Winkel speelt spelletje met prijs Nintendo Wii

De Wii, waarmee Nintendo eind dit jaar de consolemarkt hoopt te bestormen, is voor het eerst opgedoken in een Nederlandse prijslijst. Speelgoedgrootgrutter Bart Smit heeft een pagina online gezet waarop voor niet minder dan 299 euro op de gamemachine ingetekend kan worden. Dat is nogal wat meer dan de bedragen die tot dusverre circuleerden, en veel gamers reageerden geschrokken op het bericht. Vooral het feit dat Bart Smit eerder de introductieprijs van de DS Lite accuraat voorspelde baart menigeen zorgen. Volgens Nintendo moet de prijsopgave echter met een korreltje zout genomen worden: de prijs kan niet kloppen, want de prijs is nog niet bekendgemaakt. Wel bevestigt het bedrijf het bericht dat de maximale prijs 250 dollar zal zijn, wat in de praktijk betekent dat de Europese handel met een maximum van om en nabij de 250 euro zal rekenen.

Zo'n vijf minuten na een telefonisch interview dat we zojuist met het een woordvoerder van Bart Smit hielden, blijkt dat de website inmiddels is voorzien van de tekst 'De prijs is een richtprijs, vastgesteld door Bart Smit en kan ten tijde van de release nog veranderen!' Nog sterker is dat de prijs met 49 euro is verlaagd. De woorden van persvoorlichter Hansen van het bedrijf, die even tevoren nog met grote stelligheid claimde dat 299 euro 'de werkelijkheid zal benaderen', zijn daarmee wel heel rap achterhaald. Hansen gaf ons te kennen dat als de prijs uiteindelijk lager uitvalt, 'wij ons daaraan zullen conformeren, maar die informatie hebben wij momenteel niet.' We gaan er maar even vanuit dat de websitebeheerder en de persvoorlichter langs elkaar heen hebben gewerkt, anders heeft de winkel een absoluut snelheidsrecord informatie vergaren gebroken. Wat de Wii uiteindelijk zal kosten is al met al nog steeds niet duidelijk, maar het lijkt er in elk geval op dat de Wii weliswaar niet ver boven, maar ook zeker niet ver onder de 250 euro zal moeten kosten.

Voorinschrijving Nintendo Wii bij Bart Smit op 31 mei, 's ochtends Voorinschrijving Nintendo Wii bij Bart Smit op 31 mei, 's middags
Links de vermelding van vanochtend, rechts die van vanmiddag - zoek de verschillen

Door René Wichers

Eindredacteur

31-05-2006 • 18:59

71

Reacties (71)

71
69
30
5
1
6
Wijzig sortering
Anoniem: 72901 31 mei 2006 19:09
Volgens mij komt het wel vaker voor dat een winkel de prijs van een product voor de zekerheid hoog inschat.
Vooral het feit dat Bart Smit eerder de introductieprijs van de DS Lite accuraat voorspelde baart menigeen zorgen.
De prijs van de DS lite voor Europa is dus 150 euro. Als de prijs van de vorige Nintendo DS 150 euro was, is het ook niet zo moeilijk om de prijs van de redesign te voorspellen... :/

Ik verwacht overigens een prijs van 150 euro voor de Wii.
Jij verwacht 150 als 250 dollar al vast staat? dan zou die dus goedkoper zijn dan in dollars? lijkt me niet...
Die 250 dollar staat helemaal niet vast, er is alleen gezegd dat de uiteindelijke prijs daaronder ligt.
Anoniem: 151145 @Smoke1 juni 2006 09:34
249 dollar :P
Waar een mens zich zoal niet druk om kan maken :z
Oh, dus jij vind het niet erg als je voor 50 euro opgelicht zou worden?
Anoniem: 88847 @mOrPhie31 mei 2006 19:50
oplichterij? inktjetcartridges? :Y)
Het is geen oplichting, hoor. Al verkopen ze hem voor €10.000 aan je: als je krijgt waarmee ze adverteren, mogen ze hem tegen elke prijs aan je verkopen.
Het is geen oplichting, hoor.
Oplichting, misleiding, uitbuiting. Wat mij betreft valt het allemaal onder dezelfde noemer, alleen valt het ene eerder op dan het ander.
En het is geen van 3. Je mag een product als winkel voor elke prijs verkopen (bemoeienis van de overheid daar gelaten), of je klanten daarmee krijgt is natuurlijk dan de vraag.

Oplichting, misleiding en uitbuiting zijn allemaal negatief. Maar dat is ook het enige wat ze met elkaar delen (oplichting en misleiding zijn dan nog misschien enigszins gelijk).

Jochem
Bij de gemiddelde sportzaak wordt het Nederlands elftal shirtje voor 49 euro verkocht. Bij de Bijenkorf is dit 69 of 79 euro (even vergeten) en toch kopen de mensen het daar nog.

Mooi toch, vraag&aanbod marktwerking en productbeleving.

Een ander voorbeeld? Xbox360 voor 1500$ op Ebay and die mooie big x-mas packs in de VS, voor 700$.
Anoniem: 93910 @Bartjuh31 mei 2006 19:20
Je moest eens weten, en de activiteit eens meten, in de willekeurige Wii fora op het internet.
Anoniem: 87832 @Bartjuh1 juni 2006 09:22
De consternatie is vooral gezien Bart Smit met de prijsstelling van de DS ook uiteindelijk goed bleek te zitten, en er nu dus gevreest werd dat Bart Smit ook gelijk zou kunnen hebben.
of ze zijn de oorzaak dat ie werkelijk die prijs krijgt ;)
Anoniem: 5422 @Bartjuh31 mei 2006 19:07
Inderdaad, het is nu Mei en dat ding komt pas in November. De prijs zal nog wel tientalle keren aangepast worden...
Bij de Xbox 360 ging het precies hetzelfde, evenals hoe het bij de PS3 ook al maanden aan de gang is ;)
Anoniem: 169642 31 mei 2006 19:12
Heb je je ingeschreven, blijkt ie toch €299.- te kosten :7
Voor de echte liefhebbers is de prijs vaak ondergeschikt. Bij de launch van de 360 zag je ook prijzen van soms het dubbele op eBay staan waar gretig op werd gereageerd.
Voor de echte liefhebbers is de prijs vaak ondergeschikt.
Volgens 88% van de japanners is de prijs weldegelijk belangrijk:

nieuws: Bijna negentig procent Japanse gamers vindt PS3 te duur
Dus 88% van de Japanners heeft geen PS3?

Vraag en aanbod. Als BS hem voor € 299 euro verkocht krijgt dan moeten ze dat doen. Als iemand hem daar niet voor wil kopen, dan moet die dat niet doen. Ik neem aan dat BS niet de enige winkel is die Wii gaat verkopen, dus vraag & aanbod geldt gewoon.

Kaartjes voor het WK zijn ook te duur, benzine is ook te duur. Ik snap de commotie niet.
Iemand ook enig idee hoeveel een spel gaat kosten voor deze console? Klinkt allemaal erg aantrekkelijk voor die prijs :7
Anoniem: 93910 @-tom-56231 mei 2006 19:57
Niet meer dan 60 euro.
Prijzen van 2 Atari games bekend
Misschien is wachtten totdat het officieel bevestigd is wel het beste :+

wellicht krijg je hem wel gratis als je een bakstel aanschaft :)
Ik gok nog steeds op €175 alsuiteindelijke prijs, en hooguit 200.

Het is bedoeld om niet gamers aan te trekken, en dat doe je niet met prijzen van 300€
Tsja ze gokken natuurlijk maar zo wat.

Ik denk dat de prijs rond de 200 euro zal gaan liggen. Waarschijnlijk 219 euro net zoals de Gamecube kostte bij de launch.

Opvallend is dat zowel de Snes als de N64 als de Gamecube in Amerika voor 200 dollar over de toonbank gingen bij de launch.

En aangezien Nintendo al meerdere malen heeft aangegeven een scherpe prijs te gaan hanteren denk ik dat ook de Wii gewoon 200 dollar zal gaan kosten.
Anoniem: 122565 1 juni 2006 10:15
Je bent anders nog diegene die jezelf op licht :)

jij bent degene die accoord met de prijs gaat....
en jij wilt het ervoor betalen en als je achteraf ergens anders goedkoper vind bv die 50 euro, dan kan je mooi jezelf de schuld geven moet je maar verder kijken dan je neus lang is ^^
Pre-orderen van dergelijke hardware vind ik zowiezo altijd risicovol.
Verstandiger is even te wachten, weg zijn alle bugs, en een maandje later is de smacht alleen maar groter en het plezier des te zoeter.
Misschien zelfs al leuke 2ehandsjes van kinderen die hem toch eigenlijk niet konden betalen ;)
Waar ik me op dit moment echt bont en blauw aan erger, is het schaamteloze gegraai door "een beetje" met wisselkoersen te gaan lopen goochelen. Euro vs Dollar €1 = $1 ipv de wisselkoers van €1,00 = $1,29.

Microsoft doet het met de Xbox(360) $299 vs €299.
Sony wss ook wel met de PS2 en straks de PS3

En nu begint Nintendo er ook al mee. Schande!!!

Betekent gewoon dat ze in Europa bijna 30% meer winst maken op zo'n apparaat. Wat op zich hun goed recht is, maar toch klopt het niet.......
Vergeet de BTW nou niet :) Amerikaanse prijzen zijn altijd exclusief sales tax (meestal een procentje of zes), Europese inclusief BTW. Dan is het prijsverschil minder dan 5%, dat vind ik nog wel te overzien, eigenlijk.
Anoniem: 28557 @Martin-S31 mei 2006 20:36
is het schaamteloze gegraai
Wat is dat nou weer voor een BS? Een winkelier mag zijn prijzen zelf vaststellen. Als ik dus een product dat in de VS voor $10 te koop is, hier voor EUR 1000 wil verkopen, dan mag ik dat gewoon doen. De kans dat ik er nog iets van verkoop is klein en de kans dat mijn buurman dat product voor EUR 10 in zijn winkel legt groot, maar als ik er toch graag EUR 1000 voor wil vragen is dat mijn goed recht. Dat is nou de kracht van concurentie...
Anoniem: 93910 @Martin-S31 mei 2006 19:33
Eh, is er niet zo iets als hogere kosten voor export?
De dollar prijs is vaak zonder belasting. Je moet de dollar prijs dus eerst omrekenen naar euro en er daarna nog 19 procent btw bij optellen.
Goed, dan blijft er nog 10 procent over, maar we zullen er maar vanuit gaan dat die 'verloren' gaan bij import, opslag etc.
schaamteloze gegraai door "een beetje" met wisselkoersen te gaan lopen goochelen.
wat zou het fijn zijn als de wereld zo simpel was he?

Denk je nou echt dat zo'n doos gratis de oceaan overzwemt en bij jou in de buurt in de winkel komt? daarnaast de verschillende belastingen die wel of niet vermeld worden in advertenties, los van EU heffingen die misschien wel van kracht zijn, etc.

dat ze een paar procent nemen, moet je gewoon maar voor lief nemen, maar ze nemen niet de 29 cent die jij schetst.
En zwemt die doos dan wel gratis van Japan naar de VS? Nee zeker?

250 USD Excl. BTW versus 210 Euro (ook zonder BTW) = 250,- USD vs. 268,- USD Waarbij ik aanhoud 1 euro = 1,28USD (zuinig..) Dus 18 USD duurder is hij hier sowieso al. Neem daarbij ook nog eens dat de koopkracht daar een stuk beter is(kan Nintendo niet per se wat aan doen maar toch..) en dan is het ding naar verhouding echt wel duurder voor de gemiddelde EU (iig NL) consument.

Erger is dat de winkels(maar soms ook gewoon door Nintendo NL zelf) in NL de prijs van software echt kunstmatig hoog houden. Er wordt schaamteloos 50 euro gevraagd voor DS games met adviesprijs 39,95. Tuurlijk "mag" dat maar in een hoop andere landen gebeurt het niet. Nintendo's hele doel om de boel betaalbaar te houden wordt door de NL winkels flink om zeep geholpen. (maar zoals ik zei, hun eigen prijsstelling is soms ook hoog)

Super Mario SMB in de VS ,adviesprijs 34,99. Nederland (ditmaal ADVIESPRIJS by Nintendo (tm)) 44,99. (57,60 USD) Lekker hoor, zelfs met belasting eraf nog veel meer dan in de VS. (48,40 USD)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.