Gebruik locatiebepaling gsm via satelliet in opmars

Reuters schrijft dat satellietnavigatie en -locatiebepaling met gsm's steeds populairder wordt. Bedrijven als Mologogo bieden de mogelijkheid aan om met behulp van een gsm met satellietontvanger de locatie van het toestel door te geven aan een centrale server. Vrienden of familieleden kunnen vervolgens inloggen op het systeem om na te gaan waar het toestel, en logischerwijze dus ook de eigenaar, zich bevindt, op voorwaarde dat de gsm-bezitter hiervoor toestemming verleent. Een andere dienst wordt aangeboden door A2B. Gebruikers kunnen hiermee websites opzoeken die hun thuisbasis in de regio waar men zich bevindt hebben, gaande van weblogs tot sites van restaurants en musea. Indien gewenst kan men bovendien de afstand tot de locatie laten weergeven, evenals instructies om de gezochte plaats te bereiken.

Voor wie geen dure gsm met allerlei snufjes als een gps-ontvanger heeft, kan Geominder een leuk alternatief vormen. Deze applicatie voor Nokia-telefoons maakt gebruik van de gegevens van de netwerkcellen van de mobiele operator om zijn locatie te bepalen, wat minder nauwkeurig is, maar geen speciale hardware vereist. Ingebouwde gps-ontvangers zijn nu nog voorbehouden voor de dure modellen, maar duiken steeds vaker op. In de Verenigde Staten koos operator Sprint Nextel bijvoorbeeld al voor gsm's met deze functionaliteit ingebouwd om te voldoen aan de e911-directive, die bepaalt dat hulpdiensten steeds de locatie van een telefoon moeten kunnen achterhalen wanneer een noodoproep uitgevoerd wordt.

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

10-04-2006 • 11:41

17

Bron: Reuters

Reacties (17)

17
17
10
2
0
7
Wijzig sortering
lol, fantastische website :P
meer mensen op de wallen geweest ? ;)
Toevallig ken ik iemand die op een honderd meter afstand van de wallen woont dus ik dacht even dat het nog klopte ook :o . /naief
Damn... no privacy B-) :+
lol :P ik heb mijn telefoon pas een jaar, en hij zegt dat ik op de wallen was lol :P:P:P:P
Anoniem: 81294 10 april 2006 12:13
Dit lijkt mij vooral handig in professioneel opzicht. TGP kan nu bijv. precies zien waar de bezorg busjes zijn. En kan dus een redelijk goede schatting geven van hoelang het nog duurt voordat jij je pakje hebt. En ook voor het schilders bedrijf "omdehoek" lijkt het me handig. Want aangezien bus 3 toch in de buurt van Breda is, kan hij onderweg naar zijn klus nog wel even vlug een raampje zetten.
In de Verenigde Staten koos operator Sprint Nextel bijvoorbeeld al voor gsm's met deze functionaliteit ingebouwd om te voldoen aan de e911-directive, die bepaalt dat hulpdiensten steeds de locatie van een telefoon moeten kunnen achterhalen wanneer een noodoproep uitgevoerd wordt.
Hulp diensten *khugh* FBI *khugh* homeland security *khugh* kunnen weten waar ze zitten... Ze konden dit al half door idd gebruik te maken van de netwerk cellen, maar het is nu wel erg makkelijk met GPS...
Het is juist niet voor als je mobiel gestolen is. Je moet immers toestemming geven om je locatie door te geven.

Het kan eerder toegepast worden als je ergens in een onbekende stad bent en je wilt gevonden worden door een van je vrienden.
Anoniem: 81432 10 april 2006 11:43
lijkt me alleen handig als je telefoon wordt gestolen. Maarja dat haal je het SIMkaartje eruit, en je bent alsnog nergens.

Beetje rare service dit.
Je hebt geen simkaart nodig om contact te maken met een netwerk.
probeer zonder sim maar eens 112 te bellen.
Alleen als daar reden voor is natuurlijk... ;)
Anoniem: 76570 @SED10 april 2006 12:36
Als je zonder sim kaart een noodoproep doet, doe je dit anoniem (zonder sim ID) en valt er dus niks te tracken door je provider.

@hieronder: Je provider herkent je toch echt aan je SIM id, en zal hier het tracken ook op baseren.
Je telefoon heeft altijd nog zoiets als een IMEI code. Of je nou met of SIM belt, je imei code wordt altijd geregistreerd. Dus er valt genoeg te tracken hoor.
Nee, er wordt gekeken naar zowel je IMEI adres als je SIM indentificatie.

Tevens staan de meeste IMEI nummers gekoppeld aan een sim kaart.
wat dacht je van tomtom op je mobiel?
Je toestel staat op het netwerk geregistreerd op sim kaart en op imei nummer. Het is dus mogelijk om via de sim kaart een mobieltje te tracen maar ook op het toestel zelf. Het is ook mogelijk om het toestel te blokkeren dmv imei nummer.
Als je GPS tracking met bijv. Google Earth wilt doen, en je hebt een GPS en een PocketPC, surf eens naar

http://www.reperion.com

en vraag via de flash site een account aan (gratis)

Real - time tracking en tracing met Google Earth, Mappoint, je PocketPC.. Zoek je maatjes, post audio en video messages....Veel plezier

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.