Hewlett-Packard heeft dinsdag bekendgemaakt dat het zijn omzet- en winstverwachting voor het fiscale jaar 2009 naar boven heeft bijgesteld. Volgens de computerfabrikant is dit mogelijk door kostenreducties en acquisities.
Volgens HP zal de omzet in het fiscale jaar 2009 met vijf tot zes procent groeien tot maximaal 118,2 miljard dollar. Analisten gingen tot nu toe nog uit van een omzet van 117,8 miljard dollar voor 2009, zo meldt ZDnet. De brutomarge zal naar verwachting van 10 procent stijgen naar 10,4 procent, zo liet HP weten. Daarbij is al rekening gehouden met de uitgave van een miljard dollar voor bedrijfsovernames.
Een belangrijke groeikans is volgens HP te vinden in de softwaredivisie; het concern gaat uit van een groei van vijftien tot twintig procent voor deze tak. De groei is volgens Hewlett-Packard mogelijk door de diverse acquisities die het de afgelopen jaren heeft gedaan. De prognoses voor de verkoop van hardware zijn minder indrukwekkend. De cijfers voor dit segment wijzen op een omzetstijging van vijf tot zeven procent.
HP boekte in het afgelopen kwartaal een winststijging van 38 procent op een omzet van 28,3 miljard dollar. Voor het boekjaar 2008, dat op 1 november van start ging, verwacht het concern in het eerste kwartaal een omzet van 27,4 tot 27,5 miljard dollar te zullen boeken. Over het gehele boekjaar 2008 denkt HP uit te komen op een omzet van 111,5 miljard dollar.