Apple zou imei-nummers van iPhone-toestellen via een aantal widgets verzamelen, zo claimen gebruikers in het forum van Hackintosh. De gegevens worden volgens verontruste Apple-gebruikers verstuurd via de Stock- en Weather-widgets.
De informatie wordt bij het ophalen van aandelenkoersen of weersinformatie doorgestuurd naar een speciale server van Apple. Wanneer het imei-nummer door een hack in de applicatiecode wordt weggelaten, ontvangen de widgets geen informatie meer van Apple. Het hardcoded invoeren van een tweecijferig nummer zou bij simlockvrije iPhones wel soelaas bieden.
De forumgebruikers spreken de vrees uit dat het bijeensprokkelen van gebruikersgegevens als imei-nummers en ip-adressen Apple in staat stelt in kaart te brengen wie het simlock van zijn iPhone heeft verwijderd. Ook zou het bespioneren van de gebruikers een inbreuk op de privacy zijn. Het bedrijf heeft nog niet gereageerd op de bevindingen van iPhone-gebruikers, maar Apple stelt in zijn privacy-statement expliciet dat het persoonlijke gegevens verzamelt.