Sony heeft de cijfers van het eerste kwartaal van zijn boekjaar bekendgemaakt: de nettowinst verdubbelde en de omzet steeg met dertien procent dankzij een zwakke yen en een verhoogde omzet van de lcd-televisieafdeling.
Sony heeft in het derde kwartaal van dit jaar, het eerste kwartaal van zijn boekhoudkundig jaar, de nettowinst ruim verdubbeld van 199 miljoen in hetzelfde kwartaal vorig jaar naar 410 miljoen euro dit jaar. Alle afdelingen maakten een groei door, waardoor Sony als geheel 13 procent meer verkocht. De totale afzet kwam daarmee op 12,2 miljard euro uit. De verwachte jaarwinst blijft onveranderd bijna twee miljard euro.
De afdelingen voor digitale foto- en videocamera's, beeldsensors en computers waren het meest winstgevend. Het meest verlieslijdend was de lcd-televisieafdeling. Ondanks de omzetstijging in de lcd-televisieafdeling daalden de kwartaalverkopen van de gehele afdeling ten opzichte van het jaar daarvoor met tien procent tot 1,45 miljard euro.
De joint-venture met Ericsson verkocht afgelopen kwartaal 37 procent meer: 3,11 miljard euro. Het marktaandeel van het telecombedrijf steeg daardoor met drie procentpunt tot negen procent. De gamesdivisie verkocht zestig procent meer dan vorig jaar, waarbij zeventig procent van de omzet afkomstig was van hardware. Vooral de Playstation 2 en de Playstation Portable verkochten goed, de PS3-verkopen stelden enigszins teleur. Ondanks de verkoopstijging van de PSP, daalde de inkomsten uit de bijbehorende spellen.