is met een aandeel van 19,2 procent. Dell is nog steeds de op een na grootste fabrikant maar zijn aandeel is wel naar 14,6 procent gedaald. In het derde kwartaal van dit jaar zag HP zijn pc-leveringen met 32,7 procent groeien ten opzichte van vorige jaar, terwijl Dell slechts een groei van 1,5 procent wist te noteren.
Op de laptopmarkt was het Acer die Dell slecht nieuws bezorgde door de Amerikaanse computerfabrikant van de tweede plek te stoten wat laptopverkopen betreft. Acer wist een algehele verkoopgroei van 68,8 procent te realiseren en dat was vooral te danken aan de sterke cijfers van de laptopdivisie. Op de ranglijst van computerfabrikanten neemt Acer nu met een aandeel van 7,9 procent de vierde plek in, na Lenovo, die 8,1 procent voor zijn rekening neemt. In het vierde kwartaal is de kans groot dat de notering andersom is aangezien in die periode de cijfers van Gateway worden meegenomen bij die van Acer. De Taiwanese fabrikant wist Gateway eind augustus in te lijven.